Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με τα πολλά ετοιμάζομαι κι εγώ για φορητότητα...

Έκανα μια απόπειρα να αποφύγω τη φασαρία παίρνοντας στο τμήμα διακοπών πρώτα και ρώτησα αν μπορούν να βελτιώσουν το τρέχον συμβόλαιο. Μου απάντησαν ότι αυτοί κάνουν μόνο διακοπές και δεν κάνουν προσφορές...

εγω το πηρα αποφασισα πλεον μετα απο 20 χρονια φευγω απο wind και παω βοντα.απο εδω και περα καθε χρονο (και εφοσον πλεον δεν μενεις χωρις τηλ ιντερνετ ουτε λεπτο σχεδον) θα πηγαινω απο τη μια εταιρεια στην αλλη παιρνοντας τις-καλυτερες-προσφορες που δινουν στους καινουργιους γιατι τους παλιους τους εχουν γραμμενους.ετσι και εγω πλεον ...

 

και για να παρω καλυτερη τιμη επρεπε να πανε τα 2 κινητα και το σταθερο σε ενα ονομα και ΤΗΛΕΦΩΝΙΚΑ μου κανανε την μεταβιβαση απο το ονομα μου στης γυναικας μου!δηλαδη πλεον δεν κανεις τιποτα στα κανουν ολα αυτοι (εστω και παρανομα)

 

:mad:

Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Με τα πολλά ετοιμάζομαι κι εγώ για φορητότητα...

Έκανα μια απόπειρα να αποφύγω τη φασαρία παίρνοντας στο τμήμα διακοπών πρώτα και ρώτησα αν μπορούν να βελτιώσουν το τρέχον συμβόλαιο. Μου απάντησαν ότι αυτοί κάνουν μόνο διακοπές και δεν κάνουν προσφορές...

Εισαι χρονια συνδρομητης ; Γιατι οσο να ναι εχει μια βαρυτητα να εχεις καποια χρονια.Αν εισαι 1 χρονο πχ...Δεν εχει να πει και πολλα, ενω αν εισαι χρονια και εχουν βγαλει ψωμι απο εσενα...θα τους πονεσει να σε χασουν.
Link to comment
Share on other sites

Εισαι χρονια συνδρομητης ; Γιατι οσο να ναι εχει μια βαρυτητα να εχεις καποια χρονια.Αν εισαι 1 χρονο πχ...Δεν εχει να πει και πολλα, ενω αν εισαι χρονια και εχουν βγαλει ψωμι απο εσενα...θα τους πονεσει να σε χασουν.
ου ποσο τους πονεσε που φευγω εγω μετα το 1994 ....... και πηρα και την 10 χρονια συνδρομητρια τους γυναικα μου και το σταθερο μαζι..

μονο η φορητοτητα τους ποναει.του χρονου παλι τα λεμε...

Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα αποφασισα πλεον μετα απο 20 χρονια φευγω απο wind και παω βοντα.απο εδω και περα καθε χρονο (και εφοσον πλεον δεν μενεις χωρις τηλ ιντερνετ ουτε λεπτο σχεδον) θα πηγαινω απο τη μια εταιρεια στην αλλη παιρνοντας τις-καλυτερες-προσφορες που δινουν στους καινουργιους γιατι τους παλιους τους εχουν γραμμενους.ετσι και εγω πλεον ...

 

 

Ειπες πολυ σωστη κουβεντα , δεν τους ενδιαφερουν πια οι παλιοι , τους ενδιαφερει οποιος παει να τους φυγει και επισης αυτοι που ειναι απο αλλες εταιριες .. Αν εισαι παλιος και τους τα χωσεις ή κανεις κανενα παραπονο ή πας να τους "τι κανεις" ισως και να ασχοληθούν μαζι σου , δεν ειναι fair αυτο καθολου για πελατες που ειναι χρονια μαζι τους και τους εχουν σκασει λεφτα χοντρα , γιατι μην ξεχναμε οτι παλια δεν υπηρχαν ολα αυτα τα προγραμματα , και σιγουρα δεν στοιχιζαν τοσο , καποιοι εσκαγαν χοντρα λεφτα καθε μηνα σε λογαριασμους ..

Link to comment
Share on other sites

Πήρα και εγώ σήμερα στο 1227 για μετατροπή σε καρτοκινητό και αμέσως μου έδωσαν εκπτωση 40% στο 400 και για τους δυο αριθμούς που έχω στο οικογενειακό συν την έκπτωση του οικογενειακού χωρίς να μου τηλεφωνήσουν για πρόταση από άλλο τμήμα. Τελική τιμή 21€χ2. Το πήρα και έμεινα. Μου κάνει εντύπωση ότι στο 700 δεν μου κάναν καθόλου έκπτωση παρά το 10% της ανανέωσης. Μήπως έπρεπε να ζητήσω και επιδότηση συσκευής;
Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 χρόνια στο unlimited 35 με προνομιακή έκπτωση 55% και επιπλέον -10% λόγω οικογενειακού (έβγαινε περίπου 16,5€/γραμμή αν και συχνά το ξεπερνούσαμε), εφόσον δεν είχα και καλύτερη πρόταση αφού έληξε, δέχτηκα τηλέφωνο από cosmote.

Η προσφορά αφορούσε το Απεριόριστα 65 με οικογενειακό για 2 γραμμές και 18μηνο συμβόλαιο. Στα 24,64 για κάθε γραμμή τελική τιμή με φόρους.

Χθες δέχθηκα την αντιπρόταση της vodafone, η οποία ήταν RED1 με έκπτωση 50% για 12 μήνες. Έβγαινε 26,88 τελική τιμή/γραμμή.

 

Υποθέτω ότι η διαφορά 2,24/γραμμή έχει να κάνει με το ότι πρέπει από κάπου να βγει και το κόστος της διαφήμισης του RED.

Νίκησε η cosmote! Υπερτερούσε και στον όγκο δεδομένων.

Αν μου έδινε η vodafone την ίδια τιμή θα έμενα γιατί δεν είχα προβλήματα αυτά τα χρόνια εκτός του σήματος που είναι προβληματικό και για τις 3 εταιρείες στο σπίτι μου.

Edited by nikgl
Link to comment
Share on other sites

50% για 12 μήνες στο Red.. Αλλά μετά τους 12 θα πάει κανονικά ;;

Γιατί 12μηνο στα Red σεν υπάρχει πια..

Link to comment
Share on other sites

Για το τμήμα αντιπροσφορών της vodafone υπάρχουν τα πάντα! και 12άμηνα αλλά και χωρίς δέσμευση. Ανάλογα πως θα σε εκτιμήσουν σαν πελάτη.
Link to comment
Share on other sites

αν υπηρχε μια περιπτωση να δεχτω την οποια αντιπροσφορα της wind για να μεινω στην ιδια εταιρεια τωρα δεν υπαρχει περιπτωση!με πηραν απο τη vodafone οτι η wind απερριψε το αιτημα φορητοτητας λογω λαθος στοιχειων και η κοπελα της βοντα μου ειπε οτι αν ηταν ταυτοτητα η αφμ η οτιδηποτε οντως λαθος θα το εγραφε η wind τωρα ομως το απερριψαν καθαρα για καθυστερηση και για κανενα πραγματικο λογο!ξεφτιλες ρε εντελως.
Link to comment
Share on other sites

αν υπηρχε μια περιπτωση να δεχτω την οποια αντιπροσφορα της wind για να μεινω στην ιδια εταιρεια τωρα δεν υπαρχει περιπτωση!με πηραν απο τη vodafone οτι η wind απερριψε το αιτημα φορητοτητας λογω λαθος στοιχειων και η κοπελα της βοντα μου ειπε οτι αν ηταν ταυτοτητα η αφμ η οτιδηποτε οντως λαθος θα το εγραφε η wind τωρα ομως το απερριψαν καθαρα για καθυστερηση και για κανενα πραγματικο λογο!ξεφτιλες ρε εντελως.

το ιδιο πραγμα εχουν κανει και σε γνωστο μου (απο συμβολαιο σε καρτοκινητο). Απλά μικρότητες..... :mad:

Link to comment
Share on other sites

Μετά από 3 χρόνια στο unlimited 35 με προνομιακή έκπτωση 55% και επιπλέον -10% λόγω οικογενειακού (έβγαινε περίπου 16,5€/γραμμή αν και συχνά το ξεπερνούσαμε), εφόσον δεν είχα και καλύτερη πρόταση αφού έληξε, δέχτηκα τηλέφωνο από cosmote.

Η προσφορά αφορούσε το Απεριόριστα 65 με οικογενειακό για 2 γραμμές και 18μηνο συμβόλαιο. Στα 24,64 για κάθε γραμμή τελική τιμή με φόρους.

Χθες δέχθηκα την αντιπρόταση της vodafone, η οποία ήταν RED1 με έκπτωση 50% για 12 μήνες. Έβγαινε 26,88 τελική τιμή/γραμμή.

 

Υποθέτω ότι η διαφορά 2,24/γραμμή έχει να κάνει με το ότι πρέπει από κάπου να βγει και το κόστος της διαφήμισης του RED.

Νίκησε η cosmote! Υπερτερούσε και στον όγκο δεδομένων.

Αν μου έδινε η vodafone την ίδια τιμή θα έμενα γιατί δεν είχα προβλήματα αυτά τα χρόνια εκτός του σήματος που είναι προβληματικό και για τις 3 εταιρείες στο σπίτι μου.

 

Βρίσκομαι σε παρόμοια θέση και θα ήθελα συμβουλή:

Παλιός πελάτης vodafone, έχω 3 αριθμούς unlimited 25 που με την οικογενειακή έκπτωση και έκπτωση αντί επιδότησης πάει στα... 25ευρώ.

Μιλώντας με cosmote για φορητότητα, μου δίνουν 3x unlimited 35 με 27.5€ το ένα, επίσης για 18μηνο, δηλαδή πρακτικά η τιμή που βρίσκω μόνος μου στο site. Πώς υπάρχουν τόσο μεγάλες αποκλίσεις!?

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι σε παρόμοια θέση και θα ήθελα συμβουλή:

Παλιός πελάτης vodafone, έχω 3 αριθμούς unlimited 25 που με την οικογενειακή έκπτωση και έκπτωση αντί επιδότησης πάει στα... 25ευρώ.

Μιλώντας με cosmote για φορητότητα, μου δίνουν 3x unlimited 35 με 27.5€ το ένα, επίσης για 18μηνο, δηλαδή πρακτικά η τιμή που βρίσκω μόνος μου στο site. Πώς υπάρχουν τόσο μεγάλες αποκλίσεις!?

 

γιατί εσύ πήγες και τους βρήκες εσύ, ενώ το άλλο παιδί πήγε η κοσμοτέ και τον βρήκε και ως εκ τούτου έπρεπε να τον δελεάσει για να φύγει...

αυτό μπορώ να σκεφτώ :)

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ειδικό τμήμα της cosmote που μπορείς να τηλεφωνήσεις και να ζητήσεις προσφορά.

Το είχε δημοσιεύσει και ένας φίλος πριν 1-2 εβδομάδες.

2108006300.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ειδικό τμήμα της cosmote που μπορείς να τηλεφωνήσεις και να ζητήσεις προσφορά.

Το είχε δημοσιεύσει και ένας φίλος πριν 1-2 εβδομάδες.

2108006300.

 

Σ΄ευχαριστώ, μου είχε διαφύγει. Θα κάνω μια προσπάθεια αμέσως!

Link to comment
Share on other sites

το ιδιο πραγμα εχουν κανει και σε γνωστο μου (απο συμβολαιο σε καρτοκινητο). Απλά μικρότητες..... :mad:

 

στανταρντ είναι αυτό και δυστυχώς το κάνουν όλοι :mad::mad:

Link to comment
Share on other sites

Αρχισαμε...

Μου εκανε η cosmote μια καλη προσφορα και μετα απο 12 χρονια αποφασισα να φυγω απο vodafone.

Τον αυγουστο του 2012 ειχα παρει προνομιακη εκπτωση για δυο γραμμες 50 και 35% αντιστοιχα. Στο ηχογραφημμενο μηνυμα για την συμφωνια ειχα αναφερει 3 φορες (και η υπαλληλος το ειχε αποδεκτει) πως δεν θα εχω καμια δεσμευση και θα μπορω να φυγω οποτε θελω.

Μετα λοιπον το οκ που εδωσα στην cosmote μου τηλ η vodafone και μου ανεφερε πως της χρωσταω καντα στα 200 ευρω αν φυγω τωρα λογω της εκπτωσης που πηρα. Της ανεφερα για το ηχογραφημμενο μηνυμα αλλα φυσικα μου ειπε πως το εχασαν γιατι παει καιρος. Υπογραφες δεν εχω βαλει πουθενα για την ανανεωση τοτε.

Φευγω και τους γραφω;

Link to comment
Share on other sites

ποιο τηλεφωνο παιρνει κααποιος που δεν ειναι συνδρομητης βοντα για να ρωτησει για να ερθει?13....κατι?13830 ειναι το βρηκα Edited by fuorigioco1981
Link to comment
Share on other sites

ποιο τηλεφωνο παιρνει κααποιος που δεν ειναι συνδρομητης βοντα για να ρωτησει για να ερθει?13....κατι?13830 ειναι το βρηκα

 

13894 παίρνεις δωρεάν απο κινητό εκτός Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Σιγουρο. Οταν αναφερει ολα τα δίκτυα, εννοει ολα (κινητα-σταθερα)

αχα!Δεν το ήξερα αυτό.

Τότε μια χαρά νομίζω,με φόρους άντε να γλυτώνω κάπου 3-4€ αλλά,θα έχω πιο πολλά!

 

Στο μόνο που κολλάω είναι ότι δεν μου βγάζει έκτπωση αντί παγίου όταν πάω για ανανέωση και επιλέγω το red 1 ..

Οπότε θα πέσει τηλ το πρωί στην voda να ρωτήσω,και αν μου πουν ότι είναι μόνο για το νετ και για νέα σύνδεση,έφυγε η φορητότητα για άλλη εταιρία:p

- - - -

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,ποιό είναι το στα8ερό της εξυπηρέτησης πελατών της voda παιδιά;

- - - -

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα,ποιό είναι το στα8ερό της εξυπηρέτησης πελατών της voda παιδιά;

 

2106702000

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...