Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορούσε να πάρει στο 1227 για διακοπή. Θα έπαιρνε ίσως μέχρι και 45 % έκπτωση.

 

Ως διαδικασια ειναι δλδ "καλυτερη" για αποκτηση υψηλοτερης προσφορας απ'ο,τι η φορητοτητα?

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Πήρα χτες στο 13830 (εξυπηρέτηση πελατών) για αλλαγή προγράμματος και μου είπε η κοπέλα ότι πλέον αυτό γίνετε μονο στα καταστήματα και όχι από το τηλέφωνο.

 

Ισχύει αυτό ?

 

Υπήρχε παλιότερα και ένα τετραψήφιο νούμερο που ήταν το τμήμα συμβολαίων....το ξέρει κανεις η καταργήθηκε ?

Link to comment
Share on other sites

Μπορούσε να πάρει στο 1227 για διακοπή. Θα έπαιρνε ίσως μέχρι και 45 % έκπτωση.

 

Πριν ένα μήνα πήρα 55% στο unl 60, με αρκετά μικρότερους λογαριασμούς από την περίπτωση που ανέφερα, με φορητότητα (και το ίδιο κάνω εδώ και 3 χρόνια δηλαδή, όπως η συντριπτική πλειοψηφία ) . Όπως και να 'χει, η προσφορά της cosmote ήταν πολύ καλή, και αφού η voda δεν φιλοτιμήθηκε να πάρει, έχασε έναν πελάτη.

Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Πήρα χτες στο 13830 (εξυπηρέτηση πελατών) για αλλαγή προγράμματος και μου είπε η κοπέλα ότι πλέον αυτό γίνετε μονο στα καταστήματα και όχι από το τηλέφωνο.

 

Ισχύει αυτό ?

 

Υπήρχε παλιότερα και ένα τετραψήφιο νούμερο που ήταν το τμήμα συμβολαίων....το ξέρει κανεις η καταργήθηκε ?

 

Και γιατί δεν το κάνεις από το my account??

Link to comment
Share on other sites

Πήρα χτες στο 13830 (εξυπηρέτηση πελατών) για αλλαγή προγράμματος και μου είπε η κοπέλα ότι πλέον αυτό γίνετε μονο στα καταστήματα και όχι από το τηλέφωνο.

 

Ισχύει αυτό ?

 

Υπήρχε παλιότερα και ένα τετραψήφιο νούμερο που ήταν το τμήμα συμβολαίων....το ξέρει κανεις η καταργήθηκε ?

 

Ισχυει

 

Αν πας σε καταστημα, πολυ πιθανον να κανεις αλλαγη προγραμματος σε αλλο, οχι στο παγιο του τιμοκαταλογου.

Μην εκπλαγεις πχ αν σου δωσουν προγραμμα πχ με 50% εκτπωση και χωρις ανανεωση συμβολαιου.

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει

 

Αν πας σε καταστημα, πολυ πιθανον να κανεις αλλαγη προγραμματος σε αλλο, οχι στο παγιο του τιμοκαταλογου.

Μην εκπλαγεις πχ αν σου δωσουν προγραμμα πχ με 50% εκτπωση και χωρις ανανεωση συμβολαιου.

 

Έχω ήδη έκπτωση 55% στο Unlimited 45 δίνοντας μονο 22.5 euro....αλλα λήγει το νοέμβριο και θέλω τώρα το Red 1....θα μου κάνουν την αλλαγή έστω με 40% έκπτωση ?

 

Νομίζω δε γίνετε αλλαγή.

 

Δεν έχω συμβόλαιο....ότι ώρα θέλω κάνω διακοπή.

Link to comment
Share on other sites

Ύστερα απο ενδιαφέρον μου να ενταχθω σε ενα απο τα καινούργια προγράμματα της VODAFONE RED και συγκεκριμένα στο RED1 οσο αφορά την προστασια συσκευης σε περίπτωση που παθει κατι δηλαδη οτι στην επισκευαζουν, αυτο ισχυει ΜΟΝΟ για συσκευές που αγοραστηκαν ΕΝΑ ΜΗΝΑ πριν την ενεργοποίηση του προγράμματος και επισης ισχυει για συνδεσεις που γίνονται με επιδότηση συσκευης και οχι για συνδεσεις με εκπτωση παγιου.....!! Τπτ απο αυτα ομως δεν τα αναφερουν στο site τους....!! Κατα τα αλλα ομως ο ενδιαφερομενος πελατης που θα κανει συνδεση σε καποιο απο τα προγράμματα αυτα πληρωνει το ποσο κανονικα χωρις ομως να του παρεχουν αυτη την υπηρεσια παρα μονο με τους ορους που προείπα..... Αλλο ενα διαφημιστικό τρικ λοιπον στον βωμό της προσέλκυσης νεων πελατων ναι μεν ΑΛΛΑ.....

Και η αποψη μου οκ κυριοι της VODAFONE βάζετε αυτους τους περιορισμούς δωστε μου τοτε μια περαιτέρω μιωση στο παγιο αφου δεν μου προσφέρεται τελικα την υπηρεσια αυτη.... Δεν μπορείτε να θελετε και τον σκυλο χορτατο και την πιτα ολοκληρη...... ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΑΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Έχω ήδη έκπτωση 55% στο Unlimited 45 δίνοντας μονο 22.5 euro....αλλα λήγει το νοέμβριο και θέλω τώρα το Red 1....θα μου κάνουν την αλλαγή έστω με 40% έκπτωση ?

 

Νομίζω δε γίνετε αλλαγή.

 

Δεν έχω συμβόλαιο....ότι ώρα θέλω κάνω διακοπή.

 

Αυτο δεν το ξερω

Ο αδερφος μου που εκανε αλλαγη, δεν ειχε δεσμευση στο συμβολαιο

Περνα απο ενα καταστημα να ρωτησεις

Ποτε δεν ξερεις

Link to comment
Share on other sites

απο περιεργια εχει η vodafone πακετα προς διεθνη?

Έχει

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=11216

 

Ακόμα πιο πολλές επιλογές εξωτερικού έχει στο καρτοκινητό International

3 χώρες, Αγγλία , Ολλανδία , Κύπρος υπάρχουν στο καρτοκινητό CU

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που η vodafone άλλαξε τις χρεώσεις στα επαγγελματικά, μπορούμε να κάνουμε φορητότητα σε άλλο δίκτυο αζημίως σωστά;
Link to comment
Share on other sites

Τώρα που η vodafone άλλαξε τις χρεώσεις στα επαγγελματικά, μπορούμε να κάνουμε φορητότητα σε άλλο δίκτυο αζημίως σωστά;

 

 

Υποτίθεται.. Θα πρέπει να το τραβήξεις αρκετά για να κάνεις το νόμιμο ..

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να το τραβήξω; μια αίτηση θα κάνω. Το γράφουν στην ανακοίνωση ότι υπάρχει αυτή η δυνατότητα.

 

Λέει όμως εξαιρείται τυχόν επιδότηση συσκευής. Δηλαδή σου λέει ότι την επιδότηση που πήρες την πληρώνεις..

Link to comment
Share on other sites

Λέει όμως εξαιρείται τυχόν επιδότηση συσκευής. Δηλαδή σου λέει ότι την επιδότηση που πήρες την πληρώνεις..

 

επειδη το λεει, δε σημαινει οτι ισχυει. Υπαρχει νομος (που η vodafone προσπερναει) ο οποιος λεει οτι εαν αλλαξουν μονομερως οι οροι, το συμβολαιο διακοπτεται αζημιως.... Χωρις ΚΑΜΜΙΑ 'εξαιρεση'. Εαν στο φιλο επιμενουν στα δικά τους, ας στειλει καταγγελια στη Γενικη Γραμματεια Καταναλωτη και θα δικαιωθει. Υπαρχει ξεκαθαρος νομος...

Link to comment
Share on other sites

επειδη το λεει, δε σημαινει οτι ισχυει. Υπαρχει νομος (που η vodafone προσπερναει) ο οποιος λεει οτι εαν αλλαξουν μονομερως οι οροι, το συμβολαιο διακοπτεται αζημιως.... Χωρις ΚΑΜΜΙΑ 'εξαιρεση'. Εαν στο φιλο επιμενουν στα δικά τους, ας στειλει καταγγελια στη Γενικη Γραμματεια Καταναλωτη και θα δικαιωθει. Υπαρχει ξεκαθαρος νομος...

 

Συμφωνώ ! Και το χουμε ξανά συζητήσει.. Απλά είπα ότι θέλει αρκετό τρέξιμο..

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ ! Και το χουμε ξανά συζητήσει.. Απλά είπα ότι θέλει αρκετό τρέξιμο..

Λιγη ψυχραιμια θα χρειαστει ο φιλος. Θα τον παρουν 3-4 τηλεφωνα (για πρηξιμο, ελπιζοντας οτι θα βαρεθει και θα επιστρεψει την επιδοτηση). Δική μου συμβουλη στο φιλο, απο το πρωτο τηλεφωνημα, να τους ζητησει ονομα και να απαιτησει να του στειλουν γραπτώς αυτα που ισχυριζονται. Να τονίζει οτι τα θελει για νομική χρήση. Εαν συνεχίσουν να επιμένουν, στελνει ενα e-mail στη Γ.Γ.Κ. (με κοινοποιηση στο e-mail της vodafone) και όλα θα πάρουν το δρόμο τους :D

 

Ενα κλασσικό που θα ακούσει ο φιλος ειναι ''μα αφου υπογραψατε για αυτους τους ορους'', αλλά να μην πτοήθει καθόλου. Από τη στιγμή που ο νόμος είναι πάνω απο τον οποιοδήποτε ''όρο'' σκαρφίζεται ο καθένας, δε θα έχει κανενα προβλημα ;)

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Δεν έχω πάρει επιδότηση, μόνο έκπτωση παγίου.

 

Νομίζω ότι και πάλι θα πρέπει να τρέξεις... Σε κάθε περίπτωση καλή τύχη :happy:

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω οτι η εκπτωση παγιου δεν ανανεωνει την συνδρομη.

Απο το site Της vodafone:

 

"Με την επιλογή αυτή επωφελείσαι με μηνιαία έκπτωση αντίστοιχη του παγίου σου. Σε περίπτωση που αλλάξεις γνώμη μπορείς να τη διακόψεις και να πάρεις τη συσκευή που θέλεις με την ανανέωση του συμβολαίου σου"

 

Αυτο σημαινει οτι αν επιλεξω εκπτωση παγιου αντι για επιδοτηση, δεν ανανεωνεται η συνδρομη, και ανανεωνεται μονο αν διακοψω την εκπτωση και παρω την επιδοτηση?

Link to comment
Share on other sites

επειδη ληγει το συμβολαιο μου με την wind ειπα να παρω να ρωτησω και στην βοντα τι μου προσφερει για να ερθω σε αυτην .καιη κοπελα περαν των αλλων μου ειπε οτι δεν υπαρχει 12μηνο συμβολαιο μονο 18μηνο και 24μηνο!!!πανε καλα???ενα λεπτο μινιμουμ χρεωση ,18μηνα ???σε λιγο θα το πανε στην 5ετια να μας κρατανε δεσμιους!!ελεος δηλαδη
Link to comment
Share on other sites

επειδη ληγει το συμβολαιο μου με την wind ειπα να παρω να ρωτησω και στην βοντα τι μου προσφερει για να ερθω σε αυτην .καιη κοπελα περαν των αλλων μου ειπε οτι δεν υπαρχει 12μηνο συμβολαιο μονο 18μηνο και 24μηνο!!!πανε καλα???ενα λεπτο μινιμουμ χρεωση ,18μηνα ???σε λιγο θα το πανε στην 5ετια να μας κρατανε δεσμιους!!ελεος δηλαδη

 

Στο site πάντως υπάρχει η επιλογή για 12 μηνο.. Και έχει και καλές προσφορές. Για τσεκάρει το.

 

Τα 12 μηνα καταργήθηκαν μόνο στα προγράμματα Red (τουλάχιστον σύμφωνα με το site )

Link to comment
Share on other sites

Οσοι θελετε καποια προσφορα απο το δικτυο σας , δεν ειναι αναγκη να κανετε αιτηση σε αλλο και να περιμενετε να σας παρουν για να σας ζητησουν την αδεια φορητοτητας . Καλεστε στο τμημα διακοπων του δικτυου σας , οτι δηθεν θελετε να διακοψετε το νουμερο...Κατα 95% θα σας ρωτησουν για πιο λογο και θα γινει αμεσως προσφορα.

Εγω μιλαγα με vodafone και επεσε η γραμμη εχω περιμενα στην αναμονη και τελικα με πηραν αυτοι και μου εκαναν διαφορες προσφορες... Συγκεκριμενα -35% σε προγραμμα καρτοσυμβολαιου...

Link to comment
Share on other sites

Οσοι θελετε καποια προσφορα απο το δικτυο σας , δεν ειναι αναγκη να κανετε αιτηση σε αλλο και να περιμενετε να σας παρουν για να σας ζητησουν την αδεια φορητοτητας . Καλεστε στο τμημα διακοπων του δικτυου σας , οτι δηθεν θελετε να διακοψετε το νουμερο...Κατα 95% θα σας ρωτησουν για πιο λογο και θα γινει αμεσως προσφορα.

Εγω μιλαγα με vodafone και επεσε η γραμμη εχω περιμενα στην αναμονη και τελικα με πηραν αυτοι και μου εκαναν διαφορες προσφορες... Συγκεκριμενα -35% σε προγραμμα καρτοσυμβολαιου...

 

Ισχύει. Το κάνω κι εγώ για να μη μπλέκω με φορητότητες και τηλέφωνα και πρηξίματα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Το κάνω κι εγώ για να μη μπλέκω με φορητότητες και τηλέφωνα και πρηξίματα. ;)

 

Και πόσο διάστημα σας δίνουν μέχρι να αλλάξετε γνώμη; :confused: Γιατί αν γίνει στραβή... μετά πάει ο αριθμός!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...