Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

αφου εισαι και στο παλιο προγραμμα, γνωμη μου, μη φυγεις! Αλλιως παρε τηλ στη vodafone και πες τους απλα και ωραια 'μπορειτε να μου δωσετε κατι καλυτερο απο αυτα που μου δινουν τωρα;'

 

Μετα απο κάποιες λαδιές που γίνανε , θα πρέπει να δώσουν πολύ καλήτερη προσφορά για να σκεφτώ να κάτσω στην Wind , και μένα με βολεύει πολύ το πρόγραμμα , αλλά προτιμώ να βγαίνω χαμένος και να έχω το κεφάλι μου σίγουρο .

Το τήλ της βοντα ποιό είναι όμως ?

Δεν νομίζω να πετύχω τα ίδια ,αλλά το μη χείρον βέλτιστον ...

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τα τέλη κινητής (12% για λογαριασμούς κάτω από 50 ευρώ κτλ) υπολογίζονται από το τελικό ποσό;;;

Δηλαδή μετά και από πιθανές εκπτώσεις;;;

Είναι στο τελικό ποσό με ΦΠΑ;

 

Δηλαδή αν με πάγιο, εκπτώσεις, πιθανή κίνηση έχω λογαριασμό με ΦΠΑ κάτω από 50 ευρώ θα πληρώσω ακόμα και το 12% του ποσού αυτού;;;;

Link to comment
Share on other sites

Τα 50 ευρώ είναι χωρίς τον Φ.Π.Α .

Σε αυτό το ποσό (μετά τις εκπτώσεις) το τέλος είναι 12%

Link to comment
Share on other sites

Τα τέλη κινητής (12% για λογαριασμούς κάτω από 50 ευρώ κτλ) υπολογίζονται από το τελικό ποσό;;;

Δηλαδή μετά και από πιθανές εκπτώσεις;;;

Είναι στο τελικό ποσό με ΦΠΑ;

 

Δηλαδή αν με πάγιο, εκπτώσεις, πιθανή κίνηση έχω λογαριασμό με ΦΠΑ κάτω από 50 ευρώ θα πληρώσω ακόμα και το 12% του ποσού αυτού;;;;

Σου λεει στο λογαριασμο ποιο ειναι το συνολο προ ΦΠΑ, αφου εχει υπολογισει ολα τα εξτρα, τις εκπτωσεις κλπ, και πανω σε αυτο το ποσο, αναλογα με το ποσο, μπαινει και ο ΦΠΑ.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Τα 50 ευρώ είναι χωρίς τον Φ.Π.Α .

Σε αυτό το ποσό (μετά τις εκπτώσεις) το τέλος είναι 12%

 

Κατανοητό! 12% φόρος κινητής για λογαριασμούς κάτω από 50 ευρώ ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ...

 

Να ρωτήσω και κάτι ακόμα:

Οι εκπτώσεις μου μπαίνουν σε ένα οικογενειακό πρόγραμμμα κυρίως το 10% είναι το ποσοστό του λογαριασμό με τις εκπτώσεις σε αυτή την περίπτωση;

Είναι το ποσοστό των παγίων;

 

ΜΕ ή ΧΩΡΙΣ ΦΠΑ σε αυτή την περίπτωση;

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια.. Ξερετε καποιο καταστημα εκτος της vodafone και Πλαισιο στο οποιο να μπορω να χρησιμοποιησω την επιδοτηση που εχω απο voda για ανανεωση ?? Ρωταω γιατι ψαχνω καποιες συσκευες π.χ. htc legend που δεν τις εχουν voda-Plaisio.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση παιδια.. Ξερετε καποιο καταστημα εκτος της vodafone και Πλαισιο στο οποιο να μπορω να χρησιμοποιησω την επιδοτηση που εχω απο voda για ανανεωση ?? Ρωταω γιατι ψαχνω καποιες συσκευες π.χ. htc legend που δεν τις εχουν voda-Plaisio.

Λογικα σε ολα τα μεγαλα καταστηματα. Συνεργαζονται. Multirama, e-shop, public. Για ριξε μια ματια.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Λογικα σε ολα τα μεγαλα καταστηματα. Συνεργαζονται. Multirama, e-shop, public. Για ριξε μια ματια.

 

Α, αυτό είναι ενδιαφέρον. Εγώ νόμιζα ότι μόνο στο Πλαίσιο γίνεται.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Α, αυτό είναι ενδιαφέρον. Εγώ νόμιζα ότι μόνο στο Πλαίσιο γίνεται.

 

Παντως σημερα το πρωι μιλησα με την εξυπηρετηση πελατων και μου ειπαν οτι γινεται μονο σε voda και Πλαισιο

Link to comment
Share on other sites

Α, αυτό είναι ενδιαφέρον. Εγώ νόμιζα ότι μόνο στο Πλαίσιο γίνεται.

Κοιτα. Οταν εψαχνε ενας φιλος για κινητο, ειχαμε παει στα Public, και του ειπαν οτι γινεται με επιδοτηση απο cosmote, για συνεργαζεται, και θα εκοβε κατι παραπανω, αλλα και με vodafone. Αυτο βεβαια πριν τις γιορτες. Δε χανεις κατι να πας μια βολτα και να ρωτησεις. Παντως, το e-shop, δινει συσκευες με συνδεση σε καποιο παροχο, οποτε γιατι να μην κανει ανανεωση;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Το σταματησε;;; Γιατι καποτε θυμαμαι οτι το εκανε...
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Με το νεο νομο, 3 μερες!
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο. εχω κανει ενα οικογενειακο πακετο με 2 συνδεσεις στο unlimited 25 αλλα με παγιο 17€ λογω εκπτωσης το καθενα.επισης στο σταθερο εχω το hol double play lite με παγιο 24,70€ το μηνα. ξερει κανεις αν δικαιουμε εκπτωση απο τη συνδυαστικη προσφορα??
Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο. εχω κανει ενα οικογενειακο πακετο με 2 συνδεσεις στο unlimited 25 αλλα με παγιο 17€ λογω εκπτωσης το καθενα.επισης στο σταθερο εχω το hol double play lite με παγιο 24,70€ το μηνα. ξερει κανεις αν δικαιουμε εκπτωση απο τη συνδυαστικη προσφορα??

 

Βγάλε και την πιστωτική της vodafone να έχεις επιπλέον έκπτωση. ;)

Link to comment
Share on other sites

Βγάλε και την πιστωτική της vodafone να έχεις επιπλέον έκπτωση. ;)

 

ποια ειναι αυτη φιλε?και τι μου δινει? για το παραπανω που ειπα εχω εκπτωση τελικα η οχι?:O

Link to comment
Share on other sites

και κατι αλλο. εχω κανει ενα οικογενειακο πακετο με 2 συνδεσεις στο unlimited 25 αλλα με παγιο 17€ λογω εκπτωσης το καθενα.επισης στο σταθερο εχω το hol double play lite με παγιο 24,70€ το μηνα. ξερει κανεις αν δικαιουμε εκπτωση απο τη συνδυαστικη προσφορα??

 

Όχι. Για να εκμεταλλευτείς τη συνδυαστική προσφορά με την Hol πρέπει το πάγιο ενός αριθμού να είναι από 30+ ευρώ. Και για πάγιο μέχρι 35 ευρώ στο κινητό παίρνεις έκπτωση μόνο στο πάγιο της Hol.

 

Επίσης, σε οικογενειακό πακέτο μπορεί αν ενεργοποιηθεί η προσφορά με την Hol, όμως η έκπτωση αποδίδεται μόνο στο πάγιο της Hol και καθόλου στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

αρα επειδη δεν καταλαβαα δικαιουμαι καποια εκπτωση στο συνολικο μου λογαριασμο?? δηλαδη πληρωνω 17€*2 για τη vodafone +24,7 για τη hol, συνολο 58,70€ το μηνα.θα εχω εκπτωση η οχι?
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εγώ δεν τα διατύπωσα καλά και σ'έμπλεξα! :p Έχουμε και λέμε:

 

Για να επωφεληθείς από την συνδυαστική προσφορά της Hol απαραίτητη προυπόθεση είναι ένας αριθμός κινητού να βρίσκεται σε πάγιο από 30 ευρώ και πάνω. Σ'αυτήν την περίπτωση, θα έχεις έκπτωση 5 ευρώ μόνο στο πάγιο του σταθερού και καθόλου έκπτωση στο πάγιο του κινητού. Από πρόγραμμα 35 ευρώ και πάνω, εκτός απ'την έκπτωση στο πάγιο του σταθερού, έχεις και έκπτωση στο πάγιο του κινητού, που κυμαίνεται ανάλογα το πρόγραμμα χρήσης σου.

 

Ωστόσο, αν έχεις οικογενειακό πακέτο, όπως εσύ, ακόμη και στην περίπτωση που έστω ένας αριθμός του πακέτου είναι σε πρόγραμμα άνω των 30 ευρώ,δηλαδή συμβατός με την συνδυαστική προσφορά της Hol, δε θα παίρνεις καθόλου έκπτωση στο πάγιο του κινητού, παρά μόνο 5 ευρώ έκπτωση στο πάγιο της Hol.

 

Στη δική σου περίπτωση, κανένας αριθμός σου δεν είναι σε πρόγραμμα άνω των 30 ευρώ, άρα δεν μπορείς καν να εκμεταλλευτείς την προσφορά της Hol. Ωστόσο, αν πας έστω και έναν αριθμό σε πρόγραμμα άνω των 30 ευρώ δε θα έχεις και έκπτωση στο σταθερό και έκπτωση στο κινητό, αλλά μόνο 5 ευρώ έκπτωση στο σταθερό, ανεξαρτήτως προγράμματος.

Link to comment
Share on other sites

ποια ειναι αυτη φιλε?και τι μου δινει? για το παραπανω που ειπα εχω εκπτωση τελικα η οχι?:O

 

πρεπει να βγαλεις τη καρτα και να πληρωνεις τους λογαριασμους σου απο τη καρτα. Επισης, εχει 19,95% επιτοκιο στις αναληψεις μετρητων (μπορει και παραπανω)

Link to comment
Share on other sites

επειδη ειναι η πρωτη φορα που κανω συμβολαιο μετα απο χρονια καρτοκινητη μπορει καποιος να μου πει αν εχω καποια πλεονεκτηματα απο τη βοντα η καποια μπονους πχ που μπορει να εχω επειδη εχω συνδεση σε σχεση με το καρτοκινητο που ειχα πριν?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...