Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, jimmis11 said:

Πράγματι.

Κι αν όλα κυλίσουν ομαλά χωρίς προβλήματα, όπως με διαβεβαίωσε η ευγενέστατη κοπέλα που με εξυπηρέτησε, την οποία σημειωτόν την βομβάρδισα κυριολεκτικά με ερωτήσεις και απορίες, τότε μπορείς να τις πεις και super...

Αν συζητούσες χωρίς τα 2 φτηνά , μόνο το απεριόριστων με την 3 ευρω sim πόσο πολυ θα ανέβαινε λες η τιμή ? τχ

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, jimmis11 said:

Παιδιά μίλησα ξανά στο τηλέφωνο με την κοπέλα που μου έκανε την προσφορά και της ρώτησα όλα όσα με απασχολούν.

Παραθέτω την συνομιλία μας...

!) Ο λογαριασμός θα εκδίδεται στο όνομά μου;  Ναι, θα είναι στο όνομά μου, απλά είναι επαγγελματικό συμβόλαιο, όχι ιδιώτη.

2) Μπορώ να επικοινωνώ με την Vodafone αν θέλω εξυπηρέτηση;  Ναι θα μπορώ να επικοινωνώ κανονικά και θα εξυπηρετούμαι κανονικά, απλά για να έχω γρηγορότερη εξυπηρέτηση και να γλυτώνω τις μεγάλες αναμονές, όταν είναι ανοιχτή η εταιρία μπορώ να καλώ αυτούς ώστε να έχω γρηγορότερη εξυπηρέτηση.

3) Η extra sim δεν έχει όριο 300GB ώστε να μειώνεται η ταχύτητα και θα την παραλάβω από κατάστημα μετά την ενεργοποίηση των συμβολαίων μου. Δεν μου ανέφερε επιπλέον 3€ για την extra sim... (ξέχασα να την ρωτήσω κι εγώ είναι αλήθεια).

Τέλος μου είπε πως και η ίδια η Vodafone μπορεί να δώσει επαγγελματικό συμβόλαιο σε ιδιώτη αλλά σε μεγαλύτερη τιμή.

Λέω να το κάνω το βήμα, τι να πω, να φάω τέτοια ήττα;

Καλημέρα. Επειδή κι εγώ έχω την συγκεκριμένη προσφορά από την ίδια εταιρεία, δεν ισχύει ότι δεν έχει περιορισμό. Πήρα κι εγώ έξτρα σιμ και μπήκε κανονικά περιορισμός. Κι εμένα τα ίδια μου είχαν πει. Οπότε πρόσεξέ το. Προσωπικά την ακύρωσα, καθώς δεν με εξυπηρετούσε έτσι.

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, blizard said:

Αν συζητούσες χωρίς τα 2 φτηνά , μόνο το απεριόριστων με την 3 ευρω sim πόσο πολυ θα ανέβαινε λες η τιμή ? τχ

Μου έκανε και προσφορά με όλα απεριόριστα και για τους 3 αριθμούς με τελική τιμή στα 68,64€, (22,88€ ανά αριθμό).

Βέβαια δεν έχει διευκρινιστεί αν η extra sim θα έχει επιπλέον χρέωση 3€ ή θα δοθεί χωρίς χρέωση λόγω επαγγελματικού προγράμματος...

Τώρα βέβαια η αλήθεια είναι πως ο φίλος πιο πάνω με προβλημάτισε που γράφει ότι τελικά βάζουν όριο κανονικά στα 300GB, άσχετα με το τι λένε στο τηλέφωνο.

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, jimmis11 said:

Μου έκανε και προσφορά με όλα απεριόριστα και για τους 3 αριθμούς με τελική τιμή στα 68,64€, (22,88€ ανά αριθμό).

Βέβαια δεν έχει διευκρινιστεί αν η extra sim θα έχει επιπλέον χρέωση 3€ ή θα δοθεί χωρίς χρέωση λόγω επαγγελματικού προγράμματος...

Τώρα βέβαια η αλήθεια είναι πως ο φίλος πιο πάνω με προβλημάτισε που γράφει ότι τελικά βάζουν όριο κανονικά στα 300GB, άσχετα με το τι λένε στο τηλέφωνο.

Έχει κανονικά χρέωση 3€ η έξτρα σιμ. Μόλις βγήκε ο λογαριασμός μου. Εγώ το γεγονός ότι δεν έχει όριο μου το είπαν και στο τσατ (το έχω μάλιστα και screenshot) αλλά και η υπάλληλος του κασταστήματος που πήρα την κάρτα.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, VIPdriver said:

Στο τηλέφωνο λένε ό,τι θέλεις να ακούσεις και μετά σου λένε "λάθος καταλάβατε"

Κοίτα, τις προσφορές μου τις έστειλαν γραπτώς και στο Viber, χωρίς όμως να περιλαμβάνεται διευκρίνηση για το αν θα υπάρχει όριο στην extra sim. 

Επίσης γραπτώς μου έστειλαν και απαντήσεις σε αρκετά από αυτά που ρώτησα, σχετικά με το αν οι συνδέσεις θα είναι κανονικά στο όνομά μου, για το που και αν μπορώ να καλώ όταν χρειάζομαι εξυπηρέτηση κλπ., τα γράφω αναλυτικά σε προηγούμενο post.

Αυτό βέβαια περί μη ύπαρξης ορίου μου το ανέφεραν μόνο στο τηλέφωνο, οπότε είναι υπαρκτός ο κίνδυνος ανακρίβειας.

1 minute ago, prototypegr said:

Έχει κανονικά χρέωση 3€ η έξτρα σιμ. Μόλις βγήκε ο λογαριασμός μου. Εγώ το γεγονός ότι δεν έχει όριο μου το είπαν και στο τσατ (το έχω μάλιστα και screenshot) αλλά και η υπάλληλος του κασταστήματος που πήρα την κάρτα.

Αλλά τελικά είχε όριο και την ακύρωσες όπως είπες, σωστά;

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, jimmis11 said:

Κοίτα, τις προσφορές μου τις έστειλαν γραπτώς και στο Viber, χωρίς όμως να περιλαμβάνεται διευκρίνηση για το αν θα υπάρχει όριο στην extra sim. 

Επίσης γραπτώς μου έστειλαν και απαντήσεις σε αρκετά από αυτά που ρώτησα, σχετικά με το αν οι συνδέσεις θα είναι κανονικά στο όνομά μου, για το που και αν μπορώ να καλώ όταν χρειάζομαι εξυπηρέτηση κλπ., τα γράφω αναλυτικά σε προηγούμενο post.

Αυτό βέβαια περί μη ύπαρξης ορίου μου το ανέφεραν μόνο στο τηλέφωνο, οπότε είναι υπαρκτός ο κίνδυνος ανακρίβειας.

Αλλά τελικά είχε όριο και την ακύρωσες όπως είπες, σωστά;

Ακριβώς. Την χρειαζόμουν για δουλειά, οπότε τώρα κανονίζουμε να πάρει ο συνάδελφος από COSMOTE που έχει απεριόριστα, όπου εκεί από ότι ξέρω, όντως δεν υπάρχει περιορισμός.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, prototypegr said:

Ακριβώς. Την χρειαζόμουν για δουλειά, οπότε τώρα κανονίζουμε να πάρει ο συνάδελφος από COSMOTE που έχει απεριόριστα, όπου εκεί από ότι ξέρω, όντως δεν υπάρχει περιορισμός.

Εγώ πάλι την χρειάζομαι για το εξοχικό, 15 μέρες με την άδεια Ιούλιο ή Αύγουστο, τα ΣΚ του καλοκαιριού και καμία 4-5 μέρες το Πάσχα.

Αυτή είναι όλη η κατανάλωσή μου, βέβαια έχω Cosmote TV, NOVA και Netflix μέσω δεδομένων οπότε αυτά είναι που γράφουν περισσότερο. Βέβαια στα 2 χρόνια που έχω Cosmote η μεγαλύτερη κατανάλωση που έγραψα σε δεδομένα σε έναν μήνα με την extra sim ήταν περίπου 215GB.

Ας όψονται οι δήθεν προσφορές της Cosmote που μου κάνουν για ανανέωση, οι οποίες είναι όλες περίπου 5€ παραπάνω για κάθε αριθμό με τα ίδιες παροχές!

Αλλιώς δεν θα καθόμουν να ψάχνομαι για φορητότητες κλπ.

Edited by jimmis11
Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, jimmis11 said:

Ας όψονται οι δήθεν προσφορές της Cosmote που μου κάνουν για ανανέωση, οι οποίες είναι όλες περίπου 5€ παραπάνω για κάθε αριθμό με τα ίδιες παροχές!

Αλλιώς δεν θα καθόμουν να ψάχνομαι για φορητότητες κλπ.

Η γνώμη μου είναι ότι με αυτά τα έξτρα 5€ θα γλιτώσεις από τα συνεχή προβληματικα συστήματα και προβληματικες εφαρμογές της βόνταφον. Επίσης θα έχεις υψηλότερες ταχυτητες και καλύτερη κάλυψη, ειδικά έξω από τα αστικά κέντρα. Για μένα αξίζουν αυτά τα +5€ 

Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι ότι με αυτά τα έξτρα 5€ θα γλιτώσεις από τα συνεχή προβληματικα συστήματα και προβληματικες εφαρμογές της βόνταφον. Επίσης θα έχεις υψηλότερες ταχυτητες και καλύτερη κάλυψη, ειδικά έξω από τα αστικά κέντρα. Για μένα αξίζουν αυτά τα +5€ 
Δεν είναι ακριβώς έτσι, γιατί κι εγώ ήμουν στην Cosmote 20 χρόνια κι από εξυπηρέτηση απλά ανύπαρκτη. Έκανα την υπέρβαση στην Vodafone και μπορώ να πω σ αυτό το κομμάτι μέρα με νύχτα. Δεν ξέρω που βλέπεις προβληματικές εφαρμογές, ποτέ δεν είχα θέμα, εκτός κι αν εννοείς το liquid. Είχα και CU για 6 μήνες δεν είχα πάντως θέμα. Τώρα για ταχύτητες σχετικό είναι, τώρα με την μετάβαση είδα ότι η Vodafone στο εξοχικό μου έχει καλύτερες ταχύτητες, όπως και στο σπίτι καλύτερη κάλυψη. Η κάλυψη της Cosmote στο σπίτι δεν υπάρχει. Μόνο Edge.
Οπότε τα 5€ παραπάνω δεν σημαίνει και καλύτερες παροχές. Αν δεν δοκιμάσεις να δεις δεν το ξέρεις.
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, VIPdriver said:

Η γνώμη μου είναι ότι με αυτά τα έξτρα 5€ θα γλιτώσεις από τα συνεχή προβληματικα συστήματα και προβληματικες εφαρμογές της βόνταφον. Επίσης θα έχεις υψηλότερες ταχυτητες και καλύτερη κάλυψη, ειδικά έξω από τα αστικά κέντρα. Για μένα αξίζουν αυτά τα +5€ 

Ναι αλλά +5 ανά σύνδεση = 15€ επιλέον ανά μήνα, δηλαδή 180€ επιπλέον ανά έτος και 360€ για όλη την διάρκεια συμβολαίου...

Και σημειωτέον ότι τα είχαν ανεβάσει ήδη κόβοντας την έκπτωση του e-bill...

18 ώρες πριν, jimmis11 said:

Biznest, έβαλα το κινητό μου και με κάλεσαν.

3 αριθμούς από Cosmote, το ένα απεριόριστα τα πάντα όλα, στα 22,88€ και τα άλλα 2, το καθ' ένα, με 1000' προς κινητά, 1500' προς σταθερά, 500 sms και 43GB και απεριόριστη επικοινωνία μεταξύ μας. στα 14,77€ το καθ' ένα. 

Η τιμή είναι λόγω ότι και οι 3 αριθμοί θα είναι στο ΑΦΜ μου.

Τελικά λύθηκε το μυστήριο, μου έστειλαν τις προσφορές στο mail μου.

Όσον αφορά το απεριόριστα όλα είναι ξεκάθαρα τα πράγματα, ο λογαριασμός εκδίδεται από Vodafone και πληρώνω στην Vodafone, καλώ το κέντρο εξυπηρέτησης της Vodafone 1399, για εταιρικούς πελάτες ή αν δεν θέλω αναμονές τότε καλώ το τηλεφωνικό τους κέντρο σε ώρες που λειτουργεί.

Όσον αφορά όμως τα άλλα δύο νούμερα στα 14,77€ το καθένα, εκεί μου γράφουν πως θα λαμβάνω λογαριασμό από την εταιρία τους, (ταχυδρομικώς ή με mail/sms) και η εξόφλησή του δεν γίνεται στην Vodafone, προφανώς η πληρωμή θα γίνεται στην εταιρία τους. Επίσης ότι ο κύκλος χρέωσης του λογαριασμού είναι από την 1η του κάθε μήνα, αλλά θα μπορώ να βλέπω το υπόλοιπο των παροχών μέσω του Vodafone app.

Το συγκεκριμένο πρόγραμμα το ονομάζουν "Biznest Start"

Νομίζω λοιπόν πως εδώ μιλάμε για κάτι σαν καρτοκινητά, άλλη εξήγηση δεν υπάρχει...

Είμαι σε δίλλημα, η προσφορά της Vodafone σε σύγκριση με της Biznest είναι κατά 10€ τον μήνα ακριβότερη και με λιγότερες παροχές στους αριθμούς... 

Edited by jimmis11
Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

 

 

7 ώρες πριν, jimmis11 said:

Είμαι σε δίλλημα, η προσφορά της Vodafone σε σύγκριση με της Biznest είναι κατά 10€ τον μήνα ακριβότερη και με λιγότερες παροχές στους αριθμούς... 

Αν το θέμα των 300gb που μετα σε ρίχνουν στα 4mbps υπάρχει και είναι λόγος για να σπάσεις το συμβόλαιο (και το εχεις κρατήσει) νομίζω ειναι μεγάλη υπόθεση να πας στην biz.

Μην ξεχνας και το liquid για τους "αλλους αριθμούς" αν δεν θελουν μεγάλη κατανάλωση στο μελλον και γενικά να μπορείς να σπασεις το συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα πιο πολύ με προβληματίζει το γεγονός ότι στα άλλα δύο νούμερα δεν θα εκδίδει λογαριασμό η Vodafone αλλά η Biznest και αυτήν θα πληρώνω, εγώ προσωπικά πρώτη φορά το ακούω αυτό.

Η κοπέλα στην εξυπηρέτηση ήταν κατηγορηματική, ότι δεν είναι καρτοκινητό, αλλά πρόγραμμα συμβολαίου που τους τα δίνει η Vodafone σαν συνεργάτες κι αυτοί με την σειρά τους το δίνουν σε πελάτες...

Και λέω εγώ τώρα, κάνω 24μηνο συμβόλαιο και η εταιρία στο διάστημα αυτό "χαιρετάει", εγώ τι κάνω;;;

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, jimmis11 said:

Εμένα πιο πολύ με προβληματίζει το γεγονός ότι στα άλλα δύο νούμερα δεν θα εκδίδει λογαριασμό η Vodafone αλλά η Biznest και αυτήν θα πληρώνω, εγώ προσωπικά πρώτη φορά το ακούω αυτό.

Η κοπέλα στην εξυπηρέτηση ήταν κατηγορηματική, ότι δεν είναι καρτοκινητό, αλλά πρόγραμμα συμβολαίου που τους τα δίνει η Vodafone σαν συνεργάτες κι αυτοί με την σειρά τους το δίνουν σε πελάτες...

Και λέω εγώ τώρα, κάνω 24μηνο συμβόλαιο και η εταιρία στο διάστημα αυτό "χαιρετάει", εγώ τι κάνω;;;

Σου είπα πάρε προσφορές από την ίδια την Vodafone. Κάπου πιο πίσω είχε γράφει και ο τηλεφωνικός αριθμός του τμήματος φορητότητας

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, jimmis11 said:

Εμένα πιο πολύ με προβληματίζει το γεγονός ότι στα άλλα δύο νούμερα δεν θα εκδίδει λογαριασμό η Vodafone αλλά η Biznest και αυτήν θα πληρώνω, εγώ προσωπικά πρώτη φορά το ακούω αυτό.

Είναι ακριβώς αυτό που σου έλεγα κι εγώ σε προηγούμενα μηνύματα μου. Δεν υπάρχει θέμα ανησυχίας, εγώ έτσι πληρώνω στις ελληνικές ραδιοϋπηρεσιες πάνω από δέκα χρόνια το βασικό μου νούμερο! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, aektzhs 1 said:

Σου είπα πάρε προσφορές από την ίδια την Vodafone. Κάπου πιο πίσω είχε γράφει και ο τηλεφωνικός αριθμός του τμήματος φορητότητας

Μα πήρα προσφορά, όπως έγγραψα σε προηγούμενα post όταν έβαλα το κινητό μου στην Biznest έτσι δήλωσα το κινητό μου και στην ιστοσελίδα της Vodafone, μάλιστα η ανταπόκριση της Vodafone ήταν άμεση, απλά η Vodafone μου δίνει μία σύνδεση με τα πάντα απεριόριστα και τις άλλες δύο με απεριόριστα λεπτά και μηνύματα αλλά από 20GB στο καθένα, με τελική τιμή 61,80€.

Συνοπτικά η Vodafone είναι ακριβότερη κατά περίπου 10€ ανά μήνα και στα δύο άλλα νούμερα μου δίνει 20GB αντί 43 που δίνει η Biznest...  

3 minutes ago, thansof_7 said:

Είναι ακριβώς αυτό που σου έλεγα κι εγώ σε προηγούμενα μηνύματα μου. Δεν υπάρχει θέμα ανησυχίας, εγώ έτσι πληρώνω στις ελληνικές ραδιοϋπηρεσιες πάνω από δέκα χρόνια το βασικό μου νούμερο! 

Κατανοητό, απλά όταν έχεις να κάνεις με Vodafone όσο να ναι είναι μία εγγύηση, το να κλείσει η Vodafone είναι μάλλον σενάριο επιστημονικής φαντασίας, το κλείσει όμως μια ιδιωτική εταιρία έχει πολύ περισσότερες πιθανότητες. Η συγκεκριμένη εταιρία ιδρύθηκε μόλις το 2021 και είναι ετερόρρυθμος εταιρία με ελάχιστο κεφάλαιο, σαν λογιστής τα λαμβάνω κι αυτά υπόψιν...

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν τους προπληρώνεις  για να σε νοιάζει , και η cosmote να κλείσει που έχει δικές της κεραίες ο αριθμός θα παει αλλου και συνεχίζεις, πόσο μαλλον εδω

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, jimmis11 said:

Μα πήρα προσφορά, όπως έγγραψα σε προηγούμενα post όταν έβαλα το κινητό μου στην Biznest έτσι δήλωσα το κινητό μου και στην ιστοσελίδα της Vodafone, μάλιστα η ανταπόκριση της Vodafone ήταν άμεση, απλά η Vodafone μου δίνει μία σύνδεση με τα πάντα απεριόριστα και τις άλλες δύο με απεριόριστα λεπτά και μηνύματα αλλά από 20GB στο καθένα, με τελική τιμή 61,80€.

Συνοπτικά η Vodafone είναι ακριβότερη κατά περίπου 10€ ανά μήνα και στα δύο άλλα νούμερα μου δίνει 20GB αντί 43 που δίνει η Biznest...  

Κατανοητό, απλά όταν έχεις να κάνεις με Vodafone όσο να ναι είναι μία εγγύηση, το να κλείσει η Vodafone είναι μάλλον σενάριο επιστημονικής φαντασίας, το κλείσει όμως μια ιδιωτική εταιρία έχει πολύ περισσότερες πιθανότητες. Η συγκεκριμένη εταιρία ιδρύθηκε μόλις το 2021 και είναι ετερόρρυθμος εταιρία με ελάχιστο κεφάλαιο, σαν λογιστής τα λαμβάνω κι αυτά υπόψιν...

Τα 20 GB σε βολεύουν;;;;Αν ναι προχώρα με Vodafone απευθείας 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, aektzhs 1 said:

Τα 20 GB σε βολεύουν;;;;Αν ναι προχώρα με Vodafone απευθείας 

Εγώ θα έχω τα απεριόριστα όλα γιατί σκοπεύω μετά την ενεργοποίηση να πάρω και την extra sim για να την βάλω στο Router στο εξοχικό στην θέση της Cosmote που έχω τώρα.

Τα δυο νούμερα με τα 20GB το καθένα είναι της γυναίκας μου και του γιού μου.

Αυτό που μου φάνηκε εντελώς κουλό είναι πως η υπάλληλος της Vodafone που με εξυπηρέτησε, όταν την ρώτησα για το όριο των 300GB της extra sim μου είπε πως μετά την υπέρβαση δεν μειώνεται απλά η ταχύτητα, αλλά κόβεται εντελώς η πρόσβαση μέχρι την συμπλήρωση του μήνα!

Επίσης κι αυτό πρώτη φορά το ακούω...

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, VIPdriver said:

Στο τηλέφωνο λένε ό,τι θέλεις να ακούσεις και μετά σου λένε "λάθος καταλάβατε"

Τους λες ότι ηχογραφείται η συνομιλία στο ξεκίνημα της συνομιλίας και αν συνεχίσουν λένε αλήθεια, αν κλείσουν τότε την γλύτωσες.

Δοκιμασμένο σε πολλές συνομιλίες.

Η ηχογράφηση συνομιλιών είναι καθήκον μας στην σημερινή πραγματικότητα, αρκεί να ενημερωθεί ο συνομιλητής στο ξεκίνημα.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, jimmis11 said:

Εγώ θα έχω τα απεριόριστα όλα γιατί σκοπεύω μετά την ενεργοποίηση να πάρω και την extra sim για να την βάλω στο Router στο εξοχικό στην θέση της Cosmote που έχω τώρα.

Τα δυο νούμερα με τα 20GB το καθένα είναι της γυναίκας μου και του γιού μου.

Αυτό που μου φάνηκε εντελώς κουλό είναι πως η υπάλληλος της Vodafone που με εξυπηρέτησε, όταν την ρώτησα για το όριο των 300GB της extra sim μου είπε πως μετά την υπέρβαση δεν μειώνεται απλά η ταχύτητα, αλλά κόβεται εντελώς η πρόσβαση μέχρι την συμπλήρωση του μήνα!

Επίσης κι αυτό πρώτη φορά το ακούω...

Αυτό που λέει δεν ισχύει,απλά μειώνεται η ταχύτητα. Σίγουρο αυτό. Εγώ αν τους έφταναν τα 20 GB θα έκλεινα την συμφωνία κατευθείαν με την Vodafone. Δίνει και απεριόριστη ομιλία η Vodafone

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, aektzhs 1 said:

Αυτό που λέει δεν ισχύει,απλά μειώνεται η ταχύτητα. Σίγουρο αυτό. Εγώ αν τους έφταναν τα 20 GB θα έκλεινα την συμφωνία κατευθείαν με την Vodafone. Δίνει και απεριόριστη ομιλία η Vodafone

Αυτό θα κάνω μάλλον, να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Αλήθεια γνωρίζει κάποιος μετά τα 300GB πόσο πέφτει η ταχύτητα; 

Στα 4 ή στα 12 mbps

Αλλού έχω διαβάσει για 4 και αλλού για 12... 

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, jimmis11 said:

Αυτό θα κάνω μάλλον, να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Αλήθεια γνωρίζει κάποιος μετά τα 300GB πόσο πέφτει η ταχύτητα; 

Στα 4 ή στα 12 mbps

Αλλού έχω διαβάσει για 4 και αλλού για 12... 

Στα 4 ξέρω ότι είναι η καρτοκινητή και στα 12 το "απεριόριστο σταθερό ίντερνετ μέσω 4g". Για τα υπόλοιπα ας μας πει άλλος συμφορουμίτης!

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, jimmis11 said:

Στα 4 ή στα 12 mbps

Αλλού έχω διαβάσει για 4 και αλλού για 12... 

Εγω στο cu παρατήρησα οτι πέφτει κάπως σταδιακά μέχρι τα 3 mbps , και σε κάποιο σημείο σε πάει στα 4mbps και μένει εκει εφόσον συνεχίσεις να κατεβάσεις. Ειναι αρκετά καλό για πολυ απλό serfing αφου στην αρχή παει μια χαρα . 

https://www.vodafone.gr/ypostirixi/faqs/politiki-orthis-xrisis-dedomenon/ti-einai-i-politiki-orthis-xrisis-dedomenon

 

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, jimmis11 said:

Αυτό θα κάνω μάλλον, να έχω το κεφάλι μου ήσυχο.

Αλήθεια γνωρίζει κάποιος μετά τα 300GB πόσο πέφτει η ταχύτητα; 

Στα 4 ή στα 12 mbps

Αλλού έχω διαβάσει για 4 και αλλού για 12... 

Συμβόλαια νομίζω 12 Mbps 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...