Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια εγω που θα κλεισω ενα συμβολαιο ειτε με φορητοτητα ειτε προς cu , τον τελευταιο λοηαριασμο δεν τον πληρωνουμε ε?

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Παιδια εγω που θα κλεισω ενα συμβολαιο ειτε με φορητοτητα ειτε προς cu , τον τελευταιο λοηαριασμο δεν τον πληρωνουμε ε?

 

Εννοείται πως θα πρέπει να πληρώσεις τον τελευταίο λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω που θα κλεισω ενα συμβολαιο ειτε με φορητοτητα ειτε προς cu , τον τελευταιο λοηαριασμο δεν τον πληρωνουμε ε?

 

Αν θες δεν τον πληρώνεις (αρκεί να μην έχει λήξει φυσικά γιατί αλλιώς δεν μπορείς να φύγεις) και πληρώνεις τον εκκαθαριστικό που θα σου έρθει τον επόμενο μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Σαφέστατα :)

 

Ειμαι σε φαση που οι περισσοτεροι γνωστοι μου πλεον, εχουν κοσμοτε, οποτε σαν προγραμμα τα απεριοριστα της κοσμοτε θα μου ταιριαζαν περισσοτερο. Ομως σπιτι μου η κοσμοτε δεν εχει καθολου καλο σημα!

 

Γι αυτο σε ρωτησα, γιατι αν ειχα κι εγω μια εκπτωση κανα 50% στο παγιο, εστω και 40, θα ταν πολυ καλα.

 

Εκανες την αιτηση σε καταστημα ή τηλεφωνικα?

:cool:
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παιδια:)

 

ΚΑι κατι ακομα σε αλλα δυο νουμερα που εχω σε unlimited 50 και 45 μου δινουν 45τα εκατο εκπτωση για 12μηνο χωρις επιδοτηση..ως 50-55 τα εκατο δινουν μαξ αυτη την περιοδο ε?

να πάρου samsung λέου,να σώσ την κεφαλή μ!!,

μα δε μ' αφήνει η htc που έχω στο..ε:Xε..στη ψχ μ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω που θα κλεισω ενα συμβολαιο ειτε με φορητοτητα ειτε προς cu , τον τελευταιο λοηαριασμο δεν τον πληρωνουμε ε?

 

και στις 3 εταιριες πληρωνουμε 1 παγιο μπροστα. Εαν δεν εχεις ληξιπροθεσμο λογαριασμο, κανε φορητοτητα σε καρτοκινητο άλλης εταιριας (ωστε να σου παρει μονο 3 εργασιμες) και οταν σε παρουν τηλ, πες τους οτι θα περιμενεις τον εκκαθαριστικο λογαριασμο, αφου γνωριζεις οτι θα σου πιστωσουν το τελευταιο παγιο. Ειδικά το τελευταιο, να τους το τονίσεις, γιατί αυτοι θα σου πουν να το πληρωσεις και μετά θα στο πιστωσουν σε λογαριασμο τραπεζας, πραγμα το οποιο ειναι τεραστιο καψονι, πρεπει να τους στειλεις φωτοτυπια βιβλιαριου καταθεσεων κτλ (το κανουν μπας και 'τσεπωσουν'' τη βαρεμαρα του ελληναρα...).

Link to comment
Share on other sites

και στις 3 εταιριες πληρωνουμε 1 παγιο μπροστα. Εαν δεν εχεις ληξιπροθεσμο λογαριασμο, κανε φορητοτητα σε καρτοκινητο άλλης εταιριας (ωστε να σου παρει μονο 3 εργασιμες) και οταν σε παρουν τηλ, πες τους οτι θα περιμενεις τον εκκαθαριστικο λογαριασμο, αφου γνωριζεις οτι θα σου πιστωσουν το τελευταιο παγιο. Ειδικά το τελευταιο, να τους το τονίσεις, γιατί αυτοι θα σου πουν να το πληρωσεις και μετά θα στο πιστωσουν σε λογαριασμο τραπεζας, πραγμα το οποιο ειναι τεραστιο καψονι, πρεπει να τους στειλεις φωτοτυπια βιβλιαριου καταθεσεων κτλ (το κανουν μπας και 'τσεπωσουν'' τη βαρεμαρα του ελληναρα...).

 

Αυτό το συμπέρασμα από πού ακριβώς το έβγαλες; :lol:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το συμπέρασμα από πού ακριβώς το έβγαλες; :lol:

 

ξερω ατομο που δουλευει σε καταστημα vodafone. Αυτη ειναι η διαδικασια για να παρει καποιος πιστωτικο που κανει αποσυνδεση. Εαν το σκεφτεις λιγο παραπανω, πώς αλλιως (αφου δεν εχεις πια συμβολαιο στην εταιρια) θα σου πιστωσουν τα χρηματα που σου χρωστουν; Δεν υπαρχει περιπτωση να πας σε καταστημα και να σου δωσουν μετρητά ;)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι περίεργο. Η wind εμένα μου έδωσε λεφτά στο χέρι για φορητότητα σταθερού. Το κατάστημα μίλησε με το λογιστήριο μέσω τηλεφώνου και μετά απο μερικές εργάσιμες μου το έδωσαν στο χέρι το υπόλοιπο. Θεωρώ ότι είναι υποχρεωμένη η εταιρεία να σου δώσει τα λεφτά στο χέρι αν υπάρχει υπόλοιπο.

Βέβαια καλύτερα δεν πληρώνεις τον τελευταίο λογαριασμό και περιμένεις τον εκκαθαριστικό για να συμψηφιστούν τα διάφορα ποσά.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

ξερω ατομο που δουλευει σε καταστημα vodafone. Αυτη ειναι η διαδικασια για να παρει καποιος πιστωτικο που κανει αποσυνδεση. Εαν το σκεφτεις λιγο παραπανω, πώς αλλιως (αφου δεν εχεις πια συμβολαιο στην εταιρια) θα σου πιστωσουν τα χρηματα που σου χρωστουν; Δεν υπαρχει περιπτωση να πας σε καταστημα και να σου δωσουν μετρητά ;)

 

Μετρητά δεν θα πάρεις στο χέρι, αλλά όχι και να στείλεις φωτοτυπία από βιβλιάριο καταθέσεων... έχω λάβει χρήματα σε λογαριασμό, και το μόνο που χρειάστηκε να κάνω είναι να δώσω τον αριθμό λογαριασμού στο 13830. Παραπληροφορείς, ως συνήθως.

Link to comment
Share on other sites

Μετρητά δεν θα πάρεις στο χέρι, αλλά όχι και να στείλεις φωτοτυπία από βιβλιάριο καταθέσεων... έχω λάβει χρήματα σε λογαριασμό, και το μόνο που χρειάστηκε να κάνω είναι να δώσω τον αριθμό λογαριασμού στο 13830. Παραπληροφορείς, ως συνήθως.

 

αυτο μου ειπε υπαλληλος καταστηματος, τι να σου πω. Διαβασε και τα άλλα ποστς μου και εαν νομιζεις οτι παραπληροφορω, εχεις θεμα... ;)

Link to comment
Share on other sites

αυτο μου ειπε υπαλληλος καταστηματος, τι να σου πω. Διαβασε και τα άλλα ποστς μου και εαν νομιζεις οτι παραπληροφορω, εχεις θεμα... ;)

 

Ακριβώς επειδή έχω διαβάσει και άλλα posts σου λέω ότι ως συνήθως παραπληροφορείς. Θα μπορούσες και στο αρχικό σου μήνυμα να αναφέρεις ότι "ένας γνωστός μου μου έχει πει" και όχι να το παρουσιάσεις ως γεγονός.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς επειδή έχω διαβάσει και άλλα posts σου λέω ότι ως συνήθως παραπληροφορείς. Θα μπορούσες και στο αρχικό σου μήνυμα να αναφέρεις ότι "ένας γνωστός μου μου έχει πει" και όχι να το παρουσιάσεις ως γεγονός.

 

επειδη δεν το εγραψα δηλαδη στην αρχη, αυτο σημαινει παραπληροφορηση; Μηπως και το οτι πληρωνουμε ενα παγιο μπροστα ειναι παραπληροφορηση; Το εγραψα και αυτο...

Link to comment
Share on other sites

αν θα σου ζητησουν φωτοτυπια θα ειναι μονο στο τηλεφωνο λογω ταυτοπροσωπιας. Αν πας σε καταστημα ειναι λαθος να σου κρατησουν φωτοτυπια το βιβλιαριο. Εκτος και αν εχουν δουλεια και θελουν να το περασουν μετα. μονο ο αριθμος χρειαζεται και μια ταυτοτητα για ευνοητους λογους.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.. καλώς σας βρήκα! Θέλω λιγο τη βοήθεια σας , όσοι γνωρίζετε κάτι.. Λοιπό θα σας πώ εν συντομία το πρόβλημα μου.. Σήμερα το απόγευμα πήγα στη Vodafone να εξοφλήσω κάτι λογαριασμού που χρωστούσα.. το συμβόλαιο μου είχε ληξει το Νοέμβριο απλα μου ειχαν πει οτι μέχρι να το ανανεώσω ή να κάνω διακοπή θα τρέχει το πρόγραμμά μου απλα ανά μηνα.. Σκέφτηκα λοιπόν να το κόψω μιας και το πρόγραμμα μου δεν με συνέφερε πλέον.. (unlimited 20) πλήρωσα λοιπόν το ποσο που χρωστούσα και μου ειπε η κοπέλα οτι τρέχει και ενας ακόμα μήνας και λήγει 11/3 , αλλα να καλέσω τώρα το 1227 για διακοπη και μετατροπή σε καρτοκινητη.. Καλώντας μίλησα με εναν κύριο ο οποιος μου είπε οτι με τα 25ευρώ που πλήρωνα μου προσφέρει τις παροχές του unlimited 50 αλλά για 18 μηνες συμβόλαιο . και δέχτηκα. Επειδη όμως υπάρχει περίπτωση να φύγω λογο υποχρεώσεων απο Ελλάδα για μεγάλο χρονικό διάστημα σκέφτηκα οτι με συμφέρει να κάνω διακοπή.. πήρα λοιπον πάλι στο 1227 και μου είπαν οτι θα ειδοποιήσουν τον κυριο που με κάλεσε για διακοπή γιατι μόνο αυτός μπορεί να με εξυπηρέτηση. (να σημειώσω οτι ο κυριος που μου έκλεισε το συμβόλαιο μου είπε οτι όταν ενεργοποιήσει το πακέτο θα λάβω μήνυμα αλλά θα με καλέσει και ο ιδιος.- Μετα απο 4ωρες δεν έχω λάβει κάποιο τέτοιο μήνυμα ούτε κλήση τους) έχω τις εξής απορίες λοιπόν, 1. γίνεται να κάνω ακύρωση του προγράμματός μου, και εαν ναι τι θα επιβαρυνθώ?

2. προφανώς δεν εχει ενεργοποιηθεί το πρόγραμμα μου εαν δεν έχω λάβει κατι? (ουτε στο my account εχει αλλάξει)

3. θεωρείται έγκυρο χωρίς την υπογραφή μου, δλδ εαν μου το ενεργοποιήσει πχ αύριο το πρωι?

και τέλος η κοπέλα μου είπε οτι ο λογαριασμός μου λήγει στις 11/3 άρα πως θα μου κάνανε σύνδεση σήμερα?! Συγγνώμη για το μεγάλο κείμενο απλά στη ιδέα του να πληρώσω τα μαλλιοκέφαλά μου παθαίνω ενα σοκ.. ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by Sofiso
Link to comment
Share on other sites

Αν το ακυρώσεις αύριο ,δεν θα επιβαρυνθείς τίποτα .

Μόνο επιδότηση επιβαρύνεσαι , σε περίπτωση έκπτωσης πληρώνεις την έκπτωση που πήρες ( άρα χρωστας τίποτα. )

Αύριο κιόλας ζήτα αλλαγή σε καρτοκινητό ή φορητότητα ( που τελιώνει σε 3 ημέρες)

Link to comment
Share on other sites

σκεφτομαι να αλλαξω πακετο ,ειμαι στο vodafone 25 και λεω να παω στο unlimited 20 μιας και μιλαω κυριως με vodafone.

αν αλλαξω παιζει να φαω 2 παγια (του 25 + του 20?)στην αλλαγη?

ειναι σαν να κανω καινουργιο συμβολαιο?δηλ. ισχυει για 1 χρονο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

 

Εγω Πεμπτη πηγα πλαισιο να ρωτησω για προσφορα voda απο cosmote (φορητοτητα)..μου εδωσε το red1+ voda 200 μαζι οικογενειακο, εκπτωσεις λογο hol, εκπτωση οικογενειακου + εκπτωση απο επιδοτηση (δεν πηρα συσκευη).

Μου εφτασε το red1 - 32ευρω και το voda 200 - 20ευρω.

Τελικα επειδη το συστημα σερνοταν πηγα παρασκευη παλι σερνοταν αλλα εβαλα υπογραφες. Δευτερα βραδυ με παιρνουν απο cosmote μου δινουν προσφορα για μενα 1500 λεπτα (cosmote + σταθερα) + 600 mb internet + 300 λεπτα προς ολους + 75 sms προς τριτους ολα 25ευρω με 12μηνη ανανεωση + το cosmote 25 με 20ευρω.

 

Το θεμα ειναι οτι δεν προλαβα να κανω κατι και πηγα Vodafone σημερα το μεσημερι...το σημα ηδη βλεπω δεν ειναι τοσο καλο (ειμαι και ψιλο υπογειο).

 

Μπορω να ξανα παω cosmote ? τι λετε ? Θα επιβαρυνθω ??

 

Περιμενω τις αποψεις σας :)

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας,

 

Εγω Πεμπτη πηγα πλαισιο να ρωτησω για προσφορα voda απο cosmote (φορητοτητα)..μου εδωσε το red1+ voda 200 μαζι οικογενειακο, εκπτωσεις λογο hol, εκπτωση οικογενειακου + εκπτωση απο επιδοτηση (δεν πηρα συσκευη).

Μου εφτασε το red1 - 32ευρω και το voda 200 - 20ευρω.

Τελικα επειδη το συστημα σερνοταν πηγα παρασκευη παλι σερνοταν αλλα εβαλα υπογραφες. Δευτερα βραδυ με παιρνουν απο cosmote μου δινουν προσφορα για μενα 1500 λεπτα (cosmote + σταθερα) + 600 mb internet + 300 λεπτα προς ολους + 75 sms προς τριτους ολα 25ευρω με 12μηνη ανανεωση + το cosmote 25 με 20ευρω.

 

Το θεμα ειναι οτι δεν προλαβα να κανω κατι και πηγα Vodafone σημερα το μεσημερι...το σημα ηδη βλεπω δεν ειναι τοσο καλο (ειμαι και ψιλο υπογειο).

 

Μπορω να ξανα παω cosmote ? τι λετε ? Θα επιβαρυνθω ??

 

Περιμενω τις αποψεις σας :)

 

Επιβαρύνεσαι μόνο το ποσό που έχεις επωφεληθεί από τις εκπτώσεις που στη περίπτωση πρέπει να είναι ακόμα μηδενικό.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επιβαρύνεσαι μόνο το ποσό που έχεις επωφεληθεί από τις εκπτώσεις που στη περίπτωση πρέπει να είναι ακόμα μηδενικό.

 

 

Μπορω να αλλαξω παροχο και στην 1η βδομαδα και να παω σε αλλη εταιρεια ? ?

2020 - Vote China again :p Go Xiaomi Mi 9 lite

2018 - Back in the Android World...Honor 8 Black

Iphone 5s think different..

LG G2- Samsung S4 - Samsung S1 - Alfawise S92 !

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βλέπω προς το παρόν είναι ότι γίνεται σφαγή μεταξύ vodafone και cosmote.

Ο cosmote που είναι και μακράν το μεγαλύτερο δίκτυο (βάσει συνδρομητών) προσπαθεί να διευρύνει το προβάδισμά του, και η vodafone προσπαθεί με νύχια και με δόντια να κρατήσει τους συνδρομητές της.

Είμαι voda, με καλεί προχθές ο cosmote με μια καλή προσφορά, κάνω το αίτημα της φορητότητας, και χθες με παίρνει η voda για να μου κάνει αντιπροσφορά να με κρατήσει. Ένα θα σας πω, 50% έκπτωση στο πακέτο που θα πάρω, για να παραμείνω.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που βλέπω προς το παρόν είναι ότι γίνεται σφαγή μεταξύ vodafone και cosmote.

Ο cosmote που είναι και μακράν το μεγαλύτερο δίκτυο (βάσει συνδρομητών) προσπαθεί να διευρύνει το προβάδισμά του, και η vodafone προσπαθεί με νύχια και με δόντια να κρατήσει τους συνδρομητές της.

Είμαι voda, με καλεί προχθές ο cosmote με μια καλή προσφορά, κάνω το αίτημα της φορητότητας, και χθες με παίρνει η voda για να μου κάνει αντιπροσφορά να με κρατήσει. Ένα θα σας πω, 50% έκπτωση στο πακέτο που θα πάρω, για να παραμείνω.

Εγώ το βλέπω λίγο διαφορετικά. Η cosmote δεν προσπαθεί να διευρύνει... Με την πολιτική που εφάρμοσε τα δύο τελευταία χρόνια έχει χάσει πολλούς πελάτες, προσπαθεί να καλύψει το μερίδιο που έχασε....Μέχρι τώρα ήταν απών από τις προσφορές....(Για να καταλάβεις πρόγραμμα unlimited 60 2.5 ευρώ έκπτωση το μήνα για 12 και 3 ευρώ για 18 μηνο).

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι σε φαση που οι περισσοτεροι γνωστοι μου πλεον, εχουν κοσμοτε, οποτε σαν προγραμμα τα απεριοριστα της κοσμοτε θα μου ταιριαζαν περισσοτερο. Ομως σπιτι μου η κοσμοτε δεν εχει καθολου καλο σημα!

 

Γι αυτο σε ρωτησα, γιατι αν ειχα κι εγω μια εκπτωση κανα 50% στο παγιο, εστω και 40, θα ταν πολυ καλα.

 

Εκανες την αιτηση σε καταστημα ή τηλεφωνικα?

 

Ωπ, τώρα το είδα αυτό. :O Τηλεφωνικώς την έκανα την φορητότητα , επειδή δεν ήθελα να φύγω από τη voda, μη γίνει καμιά στραβή και δεν έπαιρναν για αντιπροσφορά . Πάντως μη ζητήσεις κάτω από 45%, γιατί το δίνουν εύκολα .

Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...