Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου έκαναν την προσφορά στα μέσα Ιανουαρίου. Είχα λογαριασμούς 35-40 ευρώ το μήνα.

 

Από αυτά που βλέπω τώρα τελευταία από τα σχόλια των παιδιών εδώ μέσα, μάλλον έχουν ανέβει λίγο οι παροχές και τα πράγματα έχουν γίνει καλύτερα όταν διαπραγματεύεσαι κατόπιν αίτησης φορητότητας.

 

Πριν από δύο τρεις μήνες έβλεπα οτι ήταν πολύ πιο αυστηρά και "σφιχτά" τα πράγματα.

 

.... έχω άδικο? :confused:

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Aυτο που ειναι βεβαιο ειναι πως αξιζει πλεον να κανεις αιτηση φορητοτητας. Φαινεται πως οι εταιριες βασιζονται στο οτι οι πελατες εχουν συνηθισει να μενουν στο δικτυο τους και δεν θα ψαχτουν περαιτερω..
Link to comment
Share on other sites

Από αυτά που βλέπω τώρα τελευταία από τα σχόλια των παιδιών εδώ μέσα, μάλλον έχουν ανέβει λίγο οι παροχές και τα πράγματα έχουν γίνει καλύτερα όταν διαπραγματεύεσαι κατόπιν αίτησης φορητότητας.

 

Πριν από δύο τρεις μήνες έβλεπα οτι ήταν πολύ πιο αυστηρά και "σφιχτά" τα πράγματα.

 

.... έχω άδικο? :confused:

 

καθολου αδικο... οταν οι εταιριες βλεπουν να μειωνονται τα συμβολαια τους και να αυξανονται τα καρτοκινητα..

Link to comment
Share on other sites

πλεον ειναι στανταρ μια εκπτωση του 50% και το καλο με την voda ειναι οτι παιζει και συνδυαστικα με την hol εμενα μου βγαινει σχεδον 60% μειον το παγιο
Link to comment
Share on other sites

πλεον ειναι στανταρ μια εκπτωση του 50% και το καλο με την voda ειναι οτι παιζει και συνδυαστικα με την hol εμενα μου βγαινει σχεδον 60% μειον το παγιο

 

Μάλλον αρχίζουν και παίρνουν χαμπάρι οτι ο καταναλωτής έχει πολύ δύναμη και μπορεί να επηρεάσει και να καθορίσει πολλές φορές τις καταστάσεις. (το θέμα είναι εμείς οι ίδιοι πότε θα το καταλάβουμε)

 

Πολύ απλά είδαν οτι πολλοί συνδρομητές απλά δεν χαμπάριαζαν και πήγαιναν σε άλλες εταιρίες, και τώρα κάνουν ότι είναι δυνατόν για να τους κρατήσουν.

 

Εύχομαι μόνο να κρατήσει αυτή η κατάσταση και να επωφεληθεί όσο το δυνατόν περισσότερος κόσμος. Και είναι αλήθεια οτι πλέον πολλοί κάνουν αίτηση φορητότητας απο ειλικρινή απογοήτευση και όχι απλά για να εκβιάσουν καταστάσεις.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και εγώ σήμερα τι επιδότηση δικαιούται ο πατέρας που βρίσκεται στο Vodafone με 120' χρόνο ομιλίας για πάνω από 2 χρόνια. Η απάντηση ήταν 65 ευρώ!!

Θα μπορούσα τηλεφωνικά να ζητήσω κάποια αντιπρόταση από τη Vodafone και αν ναι που καλώ και τι προτείνετε να ζητήσω, μιας και πριν από μερικές ημέρες που κάλεσαν εκείνοι είπαν απλά να περάσουμε από κάποιο κατάστημα να μας πουν τι δικαιούμαστε.

 

Να ζητήσω πρόταση και απο άλλες εταιρείες ή να μιλήσω 1α με Vodafone λέγοντας ότι έχω μια προσφορά Χ €?

 

Τι ποσό θα ήταν λογικό (τι καλύτερο θα μπορούσαν) να δώσουν?

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα και εγώ σήμερα τι επιδότηση δικαιούται ο πατέρας που βρίσκεται στο Vodafone με 120' χρόνο ομιλίας για πάνω από 2 χρόνια. Η απάντηση ήταν 65 ευρώ!!

Θα μπορούσα τηλεφωνικά να ζητήσω κάποια αντιπρόταση από τη Vodafone και αν ναι που καλώ και τι προτείνετε να ζητήσω, μιας και πριν από μερικές ημέρες που κάλεσαν εκείνοι είπαν απλά να περάσουμε από κάποιο κατάστημα να μας πουν τι δικαιούμαστε.

 

Να ζητήσω πρόταση και απο άλλες εταιρείες ή να μιλήσω 1α με Vodafone λέγοντας ότι έχω μια προσφορά Χ €?

 

Τι ποσό θα ήταν λογικό (τι καλύτερο θα μπορούσαν) να δώσουν?[/quote

 

κανε αιτηση φορητοτητασ και δες τι προσφορες παιζουν απο αλλες εταιριες και φουσκωσε τα λιγα για να εισαι προετοιμασμενοσ οταν σε παρουν τηλ για αντιπροταση απο βοντα.παρα πολλοι εχουν παρει μειωση παγιου στο 50%.η αγορα συσκευης απο την εταιρια δεν αξιζει πλεον για μενα γιατι με το ποσο που θα δωσεις μπορεις να παρεις μια μεταχειρισμενη σε πολυ καλη κατασταση και να εχεις το εξτρα του μειωμενου παγιου.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... ευχαριστώ!

 

Δεν γνώριζα ότι πλέον η αγορά συσκευής δεν συμφέρει οπότε θα δοκιμάσω την τύχη μου ή θα προσπαθήσω να μειώσω το πάγιο όπως λες.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα... ευχαριστώ!

 

Δεν γνώριζα ότι πλέον η αγορά συσκευής δεν συμφέρει οπότε θα δοκιμάσω την τύχη μου ή θα προσπαθήσω να μειώσω το πάγιο όπως λες.

 

για να σου δωσω παραδειγμα εχω παρει galaxy s απο αγγελια 350ε και bb9700 στα 200e.τοσα θα εδινα για να τα παρω απο επιδοτηση μεσω voda.τωρα εχω unlimited 60 με 25ε

Link to comment
Share on other sites

για να σου δωσω παραδειγμα εχω παρει galaxy s απο αγγελια 350ε και bb9700 στα 200e.τοσα θα εδινα για να τα παρω απο επιδοτηση μεσω voda.τωρα εχω unlimited 60 με 25ε

 

Ε αν είναι έτσι καθόλου άσχημα!

Βέβαια ο χρόνος ομιλίας δεν κοστίζει τόσο στις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας όσο θα τους κόστιζε η επιδότηση γι αυτό και συμβιβάζονται.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ε αν είναι έτσι καθόλου άσχημα!

Βέβαια ο χρόνος ομιλίας δεν κοστίζει τόσο στις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας όσο θα τους κόστιζε η επιδότηση γι αυτό και συμβιβάζονται.:lol:

 

και να στο κανω ακομα πιο δελεαστικο:γιατι να δωσω λεφτα για μια συσκευη που σε 6 μηνες θα ειναι ξεπερασμενη και θα πρεπει να πληρωνω το παγιο μου καθε μηνα?και επισης τους χτυπας εκει που τους πληγωνει:στο παγιο λιγοτερα παγια καθε μηνα λιγοτερα κερδη.τουλαχιστον ετσι περνουμε μερικα απο τα λεφτουδακια μασ πισω

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, μια ερώτηση, τα 100μβ του unlimited χρεώνονται ημερολογιακά? δε το διευκρινίζει κάπου στο σαιτ ή δε το βρήκα γιατί δεν κοίταξα σωστά...

τι θέλω να πω.. έχω τα 100μβ ανέγγιχτα, ο μήνας αλλάζει κάθε 10 γιατί τότε είχα υπογράψει, ο χρόνος ομιλίας καιτ α μηνύματα χρεώνονται με βάση αυτό, τα μβ όμως είναι το ίδιο?

δηλαδή αν σήμερα έχουμε 6 του μηνός και τα σπαταλήσω όλα, από 10 του μηνός θα έχω ξανά άλλα 100 χωρίς πρόβλημα ή τα 100 πάνε από 1η τουμηνός μέχρι τέλος?

θενκςςςς....

cypherth
Link to comment
Share on other sites

Τα mb ανανεωνονται καθε πρωτη του μηνα. Δηλαδη μετρανε απο 1 - 31 καθε μηνα
Link to comment
Share on other sites

δηλαδη απο τα 30 sms που εχω καθε μηνα προς ολους αφαιρειται απο αυτα?? δεν εχει μεγαλυτερη χρεωση?
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω φιλε soublaki! και κατι αλλο διαβασα καπου οτι η επιδοτηση βγαινει καπου στον 10ο μηνα,ισχυει αυτο? εγω εχω ενα οικογενοιακο πακετο με 2 unlimited 25.πως θα μαθω οτι εχει βγει τοτε η οταν βγει η επιδοτηση μου?

 

edit: ρε παιδια εμεργοποιηθηκε η συνδεση μου 31-1-2011 στο οικογενοιακο πακετο 2 συνδεσεων στο unlimited 25 και απο την προσφορα που μου ειχαν κανει εχω δωρεαν τον 1ο λογαριασμο,δηλαδη του φεβρουαριου.μολις τωρα ειδα στο myaccount οτι εχει εκδοθει ενας λογαριασμος που λεει οτι ειναι απο 31-1-2011 ως 31-1-2011 και μου εχει χρεωσει απο 0,74€ μαζι με ΦΠΑ σε καθε νουμερο χωρις να εχω κανει κληση ομως την ημερομηνια εκεινη καμια ουτε οτιδηποτε αλλο.τι ειναι αυτη η χρεωση?? να παρω στη βονταφον για παραπονα?

Edited by jmallen3
Link to comment
Share on other sites

Θα το δεις στο δεις στο MyAccount

 

παιδια επειδη αυριο θα κανω διακοπη του συμβολαιου μου καθως περασε 1 χρονος και θα το κανω cu. ποσες μερες χρειαζεται να ενεργοποιηθει η cu?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...