Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Guest valeria
Ναι όντως...Αυτή την απορία έχω κι εγώ.Αν δεν το χάνουμε πάντως θα έλεγα ότι είμαι πολύ-πολύ κ@λόφαρδη γιατί 24/12 έκλεισα 2ο χρόνο:w00t:
Link to comment
Share on other sites

αυτοί που το έχουν θα το χάσουν?

 

Φυσικά και όχι. Ισχύει για νέες συνδέσεις (από 9/1 νομίζω;)...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Φυσικά και όχι. Ισχύει για νέες συνδέσεις (από 9/1 νομίζω;)...

Ισχύει μόνο για νέες συνδέσεις δηλαδή θα εφαρμοστεί μετά από ένα χρόνο .

Όσοι κάναν συμβόλαιο ακόμα και στις 7 Ιανουαρίου 2006 θα πάρουν την μείωση δευτέρου χρόνου στις 7 Ιανουαρίου 2007 ! ( Σύμφωνα με τα όσα λέει η ανακοίνωση ) Το μόνο που δεν έχει διευκρινηστεί είναι τι γίνεται με τους παλιούς συμνδρομητές που ίσως αλάξουν πακέτο ...

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια μικρή βοήθεια.Ελπίζω να μην είμαι σε λάθος σημείο.

Πολλές φορές όταν μιλάω τυχαίνει να με καλεί κάποιος άλλος.Στον άλλο:cool: χτυπάει κανονικά.Θέλω λοιπόν να λέει οτι είμαι κατελειμένος.Τι πρέπει να κάνω?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω μια μικρή βοήθεια.Ελπίζω να μην είμαι σε λάθος σημείο.

Πολλές φορές όταν μιλάω τυχαίνει να με καλεί κάποιος άλλος.Στον άλλο:cool: χτυπάει κανονικά.Θέλω λοιπόν να λέει οτι είμαι κατελειμένος.Τι πρέπει να κάνω?

πληκτρολόγησε #43# και το πλήκρτο κλήσης.

Link to comment
Share on other sites

Θα ήταν ενδιαφέρον να σκεφτούμε τί θα μπορούσε να δώσει η vodafone για να ανταμείψει τους πιστούς συνδρομητές, αφού το πάγιο δεν θα πέφτει. Όσο για τους παλιούς συνδρομητές που δεν ιδρώνει το αυτί τους (κλασσική στάση νεοέλληνα), τους εύχομαι να έχουν κάνει πολύ καλή επιλογή του πακέτου τους: γιατί στην πρώτη αλλαγή προγράμματος που θα κάνουν, θα χάσουν το μειωμένο πάγιο... Μην βιαστείτε να φύγετε πάντως, και οι άλλοι το ίδιο θα κάνουν σε λίγο, περιμένουν για ξεκάρφωμα...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΙΔΗΠΟΤΕ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΠΙΒΑΡΥΝΣΗ ΤΩΝ ΣΥΝΔΡΟΜΗΤΩΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΤΕΟ.ΑΛΛΑ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ Η VODAFONE ΕΙΧΕ ΤΑ ΚΟΤΣΙΑ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ.ΟΙ ΑΛΛΕΣ ΟΙ ΚΟΤΟΥΛΕΣ ΟΜΩΣ?ΣΙΓΟΥΡΑ ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΝ ΝΑ ΚΑΡΠΩΘΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΥΣ ΒΙΑΣΤΙΚΟΥΣ ΔΥΣΑΡΕΣΤΗΜΕΝΟΥΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΕΣ ΣΤΟ ΙΔΙΟ ΒΙΟΛΙ.Ο ΚΑΙΡΟΣ ΘΑ ΔΕΙΞΕΙ.
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Η ιστορία επαναλαμβάνεται: όπως και στις αυξήσεις sms, τις "μειώσεις" στα συμβόλαια (της τάξης του 1-1,5 ευρώ), τώρα πάμε σε αυξήσεις. Μην βιαζόμαστε να κρίνουμε, και οι άλλοι το ίδιο θα κάνουν, είναι γνωστή η κλίκα. Ως το τέλος του μήνα θα μας το ξεφουρνίσουν... Οπότε γιατί να φύγει κανείς με φορητότητα; Η λύση θα ήταν ένα καλό μποϋκοτάζ, αλλά ο ελληνάρας δεν μπορεί να μην χρησιμοποιήσει το κινητό του για πάνω από 2 ώρες, θα το αφήσει για 1 μέρα;;;

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Εγω που ρωτησα προχθες μου ειπαν οτι η επιδοτηση εχει σταματησει.<ΦΤΩΧΕΙΕΣ Η VODAFON>.

Τι εννοείς; ότι δεν δίνει πλέον η vodafone επιδότηση όταν κάποιος συνδρομητής κλείσει χρόνο;

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Μεχρι πριν απο λιγο χρονικο διαστημα η Vodafone για να προωθησει τις 3g συσκευες,περα απο την επιδοτηση που δικαιοσουν μετα τη συμπληρωση ενος ετους εδινε και ενα επιπλεον ποσο εφοσον αγοραζες 3g συσκευη.Αυτο το επιπλεον ποσο το κατηργησε.
Harry_65
Link to comment
Share on other sites

yparxei periptwsi na min me eidopoihsan gia tin epidotisi?Ton logariasmo ton plirwnei i mother mou stin trapeza ki etsi den yparxei epafi me vodafone shop,mipws prepei na paw na rwtisw,an den kanw la8os (pou den kanw) kanonika 8a eprepe na mou exei er8ei h epidotisi mexri twra
Link to comment
Share on other sites

yparxei periptwsi na min me eidopoihsan gia tin epidotisi?Ton logariasmo ton plirwnei i mother mou stin trapeza ki etsi den yparxei epafi me vodafone shop,mipws prepei na paw na rwtisw,an den kanw la8os (pou den kanw) kanonika 8a eprepe na mou exei er8ei h epidotisi mexri twra

Δεν σε ειδοποιούν πάντα. Αν έχεις κλείσει 11 μήνες από την ενεργοποίηση της γραμμής, ή από την τελευταία ανανέωση του συμβολαίου, πήγαινε σε ένα vodafone shop να ρωτήσεις ή κάλεσε απλώς το 13830.

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

okeik,8a paw to apogeuma na rwtisw kai na tous pw allh fora na me pairnoun kana til na me eidopoioun :p

 

Euxaristw gia tin amesi apantisi :)

Link to comment
Share on other sites

:( apogoiteusi...POLY mikri epidotisi re paidia.Exw sindesi sta 120 lepta kai 120 minimata kai kanw logariasmous sini8ws girw sta 120-150 (an kai o teleutaios htan 240) kai pira epidotisi MONO 83 eurw....Poly ligo mou fenete re paidia,etsi einai se oles tis etairies? :mad:

 

 

Btw molis sto pc ths h pwlitria tous logariasmous mou eipe gia oikogeneiako paketo,aksizei na kanw kati tetio?viazomoun kai den tin rwtisa polla :confused:

Link to comment
Share on other sites

Μετα απο τοσες μερες που εγινε γνωστο για τη μη μειωση τιμων στο 2ο ετος..και αφου δεν εγινε κατι αναλογο απο τις αλλες εταιριεσ..αρχιζς και πιστευω στην αρχικη ου υποθεση

Η vodafone ως γνωστον ειναι αγγλικη εταιρεια. Εξισου γνωστο βεβαια ειναι και το τι μελει γενεσθαι μην την υποθεση καταγραφης των παντων σε μια τηλεφωνικη διαλεξη μετα απο αποφαση της ΕΕ. Μια υποθεση που εσπρωξε πρωτα απο ολα η Αγγλια...ειναι ποτε δυνατον η vodafone να μην υπακουσει στις επιταγες της κυβερνησης της (εδω το εκανε η ΕΕ).

Ειναι γνωστο και εχει υποθει επισης οταν ολα αυτα που χρειαζονται για την καταγραφη των παντως σε μια διαλεξη, σε διαρκεια 2 ετων γιατι μετα σβηνονται...απαιτουν υπερογκα εξοδα απο τις τηλεπικοινωνιακες εταιριες.

Η vodafone λοιπον που πιθανοτατα σπευδει να υπακουσει στη παραπανω αποφαση πρεπει καπως να βγαλει τα εξοδα της. Τι πιο ωραιος τροπος να κοψει τις μειωσεις τιμων απο το 2ο ετος και μετα!!

Το μέλος έχει τη δυνατότητα προσθήκης εικόνας στην υπογραφή του με την χρήση του κώδικα «img», αρκεί αυτή να μην υπερβαίνει σε διαστάσεις τα 420x150 pixels και το μέγεθός της να μην υπερβαίνει τα 16.384 bytes.
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή, θα το κάνουν και οι άλλοι! Δεν υπάρχει περίπτωση να μην έχει συμφωνήσει η κλίκα του Ελλαδιστάν...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Pira x8es tin e3ipiretisi pelatwn kai rwtisa gia epidotisi.

Mou eipan oti exw, alla to poso e3artatai apo tin siskevi pou 8a epile3w.

I epidotisi einai apo 50 mexri 100 euro... Episis mou eipan oti "eidika gia tin epomeni evdomada" (30/1) dinoun (epipleon (?)) 100 euro gia agora siskevis 3G (Sharp, Samsung kai Motorola, alla den 8umamai ta montela)...

 

Sto Vodafone Shop me rwtisan se poia katigoria epidotisis eimai...

3erei kaneis ti einai auto?

Tous eipa oti den 3erw alla ekeini tin stigmi den borousan na mou poun autoi, epeidi eixe xalasei to sistima!

 

Efuga telika apragos!

Apo Deutera 8a 3anapaw

 

((( Exw edw kai 1 xrono ena Sharp sto 120+10 MMS. Borei na fantastei kaneis to poso tis epidotisis gia ena Sony Ericsson twn 300+ euro?

Kai kati allo ... Ksekinas nea sindesi otan xrisimopoieis tin epidotisi? )))

Link to comment
Share on other sites

Είναι δύσκολο να σου πουμε το ποσό της επιδότησης μια και από όσα

έχουμε συζητήσει κατά καιρούς πρέπει να λάβεις υπόψην σου τους λογαριασμούς που κάνεις (κατά πόσο ξεπερνούν το πάγιο), τις εισερχόμενες κλήσεις από άλλα δίκτυα και τέλος αν η συσκευή παίρνει πρόσθετη επιδότηση λόγω VL ή 3G. Ίσως να επηρρεάζεται και από κάτι άλλο που αυτή τη στιγμή δεν μπορώ να φανταστώ..

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τηλέφωνο στο 13830 να τους ρωτήσω για επιδότηση συσκευής και μου είπαν ότι έχω επιδότηση από 70 έως 110 ευρώ, ανάλογα με τη συσκευή που θα διαλέξω. Τους ρώτησα πόσο επιπλέον πρέπει να πληρώσω για το Nokia 6270 και μου είπαν 246 ευρώ. Μετά από δύο μέρες πήγα στη vodafone Γρεβενών για να τους ρωτήσω για το 6270 (κάνοντας έτσι και μια επαλήθευση) και μου είπαν 258 ευρώ, δηλαδή 12 ευρώ παραπάνω. Λέγοντας τους ότι στο 13830 μου είπαν 246, μου είπαν, ξανακοιτάζοντας τον υπολογιστή, ότι είναι 258.

Εδώ να πω ότι τώρα έχω το sharp gx30i και πέρισι τέτοιο καιρό που ήθελα να κάνω αναβάθμιση πάλι μου είχαν πει κάπου 10 ευρώ περισσότερα από ότι το 13830 δικαιολογώντας το εξαιτίας της επιπλέον sim που σου δίνει η vodafone.

Λοιπόν, φεύγοντας από το κατάστημα της vodafone ξαναπήρα τηλέφωνο στο 13830 και μου είπαν πάλι την ίδια τιμή (246). Όταν τους είπα πόσο μου ζήτησαν στο κατάστημα vodafone, μου απάντησαν ότι, όταν θελήσω να κάνω την αναβάθμιση και μου πουν πάλι την ίδια τιμή να τους κάνω από εκεί ένα τηλεφώνημα. Στην ερώτησή μου για την κάρτα sim μου είπαν ότι είναι δωρεάν και πέραν των 246 ευρώ (το οποίο ποσό είναι με ΦΠΑ), δε χρειάζεται να πληρώσω τίποτα επιπλέον.

Έχει συμβεί σε κανέναν σας κάτι αντίστοιχο; Αν ναι, τι κάνατε;

Και οποιοσδήποτε έχει κάποια απάντηση για το συγκεκριμένο ζήτημα, θα ήθελα να μου απαντήσει.

 

Ευχαριστώ πολύ και συγγνώμη για το μακροσκελές του κειμένου.

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Μήπως τα 12 επιπλέον ευρώ είναι για κανένα "δώρο" αξεσουάρ; σου το πουλάνε αλλά σου λένε ότι είναι δώρο! Θα πας πάλι στο κατάστημα, θα ρωτήσεις, θα σου πουν 258 και εκείνη την ώρα θα πάρεις 13830, θα ρωτήσεις μπροστά τους και μετά θα τους δώσεις να μιλήσουν και αυτοί ;)
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δουλεύω στην Καστοριά (εκπαιδευτικός), την Τρίτη θα ρωτήσω και εκεί στη vodafone. Και αν μου πει 246, θα το πάρω από εκεί, διαφορετικά, όταν θα είναι διαθέσιμο το κινητό στη vodafone (τώρα δεν είναι) θα πάρω το 13830 από τη vodafone για να συνεννοηθούν.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...