Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επειδη ειναι η πρωτη φορα που κανω συμβολαιο μετα απο χρονια καρτοκινητη μπορει καποιος να μου πει αν εχω καποια πλεονεκτηματα απο τη βοντα η καποια μπονους πχ που μπορει να εχω επειδη εχω συνδεση σε σχεση με το καρτοκινητο που ειχα πριν?

 

εαν οι περισσοτερες επαφες σου ειναι vodafone, εισαι οκ (1500'/μηνα). Εαν θελεις να εχεις μεσα στα 1500' και τα σταθερα, θα πρεπει να πας σε παγιο απο 45 ευρω και ανω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

εαν οι περισσοτερες επαφες σου ειναι vodafone, εισαι οκ (1500'/μηνα). Εαν θελεις να εχεις μεσα στα 1500' και τα σταθερα, θα πρεπει να πας σε παγιο απο 45 ευρω και ανω.

 

αφου στο unlimited 25 που πηγα λεει οτι εχει 50' προς αλλα δικτυα και σταθερα:O

Link to comment
Share on other sites

αφου στο unlimited 25 που πηγα λεει οτι εχει 50' προς αλλα δικτυα και σταθερα:O

 

μονο 50' προς άλλα δικτυα+σταθερα. Εγω σου λεω οτι απο το 45 και ανω, τα 1500 ειναι προς vodafone+σταθερα. Τα υπολοιπα λεπτα θα ειναι μονο προς άλλα δικτυα.

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειναι η πρωτη φορα που κανω συμβολαιο μετα απο χρονια καρτοκινητη μπορει καποιος να μου πει αν εχω καποια πλεονεκτηματα απο τη βοντα η καποια μπονους πχ που μπορει να εχω επειδη εχω συνδεση σε σχεση με το καρτοκινητο που ειχα πριν?

 

Δεν μένεις ποτέ από μονάδες. :)

Κατά τη γνώμη μου το σημαντικότερο πλεονέκτημα του συμβολαίου σε σχέση με το καρτοκινητό είναι η χρήση σε περιαγωγή η οποία δεν έχει τους περιορισμούς που έχει το καρτοκινητό στις εξερχόμενες κλήσεις σε κάποιες χώρες.

Δεν γνωρίζω αν έχει και κάποια καλύτερα πακέτα ιντερνετ. ?

Μπορείς να βγάλεις πιστωτική Diners ή Visa Vodafone και ανάλογα με την κίνηση που θα κάνεις να έχεις έκπτωση στο πάγιο ή στις χρεώσεις πλέον του παγιού -ό,τι από τα δύο διαλέξεις. (Η πιστωτική κάρτα ισχύει και για ευρώ στα καρτοκινητά, απλώς τώρα με το unlimited πρέπει να κάνεις και ανανεώσεις για να το έχεις οπότε δεν συμφέρει όσο στο συμβόλαιο που μπορείς κυριολεκτικά να μηνδενίσεις τον λογαριασμό σου). Μόνο προσοχή να εξοφλείται η πιστωτική στην ώρα της και όλο το ποσό για να μην έχουμε τόκους!

 

Κατά τα άλλα, συμφέρον είναι να μην ξεπερνάς τον προπληρωμένο χρόνο ομιλίας σου γιατί τα επιπλέον λεπτά ομιλίας είναι ακριβά, όπως άλλωστε και τα sms.

 

Ας με διορθώσει κάποιος αν δεν τα λέω καλά γιατί πλέον το συμβόλαιο δεν το χρησιμοποιώ και κρίνω μόνο από τη χρήση συμβολάιου του που κάνει ο πατέρας μου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στην παρεα. Θελω να θεσω το εξης ερωτημα.

Εχω το surf & talk 250, με 100' ομιλιας, 250 sms και 1gb internet. Επισης, εχω βαλει με αλλα 5€ να εχω τα 500' για ολα τα vf νουμερα. Το καλοκαιρι, μου εγινε μια προσφορα, και αξιοποιω και 50% εκπτωση στο λογαριασμο μου, και αλλα 5€ εκπτωση επειδη εχω hol. Επειδη ομως με τα νεα προγραμματα, μπορει κανεις να εχει το internet στο εξωτερικο, πραγμα που με ενδιαφερει, γιατι ταξιδευω πολυ συχνα, ηθελα να ρωτησω τα εξης:

1) Υπαρχει καποιο προγραμμα που να μπορει να με καλυψει καπως ικανοποιητικα σε ολα τα παραπανω; Ενδεικτικα, ετσι οπως εχω κανει το προγραμμα, καταναλωνω καπου 60-70 λεπτα απο το απλο πακετο, και καπου 100 sms το μηνα. Απο δεδομενα, καπου 200-300mb.

2) Αν αλλαξω πακετο, θα μπορω να εχω ολες τις παραπανω εκπτωσεις; Ή χανονται, κυριως το 50%, γιατι ηταν προσφορα για συγκεκριμενο πακετο;

Εγω ειδα οτι το unlimited 45 ισως με καλυπτει αρκετα. Καποιο αλλο προγραμμα υπαρχει πιστευετε; Επισης, αν χρειαστει, εξτρα πακετο μπορω να ενσωματωσω ειτε σε δεδομενα, ειτε σε sms;

Ευχαριστω προκαταβολικα!

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Η έκπτωση δε θα συνεχιστεί κατά πάσα πιθανότητα αν αλλάξεις πρόγραμμα. Επίσης, δεν μπορείς να προσθέσεις πακέτο mobile internet σε unlimited πρόγραμμα, καθώς τα δεδομένα είναι ήδη ενσωματωμένα στο πρόγραμμα. Τέλος, ό,τι πακέτο sms υπήρχε κάποτε έχει καταργηθεί.

Οπότε, πέραν της χρήσης των mb και στο εξωτερικό, δε βλέπω να υπερτερούν κάπου τα unlimited προγράμματα στην περίπτωσή σου.Συν του ότι έχεις το πλεονέκτημα πολύ καλής έκπτωσης.

Link to comment
Share on other sites

Μονο η χρηση στο εξωτερικο με ενδιαφερει πολυ, γιατι τα free wifi δε βοηθουν, αν και αρκετα. Ευχαριστω παντως!
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=39747&dateFrom=&dateUntil=

 

• Η κατανάλωση του ενσωματωμένου όγκου χρήσης γίνεται ανά 10Κb

χαχαχαχαχαχαχαχα ελεος

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!! Γνωρίζει κανείς πως μπορώ να μάθω το υπόλοιπό μου σε χρόνο ομιλίας και mb σε συμβόλαιο;; Δοκίμασα να στείλω κενό μήνυμα στο 1284 όπως έλεγε κάποιοε σε παλαιότερο post αλλά μου απάντησαν "Η υπηρεσία δεν είναι διαθέσιμη για το πρόγραμμα χρήσης σας" :confused::confused::confused: Έχω το unlimited 35 παρεμπιπτόντως με internet :)
Link to comment
Share on other sites

Πάρε ένα τηλεφωνάκι στην εξυπηρέτηση πελατών καλύτερα. Έπρεπε να λειτουργεί το 1284.

ex - BlackBerry moderator @ myphone.gr

Th|eF

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, σε οικογενειακό πακέτο μπορεί αν ενεργοποιηθεί η προσφορά με την Hol, όμως η έκπτωση αποδίδεται μόνο στο πάγιο της Hol και καθόλου στο κινητό.

 

Πάγια Αξία προ Φ.Π.Α. σε €

Vodafone Unlimited 35 old 28/12/2010 27/01/2011 29,41

ΠΑΓΙΑ ΤΕΛΗ BlackBerry S&E 250 28/12/2010 27/01/2011 10,92

ΕΚΠΤΩΣΗ ΑΠΟ ΣΥΝΔΥΑΣΜΟ VF/HOL 28/12/2010 27/01/2011 -4,07

ΕΚΠΤΩΣΗ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΟΥ ΠΑΚΕΤΟΥ 28/12/2010 27/01/2011 -2,95

 

Εγώ βλέπω οτι γίνεται , εκτός αν εννοούσες κάτι άλλο.

Edited by IVIetaCreatoR
http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πλέον δε γίνεται, τουλάχιστον για νέες αιτήσεις στη συνδυαστική προσφορά. Αντιγράφω από site Vodafone:

 

8. Συνδρομητές που επωφελούνται της έκπτωσης των Οικογενειακών προγραμμάτων “¨Όλοι σε Ένα” με την ένταξή τους στη συνδυαστική προσφορά Vodafone – hellas online θα λαμβάνουν μόνο την έκπτωση που αντιστοιχεί στην υπηρεσία hellas online (κι όχι της αντίστοιχης έκπτωσης του κινητού Vodafone).

 

Κοινώς, αν κάποιος έχει οικογενειακό πακέτο, διατηρεί την έκπτωση του οικογενειακού και η μόνη επιπλέον έκπτωση που παίρνει είναι 5 ευρώ στο πάγιο της Hol.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, σε χτεσινή συνομιλία με το 13830 η κοπέλα υπολόγιζε και τις 2 εκπτώσεις στις προσφορες που μου έκανε.

 

Sent from my ZTE-BLADE

http://www.danasoft.com/sig/Da_I3oSS.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εχω το προγραμμα surf & talk lite με περίπου 40 € το μηνα με τελη κλπ. με 100' ομιλιας 150sms και 500mb ιντερνετ.

Θελω να μειώσω στο μισο τους λογαριασμους μου και σας ζητω αν μπορειτε να βοηθησετε πιο προγραμμα θα μου προτεινατε με λιγα λεπτα ομιλιας, περιπου τα ιδια sms και καπως λιγοτερα mb για surf (μεχρι 300mb). Οχι vodafone απαραιτητα.

 

Εγω εχω βρει ενα της cosmote: cosmote μηδενικό παγιο + sms 70 (5€) + cosmote on the phone regular 300mb (10€)

 

Ευχαριστω προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Εχω το προγραμμα surf & talk lite με περίπου 40 € το μηνα με τελη κλπ. με 100' ομιλιας 150sms και 500mb ιντερνετ.

Θελω να μειώσω στο μισο τους λογαριασμους μου και σας ζητω αν μπορειτε να βοηθησετε πιο προγραμμα θα μου προτεινατε με λιγα λεπτα ομιλιας, περιπου τα ιδια sms και καπως λιγοτερα mb για surf (μεχρι 300mb). Οχι vodafone απαραιτητα.

 

Εγω εχω βρει ενα της cosmote: cosmote μηδενικό παγιο + sms 70 (5€) + cosmote on the phone regular 300mb (10€)

 

Ευχαριστω προκαταβολικά

 

αυτην την περιοδο, οι περισσοτεροι που κανουν αιτημα φορητοτητας, τους παιρνει τηλ η voda και τους προσφερει μεχρι και 60% εκπτωση παγιου (εχω ακουσει). Κανε αιτημα φορητοτητας στη κοσμοτε (ετσι κ αλλιως εκει σκεφτεσαι να πας) και στη χειροτερη κανεις αυτο που σκεφτοσουν με τη κοσμοτε.

 

Τωρα εαν εχεις παρει επιδοτηση και δεν εχεις κλεισει 12 μηνες απο την τελευταια επιδοτηση, θα πρεπει να επιστρεψεις ενα ποσοστο.

Link to comment
Share on other sites

Ευχομαι να ισχυει αυτό που λες παρόλο που το προγραμμα μου εχει καταργηθει.

 

οι περισσοτεροι εχουν παρει καποιο ειδος εκπτωσης. Δοκιμαζεις και βλεπεις..

Link to comment
Share on other sites

ειχα κανει αιτηση για φορητοτητα απο κοσμοτε sto unlimited 25 στη βοντα και μολις τωρα σταματησε να λειτουργει η προηγουμενη σιμ και εβαλα αυτη της βοντα και μου ηρθε μυνημα οτι η διαδικασια της φορητοτητας θα ολοκληρωθει μεσα στις επομενες 6 ωρες,ωστοσο εγω μπορω να παρω και να δεχτω τηλεφωνα.θελω να μου πειτε πως μπορω να μαθαινω το χρονο που μου μενει απο τα λεπτα που εχω καθε μηνα ωστε να μην τα ξεπερναω? και επισης οταν παω να γραφτω στο my account και βαζω τα στοιχεια μου λεει αυτο:

Παρουσιάστηκε κάποιο σφάλμα. Παρακαλούμε δοκίμασε ξανά και βεβαιώσου ότι έχεις συμπληρώσει τα στοιχεία σου (Επώνυμο, Όνομα, Α.Φ.Μ., Αριθμός Τηλεφώνου Vodafone) ακριβώς όπως αυτά αναγράφονται στο λογαριασμό σου (ορθογραφία, κεφαλαίοι χαρακτήρες, πλήρες όνομα, κλπ.). Εάν το πρόβλημα συνεχιστεί επικοινώνησε με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών Vodafone στο 13830. γιατιι?? μηπως δεν εχουν περαστει ακομα?

 

Ηρθα με φορητοτητα στο unlimited 25 της βοντα.μπορει καποιος να μου πει πως μπορω να μαθαινω τα λεπτα μου που μενουν,τα sms και τα mb και αν χρεωνομαι για αυτο?

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Στέλνεις κενό sms στο 1284 ή καλείς στο 1284 και ενημερώνεσαι δωρεάν για το υπόλοιπο των λεπτών ομιλίας και των sms προς άλλα δίκτυα. Για το υπόλοιπο από τα 1500' ή 1500 sms προς Vodafone και των ΜΒ πρέπει να καλέσεις την εξυπηρέτηση πελατών με χρέωση.
Link to comment
Share on other sites

μου λεει οτι η υπηρεσια ενημερωσης δεν ειναι διαθεσιμη για το προγραμμα χρησης μου.πως μπορω να μαθω ρε παιδια?παιζει ρολο οτι εχω 2 συνδεσεις σε οικογενειακο? Edited by jmallen3
Link to comment
Share on other sites

ειχα κανει αιτηση για φορητοτητα απο κοσμοτε sto unlimited 25 στη βοντα και μολις τωρα σταματησε να λειτουργει η προηγουμενη σιμ και εβαλα αυτη της βοντα και μου ηρθε μυνημα οτι η διαδικασια της φορητοτητας θα ολοκληρωθει μεσα στις επομενες 6 ωρες,ωστοσο εγω μπορω να παρω και να δεχτω τηλεφωνα.θελω να μου πειτε πως μπορω να μαθαινω το χρονο που μου μενει απο τα λεπτα που εχω καθε μηνα ωστε να μην τα ξεπερναω? και επισης οταν παω να γραφτω στο my account και βαζω τα στοιχεια μου λεει αυτο:

Παρουσιάστηκε κάποιο σφάλμα. Παρακαλούμε δοκίμασε ξανά και βεβαιώσου ότι έχεις συμπληρώσει τα στοιχεία σου (Επώνυμο, Όνομα, Α.Φ.Μ., Αριθμός Τηλεφώνου Vodafone) ακριβώς όπως αυτά αναγράφονται στο λογαριασμό σου (ορθογραφία, κεφαλαίοι χαρακτήρες, πλήρες όνομα, κλπ.). Εάν το πρόβλημα συνεχιστεί επικοινώνησε με το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών Vodafone στο 13830. γιατιι?? μηπως δεν εχουν περαστει ακομα?

 

Για να μαθαίνεις το υπόλοιπο χρόνου αλλά και μηνυμάτων προς λοιπά δίκτυα εκτός Βοντα, στέλνεις κενό μήνυμα στο 1284.

 

(ενημερωτικά σου λέω οτι για να μαθαίνεις υπόλοιπα λογαριασμών είναι κενό μήνυμα στο 1289)

 

Το οτι δε δουλεύει το my account, μπορεί να οφείλεται οτι δεν έχουν περαστεί ακόμα τα στοιχεία σου στο σύστημα αν είσαι πολύ καινούριος.

 

Για σιγουριά πάρε στο 13830 ή αν είσαι σε πρόγραμμα που έχει και σταθερά στα απεριόριστα στο 210 670 2000.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...