Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν έχεις προνομιακή έκπτωση, δεν μπορείς να φύγεις έτσι. Πρέπει να πληρώσεις.

 

Μηπως γνωριζει καποιος να μου πει ποιο θα ναι περιπου το ποσο που θα κληθω να πληρωσω;

Σε τετοιες εποχες η αυθαιρετη τροποποιηση παγιου προς τα πανω ειναι τουλαχιστον προσβλητικη.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μηπως γνωριζει καποιος να μου πει ποιο θα ναι περιπου το ποσο που θα κληθω να πληρωσω;

Σε τετοιες εποχες η αυθαιρετη τροποποιηση παγιου προς τα πανω ειναι τουλαχιστον προσβλητικη.

 

Αν συζητάς για την μετατροπή της έκπτωσης HOL/Vodafone από πάγια σε ποσοστιαία, λογικά πρέπει να έχουν βγάλει κάπου μια ανακοίνωση που λέει ότι εάν θίγεσαι μπορείς να υπαναχωρήσεις από τη σύμβαση. Έκπτωση ή όχι, είναι μια παροχή που τροποποιήθηκε μονομερώς προς το χειρότερο και σου δίνει το δικαίωμα να φύγεις χωρίς άλλες αξιώσεις από μέρους τους. Αν εννοείς κάτι άλλο, πες μας.

Link to comment
Share on other sites

Αν συζητάς για την μετατροπή της έκπτωσης HOL/Vodafone από πάγια σε ποσοστιαία, λογικά πρέπει να έχουν βγάλει κάπου μια ανακοίνωση που λέει ότι εάν θίγεσαι μπορείς να υπαναχωρήσεις από τη σύμβαση. Έκπτωση ή όχι, είναι μια παροχή που τροποποιήθηκε μονομερώς προς το χειρότερο και σου δίνει το δικαίωμα να φύγεις χωρίς άλλες αξιώσεις από μέρους τους. Αν εννοείς κάτι άλλο, πες μας.

 

 

Μου ειπαν πως πρεπει να επιστρεψω 154 ευρω που ηταν η επιδοτηση μου και ενσωματωθηκε στην εκπτωση παγιου. Οποτε θα περιμενω τη ληξη του συμβολαιου μου και θα παω αλλου. Και φυσικα δε θα μεταφερω μονο το δικο μου νουμερο αλλα κ ολης της οικογενειας μου.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά η Vodafone εξακολουθεί και κόβει το Voip στα συμβόλαια κάτω των 35 ευρώ ;

 

Δεν έχεις να χάσεις τίποτα να ζητήσεις να σου κόψουν τον περιορισμό. Στα φοιτητικά student xclusive και στο vodafone cu on u (φοιτητικό πακέτο pre-paid ιντερνετ) το voip περνάει κανονικά. Φτάνει πια με τις αυθαιρεσίες των εταιριών. Θα χρησιμοποιούμε το ιντερνετ όπως θέλουμε εμείς και όχι όπως θέλουν αυτοί.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα στην παρέα..

ειμαι συνδρομητής στη voda αρκετά χρόνια. τον περασμένο Οκτώβριο έληγε το συμβόλαιο μου και έκανα αίτηση φορητοτητας στην cosmote. με πήραν τηλ. πίσω και μου πρόσφεραν για να μείνω σ αυτούς 45% έκπτωση στο πάγιο, 750MB, 320 λεπτά ομιλία προς όλους και άλλα 500 επιπλέον μονο για συνδρομητές voda.

μου αρεσε η προσφορά και δέχτηκα..ομως συνεχίζω να εχω κάποια προβλήματα. για παράδειγμα ενω έχω 3 γραμμές σήμα στο δωμάτιο, χάνω αρκετές κλήσεις και μου έρχονται αργότερα σαν ειδοποίηση σε μήνυμα, γεγονός που με εκνευρίζει πολύ.

επισης, εχω συσκευή με δέκτη LTE ομως δεν μπορώ να το εκμεταλλευτώ λόγω της εταιρείας (εντάξει δεν με καίει και τόσο αυτο, αλλα αφου υπάρχει γιατι να μην μου το παρέχουν)

κι ετσι σκέφτομαι παλι να παω στην cosmote..το θέμα ειναι θα χρειαστεί να πληρώσω αποζημίωση για να φύγω;

στους λογαριασμούς που έρχονται, οι παροχές που μου έδωσαν αναφέρονται ως ''προνομιακή έκπτωση'' στα πακέτα που προανέφερα..

 

καμιά συμβουλή/ιδέα για το τι να κάνω;

Edited by bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Παιδια διαβασα τα παραπανω ποστ αλλα θα ηθελα κι αλλες εμπειριες αν γινεται απο προσφατες επιδοτησεις/προσφορες :)

Εχω επιδοτηση 50-70 ευρω (αναλογα τη συσκευη) απ'ο,τι ειδα στο site και ειμαι στο unlimited 45.

Θα με ενδιεφερε το Red 1 αλλα σκοπευω να κανω πρωτα μια φορητοτητα σε Cote και στους 2 αριθμους μου (ο αλλος ειναι στο unlimited 25 και δεν εχει επιδοτηση ακομα).

Κατα τη γνωμη σας ποιο ειναι το μεγιστο που μπορω να πετυχω σε συνδυαστικη προσφορα εκπτωσης παγιου και επιδοτησης συσκευης?

 

Εxtra Info: Οι λογαριασμοι μου ειναι γυρω στα 50 ευρω και 20 αντιστοιχα, ειμαι πελατης πανω απο 12 χρονια και πληρωνω τους λογαριασμους με πιστωτικη (αν παιζει ρολο αυτο).

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Αν κάνω αίτηση φορητότητας στην Cosmote μέσω του site τους, θα έρθουν συμβόλαια στο σπίτι για να υπογράψω ή ξεκινάει αυτόματα η διαδικασία; Είπα μήπως μου κάνει προσφορά η voda να μείνω, αλλά να είμαι καλυμμένος σε περίπτωση που τελικά δεν κάνει.
Το μεγαλύτερο online football manager --> εδώ
Link to comment
Share on other sites

αυτες τις μερες που εκαναν προσφορα απο vodafone για το red 1 σε 37ε παροτι εκανα αιτηση φορητοτητας 2 φορες προς cosmote.η comsote για το απεριοριστο 65 (1500sms/ομιλια προς ολους + 1gb) μου το εδωσε στα 25 τελικη με 18μηνο συμβολαιο.
Link to comment
Share on other sites

Πήγες σε κατάστημα cosmote και πήρες την προσφορά; στο site την έχει 49+φόρο κιν. τηλεφωνίας.

Έχεις και οικογενειακό;

Link to comment
Share on other sites

ναι με ολες τις εκπτωσεις μεσα οικογενειακο με 18μηνες συμβολαιο.θα παρω και -15% λογω που ειναι συνταξιουχος ο πατερας μου.
Link to comment
Share on other sites

θα παρω και -15% λογω που ειναι συνταξιουχος ο πατερας μου.

Χμμμ τι παιζει με αυτο?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωσου πρωτα.

Δεν κοβει τιποτα.

 

Μήπως να ενημερωνόσουν εσύ καλύτερα;

 

Αγαπητέ κύριε XXX,

 

Σε απάντηση του email σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η χρήση της εφαρμογής Viber απαιτεί την ενεργοποίηση των υπηρεσιών Voip στην τηλεφωνική σύνδεση. Η συγκεκριμένη δυνατότητα παρέχεται μόνο για συνδρομητές συμβολαίου με συνολικό μηνιαίο πάγιο άνω των 40. Aν δεν καλύπτονται αυτές οι δύο προυποθέσεις δεν είναι εφικτή η χρήση της εφαρμογής και κατ' επέκταση οποιασδήποτε υπηρεσίας Voip.

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας.

Είμαστε κοντά σας κάθε φορά που μας χρειάζεστε.

Link to comment
Share on other sites

δηλαδη για την ωρα σε ανανεωσεις σε unlimited εχει εκπτωση μεχρι 50% και σε red 25% ;

υπαρχει καποιος που εχει παρει μεγαλυτερο ποσοστο εκπτωσης ;

Γ Ι Ω Ρ Γ Ο Σ
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να ενημερωνόσουν εσύ καλύτερα;

 

Αγαπητέ κύριε XXX,

 

Σε απάντηση του email σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η χρήση της εφαρμογής Viber απαιτεί την ενεργοποίηση των υπηρεσιών Voip στην τηλεφωνική σύνδεση. Η συγκεκριμένη δυνατότητα παρέχεται μόνο για συνδρομητές συμβολαίου με συνολικό μηνιαίο πάγιο άνω των 40. Aν δεν καλύπτονται αυτές οι δύο προυποθέσεις δεν είναι εφικτή η χρήση της εφαρμογής και κατ' επέκταση οποιασδήποτε υπηρεσίας Voip.

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας.

Είμαστε κοντά σας κάθε φορά που μας χρειάζεστε.

 

 

 

Ξέρεις αν η ενεργοποίηση γίνεται αυτόματα για όσους έχουν πάγιο άνω των 40 ή απαιτεί ενεργοποίηση τηλεφωνικά;

Link to comment
Share on other sites

Ξέρεις αν η ενεργοποίηση γίνεται αυτόματα για όσους έχουν πάγιο άνω των 40 ή απαιτεί ενεργοποίηση τηλεφωνικά;

 

γινεται αυτοματη ενεργοποιηση..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

αυτες τις μερες που εκαναν προσφορα απο vodafone για το red 1 σε 37ε παροτι εκανα αιτηση φορητοτητας 2 φορες προς cosmote.η comsote για το απεριοριστο 65 (1500sms/ομιλια προς ολους + 1gb) μου το εδωσε στα 25 τελικη με 18μηνο συμβολαιο.

 

και εμένα με πήραν τηλ. από την cosmote για τις 2 γραμμές που έχω να μεταφερθώ από την Vodafone στο comsote απεριοριστα 65 και μου το έδωσαν για την κάθε γραμμή στα 24,60Ευρώ (συμπεριλαμβανομένου Φ.Π.Α. και τέλη κινητής) με 18μηνο συμβόλαιο. Έκανα την αίτηση φορητότητας τηλεφωνικά. Σήμερα που με πήραν τηλ. από την Vf και τους είπα το λόγο που φέυγω μου ειπαν πως τέτοια προσφορά είναι αδιαννόητο να μου κάνουν και πως το μόνο που μπορούν να κάνουν είναι να μου προσφέρουν το "προς όλους 400" στα 19Ευρώ συν τέλη κινητής. Φυσικά και δεν δέχτηκα και τώρα περιμένω να μου έρθουν οι νέες καρτούλες της Cosmote.

Link to comment
Share on other sites

ημουν πελατης στην vodafone πανω απο 10 χρονια και ημουν αρκετα ευχαριστημενονος.ενας λογος που εφυγα ειναι οτι δεν μου εκαναν καλυτερη προσφορα και ο αλλος επειδη αλλξε η εκπτωση στο συνδιαστικο hol-vodafone.bye bye vodafone.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως να ενημερωνόσουν εσύ καλύτερα;

 

Αγαπητέ κύριε XXX,

 

Σε απάντηση του email σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η χρήση της εφαρμογής Viber απαιτεί την ενεργοποίηση των υπηρεσιών Voip στην τηλεφωνική σύνδεση. Η συγκεκριμένη δυνατότητα παρέχεται μόνο για συνδρομητές συμβολαίου με συνολικό μηνιαίο πάγιο άνω των 40. Aν δεν καλύπτονται αυτές οι δύο προυποθέσεις δεν είναι εφικτή η χρήση της εφαρμογής και κατ' επέκταση οποιασδήποτε υπηρεσίας Voip.

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας.

Είμαστε κοντά σας κάθε φορά που μας χρειάζεστε.

 

Η ημ/νια της παραπανω απαντησης ποια ειναι;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως να ενημερωνόσουν εσύ καλύτερα;

 

Αγαπητέ κύριε XXX,

 

Σε απάντηση του email σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε πως η χρήση της εφαρμογής Viber απαιτεί την ενεργοποίηση των υπηρεσιών Voip στην τηλεφωνική σύνδεση. Η συγκεκριμένη δυνατότητα παρέχεται μόνο για συνδρομητές συμβολαίου με συνολικό μηνιαίο πάγιο άνω των 40. Aν δεν καλύπτονται αυτές οι δύο προυποθέσεις δεν είναι εφικτή η χρήση της εφαρμογής και κατ' επέκταση οποιασδήποτε υπηρεσίας Voip.

 

Ευχαριστούμε που επικοινωνήσατε μαζί μας.

Είμαστε κοντά σας κάθε φορά που μας χρειάζεστε.

 

Το τελικό πάγιο που πληρώνω είναι 28.50 και το viber δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Είχε έρθει ο λογαριασμός με καπέλο 5 ευρώ και καλά ότι ξεπέρασα τα mb του προγράμματος μου.Κοιτάω το λογαριασμό και βλέπω πως έχω χαλάσει 320 mb από τα 500 που έχω στο πρόγραμμα μου.Πήρα τηλεφωνο στην εξυπηρέτηση πελατών αφού τους είπα πως απο τα 320 μέχρι τα 500 είναι μεγάλη η διαφορά αλλά ότι και ποτέ δεν ήρθε μήνυμα: "έχετε ξεπεράσει το 80% του χρόνου σας" και ότι δε διατίθεμαι να πληρώσω 5 ευρώ χρέωση που δεν έκανα να κοιτάξουν καλύτερα τι γίνεται με αυτή τη χρέωση.

Σήμερα μετά από μια βδομάδα μου έστειλαν μήνυμα πως όντως κανανε λάθος και τα 5 ευρώ θα πιστωθούν στον επόμενο λογαριασμό μου.

Το ίδιο έγινε σε ένα φίλο μου 3,5 ευρώ για κλήσεις προς Vodafone κινητά ενώ έχει 1500 προς voda.Τα αφαίρεσαν και σε αυτόν αφού πήρε τηλ και παραπονέθηκε.

Οπότε παιδιά κοιτάχτε προσεχτικά τους λογαριασμούς σας για τυχόν λάθος χρεώσεις.

 

Υ.γ. Υπάρχει κάποιο νούμερο για εξυπηρέτηση πελατών που να μην υπάρχει χρέωση;;;

Link to comment
Share on other sites

Υ.γ. Υπάρχει κάποιο νούμερο για εξυπηρέτηση πελατών που να μην υπάρχει χρέωση;;;

 

Απο σταθερο 2106702000

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...