Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ και 2 χρόνια έχω το Unl 45 , με έκπτωση 50% το οποίο βγαίνει 25 € το μήνα (12 μηνο συμβόλαιο) . Κλασσικά μου είπαν για 49 € επιδότηση ή 10% έκπτωση, οπότε θα πέσει τηλέφωνο στην cosmote. Σκέφτομαι να το κάνω 18μηνο αυτή τη φορά, πέρα από το 50% που θα τους ζητήσω (ίσως μεταφερθώ στο RED1) , αφού μου το δίνουν στο 12 μηνο 2 χρόνια, να τους ζητήσω και κάποιο ποσό για επιδότηση συσκευής ή είναι too much/Δεν το κάνουν με τίποτα ;
Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

παιδες εχουμε ενα θεμα.

λοιπον ο κολλητος μου πριν 3 περιπου μηνες εκανε στην κοπελα του συνδεση,vodafone unlimited 45,με 51 ευρω παγιο τον μηνα.

ολα καλα μεχρι εδω.

περναω τωρα στο προβλημα.

δυστυχως με την κοπελα του χωρισε πριν λιγο καιρο κι αυτη την στιγμη οφειλει με το ονομα του 393 ευρω,καθως το εργαλειο το δουλευε το γκομενακι.

το συμβολαιο του ηταν 18αμηνο με επιδοτηση αν θυμαμαι καλα 160 ευρω.

λοιπον,το θεμα ειναι πως θελει πλεον να το κοψει καθως δε μπορει να καλυψει τα εξοδα της παραπανω συνδεσης και σαφως η κοπελα απλα θα του δωσει τα 393 ευρω που οφειλει μεχρι κι αυτη την στιγμη.

τι μπορει να γινει για να κοπει η συνδεση.

αλλιως αν δεν μπορει να κοπει δεν ξαναδινει φραγκο και δεν γινεται και τιποτα οπως ολοι μας ξερουμε απο νομικης αποψης θεμα.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν υπάρχει ληξιπρόθεσμος λογαριασμός κάνει μια αίτηση φορητότητας και σε 3 ημέρες το συμβόλαιο θα λήξει

Στην συνέχεια πληρώνει το υπόλοιπο του λογαριασμού και την επιδότηση

Link to comment
Share on other sites

Εάν δεν υπάρχει ληξιπρόθεσμος λογαριασμός κάνει μια αίτηση φορητότητας και σε 3 ημέρες το συμβόλαιο θα λήξει

Στην συνέχεια πληρώνει το υπόλοιπο του λογαριασμού και την επιδότηση

 

μα δε θελει καθολου συνδεση.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ληγει το συμβολαιο μου της κοσμοτε και εχω αποφασισει να παω προς vodafone μερια. Θελω τη γνωμη σας. Θα παρω τη vodafone για να κανω φορητοτητα στο συμβολαιο red 3 το οποιο χωρις συσκευη βγαινει στα 84 ευρω. Μπορουν να μου κανουν καμια επιπλεον προσφορα? Ακουω εδω μεσα για κατι τρελες εκπτωσεις οταν προκειται για φορητοτητα. Ειναι εφικτο λετε? Δεν θελω επιδοτηση συσκευης το τονιζω.
Link to comment
Share on other sites

μα δε θελει καθολου συνδεση.

 

για να φυγει πιο γρηγορα μαλλον εννοει. Ας το κανει φορητοτητα σε καρτοκινητο αλλης εταιριας (αν και νομιζω οτι δε θα δωσουν το νουμερο, εαν δε ξεχρεωσει πρωτα).

Link to comment
Share on other sites

μα δε θελει καθολου συνδεση.

Όπως τα είπε ο Vasileios. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4566779#post4566779

Πληρώνει ό,τι οφείλει σε λογαριασμό και επιστρέφει την επιδότηση.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

παιδια ληγει το συμβολαιο μου της κοσμοτε και εχω αποφασισει να παω προς vodafone μερια. Θελω τη γνωμη σας. Θα παρω τη vodafone για να κανω φορητοτητα στο συμβολαιο red 3 το οποιο χωρις συσκευη βγαινει στα 84 ευρω. Μπορουν να μου κανουν καμια επιπλεον προσφορα? Ακουω εδω μεσα για κατι τρελες εκπτωσεις οταν προκειται για φορητοτητα. Ειναι εφικτο λετε? Δεν θελω επιδοτηση συσκευης το τονιζω.

 

ναι αλλα πηγαινε απο καταστημα για τις τρελες εκπτωσεις που λες...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

για να φυγει πιο γρηγορα μαλλον εννοει. Ας το κανει φορητοτητα σε καρτοκινητο αλλης εταιριας (αν και νομιζω οτι δε θα δωσουν το νουμερο, εαν δε ξεχρεωσει πρωτα).

 

Από τη στιγμή που η εταιρεία δεν έχει προβεί σε φραγή της γραμμής λόγω ανεξόφλητων λογαριασμών, η φορητότητα θα πραγματοποιηθεί και θα εκδοθεί ένας τελευταίος λογαριασμός.

 

Έχω την εξής απορία: Όταν είχα συμβόλαιο στη Vodafone, στο φάκελο αναγράφονταν κανονικά τα στοιχεία μου (Ονοματεπώνυμο, οδός κτλ). Απ'όταν έκανα το συμβόλαιο για το φοιτητικό ίντερνετ έχω παρατηρήσει ότι πλέον στο φάκελο αναγράφονται τα εξής: Ονοματεπώνυμο, C/O ονοματεπώνυμο, οδός κτλ). Στην αρχή νόμιζα ότι αυτό γινόταν μόνο στο συγκεκριμένο πρόγραμμα, αλλά τις προάλλες παρατήρησα ότι αυτό γίνεται και σε όσους έχουν "κανονικό" συμβόλαιο. Πρόκειται για σφάλμα του συστήματος;

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να ζητήσουμε να μην έρχεται λογαριασμός έντυπος , αλλά μόνο μέσω my account ? Αν το ζητήσεις.. δεν θα έρχεται τίποτα ταχυδρομικά ή εννοοούν ότι θα έρχεται μόνο 1 σελίδα με την περίληψη?
Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορούμε να ζητήσουμε να μην έρχεται λογαριασμός έντυπος , αλλά μόνο μέσω my account ? Αν το ζητήσεις.. δεν θα έρχεται τίποτα ταχυδρομικά ή εννοοούν ότι θα έρχεται μόνο 1 σελίδα με την περίληψη?

 

Το είχα ζητήσει πέρσι να μη μου έρχεται καθόλου λογαριασμός στο σπίτι και μου απαντησαν πως δε γίνεται κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Το είχα ζητήσει πέρσι να μη μου έρχεται καθόλου λογαριασμός στο σπίτι και μου απαντησαν πως δε γίνεται κάτι τέτοιο.

 

Εδώ όλες οι εταιρίες τράπεζες κτλ σε παρακαλάνε να γραφτείς σε τέτοιες υπηρεσίες και η vf δεν το δέχεται καν?? :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σε ολους. Ξερει κανεις αν θα υπαρξει καμια ανανεωση με νεες συσκευες στην vodafone?

 

Αν εχει Πλαισιο εκει καλυτερα απο το Πλαισιο για επιδοτηση αν αυτο σε ενδιαφερει ...

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Πιος είναι ο αριθμός για να κάνω διακοπή της σύνδεσής μου?Τον είχα βρει στο παρελθόν αλλά δεν τον θυμάμαι.

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

Αν εχει Πλαισιο εκει καλυτερα απο το Πλαισιο για επιδοτηση αν αυτο σε ενδιαφερει ...

Δεν μπορω να παω πλαισιο αυτη την στιγμη γιατι τις εχω δωσει σε φιλο που εχει καταστημα vodafone. Οποτε περιμενω μηπως βγαλει καμια προσφορα

Link to comment
Share on other sites

Πιος είναι ο αριθμός για να κάνω διακοπή της σύνδεσής μου?Τον είχα βρει στο παρελθόν αλλά δεν τον θυμάμαι.

 

Δώδεκα εικοσιεπτά. :)

Link to comment
Share on other sites

Δώδεκα εικοσιεπτά. :)

 

ευχαριστώ :)

Device : Samsung Galaxy 3 (GT I5801)

Rom : Kyrillos' ROM v10 GWK74 beta

Kernel : CM7-kernel 1.3 H.V.

Min Freq: 83Mhz, Max Freq:1200Mhz

Init.d Scripts: Supercharger Storage Method Used: Hybrid Data2SD

Link to comment
Share on other sites

πλεον δεν εχω προνομιακη εκπτωση και η εκτπωση μεσω hol εχει μειωθει πολυ.να κανω το κλασικο κολπο με την φορητοτητα?μπορω να τους πω να επαναφερουν τις εκπτωσεις που ειχα στον λογαριασμο?αν ζητησω το red 2 μπορω να καταφερω κατι καλυτερο?ευχαριστω.ειχω το vodafone unlt 60 και πληρωνω 20ε παγιο.

 

πριν απο λιγο πηρα vodafone και μου ειπαν για 25%.ας παρουμε τηλ. και cosmote

Edited by dalton114
Link to comment
Share on other sites

την προηγουμενη βδομαδα εκανα καινουργιο συμβολαιο που μου αρεσε πολυ σαν τιμη

ενσωματωμενη η επιδοτηση, σαν μειωση παγειου

 

400 λεπτα προς ολους

40 μηνυματα

300 ΜΒ ιντερνετ

 

25 ευρω. ειμαι πολυ ικανοποιημενος.

Link to comment
Share on other sites

την προηγουμενη βδομαδα εκανα καινουργιο συμβολαιο που μου αρεσε πολυ σαν τιμη

ενσωματωμενη η επιδοτηση, σαν μειωση παγειου

 

400 λεπτα προς ολους

40 μηνυματα

300 ΜΒ ιντερνετ

 

25 ευρω. ειμαι πολυ ικανοποιημενος.

 

Με απειλή για φορητότητα;

Link to comment
Share on other sites

την προηγουμενη βδομαδα εκανα καινουργιο συμβολαιο που μου αρεσε πολυ σαν τιμη

ενσωματωμενη η επιδοτηση, σαν μειωση παγειου

 

400 λεπτα προς ολους

40 μηνυματα

300 ΜΒ ιντερνετ

 

25 ευρω. ειμαι πολυ ικανοποιημενος.

 

Τι λογαριασμους εκανες ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και 2 χρόνια έχω το Unl 45 , με έκπτωση 50% το οποίο βγαίνει 25 € το μήνα (12 μηνο συμβόλαιο) . Κλασσικά μου είπαν για 49 € επιδότηση ή 10% έκπτωση, οπότε θα πέσει τηλέφωνο στην cosmote. Σκέφτομαι να το κάνω 18μηνο αυτή τη φορά, πέρα από το 50% που θα τους ζητήσω (ίσως μεταφερθώ στο RED1) , αφού μου το δίνουν στο 12 μηνο 2 χρόνια, να τους ζητήσω και κάποιο ποσό για επιδότηση συσκευής ή είναι too much/Δεν το κάνουν με τίποτα ;

 

update, το 45 δεν μου το ξανάεδιναν με 50% έκπτωση (και δεν δίνουν έκπτωση σε 18μηνο , οπότε ξαναέκανα 12μηνο) , στα red δεν έκαναν κάποια μεγάλη έκπτωση γιατί είναι ήδη χαμηλά τιμολογημένα, οπότε μου πρότειναν το unlimited 60 με 55% έκπτωση , το οποίο βγαίνει full extra στα 30€ και το δέχτηκα.

Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Σαφέστατα :)
Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...