Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

επιβεβαιωνω αυτο που λεει ο angelfeather, απο τη στιγμη που κλεινεις 1 χρονο με την εταιρια, μπορεις καθε μηνα να αλλαζεις προγραμμα, ειτε προς τα πανω, ειτε προς τα κατω.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Guest gmavrom
Αν μεταβείς σε πρόγραμμα της ίδιας ομάδας, μπορείς μετά από 1 μήνα. Αν πάρεις υπερεπιδότηση όμως, πρέπει να περιμένεις χρόνο, αν δεν κάνω λάθος.

 

Εσύ σε ποιο πρόγραμμα είσαι και σε ποιο θες να μεταβείς;

 

Εγώ είμαι στο ευέλικτο 35 (παλιός πελάτης γαρ) και θέλω να παραμείνω σε αυτό μέχρι τον Οκτώβριο. Μετά δεν θα το χρησιμοποιώ οπότε θέλω να μπορώ να μειώσω το πάγιο όσο γίνεται.

 

Μου φαίνεται ότι δεν θα εκμεταλλευτώ την επιδότηση στο τέλος. Έτσι και αλλιώς ψίχουλα θα μου δώσουνε πάλι... Κλαψ..

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι στο ευέλικτο 35 (παλιός πελάτης γαρ) και θέλω να παραμείνω σε αυτό μέχρι τον Οκτώβριο. Μετά δεν θα το χρησιμοποιώ οπότε θέλω να μπορώ να μειώσω το πάγιο όσο γίνεται.

 

Μου φαίνεται ότι δεν θα εκμεταλλευτώ την επιδότηση στο τέλος. Έτσι και αλλιώς ψίχουλα θα μου δώσουνε πάλι... Κλαψ..

 

αφου θα εισαι εξωτερικο 1 χρονο, καντο καρτοκινητο

Link to comment
Share on other sites

Προ ολίγου, έκανα και εγω το μεγάλο βήμα και έκανα μεταγραφη στη Βονταφον :p (για συνδεση το πηγαινα σε καρτοπρογραμμα κατέληξα) ωστόσο δεν μου εχει ενεργοποιηθει ακομα το νουμερο. Πρεπει να κανω κατι εγώ η απλα περιμενω?

 

Υ.Γ. Το ξέρω ειμαι τσομπανης αλλά το βρηκα! Ας σβηστει το μηνυμα!

Edited by Dimis13
Link to comment
Share on other sites

Ε ναι εκεί καταλήγω και εγώ... Thanks! :)

 

Ε, όντως, καλύτερα να το κάνεις καρτοκινητό να ξεμπερδεύεις. Άλλωστε, σιγά την επιδότηση που θα δώσουν πλέον... ;) Στη θέση σου θα τους απειλούσα με φορητότητα, πετυχαίνοντας μια πολύ καλή έκπτωση στο πάγιο. Σιγά μην κάτσεις να πληρώνεις την VF και οποιαδήποτε VF για μια επιδότηση-ψίχουλα.

 

Το κενο μηνυμα στο 1284 ειναι δωρεαν οσα και να στελνεις?

 

Ναι, όπως και η κλήση.

Link to comment
Share on other sites

εγω που ειμαι στο unlimited 25 απο προχθες και πληρωνω παγιο 17€ λογω του οτι δεν ηθελα επιδοτηση για κινητο τωρα και λογω οτι εχω κανει οικογενοιακο πακετο με 2 γραμμες στο unlimited 25 του χρονου τετοια εποχη που ληγει ο 1 χρονος θα δικαιουμαι επιδοτηση και για τις 2 γραμμες?? και αν ναι ποσο?
Link to comment
Share on other sites

εγω που ειμαι στο unlimited 25 απο προχθες και πληρωνω παγιο 17€ λογω του οτι δεν ηθελα επιδοτηση για κινητο τωρα και λογω οτι εχω κανει οικογενοιακο πακετο με 2 γραμμες στο unlimited 25 του χρονου τετοια εποχη που ληγει ο 1 χρονος θα δικαιουμαι επιδοτηση και για τις 2 γραμμες?? και αν ναι ποσο?

Φυσικά και θα δικαιούσαι επιδότηση και για τις 2 γραμμές. Το ποσό δεν είναι στάνταρ. Εξαρτάται από πάρα πολλούς παράγοντες, οπότε δεν μπορεί κανείς να απαντήσει με βεβαιότητα.

Link to comment
Share on other sites

ουτε στο περιπου?? επισης μπορω να χρησιμοποιησω την επιδοτηση τοτε και να μην συνεχισω να ανανεωσω παλι τις συνδεσεις η θα πρεπει να ξαναεχω συνδεση για ενα χρονο παλι?

 

και κατι αλλο. στο unlimited 25 που ειμαι οταν μου εκανε μια προσφορα ο πωλητης και μου ειπε οτι ο πρωτος μηνας ειναι δωρο,δηλαδη δεν πληρωνω παγιο.καπου διαβασα οτι ο πρωτος λογαριασμος στα συμβολαια ερχεται διπλος!!!ισχυει κατι τετοιο?και αν ναι γιατι??

Edited by jmallen3
Link to comment
Share on other sites

Για 3 αριθμους συμβολαιου, 80ευρω/μηνα λογαριασμους, πελατης 8 χρονια, 60 ευρω επιδοτηση συνολικα! Βρε ουστ!

 

Tελικα μετα απο αιτηση φορητοτητας, μου δινουν 150' προς ολους τους αριθμους + 500' προς vodafone + 330 επιδοτηση στα 25ευρω/γραμμη. Αξιζει?

 

Επισης μπορω την επιδοτηση να την κανω πιστωτικο στο Πλαισιο?

Edited by Chris85
Link to comment
Share on other sites

Αν την εμφανιζει στο συστημα της vf την προσφορα αυτη, θα τη δει το πλαισιο και μπορεις να την αξιοποιησεις. Αν ομως ειναι προσφορα μονο τηλεφωνικη, δλδ πρεπει ν αποφασισεις εδω και τωρα, τοτε μαλλον θα ειναι απο καποιο καταστημα της vf, προφανως για να "ευλογησουν τα γενια τους" και να παρουν τα λεφτα οι ιδοι απο τη διαφορα της τιμης καποιας συσκευης.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Αν την εμφανιζει στο συστημα της vf την προσφορα αυτη, θα τη δει το πλαισιο και μπορεις να την αξιοποιησεις. Αν ομως ειναι προσφορα μονο τηλεφωνικη, δλδ πρεπει ν αποφασισεις εδω και τωρα, τοτε μαλλον θα ειναι απο καποιο καταστημα της vf, προφανως για να "ευλογησουν τα γενια τους" και να παρουν τα λεφτα οι ιδοι απο τη διαφορα της τιμης καποιας συσκευης.

 

Mε πηραν τηλεφωνο απο τα κεντρικα της Αθηνας.. Οποτε λογικα δεν ειναι προσφορα τοπικου καταστηματος.

Link to comment
Share on other sites

Tελικα μετα απο αιτηση φορητοτητας, μου δινουν 150' προς ολους τους αριθμους + 500' προς vodafone + 330 επιδοτηση στα 25ευρω/γραμμη. Αξιζει?

 

Επισης μπορω την επιδοτηση να την κανω πιστωτικο στο Πλαισιο?

 

Ανάλογα με τις ανάγκες σου. Πιστεύω ότι σου καναν πολύ καλή προσφορά. Ναι μπορείς να την κάνεις πιστωτικό από το πλαίσιο.

Σε μένα πάντως με πάγιο των 35 ευρώ μου ανέβασαν την επιδότηση μου από τα 60 ευρώ στα 280 και 450 για iphone, αλλά τελικά δεν δέχτηκα κι έφυγα στην cosmote.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Mε πηραν τηλεφωνο απο τα κεντρικα της Αθηνας.. Οποτε λογικα δεν ειναι προσφορα τοπικου καταστηματος.

 

Δες στο my account τι επιδότηση έχει περαστεί.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω Αλεξ, θα κανω αυριο λογαριασμο στο my account ή μαλλον θα τους ρωτησω απ'ευθειας αυριο που θα με ξανακαλεσουν για να τους πω.
Link to comment
Share on other sites

Tελικα μετα απο αιτηση φορητοτητας, μου δινουν 150' προς ολους τους αριθμους + 500' προς vodafone + 330 επιδοτηση στα 25ευρω/γραμμη. Αξιζει?

 

Αν σου φτάνουν τα 150' προς τρίτους είσαι μια χαρά!!!

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα με τις ανάγκες σου. Πιστεύω ότι σου καναν πολύ καλή προσφορά. Ναι μπορείς να την κάνεις πιστωτικό από το πλαίσιο.

Σε μένα πάντως με πάγιο των 35 ευρώ μου ανέβασαν την επιδότηση μου από τα 60 ευρώ στα 280 και 450 για iphone, αλλά τελικά δεν δέχτηκα κι έφυγα στην cosmote.

 

Φίλε μου πότε σου έκαναν αυτή τη προσφορά? Έχει πολύ καιρό? Και με τι λογαριασμούς κάθε μήνα?

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Mε πηραν τηλεφωνο απο τα κεντρικα της Αθηνας.. Οποτε λογικα δεν ειναι προσφορα τοπικου καταστηματος.

 

Επίσης μπορείς να πάρεις τηλέφωνο στο Πλαίσιο και τηλεφωνικά να σε ενημερώσουν για το ποσό που βλέπουν αυτοί στο σύστημά τους. τηλ 800 11 12345

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Tελικα μετα απο αιτηση φορητοτητας, μου δινουν 150' προς ολους τους αριθμους + 500' προς vodafone + 330 επιδοτηση στα 25ευρω/γραμμη. Αξιζει?

 

Επισης μπορω την επιδοτηση να την κανω πιστωτικο στο Πλαισιο?

 

ειναι πολυ καλη προσφορα.σε μενα με παγιο 35ε και λογαριασμους σταθερα πανω απο 60ε και με ενα λογαριασμο 500ε (ημουν εξωτερικο εκτοσ ε.ε) μετα απο αιτηση φορητοτητας μου δινουν προγραμμα με παγιο 60ε στα 30 και με εκπτωση λογω hol κατω απο 30ε χωρις επιδοτηση.

ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ ΣΗΜΕΙΩΣΗ: με πηρα τηλ. και απο cosmote για πιθανη αντι-προσφορα οποτε αγαπητοι συναδελφοι υπαρχουν και αλλα περιθωρια διαπραγματευσεων.θα δοκιμαζω σε λιγο καιρο για αλλες 2 γραμμες απο cosmote σε voda να δουμε τι θα γινει

Link to comment
Share on other sites

Μου έκαναν την προσφορά στα μέσα Ιανουαρίου. Είχα λογαριασμούς 35-40 ευρώ το μήνα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...