Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλω να αλλαξω τη SIM μου και να παρω αυτη που μπαινει στο Iphone 4, σε αυτη τη περιπτωση θα χρεωθω την αντικατασταση;
ΦΤΑΙΕΙ, που είμαστε αυτοί που είμαστε. Και που δεν θ' αλλάξουμε ποτέ.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Για I-phone 4 σίγουρα δεν τη χρεώνεσαι. Επίσης δε χρεώνεσαι αν έχεις καμιά πανάρχαια και παίρνεις τώρα συσκευή 3g. Κατα τα άλλα, ποιος άλλος λόγος μπορεί να υπάρχει για να αλλάξει κανείς την κάρτα; Φαντάζομαι αυτό εννούν και με τους ειδικούς όρους, ότι δε γίνεται σε κάθε ανανέωση γιατί πολύ απλά δε συντρέχει λόγος.

 

Ένας αριθμός σε δύο κάρτες sim λειτουργεί μόνο σε περίπτωση ενεργοποίησης της υπηρεσίας VF Double, οπότε δε γίνεται αυτό που ρωτάς rodriguez.

 

EDIT: Νομίζω ότι μάλλον εννοείς κάτι άλλο (κλωνοποίηση κάρτας;) αλλά ούτε αυτό φαντάζομαι ότι γίνεται με το ίδιο πρόγραμμα γιατί δεν μπορεί να μην το παίρνουν χαμπάρι... ε; Λέω εγώ τώρα...

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων.
Link to comment
Share on other sites

Νέο συμβόλαιο είναι η αναβάθμιση. Οπότε ναι, δικαιούσαι νέα sim. Εχει ξαναγραφεί στο παρελθόν.

 

...καθώς η δωρεάν αντικατάσταση κάρτας sim παρέχεται σε ειδικές περιπτώσεις και όχι σε κάθε ανανέωση συμβολαίου...

 

Online Customer Care

Vodafone Greece

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόσο χάλια οι επιδοτήσεις της εταιρίας φέτος?:mad:

Μηπως επειδη εχουμε οικονομικη κριση και φροντιζουν να περιοριζουν τα εξοδα τους;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να παίζει ρόλο και αυτό αλλά έχει γενικά αναφερθεί ότι οι επιδότησεις των εταιρειών βαίνουν συνεχώς μειούμενες...
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να παίζει ρόλο και αυτό αλλά έχει γενικά αναφερθεί ότι οι επιδότησεις των εταιρειών βαίνουν συνεχώς μειούμενες...

Με γνωμονα αυτη τη λογικη, προσπαθουν να κοψουν οσο μπορουν. Και αυτο γιατι αρκετος κοσμος, κυριως επειδη δεν ξερει, αποδεχεται οτι του δινουν. Αν κανεις μια αιτηση για καρτοκινητο, εκει ειναι πολυ πιο διαλακτικοι και σου δινουν. Οχι οτι δεν εχουν κερδος, αλλα εχει και καποιο κερδος και ο πελατης.

παιδια γεια!!! εχω ενα νοκια 6630 τησ βονταφον αλλα δεν δεχεται ελληνικεσ καρτεσ,,, τι μπορω να κανω??

 

Το πηρες απο ελλαδα και δε δεχεται ελληνικη καρτα sim;

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου έκανε αίτηση ακυρωσης του συμβολαίου του. Τον πήραν από τη Vodafone και του δώσανε το Καρτοπρόγραμμα 20 με έκτπωση 50%.
Link to comment
Share on other sites

παιδια γεια!!! εχω ενα νοκια 6630 τησ βονταφον αλλα δεν δεχεται ελληνικεσ καρτεσ,,, τι μπορω να κανω??

 

Αν είναι κλειδωμένο σε δίκτυο του εξωτερικού θα χρειαστεί να το ξεκλειδώσεις . Διάφορα μαγαζιά κάνουν αυτή την δουλειά ανάλογα σε πια πόλη μένεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι κλειδωμένο σε δίκτυο του εξωτερικού θα χρειαστεί να το ξεκλειδώσεις . Διάφορα μαγαζιά κάνουν αυτή την δουλειά ανάλογα σε πια πόλη μένεις.

 

τι μαγαζια; ειναι ΝΟΜΙΜΟ αυτο που προτεινεις, μεσω του forum;

Link to comment
Share on other sites

τι μαγαζια; ειναι ΝΟΜΙΜΟ αυτο που προτεινεις, μεσω του forum;

Και το jailbreak του iphone, για 3 χρονια παρανομο ηταν, αλλα υπαρχουν ολοκληρα topic στο φορουμ αυτο, στο πως γινεται. Και το ξεκλειδωμα του το ιδιο. Εξαλλου δε νομιζω να υποχρεωνει κανενα να κανει κατι. Αποψη και προταση εκφραστηκε.

Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

άλλο πραγμα ειναι το jailbreak και άλλο πραγμα ειναι να αγοραζεις κατι απο το εξωτερικο και να το 'ξεκλειδωνεις' εδω..
Link to comment
Share on other sites

Το iphone, οταν αγοραζεται απο την Αμερικη, ειναι κλειδωμενο στην AT&T. Οσοι το φερνουν εδω, και μπαινουν στο φορουμ, ενημερωνονται για το jailbreak και το unlock μεσω του φορουμ. Απο τα τοπικ. Εδω γινεται το ξεκλειδωμα. Και μαλιστα υπαρχουν και μαγαζια που το κανουν, και εχουν ειπωθει και στο φορουμ.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

δεν αγοραζονται ομως απο το εξωτερικο, αγοραζονται απο τον ελληνα νομιμα εξουσιοδοτημενο αντιπροσωπο και μετα αγοραζονται ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ απο τον καταναλωτη..
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αν φερω στη voda ενα καρτοπρογραμμα 15 και το συνδυασω με ενα Unlimited 60 που ηδη εχω, αν δικαιουμε 10% εκπτωσης λογω οικογενειακου πακετου και στις 2 γραμμες??
Link to comment
Share on other sites

Αν ριξεις μια ματια στο τοπικ, θα δεις να λενε "ο κολλητος μου μου αγορασε απο την αμερικη το iphone 4, μου το εφερε, αλλα δε δεχεται καρτες ελληνικες sim. Τι κανω;". Και εκει πεφτει το λινκ του unlock. Κινητο αγορασμενο απο αμερικη, ο τροπος unlock στην ελλαδα. Και τα καταστηματα που λενε οτι βοηθανε το κοινο, επισης στην ελλαδα με τα προγραμματα του εξωτερικου.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Στην αμερικη, για την αποκλειστικη διαθεση. Για να σου πουν μετα, αν παθει κατι το κινητο και εχεις κανει jailbreak ή unlock, οτι δεν αναγνωριζουν κατι. Ενας απο τους πολλους. Αλλα νομιζω οτι δεν ειναι το καταλληλο μερος για να αναλυσουμε το συγκεκριμενο.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

τι μαγαζια; ειναι ΝΟΜΙΜΟ αυτο που προτεινεις, μεσω του forum;

Παράνομο είναι ότι είναι αντίθετο με τον νόμο .

Από όσο ξέρω δεν υπάρχει κανένας νόμος που να απαγορεύει να ξεκλειδώνεις το κινητό σου και για αυτό έχω το θάρρος να το προτείνω μέσω του Forum

Επίσης στο Πάντειο που έκανα ένα μέρος των σπουδών μου ο καθηγητής του δικαίου έλεγε χαρακτηριστικά , ότι στις δημοκρατίες υπάρχει ΕΝΑ και μόνο ένα κοινοβούλιο .

Άρα κανονισμοί εταιρειών που απαγορεύουν το ξεκλείδωμα δεν έχουν την ισχύ νόμου .

Ισχυρίζομαι λοιπόν ότι το Ξεκλείδωμα είναι ΝΟΜΙΜΟ .

Θα παραδεχτώ όμως το λάθος μου αν οποιοσδήποτε με νομικές σπουδές, μου υποδείξει ότι έχω άδικο και ότι υπάρχει νόμος τον οποίον παραβιάζει το ξεκλείδωμα .

Το ότι μπορεί να μην σου δέχονται την εγγύηση αν πειράξεις το τηλέφωνο δεν χαρακτηρίζει την συγκεκριμένη συμπεριφορά ως παράνομη.

Τέλος δεν υπάρχει η έννοια του νόμιμα εξουσιοδοτημένου εμπορικού Αντιπροσώπου.... ( με ποιόν νόμο ακριβώς ; )

Υπάρχει η έννοια του εξουσιοδοτημένου εμπορικού αντιπροσώπου.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει κανεις αν φερω στη voda ενα καρτοπρογραμμα 15 και το συνδυασω με ενα Unlimited 60 που ηδη εχω, αν δικαιουμε 10% εκπτωσης λογω οικογενειακου πακετου και στις 2 γραμμες??

 

Όχι δυστηχώς δεν θα δικαιούσε τις εκπτώσεις του "Όλοι σε ένα", δεν τις λαμβανουν κ και δεν λαμβανοντε υποψην τα Καρτοπρογραμματα...

 

Αν θέλεις να πέρνεις τις εκπτώσεις μπορεις να το κανεις το νεο νουμερο σε Unlimited 15 για να περνεις στο 10% μόνο στο Unlimited 60 ;)

Link to comment
Share on other sites

Με τη νέα χρονιά η Βόδιφον άρχισε πάλι τα "λαθάκια"... Όπως ακριβώς είχε κάνει πριν πέντε μήνες, "ξέχασε" να περάσει στο λογαριασμό την έκπτωση από την πιστωτική citibank visa vodafone! Άντε πάλι αμφισβητήσεις λογαριασμών και αναμονή κανένα δίμηνο μέχρι να τα δώσει. Μήπως μια διακοπή συμβολαίου θα ήταν η ενδεδειγμένη κίνηση; Ειλικρινά με έχει κουράσει η ανικανότητά τους και τα "λαθάκια" τους...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=39740&dateFrom=&dateUntil=

 

...και η τελευταια παραγραφος γραφει 'Οι συνδρομητές τους οποίους αφορούν οι παραπάνω αλλαγές έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως εντός μηνός από την παρούσα κοινοποίηση.'

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...