Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, Dolomites said:

Αν κάνω πως πάω wind που τυχαίνει να έχω σε άλλo σπίτι συμβόλαιο σταθερού θα  επιστρέψει η vf με προσφορά ή όχι;  Γιατί πάντα μας ταλαιπωρούν κ στο τέλος παρακαλάνε να μη φύγουμε;

Με παίρνανε τηλέφωνο κάθε 10 μέρες και μου δίνανε την 50αρα που είχα με 25€+ μέχρι 1,5€ έξτρα λόγω τιμαρίθμου. Δεν απάντησα στα σμς, που λέγανε για μοναδική προσφορά 3 μήνες πριν λήξει το συμβόλαιο.

Το άφησα να λήξει, έκανα φορητότητα στη wind και μετά από δύο μέρες με πήραν τηλέφωνο και μου δώσανε την πενηντάρα με 20€ και τρία πάγια δώρο. Βγαίνει 17€ για 2 χρόνια χωρίς ποινή υπαναχώρησης. Έκανα υπαναχώρηση στην γουιντ μέσω φόρμας γιατί λέει έκανα την προσφορά σε κατάστημα ενώ ήταν αναληθές.

Είχα όμως νευριάσει, είχα ήδη το free to go με το 1 € δύο μέρες και το WiFi on the spot standby, είχα κάνει και δοκιμές και ήμουν έτοιμη για τη μάχη. ΔΕΝ ΧΡΕΙΆΣΤΗΚΕ.:classic_laugh::classic_laugh: Αλλά χρειάζεται να είσαι αποφασισμένος αλλά και λίγο τυχερός, γιατί μπορεί λόγω φόρτου εργασίας να ξεχαστείς.

Φτιάξε για καλό και για κακό ένα πλαν β'. Όπου πάει η κόκκινη πάει και η μπλε στις καμπίνες.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Dolomites said:

Η πλάκα είναι ότι λέω στη vf ναι σε όλα αρκεί να κάνουν και το cu του γιου καρτοπρογραμμα  στα 15€ αλλά να του δώσουν παραπάνω gb και αρνούνται. Τρελοί....ναα στη 

Μην σε επιρεάσουν και αλλοι παλαβοί 😉 που ρίχνουν αρνητική κάθε φορά που ακουν για liquid 

Υπάρχει πραγματικά πακέτο στο liquid που αν ο γιός θέλει 200gb για ένα μηνα τα αγοράζει με 10 εθρω και μπορεί να πληρώνετε και οι 2 μαζι 15 ευρω το μηνα αν δεν μιλάτε πολυ ,,, γενικά ψάξε να καταλαβεις (η πες μας περιπου τι καταναλωση θες)

Στο σταθερό τσεκαρε οποσδήποτε τι έχει η νοβα στην περιοχή σου .

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, VIPdriver said:

Τα 200gb με 10ε θέλουν και κάτι άλλο όμως... 

Ναι θέλουν 30.000 κρυστάλλους τους οποίους απλόχερα μοιράζει η Voda κατά χιλιάδες ημερησίως τον τελευταίο μήνα. Από κει και πέρα συμβολαιάκι unlimited και ήσυχο κεφάλι για όποιον ζορίζεται (δεν εννοώ εσένα φυσικά). Τα έχουμε πει αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Ο φίλος την Δευτέρα να πάρει τηλ στην Vodafone και να ζητήσει πρόταση για σταθερό και 2 κινητά. Είμαι σίγουρος ότι θα πάρει κάτι καλό. Αν όμως δεν ιδρώσει το αυτί τότε τα κινητά να τα μεταφέρει σε κάποια άλλη εταιρεία ως καρτοκινητά και θα το καλέσουν για προσφορά ΣΙΓΟΥΡΑ. Πρώτα όμως να πάρει την Δευτέρα την Vodafone

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Nikolas14 said:

Αν εξαιρέσουμε την ταλαιπωρία

Δεν είναι τυχαίο θεωρώ, πως μαζί με την λέξη cosmote, βάζουμε και την λέξη ταλαιπωρία. Δεν θα έπρεπε, για το καλύτερο δίκτυο της Ελλάδας..

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, sou_d said:

Δεν είναι τυχαίο θεωρώ, πως μαζί με την λέξη cosmote, βάζουμε και την λέξη ταλαιπωρία. Δεν θα έπρεπε, για το καλύτερο δίκτυο της Ελλάδας..

Καλο δίκτυο έχει, όμως εξυπηρέτηση πελατών προβληματική. Μία φίλη μου θα πήγαινε για εξυπηρέτηση πελατών να δουλέψει και της ειπαν "βασικά περισσότερο πωλήσεις είναι" και τους κούνησε μαντίλι. Φανταστείτε οσοι μενουν τι διάθεση να δουλέψουν έχουν. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Ο φίλος την Δευτέρα να πάρει τηλ στην Vodafone και να ζητήσει πρόταση για σταθερό και 2 κινητά. Είμαι σίγουρος ότι θα πάρει κάτι καλό. Αν όμως δεν ιδρώσει το αυτί τότε τα κινητά να τα μεταφέρει σε κάποια άλλη εταιρεία ως καρτοκινητά και θα το καλέσουν για προσφορά ΣΙΓΟΥΡΑ. Πρώτα όμως να πάρει την Δευτέρα την Vodafone

Έχω πάρει. Ζητάω συνολική προσφορά σταθερού με 2 κινητά άλλα το παράδοξο είναι ότι άλλος μιλάει για σταθερό κ άλλος για τα κινητά. Αδυνατούν. Έτοιμος είμαι να τους δώσω τα ίδια + να κάνω το cu καρτοσυμβολαιο όπως το δικό μου και αυτοί απλά αδυνατούν. 

Φορητότητα για cosmote πάω σε κατάστημα ή γίνεται μέσω ίντερνετ; 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Dolomites said:

Έχω πάρει. Ζητάω συνολική προσφορά σταθερού με 2 κινητά άλλα το παράδοξο είναι ότι άλλος μιλάει για σταθερό κ άλλος για τα κινητά. Αδυνατούν. Έτοιμος είμαι να τους δώσω τα ίδια + να κάνω το cu καρτοσυμβολαιο όπως το δικό μου και αυτοί απλά αδυνατούν. 

Φορητότητα για cosmote πάω σε κατάστημα ή γίνεται μέσω ίντερνετ; 

Εγώ θα σου πρότεινα τηλεφωνικά. Ξέρει κάποιος αν μπορώ να αναβάθμιση το συμβόλαιό μου σε unlimited ? Τώρα έχω αυτό με τα 10 GB x2 άρα 20 λόγω σταθερού στα 22€. Υπάρχει περίπτωση να κάνουν κάτι καλύτερο;

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Dolomites said:

Έχω πάρει. Ζητάω συνολική προσφορά σταθερού με 2 κινητά άλλα το παράδοξο είναι ότι άλλος μιλάει για σταθερό κ άλλος για τα κινητά. Αδυνατούν. Έτοιμος είμαι να τους δώσω τα ίδια + να κάνω το cu καρτοσυμβολαιο όπως το δικό μου και αυτοί απλά αδυνατούν. 

Φορητότητα για cosmote πάω σε κατάστημα ή γίνεται μέσω ίντερνετ; 

Και τηλεφωνικά μπορείς και online μπορείς απλά online  ίσως πάρει μερικές ήμερες παραπάνω  για να σε καλέσουν για τις λεπτομέρειες.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Dolomites said:

Έχω πάρει. Ζητάω συνολική προσφορά σταθερού με 2 κινητά άλλα το παράδοξο είναι ότι άλλος μιλάει για σταθερό κ άλλος για τα κινητά. Αδυνατούν. Έτοιμος είμαι να τους δώσω τα ίδια + να κάνω το cu καρτοσυμβολαιο όπως το δικό μου και αυτοί απλά αδυνατούν. 

Φορητότητα για cosmote πάω σε κατάστημα ή γίνεται μέσω ίντερνετ; 

Όχι κατευθείαν συμβόλαιο στον άλλον πάροχο. Πήγαινε σε κάρτα για αρχή για να σε πάρουν από vf για προσφορά 

 

2 ώρες πριν, Gv2008 said:

Εγώ θα σου πρότεινα τηλεφωνικά. Ξέρει κάποιος αν μπορώ να αναβάθμιση το συμβόλαιό μου σε unlimited ? Τώρα έχω αυτό με τα 10 GB x2 άρα 20 λόγω σταθερού στα 22€. Υπάρχει περίπτωση να κάνουν κάτι καλύτερο;

Λογικά μπορείς να αναβαθμίσεις το συμβόλαιο σου. Για τιμή δεν ξέρω,αλλά κάτι θα κάνουν

Edited by aektzhs 1
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Όχι κατευθείαν συμβόλαιο στον άλλον πάροχο. Πήγαινε σε κάρτα για αρχή για να σε πάρουν από vf για προσφορά 

Όχι μόνο για προσφορά, πρώτα δοκιμή του δικτύου που σκεφτόμαστε να μεταφερθούμε, το τι ακούμε με το τι θα δοκιμάσουμε μερικές φορές είναι άστα να πάνε... 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, andreasomageiras said:

Όχι μόνο για προσφορά, πρώτα δοκιμή του δικτύου που σκεφτόμαστε να μεταφερθούμε, το τι ακούμε με το τι θα δοκιμάσουμε μερικές φορές είναι άστα να πάνε... 

Θα συμφωνήσω, αν θέλετε να φύγετε σε άλλο δίκτυο με στόχο να πάρετε προσφορά για να γυρίσετε καλύτερα καρτοκινητο. Έτσι έκανα εγώ στη Nova 

5 ώρες πριν, Dolomites said:

Έχω πάρει. Ζητάω συνολική προσφορά σταθερού με 2 κινητά άλλα το παράδοξο είναι ότι άλλος μιλάει για σταθερό κ άλλος για τα κινητά. Αδυνατούν. Έτοιμος είμαι να τους δώσω τα ίδια + να κάνω το cu καρτοσυμβολαιο όπως το δικό μου και αυτοί απλά αδυνατούν. 

Φορητότητα για cosmote πάω σε κατάστημα ή γίνεται μέσω ίντερνετ; 

Κάνε τηλεφωνικά το σταθερό και το κινητο σε κατάστημα καλύτερα αν είναι για καρτοκινητο. Βέβαια γίνεται και μέσω Διαδικτύου το κινητο.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, VIPdriver said:

Εγω θα εστελνα email στη βονταφον και θα ζητουσα την προσφορά που θα ηθελα.

Και εδώ ερχόμαστε στο δικό μου ερώτημα... Υπάρχει κάποιο email να στείλω μια επιστολη διαμαρτυρίας στην βονταφον;

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, makisg4 said:

Και εδώ ερχόμαστε στο δικό μου ερώτημα... Υπάρχει κάποιο email να στείλω μια επιστολη διαμαρτυρίας στην βονταφον;

https://www.vodafone.gr/aitima-grapto/

23 ώρες πριν, Dolomites said:

Δεν βρίσκω αυτη την προσφορά που λες. Μόλις σήμερα του ανανέωσα το cu με απεριοριστα gb με 11.5€. Αλλά είναι η  Xmas  προσφορά που δεν υπάρχει πάντα. Η πλάκα είναι ότι λέω στη vf ναι σε όλα αρκεί να κάνουν και το cu του γιου καρτοπρογραμμα  στα 15€ αλλά να του δώσουν παραπάνω gb και αρνούνται. Τρελοί...

https://www.vodafonecu.gr/ela-sto-cu/online/?step=sim&c_source=facebook&c_medium=paid-social&c_content=image&c_name=20201218-cudigitalsales&c_owner=mk-cu&c_phase=performance&c_term=nominal0124&c_audience=na&fbclid=IwAR0UbLF6vwGq1-vBPHqxm7EqMJqNQL8o8GlX7vwbvnuUrp079BoAZXwkF4Y_aem_AWwA3_JgDgcNIlQFOi_WI5-CQ4uCgx9rrhEnVjUYJfpwqjiyeCT_i5lr4e0yGDwj3CZEf8hWIilBXqOBy-iFMtuj#/student/false 

IMG_4933.png

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, kalitexnis_g said:

Το απεριόριστο 24ωρο με 1€ μέσω BB είναι αυστηρά 24ωρο ή σαν τα άλλα πάει ως το τέλος της επόμενης ημέρας;

Αυστηρά 24 ώρες 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Το απεριόριστο 24ωρο με 1€ μέσω BB είναι αυστηρά 24ωρο ή σαν τα άλλα πάει ως το τέλος της επόμενης ημέρας;

Ειναι ως 2 μέρες ...    Μια πλήρη μέρα που λήγει στις 23.59 (με παράταση καμια ώρα) και την μέρα που το ενεργοποίησες. Αν το έκανες στις 00.01 είναι 2 μερες δλδ
Και τα άλλα πακέτα του big bang είναι έτσι , και τα gb δώρο του σμαρτ ποκετ (1gb για κάθε ευρω για 2 μερες) που γίνονται και rollοver στις 3 μέρες λογο καθυστέρησης , ακόμα και οι 30 μέρες όλων των πακέτων και της ανανεωσης,

Δεν ειναι έτσι το 1.1 ευρω απεριόριστα του cu, που λήγει σε 24 ώρες απο την εφαρμογή (εχει και κατι επιπλεον) , το 1.5 ευρω όλα απεριόριστα του liquid που λήγει 23.59 της ίδιας μέρας ... και τα 2 ευρω αυτόματο ιντερνετ όταν σου τελειώσουν τα data (δεν ξέρω αυτό ακριβώς τι κάνει αλλα λέει τελειωνει το μεσημέρι)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, γνωρίζουμε το κόστος για extra data sim σε συμβόλαιο Red unlimited; 

 

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Brainmorf said:

Καλησπέρα, γνωρίζουμε το κόστος για extra data sim σε συμβόλαιο Red unlimited; 

 

Το συνδυάζεις με σταθερό;;;;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Brainmorf said:

Καλησπέρα, γνωρίζουμε το κόστος για extra data sim σε συμβόλαιο Red unlimited; 

 

Αν στο ίδιο ΑΦΜ υπάρχει VF σταθερή, δωρέαν. 

Αν όχι, 3€/μήνα με 300gb cap.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, ParafronGR said:

Αν στο ίδιο ΑΦΜ υπάρχει VF σταθερή, δωρέαν. 

Αν όχι, 3€/μήνα με 300gb cap.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες , μόλις ενεργοποιηθεί η σύνδεση θα πάω στο κοντινότερο κατάστημα.

Edited by Brainmorf

Everything is a frequency 

Link to comment
Share on other sites

On 20/1/2024 at 12:34 ΠΜ, cmvr said:

Πάντως, αν η Vodafone ενώ έχει το πιο πλήρες συμβόλαιο με τα απεριόριστα και στην ΕΕ αν δε δώσει ξανά απεριόριστα χωρίς όριο ταχύτητας στην i4s παίρνει Χ. Εύχομαι να το δουν και να το αλλάξουν σύντομα όταν η άλλη δίνει τα δεδομένα χωρίς κανένα όριο είτε δεδομένων είτε ταχύτητας σε έως 4 sim.

Φιλάκι στην cosmote χτύπησε 2η sim με το ίδιο πρόγραμμα unlimited χρήσης, στην vodafone με τον περιορισμό που έβαλαν απλά χάνουν πελάτες. Πού ζούμε; Στο 2005 ώστε να έχουμε το usb stick με τα 300gb για να μιλάμε στο msn? Κάπου έλεος με αυτή την εταιρεία!! 

Nokia 3330, Nokia 6230, Nokia 6300, LG GT505, Samsung Galaxy S, Samsung Galaxy Nexus, LG G2,LG G4
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...