Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ όταν το είχα ρωτήσει αυτό... μου είπαν ότι δεν ισχύει το δωρεάν roaming για την πρόσθετη κάρτα 4sharing ... (3,5gb έχω στο Red1)

Οπότε η μόνη λύση είναι να κάνεις hotspot το κινητό σου

Επισης όταν λες Ευρώπη φαντάζομαι εννοείς Ευρωπαϊκή Ένωση (έχει διαφορά)

 

 

 

Ναι Ευρωπαϊκή ένωση εννοώ και συγκεκριμένα Ιταλία.

Θυμηστε μου και η Ελβετία περιλαμβάνεται στην δωρεάν περιαγωγή ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα σας,

παρακολουθώ μέρες το φόρουρ αλλά δεν βρήκα αυτό που ήθελα και αποφάσισα να εγγραφώ για να ρωτήσω.

Έχω εταιρικό συμβόλαιο και πληρώνω περίπου 750 ευρώ τον μήνα. Τον σεπτέμβριο ανανέωσα για άλλα δύο χρόνια αλλά τώρα θέλω να ακυρώσω το ένα από τα 12 νούμερα που στοιχίζει 15 ευρώ τον μήνα (30 χωρίς την έκπτωση). Θα πρέπει να πληρώσω κάποιο πέναλτυ επειδή θα το ακυρώσω το ένα νούμερο (με το φθηνότερο πάγιο) ενώ δεν έχει λήξει?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

παρακολουθώ μέρες το φόρουρ αλλά δεν βρήκα αυτό που ήθελα και αποφάσισα να εγγραφώ για να ρωτήσω.

Έχω εταιρικό συμβόλαιο και πληρώνω περίπου 750 ευρώ τον μήνα. Τον σεπτέμβριο ανανέωσα για άλλα δύο χρόνια αλλά τώρα θέλω να ακυρώσω το ένα από τα 12 νούμερα που στοιχίζει 15 ευρώ τον μήνα (30 χωρίς την έκπτωση). Θα πρέπει να πληρώσω κάποιο πέναλτυ επειδή θα το ακυρώσω το ένα νούμερο (με το φθηνότερο πάγιο) ενώ δεν έχει λήξει?

Ευχαριστώ

 

Τα εταιρικά έχουν ειδικούς όρους ανάλογα την συμφωνία που έχεις κάνει με την VF. Με 12 αριθμούς λογικά έχεις account manager που είναι το interface σου με τη VF. Ρώτα αυτόν και θα βρεις λύση.

Link to comment
Share on other sites

Τα εταιρικά έχουν ειδικούς όρους ανάλογα την συμφωνία που έχεις κάνει με την VF. Με 12 αριθμούς λογικά έχεις account manager που είναι το interface σου με τη VF. Ρώτα αυτόν και θα βρεις λύση.

Ωραία ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Ναι Ευρωπαϊκή ένωση εννοώ και συγκεκριμένα Ιταλία.

Θυμηστε μου και η Ελβετία περιλαμβάνεται στην δωρεάν περιαγωγή ;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

 

Οχι η Ελβετια

 

https://europa.eu/european-union/about-eu/countries/member-countries_el

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Στην Ελβετία για συνδρομητές συμβολαίου ισχύει το πας παντού.

7,05 την ημέρα

Τι προσφέρει

 

τον ενσωματωμένο χρόνο ομιλίας του προγράμματός σου για εξερχόμενες κλήσεις προς Ελλάδα ή προς τη χώρα περιαγωγής στην οποία βρίσκεσαι

τα ενσωματωμένα sms του προγράμματός σου για την αποστολή γραπτών μηνυμάτων προς όλους τους προορισμούς

τα ενσωματωμένα ΜΒ του προγράμματός σου για πλοήγηση στο internet

δωρεάν εισερχόμενες κλήσεις

 

NΕΟ τα διαθέσιμα ΜΒ που προσφέρουν τα επιπρόσθετα πακέτα Mobile Internet που χρησιμοποιείς στην Ελλάδα

 

http://www.vodafone.gr/portal/paspantou

Link to comment
Share on other sites

30 ημέρες πρίν πρέπει να αιτηθείς την αλλαγή.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς αν άλλαξε τους όρους συμβολαίου πρόσφατα η vodafone για να μπορούμε να το σπάσουμε χωρίς χρέωση; Και γενικά πού το βλέπουμε αυτο;

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα στη σελίδα τους στις ανακοινώσεις, και στους τελευταίους λογαριασμούς που έχεις λάβει.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.. Δεν μπορώ να δω ούτε με το 1284 ούτε με την εφαρμογή από το κινητό μου άλλα ούτε και μέσα από το site το υπόλοιπο μου σε χρόνο ομιλίας ίντερνετ κτλ..

Συμβαίνει μόνο σε εμένα η είναι γενικό το πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.. Δεν μπορώ να δω ούτε με το 1284 ούτε με την εφαρμογή από το κινητό μου άλλα ούτε και μέσα από το site το υπόλοιπο μου σε χρόνο ομιλίας ίντερνετ κτλ..

Συμβαίνει μόνο σε εμένα η είναι γενικό το πρόβλημα;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εγώ τώρα το τσέκαρα και είναι οκ ;

Παραμένει ακόμη το πρόβλημα ; Συμβόλαιο έχεις ή καρτοπρόγραμμα ;

Link to comment
Share on other sites

εγώ τώρα το τσέκαρα και είναι οκ ;

Παραμένει ακόμη το πρόβλημα ; Συμβόλαιο έχεις ή καρτοπρόγραμμα ;

 

συμβολαιο ..

ομως απο την δουλεια μου εταιρικο ....

δεν δουλευει εδω και μερες ..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Έχω συμβόλαιο RED 1 διάρκειας 2 ετών, το οποίο λήγει το Νοέμβριο του 2018.

Μπορώ να διαπραγματευτώ με κάποιον τρόπο το πάγιο που πληρώνω, το οποίο είναι πολύ μεγαλύτερο από φίλους που έχουν το ίδιο πρόγραμμα?

Κάλεσα να ρωτήσω πόσα θα έπρεπε να δώσω αν ήθελα να το διακόψω σήμερα και μου είπαν 270ε..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και χρόνια πολλά σε όλους.

Έχω συμβόλαιο RED 1 διάρκειας 2 ετών, το οποίο λήγει το Νοέμβριο του 2018.

Μπορώ να διαπραγματευτώ με κάποιον τρόπο το πάγιο που πληρώνω, το οποίο είναι πολύ μεγαλύτερο από φίλους που έχουν το ίδιο πρόγραμμα?

Κάλεσα να ρωτήσω πόσα θα έπρεπε να δώσω αν ήθελα να το διακόψω σήμερα και μου είπαν 270ε..

 

Δες τον τελευταίο λογαριασμό σου, θα πρέπει να σου αναφέρουν τις αυξήσεις που ετοιμάζουν από το 2018. Έχεις 1 μήνα από την ημέρα που παρέλαβες τον λογαριασμό για να καταγγείλεις το συμβόλαιο αζημίως. Εάν έχει περάσει ο μήνας χρωστάς όσα σου είπαν και πρέπει να περιμένεις τυχόν μελλοντική μονομερή αλλαγή από μερους τους για να σπάσεις τα συμβόλαια.

Link to comment
Share on other sites

Ας μου εξηγήσει κάποιος πως γίνεται σε 7 λεπτά YouTube να φάει 845mb .

Είναι η προσφορά 1GB μέχρι της 31/12.

db1d64449aac8e5deef68a75c95c4893.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ας μου εξηγήσει κάποιος πως γίνεται σε 7 λεπτά YouTube να φάει 845mb .

Είναι η προσφορά 1GB μέχρι της 31/12.

db1d64449aac8e5deef68a75c95c4893.jpg

 

Είσαι βέβαιος ότι είναι από 1 βίντεο το traffic που αναφέρεται;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι ένα βίντεο αλλά τεσσάρα περίπου που είδε ο γιος μου και τα έτρεχε,δεν τα είδε ολόκληρα.

Είναι δυνατόν μέσα σε 10 λεπτά να έφαγε 800mb?

Link to comment
Share on other sites

Φυσικα. Αν ειχες 4G+, με το που ανοιγε τα βιντεο ειτε τα εβλεπε ειτε οχι αυτα θα ειχαν τελειωσει το loading σχεδον ακαριαια.

Εννοειται οτι εξαρταται κ απ το μεγεθος του βιντεο αν θα προλαβει να το φορτωσει ολο αλλα συνηθως αν εχεις τοσο καλο σημα γεμιζει σφαιρα η μπαρα του.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Leon_G
Link to comment
Share on other sites

Επίσης παίζει ρόλο και η ποιότητα στην οποία τα βλέπεις. Αν είναι σε 1080p προφανώς είναι και μεγαλύτερα σε μέγεθος. Και αν είχες το 4G ανοιχτό, τότε αυτόματα τα παίζει στην καλύτερη ποιότητα αφού έχεις γρήγορη σύνδεση.
Link to comment
Share on other sites

Οκ. Παίδες με καλύψατε .

Καλή χρονιά σε όλους.

 

Θα συμφωνήσω με τα παιδιά. Με το άνοιγμα ενός βίντεο σε 4G/+, η κατανάλωση των διαθέσιμων MB (από το φόρτωμα του βίντεο) , γίνεται αστραπιαία.

 

Ειδικότερα σε υψηλές αναλύσεις (1080p/720p) που ανεβάζουν το μέγεθος του εκάστοτε βίντεο.

 

Καλή χρονιά και σε εσένα φίλε.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω επιδότηση γυρω στα 250 εβρω ..

αλλα οι συσκευες που εχει στο site δεν ειναι κατι που θελω ..

σε αυτη την περιπτωση τι γινεται ?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω επιδότηση γυρω στα 250 εβρω ..

αλλα οι συσκευες που εχει στο site δεν ειναι κατι που θελω ..

σε αυτη την περιπτωση τι γινεται ?

 

Αν μπορει να περαστει ως εκπτωση παγιου,ζητας να μην παρεις την επιδοτηση.Αλλα σε περιπτωσεις εταιρικων συμβολαιων αναγκαστικα παιρνεις την επιδοτηση.Αν σου αρεσει κατι και ειναι πανω απο τα 250€,παρε την επιδοτηση και πληρωσε την διαφορα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...