Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

εαν παρω τη συνδεση μου και τη κανω φορητοτητα, παιρνει 3 ημερες, σωστα; εαν παρω τη συνδεση μου και τη κανω καρτοκινητο ιδιας εταιριας (απο συνδ voda σε c-u) πόσο καιρο παιρνει; εδω μεσα διαβασα κατι για 30 μερες και κουφαθηκα, δηλαδη η εταιρια σε 'σπρωχνει' να φυγεις αλλού; ουτε καν για καρτοκινητο πελατη δε σε θελει;

 

και οι 3 μερες δεν ειναι ακριβως 3 .. 3 μερες απλα παιρνει η αιτηση που στελνει η εταιρεια στην οποια θα πας ... να γινει η φορητοτητα απο το δικτυο που εισαι... η ολη φαση .. θελει καμια βδομαδουλα +

Link to comment
Share on other sites

και οι 3 μερες δεν ειναι ακριβως 3 .. 3 μερες απλα παιρνει η αιτηση που στελνει η εταιρεια στην οποια θα πας ... να γινει η φορητοτητα απο το δικτυο που εισαι... η ολη φαση .. θελει καμια βδομαδουλα +

μαλιστα... το ελλαδισταν μου!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν έκανα αίτηση φορητοτητας προς cosmote μετά από τρεις ώρες περίπου με πήραν απο την vodafone και μου είπαν ότι είχαν λάβει το αίτημα φορητοτητας προς άλλο δίκτυο.
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι. Αυτο δε θελει χρονο. Στο συστημα το περνανε και φαινεται αμεσως. Γι αυτο και σε πηραν ετσι γρηγορα.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα είπε ο gv_liou, τώρα για τον όγκο μπορείς να ρωτήσεις και στο 13830. (0,25€/κλήση)..

 

Και φυσικά αν έχεις πρόγραμμα που περιλαμβάνει και σταθερά στα "απεριόριστα", τότε μπορείς να καλέσεις 210 670 2000 και μετά επιλογή "2" και μιλάς με εκπρόσωπο και ρωτάς ότι θες.

 

Εγώ έτσι κάνω και με αυτόν τον τρόπο δεν έχω χρεώσεις πέρα από το πάγιό μου!

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν έκανα αίτηση φορητοτητας προς cosmote μετά από τρεις ώρες περίπου με πήραν απο την vodafone και μου είπαν ότι είχαν λάβει το αίτημα φορητοτητας προς άλλο δίκτυο.

Σε ρωτήσανε και για ποιο λόγο έφυγες; Σου κάνανε καμιά αντιπροσφορά;

Link to comment
Share on other sites

Σε ρωτήσανε και για ποιο λόγο έφυγες; Σου κάνανε καμιά αντιπροσφορά;

 

ναι τους είπα ότι μου είχαν κάνει προσφορά από την cosmote 50% έκπτωση. Μούφα βέβαια, απλώς είχα κάνει αίτημα φορητότητας χωρίς να υπάρχει προσφορά από την cosmote.

Και μου έκαναν αντιπροσφορά 50% έκπτωση στο πάγιο (unlimited 60) για να μην πάω cosmote... :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

ναι τους είπα ότι μου είχαν κάνει προσφορά από την cosmote 50% έκπτωση. Μούφα βέβαια, απλώς είχα κάνει αίτημα φορητότητας χωρίς να υπάρχει προσφορά από την cosmote.

Και μου έκαναν αντιπροσφορά 50% έκπτωση για να μην πάω cosmote... :lol::lol:

 

Σε ένα φίλο μου δώσανε το Καρτοπρόγραμμα με έκπτωση 50%. Το θέλω κι εγώ. Τι προτείνετε να τους πω. Σημειωτέον, το συμβόλαιό μου λήγει το Μάρτη.

Μπορώ στο Unlimited 15 να σπάσεις το συμβόλαιο;

Edited by soublaki-3
Link to comment
Share on other sites

Σε ένα φίλο μου δώσανε το Καρτοπρόγραμμα με έκπτωση 50%. Το θέλω κι εγώ. Τι προτείνετε να τους πω. Σημειωτέον, το συμβόλαιό μου λήγει το Μάρτη.

Μπορώ στο Unlimited 15 να σπάσεις το συμβόλαιο;

 

Θα σου πω τι εκανα εγω.

 

Αιτηση φορητοτητας στη wind σε συμβολαιο Q. Με καλουν και με ρωτανε αν δεν ειμαι ευχαριστημενος. Τους λεω οτι ειμαι ευχαριστημενος αλλα η εκπτωση 50% που μου ειχαν κανει ληγει και δε μπορω να πληρωνω 60 ευρω για το iphone 300, τη στιγμη που το Q μου δινει 300 λεπτα με 30 ευρω.

 

Μου προτεινε λοιπον να συνεχισει η εκπτωση 50% στο Iphone 300 + μειον 5 ευρω απο τη συνδιαστικη προσφορα voda-hol. Τη ρωταω να μου πει σχετικα με τα unlimited (οχι πως δεν ηξερα αλλα για για να αρχισω τη κουβεντα ;) ). Στο τελος μου εδωσαν το Unlimited 60 με 50% εκπτωση μειον 10 ευρω λογο hol.

 

Τελικη τιμη μαζι με ολλους τους φορους : 22 ευρω

 

ΥΓ: μπορεις να κανεις το ιδιο με το συμβολαιο Q 10

Link to comment
Share on other sites

Σε ποια εταιρεία προτείνεις να κάνω εικονική φορητότητα;

Η cosmote ποναει λιγο πιο πολυ νομιζω...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ok, πάω αύριο για φορητότητα στην Cosmote. ;)

Νομιζω οτι και εικονικη να ειναι, παλι θα στο κανουν. Για να μην "υποχρεωνεσαι" στην cosmote και να νιωθεις μετα ασχημα για την ακυρωση. Βεβαια, αν εχεις και καποιο απτο στοιχειο, οτι σ εδωσαν κατι σε καλυτερη τιμη πχ απο τη vodafone, τοτε ακομα καλυτερα...

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Οτι μπορεις να παρεις τηλ να πεις οτι θες να κανεις φορητοτητα, απο το να πας σε καποιο καταστημα της cosmote, να σου δωσουν προσφορα, να το προχωρησουν, και τελικα να το ακυρωσεις. Εγω πχ δε θα το εκανα γιατι θα ενιωθα ασχημα, οτι τους κοροιδευω. Βεβαια, αν πας και σου δωσουν προσφορα, θα "εκβιασεις" καλυτερα τη vf για καλη προσφορα. Να εχεις δλδ κατι στα χερια σου να στηριξεις την αποφαση σου να φυγεις.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ναι το καταλαβα. Απλα εκπτωση θες. Απλα αν εχεις και μια προσφορα να τους πεις, θα σου κανουν κατι καλυτερο!
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

@soublaki : Για εμενα μονο το συμβολαιο Q ειναι οτι πρεπει για διαπραγματευσεις. Προσπαθησε να κανεις οτι εκανα και εγω. Edited by gv_liou
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν με πάρουν από τη Vodafone, σε πόσες μέρες πρέπει να ακυρώσω τη φορητότητα για να μη βρεθώ σε άλλη εταιρεία;

 

Θα σε πάρουν 100%.

Αλλά ακόμα και αν υπάρχει μια πιθανότητα να μην επικοινωνήσουν μαζί σου μπορείς απλά να μην υπογράψεις το συμβόλαιο που θα στείλει με courier η άλλη εταιρεία στην οποία θα κάνεις την φορητότητα.

Αν δεν υπογράψεις συμβόλαιο και δεν παραλάβεις sim δεν γίνεται φορητότητα σε άλλο πάροχο.

Και για αυτό προτείνω την αίτηση φορητότητας να την κάνεις τηλεφωνικώς. Απλώς δίνεις τα στοιχεία σου, η κλήση είναι δωρεάν και δεν χάνεις χρόνο για να πας σε κάποιο κατάστημα.

Google it για το τηλέφωνο κάθε εταιρείας.

π.χ. της cosmote είναι 13897.

Link to comment
Share on other sites

Εχει χρέωση το 13897; Τι στοιχεία πρέπει να έχω έτοιμα;

 

είναι δωρεάν.

ΑΦΜ, αριθμός ταυτότητας, διεύθυνση κτλ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...