Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ουτε εγω το ηξερα για αυτη την διαδικασια και συγκεκριμενα ο προισταμενος της vodafone σε καταστημα που πηγα , με συμβουλεψε να το κανω αυτο.

Αν δεν προχωρησεις στην προσφορα που σου γινεται , δεν κοβεται η γραμμη.Απλα συνεχιζεις με τους ορους που εισαι ηδη.Δεν προχωραει η διαδικασια καν.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

καλησπερα παιδια , ειμαι νεος στο φορουν ,θα ηθελα να να ρωτησω αν εχει παρει καποιος καποια επιδοτηση μεσα στο 2013 απο την βονταφον , τι του ειπαν αρχικα ? τι παζαρεμα εκανε και πως ? και αν ειχε αποτελεσμα .... και τι λογαριασμο κανει τον χρονο μεσο ορο περιπου ...εγω περιμενα τον λογαριασμο του πατερα μου πως και πως να παρω ενα iphone 4s σαν παιδι και εγω τελικα ..ρωτησα τωρα που ηρθε η επιδοτηση και μου λενε να παω απο ενα καταστημα και να ρωτησω.Πηγα μου ειπανε με το προγραμμα του πατερα μου απεριοριστο επαγγελματικο 160 ευρω παγιο , και ξευφευει καθε μηνα 250 εκει μεσο ορο , δηλαδη καθε χρονο το ελαχιστο δινει 3000 ευρω συνολο μου δινει σε 12μηνο συμβολαιο 200 ευρω, 18μηνο 320 και 24 μηνο το iphone 5 τσαμπα .εγω θελω ομως 12μηνο συμβολαιο και με εγραψαν κανονικα .. ειδα σε ενα φορουν αυτο με την αιτηση φορητοτητας και σημερα κιολας πηγα στην κοσμοτε και εκανα ...τωρα περιμενω να με παρουν την μεσα σε 2 εργασιμες μερεσ λογικα να μου προτεινουν κατι καλυτερο .Θα τους πω οτι η κοσμοτε μου δινει το iphone 4s 12μηνο δωρεαν , και οτι αν μου το δωσουν και αυτοι θα παραμεινω,λετε καλα εκανα με την ετηση μεταφορας? παιδια μιλαμε πολλα χρηματα τους εχει δωσει ο πατερας μου λογο δουλειας , ειναι 19 χρονια συνολο στην βονταφον , καθε χρονο 3000 το λιγοτερο λογαριασμους , συνολο πανω απο 60000 ευρω εχει δωσει..δεν θεωρειται απο τους καλους πελατες τησ βονταφον?? περιμενω απαντησεις σας οσο γρηογρα γινεται .ευχαριστω προκαταβολικα ...
Link to comment
Share on other sites

Μην περιμενεις πολλα φιλε...Εγω ξεκινησα πριν μερικες μερες να προτεινω στην vodafone να κανω 24μηνη συνδεση των 105€ παγιου (2520€ σε παγια στη 2ετια) μηπως ετσι παρω δωρεαν το optimus G , αντ'αυτου μου εδιναν επιδοτηση 263€...Το λενε και οι ιδιες οι εταιριες οτι εχουν περικοπει οι επιδοτησεις συσκευων γιατι εχουν τεραστιες τρυπες απο πελατες που εκαναν καρτοσυμβολαιο και ζηταγαν iphone ! Αν θες λοιπον συσκευη , παρε εκπτωση στο παγιο και την διαφορα βαζε την στην ακρη και παρε τη συσκευη που θες....Δε θα βγαλεις ακρη αλλιως και στο τελος μονο χρονο θα χασεις οπως κανω και εγω...
Link to comment
Share on other sites

δοκιμασες να κανεις αιτηση μεταφορας σε αλλη εταιρια? ναι μιλαμε ομως για πολλα λεφτα τις μερες που διανιουμε δεν ειναι και λιγα 3000 ευρς τιν χρονο το ελαχιστο να τους δινεις..... :/
Link to comment
Share on other sites

Φυσικα και εχεις και εχω δικιο αλλα τι να κανουμε...Αν το καλοσκεφτεις γιατι να παρεις απο παροχο συσκευη και να μην την παρεις απο το skroutz 30% πιο φτηνα μετρητοις ; Εγω γιατι να παρω απο voda το G την στιγμη που πεφτει 5€ την ημερα στα ονλαιν καταστηματα...

Δεν ξερω ακομα τι θελω...αλλα σιγουρα δεν θελω να πληρωνω κερατιατικα σε παγια...Ειδικα αυτα RED ειναι μεγαλη πατατα σαν προγραμματα.

Link to comment
Share on other sites

Προκειται να ταξιδεψω στην Ολανδια μετα το Πασχα και να μεινω 5 μερες εκει,και θα ηθελα την γνωμη σας σχετικα με το τι ειναι πιο συμφερον για το κινητο,το "πας παντου" η το passport η ακομα και κανενα απο τα 2?Το προγγραμα μου ειναι το VF45 απεριοριστα σταθερα και προς VF και 130 προς τους υπολοιπους συν 350MB Internet
Link to comment
Share on other sites

εμενα ομως με συμφερει η βονταφον με σχεση τα αλλα δυκτια γιατι δεν συγκρινεται για την δουλεια μου προσωπικα ,ουτε σε σημα σε αλλες χωρες,ουτε σε χρεωσεις και δεν προκειται να φυγω..απλως το μονο που περιμενω ειναινα με παρουν τηλ.αυρι μεθαυριο να δω τι θα μου πουνε ... :/ παλια πριν 10+ χρονια ολο τα υαλικα μου ειχα στειλει , τι βαζα απο κρυσταλλο , τι σταχτοδοχειο + ποτηρια πανακριβα ... τωρα τα κοψαν ολα ..ουτε μια σωστη επιδοτηση με αξιολογο ετησιο λογαριασμο δεν δινουν..τι να πω... απλα περιμενω
Link to comment
Share on other sites

Προκειται να ταξιδεψω στην Ολανδια μετα το Πασχα και να μεινω 5 μερες εκει,και θα ηθελα την γνωμη σας σχετικα με το τι ειναι πιο συμφερον για το κινητο,το "πας παντου" η το passport η ακομα και κανενα απο τα 2?Το προγγραμα μου ειναι το VF45 απεριοριστα σταθερα και προς VF και 130 προς τους υπολοιπους συν 350MB Internet

 

Το Passport θέλει 0,83 ανά κλήση , Αλλά επειδή η εισερχόμενη κοστίζει 0,09 θα πρέπει να έχεις εισερχόμενες κλήσεις πάνω από 9 λεπτά η κάθε κλήση, για να σε συμφέρει ,

Όσο αφορά τις εξερχόμενες είναι 0,36 χωρίς Passport ενώ με passport είναι 0,33 ανά λεπτό + 0,83 δηλαδή πρέπει να μιλήσεις πάνω από 27 λεπτά για να σε συμφέρει . Είναι δηλαδή ξεπερασμένο πρόγραμμα, το οποίο μάλλον δεν σου χρειάζεται .

Αν θες Internet τότε σε συμφέρει το πας παντού , με 4 ευρώ την ημέρα και συνολικά 20 ευρώ για 5 ημέρες, και αυτό μόνο αν θες αρκετό internet (πάνω από 25 ΜΒ ) αλλιώς αν το θες μόνο για e-mail η βασική χρέωση είναι 0,86 το ΜΒ

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του Super Deal των 49 euro είναι ΤΕΛΙΚΗ τιμή με όλα μέσα ?

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=11226&gclid=CNar2fSE5LYCFRLLtAodXhIAng

 

Καλα και εγώ δίνω στη wind 45 ευρώ για κινητό για 1500 προς wind και μόνο 130 λεπτά προς ολους και αλλα 27 για double play 24αρι;;;;

Link to comment
Share on other sites

Το Passport θέλει 0,83 ανά κλήση , Αλλά επειδή η εισερχόμενη κοστίζει 0,09 θα πρέπει να έχεις εισερχόμενες κλήσεις πάνω από 9 λεπτά η κάθε κλήση, για να σε συμφέρει ,

Όσο αφορά τις εξερχόμενες είναι 0,36 χωρίς Passport ενώ με passport είναι 0,33 ανά λεπτό + 0,83 δηλαδή πρέπει να μιλήσεις πάνω από 27 λεπτά για να σε συμφέρει . Είναι δηλαδή ξεπερασμένο πρόγραμμα, το οποίο μάλλον δεν σου χρειάζεται .

Αν θες Internet τότε σε συμφέρει το πας παντού , με 4 ευρώ την ημέρα και συνολικά 20 ευρώ για 5 ημέρες, και αυτό μόνο αν θες αρκετό internet (πάνω από 25 ΜΒ ) αλλιώς αν το θες μόνο για e-mail η βασική χρέωση είναι 0,86 το ΜΒ

 

Εγω εχω ενεργο το passport ,μπορω να το καταργησω μεσω του my account η πρεπει να παω σε καταστημα?

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή του Super Deal των 49 euro είναι ΤΕΛΙΚΗ τιμή με όλα μέσα ?

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=11226&gclid=CNar2fSE5LYCFRLLtAodXhIAng

 

Πήρα τηλέφωνο και μου είπανε τελική τιμή είναι 52 euro....37 για το κινητό και 15 για το σταθερό.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω ενεργο το passport ,μπορω να το καταργησω μεσω του my account η πρεπει να παω σε καταστημα?

 

Μπορείς να το κάνεις και από το 1333 (χωρίς χρέωση). Από μόνο του δεν σε χρεώνει βέβαια, μόνος λόγος να το καταργήσεις ή να ενεργοποιήσεις το "πας παντού".΄

 

edit:

μόλις διάβασα και το προηγούμενο από τον @Vasileios:

Το Passport θέλει 0,83 ανά κλήση , Αλλά επειδή η εισερχόμενη κοστίζει 0,09 θα πρέπει να έχεις εισερχόμενες κλήσεις πάνω από 9 λεπτά η κάθε κλήση, για να σε συμφέρει ,

Όσο αφορά τις εξερχόμενες είναι 0,36 χωρίς Passport ενώ με passport είναι 0,33 ανά λεπτό + 0,83 δηλαδή πρέπει να μιλήσεις πάνω από 27 λεπτά για να σε συμφέρει . Είναι δηλαδή ξεπερασμένο πρόγραμμα, το οποίο μάλλον δεν σου χρειάζεται .

Αν θες Internet τότε σε συμφέρει το πας παντού , με 4 ευρώ την ημέρα και συνολικά 20 ευρώ για 5 ημέρες, και αυτό μόνο αν θες αρκετό internet (πάνω από 25 ΜΒ ) αλλιώς αν το θες μόνο για e-mail η βασική χρέωση είναι 0,86 το ΜΒ

 

Δηλαδή εγώ με Passport μάλλον τσάμπα πλήρωνα τα κερατιάτικα για 2-3 εισερχόμενες και άλλες τόσες εξερχόμενες. Καλύτερα να κράταγα τις βασικές χρεώσεις - δεν είχα συνειδητοποιήσει ότι μπορείς να έχεις roaming χωρίς ένα από τα Passport / Πας παντού.

Edited by minast
Link to comment
Share on other sites

τωρα που θα ερθω βοντα μου ειπε κολλητος να τους πω οτι για το ιντερνετ σπιτι να ζητησω το μαυρο ρουτερ και οχι το ασπρο?τι να τους πω?
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω και απο τα 2 τα νεα τα μικρα και το μεγαλο το παλιο το οποιο χαλασε...Αλλα για καποιο λογο το ασπρο δεν αφηνει το xbox 360 να συνδεθει στο internet.Ρυθμιζεται λογικα αλλα με το μαυρο δεν εχει τετοιο θεμα.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,θέλω να ρωτήσω:

 

πληρώνω με φόρους+τέλη 52€ περίπου, έχοντας το voda unlimited 45..και σκεφτόμουν να πάω στο red 1,μιας και θα έχω παραπάνω 150mb από αυτά που έχω τώρα και χρόνο προς όλου και μηνύματα ,αλλά με χαλάει που δεν θα έχω χρόνο για σταθερά όπως έχω με το τωρινό συμβόλαιο( unlimited 45)..

Ο λόγος που θέλω να αλλάξω,είναι ότι δεν έχουν έναν πάροχο,και τον γεμίζω τον χρόνο πλέον..

Τί με συμβουλεύεται ;

Ευχαριστώ

- - - -

Link to comment
Share on other sites

Σε συμβουλευω να καλεσεις στο 1227 και να ζητησεις την αλλαγη σε καρτοκινητο...Ετσι εκανα χτες εχοντας μεχρι πριν 10 μερες το unlimited 45 με 55% εκπτωση που εληξε.Καλεσα να το κανω σε CU και με ρωτησε η υπαλληλος γιατι θελω αλλαγη και εξηγησα οτι μιας και ειμαι ανεργος πλεον θελω να ελαχιστοποιησω τα εξοδα του κινητου.Ετσι μου προτεινε με 20€ τελικη τιμη (ΦΠΑ + τελος συνδρομητων) προγραμμα με 500 λεπτα προς vodafone , 200 λεπτα προς αλλα δικτυα και σταθερα και 50ΜΒ ιντερνετ.

 

Οποτε θεωρω πως μπορεις με ενα ποσο λιγο παραπανω απο εμενα αλλα πιο λιγο απο αυτο που δινεις τωρα να φερεις στα μετρα σου ενα πιο φτηνο προγραμμα με πιο πολλες παροχες...Πχ το 45αρι δινει μονο 130 λεπτα προς αλλα δικτυα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα,θέλω να ρωτήσω:

 

πληρώνω με φόρους+τέλη 52€ περίπου, έχοντας το voda unlimited 45..και σκεφτόμουν να πάω στο red 1,μιας και θα έχω παραπάνω 150mb από αυτά που έχω τώρα και χρόνο προς όλου και μηνύματα ,αλλά με χαλάει που δεν θα έχω χρόνο για σταθερά όπως έχω με το τωρινό συμβόλαιο( unlimited 45)..

Ο λόγος που θέλω να αλλάξω,είναι ότι δεν έχουν έναν πάροχο,και τον γεμίζω τον χρόνο πλέον..

Τί με συμβουλεύεται ;

Ευχαριστώ

 

Το red 1 στα 1500 λεπτά περιλαμβάνει και τα σταθερά

Link to comment
Share on other sites

Σε συμβουλευω να καλεσεις στο 1227 και να ζητησεις την αλλαγη σε καρτοκινητο...Ετσι εκανα χτες εχοντας μεχρι πριν 10 μερες το unlimited 45 με 55% εκπτωση που εληξε.Καλεσα να το κανω σε CU και με ρωτησε η υπαλληλος γιατι θελω αλλαγη και εξηγησα οτι μιας και ειμαι ανεργος πλεον θελω να ελαχιστοποιησω τα εξοδα του κινητου.Ετσι μου προτεινε με 20€ τελικη τιμη (ΦΠΑ + τελος συνδρομητων) προγραμμα με 500 λεπτα προς vodafone , 200 λεπτα προς αλλα δικτυα και σταθερα και 50ΜΒ ιντερνετ.

 

Οποτε θεωρω πως μπορεις με ενα ποσο λιγο παραπανω απο εμενα αλλα πιο λιγο απο αυτο που δινεις τωρα να φερεις στα μετρα σου ενα πιο φτηνο προγραμμα με πιο πολλες παροχες...Πχ το 45αρι δινει μονο 130 λεπτα προς αλλα δικτυα.

 

υπάρχει και αυτή η επιλογή ναι,απλώς το σκεφτόμουν για να έχω χρόνο μπόλικο χρόνο και για άλλα δίκτυα και παραπάνω mb

 

 

Το red 1 στα 1500 λεπτά περιλαμβάνει και τα σταθερά

σίγουρο αυτό;Δεν μπόρεσα να βρω στο site τους τί περιλαμβάνει,πέρα απότι λέει σε όλα τα δίκτυα .

- - - -

Link to comment
Share on other sites

σίγουρο αυτό;Δεν μπόρεσα να βρω στο site τους τί περιλαμβάνει,πέρα απότι λέει σε όλα τα δίκτυα .

 

Σιγουρο. Οταν αναφερει ολα τα δίκτυα, εννοει ολα (κινητα-σταθερα)

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει και αυτή η επιλογή ναι,απλώς το σκεφτόμουν για να έχω χρόνο μπόλικο χρόνο και για άλλα δίκτυα και παραπάνω mb

 

 

 

σίγουρο αυτό;Δεν μπόρεσα να βρω στο site τους τί περιλαμβάνει,πέρα απότι λέει σε όλα τα δίκτυα .

Ναι σιγουρο ειναι!1500 λεπτα ειναι πολυ καλα προς ολους!φαντασου εγω εκ πεποιθησεως εναντιων οτιδηποτε κοκκινου :lol: μετα απο 20 τοσα χρονια wind εκανα αιτηση για βοντα!lol!
Link to comment
Share on other sites

Σε συμβουλευω να καλεσεις στο 1227 και να ζητησεις την αλλαγη σε καρτοκινητο...Ετσι εκανα χτες εχοντας μεχρι πριν 10 μερες το unlimited 45 με 55% εκπτωση που εληξε.Καλεσα να το κανω σε CU και με ρωτησε η υπαλληλος γιατι θελω αλλαγη και εξηγησα οτι μιας και ειμαι ανεργος πλεον θελω να ελαχιστοποιησω τα εξοδα του κινητου.Ετσι μου προτεινε με 20€ τελικη τιμη (ΦΠΑ + τελος συνδρομητων) προγραμμα με 500 λεπτα προς vodafone , 200 λεπτα προς αλλα δικτυα και σταθερα και 50ΜΒ ιντερνετ.

 

Οποτε θεωρω πως μπορεις με ενα ποσο λιγο παραπανω απο εμενα αλλα πιο λιγο απο αυτο που δινεις τωρα να φερεις στα μετρα σου ενα πιο φτηνο προγραμμα με πιο πολλες παροχες...Πχ το 45αρι δινει μονο 130 λεπτα προς αλλα δικτυα.

 

Εκανες καλο deal πιστευω , απο την στιγμη που ειναι 20 τελικη τιμη , ενα υποφερτο ποσο για τις μερες μας

Link to comment
Share on other sites

Πλεον δεν μου χρειαζονται φιλοι μου. Οσο δουλευα και ημουν εκτος σπιτιου ηταν απαραιτητα.Πλεον που κοιταω και με κοιτανε οι τοιχοι του σπιτιου και αυτα καλα ειναι για οταν χρειαστουν...

 

Για τον φιλο πιο πανω που θελει πιο πολυ χρονο ομιλιας , δεν ειπα να ζητησει η να κανει το ιδιο προγραμμα , αλλα να καλεσει εκει αν θελει και να μαθει τι μπορουν να του προσφερουν με παγιο 50€ πχ η οποιο ποσο αντεχει η τσεπη του.

Link to comment
Share on other sites

Με τα πολλά ετοιμάζομαι κι εγώ για φορητότητα...

Έκανα μια απόπειρα να αποφύγω τη φασαρία παίρνοντας στο τμήμα διακοπών πρώτα και ρώτησα αν μπορούν να βελτιώσουν το τρέχον συμβόλαιο. Μου απάντησαν ότι αυτοί κάνουν μόνο διακοπές και δεν κάνουν προσφορές...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...