Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά ναι είναι .

Εκτός αν έχεις εταιρικό , αλλά μια ερώτηση στο 13830 θα σε διαφωτήσει πλήρως.

Επίσης καλό είναι να ενεργοποιήσης και το Passport.

 

Το passport δεν συμφαιρει οταν μιλας πολυ??

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το passport δεν συμφαιρει οταν μιλας πολυ??

βασικά είναι για εισερχόμενες πάνω από 4 λεπτά .

Εκτός αν Πάς Τουρκία που συμφέρει έτσι και αλλιώς.

Αλλά υπάρχει και το Travel pack .

Link to comment
Share on other sites

βασικά είναι για εισερχόμενες πάνω από 4 λεπτά .

Εκτός αν Πάς Τουρκία που συμφέρει έτσι και αλλιώς.

Αλλά υπάρχει και το Travel pack .

 

Mπα οχι...θα προτημισω το passport...σευχαριστω παντως...

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Τι θα γίνει με την ενημέρωση υπολοίπου λεπτών ομιλίας και sms; Στις 30/12 έχει κολλήσει...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια παιδες!

 

Μια ερωτησουλα! Περισυ χρησιμοποιησα στο 11μηνο την επιδοτηση. Το νεο συμβολαιο υπογραφηκε 4 φεβρουαριου. Τοτε ειναι που μπορω να κανω αιτηση διακοπης χωρις να πληρωσω χρηματα? Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια παιδες!

 

Μια ερωτησουλα! Περισυ χρησιμοποιησα στο 11μηνο την επιδοτηση. Το νεο συμβολαιο υπογραφηκε 4 φεβρουαριου. Τοτε ειναι που μπορω να κανω αιτηση διακοπης χωρις να πληρωσω χρηματα? Ευχαριστω!

 

 

Αν η νεα ανανεωση ξεκηναγε 4/2 μπορεις απο τωρα μιας και θλει ενα μηνα για να γινει η διακοπη.

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια παιδες!

 

Μια ερωτησουλα! Περισυ χρησιμοποιησα στο 11μηνο την επιδοτηση. Το νεο συμβολαιο υπογραφηκε 4 φεβρουαριου. Τοτε ειναι που μπορω να κανω αιτηση διακοπης χωρις να πληρωσω χρηματα? Ευχαριστω!

 

Αν κάνεις διακοπή θέλει ένα μήνα, για μετατροπή σε καρτοκινητό επίσης ένα μήνα, ενώ για φορητότητα 3 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλή χρονιά,

μια ερώτηση, μετά από πόσο καιρό μπορώ να αλλάξω πρόγραμμα συμβολαίου;

Ειχα κάνει αλλαγή στις 8/11 στο vodafone unlimited 30 το παλιό πλέον, και τώρα θα ήθελα να πάω στο vodafone unlimited 25 το καινούριο που δίνει και 100ΜΒ ιντερνετ + 30 SMS στα άλλα δίκτυα.

 

Το πρόβλημα είναι οτι στο myaccount δεν μου εμφανίζει την επιλογή να πάω σε πρόγραμμα unlimited αλλά μόνο σε οικονομικό πρόγραμμα. Περίεργο :worry:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλή χρονιά,

μια ερώτηση, μετά από πόσο καιρό μπορώ να αλλάξω πρόγραμμα συμβολαίου;

Ειχα κάνει αλλαγή στις 8/11 στο vodafone unlimited 30 το παλιό πλέον, και τώρα θα ήθελα να πάω στο vodafone unlimited 25 το καινούριο που δίνει και 100ΜΒ ιντερνετ + 30 SMS στα άλλα δίκτυα.

 

Το πρόβλημα είναι οτι στο myaccount δεν μου εμφανίζει την επιλογή να πάω σε πρόγραμμα unlimited αλλά μόνο σε οικονομικό πρόγραμμα. Περίεργο :worry:

 

Σε όλους δεν τα εμφανίζει ακόμα.. Πότε έκανες ανανέωση του συμβολαίου σου? Μετά από 8 μήνες μπορείς να κατεβάσεις το πάγιό σου, ενώ μετά από 1 μήνα να το ανεβάσεις.. Από ότι κατάλαβα εσύ θες να το κατεβάσεις. Οπότε τσέκαρε αυτό που σου λέω.. Την αλλαγή μπορείς να την κάνεις και τηλεφωνικά στο 13830

Kαλή χρονιά κι από μένα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλή χρονιά,

μια ερώτηση, μετά από πόσο καιρό μπορώ να αλλάξω πρόγραμμα συμβολαίου;

Ειχα κάνει αλλαγή στις 8/11 στο vodafone unlimited 30 το παλιό πλέον, και τώρα θα ήθελα να πάω στο vodafone unlimited 25 το καινούριο που δίνει και 100ΜΒ ιντερνετ + 30 SMS στα άλλα δίκτυα.

Μπορείς και τώρα να το αλλάξεις.

Το πρόβλημα είναι οτι στο myaccount δεν μου εμφανίζει την επιλογή να πάω σε πρόγραμμα unlimited αλλά μόνο σε οικονομικό πρόγραμμα. Περίεργο :worry:

Είναι γενικό το πρόβλημα (σε όλους τους χρήστες του "my account").

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και χρόνια σας πολλά.

Θα είμαι πολύ σύντομος για να μην σας κουράσω.

Έχω πρόγραμμα συμβολαίου vodafone mobile broadband 5gb. Από τη sim του προγράμματος mobile broadband έστειλα μήνυμα προς το 1286 (να μάθω αν ένας αριθμός είναι vodafone - νομίζω vodafone finder το λένε). Βλέπω ότι στην αναλυτική κατάσταση με έχουν χρεώσει με 0,1029 ανά μήνυμα προς τη δωρεάν υπηρεσία του 1286! Τι συμβαίνει; Πήρα στη vodafone και μου λένε ότι στα προγράμματα internet υπάρχει χρέωση αν στείλεις μήνυμα προς οπουδήποτε. ΛΕΝΕ ΑΛΗΘΕΙΑ Ή με χρέωσαν λάθος;

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Αν ειναι μονο για προγραμμα internet η καρτα και οχι για φωνη, τοτε παιζει να λενε αληθεια. Γιατι αν δεν κανω λαθος, το 1286 ειναι δωρεαν για τα προγραμματα φωνης.
Motorola c520, Nokia 3210, Nokia 3310, Sony Ericsson k700i, Sony Ericsson k750i, Sony Ericsson k550i, Nokia N81, Apple iPhone 2g, Samsung Omnia I, Samsund D980 duos, Motorola Pebl, Nokia 8210, BlackBerry Storm, iPhone 4, Iphone 4S, Samsung Galaxy SIII, iPhone 5, iPhone 6, iPhone 7, Samsung S8...
Link to comment
Share on other sites

Ναι, η κάρτα είναι μόνο για internet (mobile broadband). Εγώ πάντως λέω ότι αυτά τα πράγματα είναι νταβατζιλίκια της vodafone. Εάν υπήρχε κοστολογικός έλεγχος, τότε θα ήταν καραμπινάτη παρανομία. (Δεν μπορεί ένα sms τη μία φορά να κοστίζει 0,1029 και την άλλη να είναι δωρεάν όταν αποστέλλεται από sim της ίδια εταιρίας για μια ΔΩΡΕΑΝ ΥΠΗΡΕΣΙΑ!!). Έλεος με τις κουτοπονηριές της vodafone. Μπορεί να μου πει κάποιος αν έχει υπάρξει αντίστοιχη χρέωση στο λογαριασμό του ή όχι; ΈΛΕΟΣ ΔΗΛΑΔΗ. Ευχαριστώ και πάλι χρόνια πολλά
Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Ειχα στειλει κι εγω μηνυμα στο 1286 απο το συμβολαιο μου, ελαβα απαντηση οτι η υπηρεσια δεν ειναι διαθεσιμη και χρεωθηκα κανονικα.

Εκνευριστηκα, απλα δεν ειχα ορεξη να παρω την εξυπηρετηση.

 

Κατα τα αλλα αν θες να μαθεις αν ενας αριθμος ειναι βονταφον, μπορεις να το κανεις μονο απο cu.

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι χρεωθεί για μήνυμα στο 1286, από συμβόλαιο , ενώ η υπηρεσία δεν λειτουργεί από συμβόλαιο

Αλλά αν ένας αριθμός είναι Vodafone to μαθένεις από όλα τα καρτοκινητά της Vodafone με κλήση στο 1286 .

Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι χρεωθεί για μήνυμα στο 1286, από συμβόλαιο , ενώ η υπηρεσία δεν λειτουργεί από συμβόλαιο

Αλλά αν ένας αριθμός είναι Vodafone to μαθένεις από όλα τα καρτοκινητά της Vodafone με κλήση στο 1286 .

 

Καλέ μου φίλε, δεν βγάζω πολύ νόημα έτσι όπως το έγραψες. Εννοείς ότι έστειλες sms στο 1286 από ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΦΩΝΗΣ vodafone και σε χρέωσε (και μάλιστα χωρίς να σου δώσει και απάντηση τελικά αν ο αριθμός ήταν vodafone ή όχι); Καλά κατάλαβα. Σόρρυ αλλά είμαι πολύ συγχυσμένος. Δεν μπορεί να πληρώνουμε ΑΕΡΑ για χάριν της vodafone.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Επιβεβαιώνω και εγώ ότι χρεωθεί για μήνυμα στο 1286, από συμβόλαιο , ενώ η υπηρεσία δεν λειτουργεί από συμβόλαιο

Αλλά αν ένας αριθμός είναι Vodafone to μαθένεις από όλα τα καρτοκινητά της Vodafone με κλήση στο 1286 .

 

Ελεος?? Δηλαδη ο χρηστης συμβολαιου ΔΕΝ μπορει να δει μεσω μηνυματος οπως ο καρτοκινητος.. αν καποιος αριθμος ειναι vf?Δηλαδη ειναι να βγαινεις απο τα ρουχα σου..οχι τιποτα αλλο ΧΡΕΩΝΕΣΑΙ σαν τον βλακα κιολας.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς και τώρα να το αλλάξεις.

 

Είναι γενικό το πρόβλημα (σε όλους τους χρήστες του "my account").

 

Γιατί το λες αυτό? Δεν πρέπει να περάσουν 8 μήνες για να "κατέβάσεις" το πάγιο? Εγώ έτσι ήξερα..

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα ρωτήσει ο ίδιος, βρήκα τη συζήτηση που είχαμε κάνει: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=3339797#post3339797. Και το εφάρμοσα κατεβαίνοντας τότε από το unlimited 35 στο unlimited 30.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ακούστε το πρόβλημα μου. Είμαι στο πρόγραμμα unlimited 50 με ίντερνετ από τον οκτώβρη του 2010. Τότε είχα πάρει και σχετική υπερεπιδότηση για το iphone 4. Λίγους μήνες μετά βγήκε το νέο πρόγραμμα unlimited το όποιο από όλες τις απόψεις είναι πιο συμφέρον από αυτό που τώρα έχω.

 

Τηλεφώνησα στην εξυπηρέτηση πελατών για να το αλλάξω και ο υπάλληλος μου, ενώ προσπάθησε μου είπε ότι δεν γίνεται να μεταφερθώ στο νεό unlimited 50,αν δεν λήξει πρώτα η υπερέπιδότηση που έχω. Με άλλα λόγια τον Σεπτέμβρη του 2011. Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

Αργότερα παρατήρησα ότι κανονικά δε θα έπρεπε να μπω στο νεο unlimited 50 αλλά σε πιο μεγάλο,για να έχω τις αντίστοιχες υπηρεσίες. Να ξαναπάρω τηλέφωνο και να τους ζητήσω να μπω στο νέο πρόγραμμα ή λόγο υπερεπιδότησης αυτό δε γίνεται;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ακούστε το πρόβλημα μου. Είμαι στο πρόγραμμα unlimited 50 με ίντερνετ από τον οκτώβρη του 2010. Τότε είχα πάρει και σχετική υπερεπιδότηση για το iphone 4. Λίγους μήνες μετά βγήκε το νέο πρόγραμμα unlimited το όποιο από όλες τις απόψεις είναι πιο συμφέρον από αυτό που τώρα έχω.

 

Τηλεφώνησα στην εξυπηρέτηση πελατών για να το αλλάξω και ο υπάλληλος μου, ενώ προσπάθησε μου είπε ότι δεν γίνεται να μεταφερθώ στο νεό unlimited 50,αν δεν λήξει πρώτα η υπερέπιδότηση που έχω. Με άλλα λόγια τον Σεπτέμβρη του 2011. Ισχύει κάτι τέτοιο;

 

Αργότερα παρατήρησα ότι κανονικά δε θα έπρεπε να μπω στο νεο unlimited 50 αλλά σε πιο μεγάλο,για να έχω τις αντίστοιχες υπηρεσίες. Να ξαναπάρω τηλέφωνο και να τους ζητήσω να μπω στο νέο πρόγραμμα ή λόγο υπερεπιδότησης αυτό δε γίνεται;

Δυστυχώς δεν γίνεται ακόμα και αν θέλεις να πας σε ίδιο ή μεγαλύτερο πάγιο.

Link to comment
Share on other sites

Την ημέρα που έγινε ο τηλεμαραθώνιος της Unicef, στις 13/12/2010, στείλαμε από συμβόλαιο Vodafone 4 sms - δωρεά στον αριθμό 54234 που είχαν τα crowl που πέρναγαν από κάτω. Μας έστειλαν μάλιστα και απαντητικό ευχαριστήριο sms. Όταν ήρθε ο λογαριασμός, η χρέωση για αυτά τα sms ήταν 0,10€ +ΦΠΑ αντί για 1€ +ΦΠΑ που θα έπρεπε. Το 13830 μου είπε ότι αφού η εταιρία που έκανε την συλλογή του ποσού τιμολόγησε την πράξη, αυτό είναι το ποσό και δεν θα υπάρξει καθυστερημένη τιμολόγηση άλλου ποσού.

Να παρατηρήσω ότι τα sms στάλθηκαν στις 14/12 και ώρα 00:30 περίπου, και η 14η Δεκεμβρίου είναι η μέρα που "έκλεισε" ο μήνας για τον λογαριασμό του συμβολαίου αυτού, αλλά υπάρχουν και άλλες τιμολογήσεις μετά από τα sms αυτά.

 

Έτυχε σε κάποιον άλλον το ίδιο;

Ποιον να ρωτήσω για το τι συνέβη;

Το 54234 σε ποια εταιρία ανήκει;

Καμιά ιδέα;

Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω πως σκεφτονται παντως. Πηρα να ρωτησω για την μεταφορα που ειπα απο συνδεση σε cu και μου λενε 28 μαρτιου μπορειτε. Λεω μα το συμβολαιο το υπεγραψα 9 φεβρουαριου και τοτε πηρα και την επιδοτηση καθως τοτε αυξηθηκε και το παγιο. Μου λενε πως το συμβολαιο πανω αναφερει σαν ημερα ενεργοποιησης της νεας συνδεσης την 28η μαρτιου και αυτο γιατι ειχα κανει χρηση επιδοτησης στο 10ο μηνα της προηγουμενης μου συνδεσης, αρα πρεπει να περασουν και οι υπολοιποι 2.

 

Τι να πω.. Το κοβω να την κανω τωρα και ας πληρωσω και χρηματα..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...