Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα, επειδή σκέφτομαι να περάσω σε voda όταν βλέπω ένα πρόγραμμα (π.χ Προς όλους 400) με πάγιο 35 ευρώ, στην τιμή αυτή περιλαμβάνονται και τέλη συνδρομητών και ΦΠΑ ή αυτά είναι εξτρά? ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, επειδή σκέφτομαι να περάσω σε voda όταν βλέπω ένα πρόγραμμα (π.χ Προς όλους 400) με πάγιο 35 ευρώ, στην τιμή αυτή περιλαμβάνονται και τέλη συνδρομητών και ΦΠΑ ή αυτά είναι εξτρά? ευχαριστώ

Ο Φ.Π.Α. περιλαμβάνεται στην τιμή που βλέπεις

Το τέλος κινητής τηλεφωνίας είναι 12% για λογαριασμούς κάτω από 50 Ευρώ προ Φ.Π.Α. ( δηλαδή κάτω από 61,50 ευρώ )

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω κατι για τον father, τωρσ εχει το cosmote 45 και πληρωνει καπου εκει (12μηνο συμβολαιο - χωρις να παρει συσκευη) εχοντας 25 ωρες προς cosmote/σταθερα και 4μιση ωρες αν θυμαμαι καλα προς τα αλλα.

 

Μιλαει γυρω στο 4ωρο σε σταθερα,2 ωρες σε Cosmote και αλλες 2 προς Voda/Wind.

 

Υπαρχει κατι καλυτερο; Βασικα λεει οτι θα μειωσει την επικοινωνια του και σκεφτεται να δινει κανενα 30αρι...

 

(Ρωτησα και στο Wind thread..)

Link to comment
Share on other sites

Ψαχνω κατι για τον father, τωρσ εχει το cosmote 45 και πληρωνει καπου εκει (12μηνο συμβολαιο - χωρις να παρει συσκευη) εχοντας 25 ωρες προς cosmote/σταθερα και 4μιση ωρες αν θυμαμαι καλα προς τα αλλα.

 

Μιλαει γυρω στο 4ωρο σε σταθερα,2 ωρες σε Cosmote και αλλες 2 προς Voda/Wind.

 

Υπαρχει κατι καλυτερο; Βασικα λεει οτι θα μειωσει την επικοινωνια του και σκεφτεται να δινει κανενα 30αρι...

 

(Ρωτησα και στο Wind thread..)

 

Προς Ολους 700 με 33,5 ευρώ.

Η μιλα με κατάστημα μηπως σου δωσουν το RED1 στα 30.

Link to comment
Share on other sites

Προς Ολους 700 με 33,5 ευρώ.

Η μιλα με κατάστημα μηπως σου δωσουν το RED1 στα 30.

 

33.5 τελική; Για ποσους μήνες συμβόλαιο μιλάμε;

 

Το red1, μου το δινανε στα 45 τελικη...

 

Πως θα πετυχω χαμηλοτερη τιμη;

 

Κατι λιγοτερο να τον ξεκινησω απο 700'; Εχει ας πουμε, 350; Τιμη;

Edited by RyDeR
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Και οι 3 εχουν στα συμβολαια 2 παραγραφους, που η μια ακυρωνει την αλλη. Η μια ειναι που λεει 'εξαιρειται η επιδοτηση', και η άλλη ειναι 'απο τη στιγμη που δεν τηρειται μονομερως το συμβολαιο, ο συνδρομητης μπορει να το καταγγειλει αζημιως'. Η δευτερη παραγραφος ειναι Ο ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΣ ΝΟΜΟΣ (και υποχρεουνται οι εταιριες να το γραφουν), ενω η πρωτη παραγραφος ειναι Η ΠΑΡΑΝΟΜΙΑ... Το διαβαζει ο κοσμος και λεει ''για να το γραφει, θα εχει ισχυ''. Εαν ειναι ετσι, εγω δε θα πληρωνω το παγιο μου (που σημαινει οτι δεν τηρω το συμβολαιο, αρα μονομερως) και τους ζηταω 10,000 λεπτα ομιλιας το μηνα :lol:

 

Στα δικαστηρια δε φτανει ποτέ, διοτι οι εταιριες ξερουν οτι θα παιξουν χαμενο χαρτι (αφου δεν τηρουν τους ορους του συμβολαιου). Ειναι πολυ απλα τα πραγματα παιδια. Δυστυχως η αγνοια και η αδιαφορία του ελληνάρα τους δίνει πάτημα να γραφουν οτι θελουν στα συμβολαια.

8-1-2013 δημοσιεύτηκε στον τύπο η αλλαγή με την Hol? το ρωτάω για να ξέρω αν πέρασαν οι 30 ημέρες για την καταγγελία?

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

8-1-2013 δημοσιεύτηκε στον τύπο η αλλαγή με την Hol? το ρωτάω για να ξέρω αν πέρασαν οι 30 ημέρες για την καταγγελία?

 

δεν εχω ιδεα, επειδη δεν εχω hol. Δική μου συμβουλή, και να περασαν οι 30 ημερες, μπορεις παλι να τους κανεις φασαρια, αφου οι ανακοινωσεις της εταιριας βρισκονται α)μονο στο site, και β)πολυ καλα κρυμμενες (πρεπει να κάνεις πολλα 'click' για να τις βρεις), πραγμα που εννοειται οτι γινεται εσκεμμενα ;)

 

Με απλα λογια, εαν σου πουν 'περασαν οι 30 μερες' θα τους απαντησεις 'εκτός της καταγγελιας μου για τη μονομερως αλλαγη στους ορους, θα υπαρξει και δευτερη καταγγελια για εσκεμμενα ελλειπή ενημερωση'. Στειλε τους e-mail καλυτερα και απαιτησε να σου απαντησουν σε e-mail (με αιτιολογια οτι θελεις να το χρησιμοποιησεις νομικά) με στοιχεια του αποστολεα.

Link to comment
Share on other sites

δεν εχω ιδεα, επειδη δεν εχω hol. Δική μου συμβουλή, και να περασαν οι 30 ημερες, μπορεις παλι να τους κανεις φασαρια, αφου οι ανακοινωσεις της εταιριας βρισκονται α)μονο στο site, και β)πολυ καλα κρυμμενες (πρεπει να κάνεις πολλα 'click' για να τις βρεις), πραγμα που εννοειται οτι γινεται εσκεμμενα ;)

 

Οι ανακοινώσεις σχετικά με αυξήσεις βρίσκονται πάντα στη σελίδα με τις Σημαντικές Ενημερώσεις στον έντυπο λογαριασμό. Οπότε δεν είναι και τόσο κρυμμένες όσο ισχυρίζεσαι.

Link to comment
Share on other sites

Πειτε μου λιγο αν θελετε την γνωμη σας για αυτη την προσφορα

 

συνδρομητης ενος χρονου που εχει ληξη το συμβολαιο του , με λογαριασμους περι τα 80 ευρω μηναιως , και στο προγραμμα απεριοριστα 60, του προσφερθηκε

 

1. 63 ευρω τελικη τιμη το red 2 , χωρις εννοειτε επιδοτηση συσκευης ( 12μηνο ) και

2. Επειδη θελει να παρει το iphone5 το 32αρι , το red 2 παλι με 71 ευρω παγιο σε 24μηνο συμβολαιο , και παιρνει το iphone 32gb με αλλα 225 ευρω .

 

πως σας φαίνεται ? επειδη δεν το εχω πολυ με τις επιδοτησεις κτλ και τα τρικ σε αυτες .

Επισης η προσφορα εγινε σε καταστημα μιας και ετσι του ειπαν απο το τηλεφωνο οτι μονο απο καταστημα θα ενημερωθει για επιδοτηση κτλ ..

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα για φορητοτητα μιας φιλης σε ενα Vodafone καταστημα.

Δινουν το Red 1 στα 42 ευρω αλλα για 18μηνο. Η κοπελα εκει ειπε πως το προγραμμα διατιθεται μοναχα σε 18μηνη συνδεση. Ισχυει αυτο? Περιεργο μου φαινεται...

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα για φορητοτητα μιας φιλης σε ενα Vodafone καταστημα.

Δινουν το Red 1 στα 42 ευρω αλλα για 18μηνο. Η κοπελα εκει ειπε πως το προγραμμα διατιθεται μοναχα σε 18μηνη συνδεση. Ισχυει αυτο? Περιεργο μου φαινεται...

 

Δεν ισχύει . Στο site της vodafone http://www.vodafone.gr/portal/client/idm/newConnection!loadProgramTypes.action?tariffContractDuration=18&programTypeId=1&tpCategoryFilter=13&tpCategoryFilter=14 έχει σαν προεπιλογμένο το 18-μηνο αλλά φυσικά μπορείς να το γυρίσεις και σε 12-μηνο. Η τιμή που βγαίνει για έκπτωση παγίου αντί επιδότησης είναι στα 45 ευρώ και τελική τιμή μαζί με τον φόρο κινητής είναι 50 ευρώ. Τα 42 που της είπαν είναι μαζί με τους φόρους?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει . Στο site της vodafone http://www.vodafone.gr/portal/client/idm/newConnection!loadProgramTypes.action?tariffContractDuration=18&programTypeId=1&tpCategoryFilter=13&tpCategoryFilter=14 έχει σαν προεπιλογμένο το 18-μηνο αλλά φυσικά μπορείς να το γυρίσεις και σε 12-μηνο. Η τιμή που βγαίνει για έκπτωση παγίου αντί επιδότησης είναι στα 45 ευρώ και τελική τιμή μαζί με τον φόρο κινητής είναι 50 ευρώ. Τα 42 που της είπαν είναι μαζί με τους φόρους?

 

Ναι μαζι με τους φορους της ανεφεραν. Δεν ξερω τι γινεται, μιλησαν για δυο τυπου εκπτωσεις (οχι οικογενειακο και οχι Hol) αλλα δεν καταλαβα η μια για ποιον λογο εγινε, εκτος απο το οτι την βαφτισαν "προνομιακη"...

Θα το ψαξω καλυτερα παντως, γιατι απο τη στιγμη που κατηγορηματικα δηλωσε η υπαλληλος πως τα Red διατιθενται μονο σε 18μηνο και τελικα αυτο δεν ισχυει, με βαζει σε σκεψεις.. Ευχαριστω για τη διευκρινηση Alex :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Ναι μαζι με τους φορους της ανεφεραν. Δεν ξερω τι γινεται, μιλησαν για δυο τυπου εκπτωσεις (οχι οικογενειακο και οχι Hol) αλλα δεν καταλαβα η μια για ποιον λογο εγινε, εκτος απο το οτι την βαφτισαν "προνομιακη"...

Θα το ψαξω καλυτερα παντως, γιατι απο τη στιγμη που κατηγορηματικα δηλωσε η υπαλληλος πως τα Red διατιθενται μονο σε 18μηνο και τελικα αυτο δεν ισχυει, με βαζει σε σκεψεις.. Ευχαριστω για τη διευκρινηση Alex :)

 

Είναι πιθανόν να εννοούσαν ότι η συγκεκριμένη έκπτωση μπαίνει μόνο στο 18μηνο. Η Vodafone έχει αρχίσει ειδικές προσφορές τελευταία, που μπορεί να είναι τελείως διαφορετικές από πελάτη σε πελάτη.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα πηγα για φορητοτητα μιας φιλης σε ενα Vodafone καταστημα.

Δινουν το Red 1 στα 42 ευρω αλλα για 18μηνο. Η κοπελα εκει ειπε πως το προγραμμα διατιθεται μοναχα σε 18μηνη συνδεση. Ισχυει αυτο? Περιεργο μου φαινεται...

 

Ισχυει κανινικα.

;)

Προνομιακη εκπτωση + Εκπτωση αντι για επιδοτηση.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα αίτηση φορητότητας από συμβόλαιο vodafone προς wind. Σήμερα με πήραν από wind και μου είπαν ότι για άγνωστο λόγο η vodafone δε μου αποδεσμεύει το νούμερο και θα πρέπει να επικοινωνήσω προσωπικά με την τελευταία.

Γνωρίζει μήπως κανείς σε ποιο τηλέφωνο πρέπει να απευθυνθώ?

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στο unlimited 45Π και εχω 55% εκπτωση εχει ληξει το συμβολαιο μου να τους παρω για ανανεωση η να αλλαξω προγραμμα; επισης παρατηρησα οτι ενω το 45 δινει 140 λεπτα προς τριτους εγω τοσο καιρο ειχα 130....Μπορω να κανω κατι για αυτο; Ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

ειμαι στο unlimited 45Π και εχω 55% εκπτωση εχει ληξει το συμβολαιο μου να τους παρω για ανανεωση η να αλλαξω προγραμμα; επισης παρατηρησα οτι ενω το 45 δινει 140 λεπτα προς τριτους εγω τοσο καιρο ειχα 130....Μπορω να κανω κατι για αυτο; Ευχαριστω!

 

Και εγώ 130 λεπτά έχω με το ίδιο πρόγραμμα (unlimited 45Π ).. πιστεύω ότι έκαναν λάθος στι site τους και το γράφουν 140...

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ 130 λεπτά έχω με το ίδιο πρόγραμμα (unlimited 45Π ).. πιστεύω ότι έκαναν λάθος στι site τους και το γράφουν 140...

 

ευχαριστω φιλε μου

Link to comment
Share on other sites

Και όντως ήταν λάθος.. Πήρα τηλέφωνο και μου είπαν ότι θα διορθωθεί άμεσα.

 

Όσο για το άλλο που ρωτάς... Εγώ θα σου πρότεινα να ανανεώσεις στο Red1.. δες τι τιμές λένε παραπάνω.. Με κάποια πίεση θα στο δώσουν στα 45 ευρώ περίπου (η αρχική τιμή είναι 60) και είναι πολύ καλό πρόγραμμα με πολύ περισσότερα από το 45 unlimited.

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/idm/newConnection!loadProgramTypes.action?tariffContractDuration=18&programTypeId=1&tpCategoryFilter=13&tpCategoryFilter=14

Link to comment
Share on other sites

ειμαι στο unlimited 45Π και εχω 55% εκπτωση εχει ληξει το συμβολαιο μου να τους παρω για ανανεωση η να αλλαξω προγραμμα; επισης παρατηρησα οτι ενω το 45 δινει 140 λεπτα προς τριτους εγω τοσο καιρο ειχα 130....Μπορω να κανω κατι για αυτο; Ευχαριστω!

 

Λοιπόν:

Εμένα τελείωνε ο πρώτος χρόνος με 45% έκπτωση. Τους πήρα τηλέφωνα και μου άρχισαν τα περί κρίσης. Το πήρα απόφαση να το γυρίσω σε καρτοκινητό.

 

Άρχισα την διαδικασία, και άμεσα με πήραν τηλέφωνο. Τους ζήτησα 35-40% και τελικά μου έδωσαν το 35. (Βλακεία μου). Απλά τους αναφέρω ευγενικά ότι είμαι καλοπληρωτής (πράγμα που ισχύει) και ότι δεν θέλω να διακόψω την +10ετή συνεργασία λόγω άλλων εταιριών. Απλή συμφωνία.

 

Πιθανόν στην δική σου περίπτωση, να πρέπει να τους πάρεις για να το ανακοινώσεις. Και αν δεν λυγίζουν, να είσαι έτοιμος να το γυρίσεις σε κάρτα ή σε άλλη εταιρία. Πάρε τους σήμερα, και κάνε την κίνηση από Δευτέρα πρωί. Μιας και έχουν μειωθεί οι μέρες επεξεργασίας αιτημάτων.

Όσον αφορά την αλλαγή προγράμματος, μάλλον θα το δεχτείς, μιας και είναι νέα προγράμματα, νέα συμβόλαια.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν:

Εμένα τελείωνε ο πρώτος χρόνος με 45% έκπτωση. Τους πήρα τηλέφωνα και μου άρχισαν τα περί κρίσης. Το πήρα απόφαση να το γυρίσω σε καρτοκινητό.

 

Άρχισα την διαδικασία, και άμεσα με πήραν τηλέφωνο. Τους ζήτησα 35-40% και τελικά μου έδωσαν το 35. (Βλακεία μου). Απλά τους αναφέρω ευγενικά ότι είμαι καλοπληρωτής (πράγμα που ισχύει) και ότι δεν θέλω να διακόψω την +10ετή συνεργασία λόγω άλλων εταιριών. Απλή συμφωνία.

 

Πιθανόν στην δική σου περίπτωση, να πρέπει να τους πάρεις για να το ανακοινώσεις. Και αν δεν λυγίζουν, να είσαι έτοιμος να το γυρίσεις σε κάρτα ή σε άλλη εταιρία. Πάρε τους σήμερα, και κάνε την κίνηση από Δευτέρα πρωί. Μιας και έχουν μειωθεί οι μέρες επεξεργασίας αιτημάτων.

Όσον αφορά την αλλαγή προγράμματος, μάλλον θα το δεχτείς, μιας και είναι νέα προγράμματα, νέα συμβόλαια.

 

Δεν θεωρείται καλή προσφορά που πέτυχες... Και ιδιαίτερα με φορητότητα ή μετατροπή σε καρτοκινητό μπορείς να πετύχεις άνετα μια προσφορά έκπετωσης ανω του 40%. Για μένα όπως ξαναείπα για όσους έχουμε το unlimited 45 .. η καλύτερη επιλογή που υπάρχει στα ίδια χρήματα και ίσως και χαμηλότερα όπως προηγουμένως είπαν για προσφορά στο Red1 στα 42 ευρώ είναι αυτή... Έχεις 1500 λεπτά προς όλους όχι μόνο προς vodafone .. 1500 σμσ πάλι προς όλους και internet 500mb που είναι πολύ περισσότερο από το υπάρχον 45. Αποκλείεται να μην κάνει σε κάποιον ένα τέτοιο πρόγραμμα..

Link to comment
Share on other sites

Δεν θεωρείται καλή προσφορά που πέτυχες... Και ιδιαίτερα με φορητότητα ή μετατροπή σε καρτοκινητό μπορείς να πετύχεις άνετα μια προσφορά έκπετωσης ανω του 40%. Για μένα όπως ξαναείπα για όσους έχουμε το unlimited 45 .. η καλύτερη επιλογή που υπάρχει στα ίδια χρήματα και ίσως και χαμηλότερα όπως προηγουμένως είπαν για προσφορά στο Red1 στα 42 ευρώ είναι αυτή... Έχεις 1500 λεπτά προς όλους όχι μόνο προς vodafone .. 1500 σμσ πάλι προς όλους και internet 500mb που είναι πολύ περισσότερο από το υπάρχον 45. Αποκλείεται να μην κάνει σε κάποιον ένα τέτοιο πρόγραμμα..

 

Αυτό έγινε πριν 9 μήνες περίπου τώρα τον Μάιο-Ιούνιο, πάλι θα έχουμε τα ίδια. Το μόνο σίγουρο είναι ότι φτάνω στα 28€/μήνα, σε συνδυασμό με HOL , όπου πληρώνω αλλά 16€ περίπου. Με 45€/μήνα είμαι καλυμμένος κινητό/σταθερό/Ίντερνετ.

Για το Red1, καλά τα λες, αλλά προσωπικά μου κάνει και το 2All στα 35€. Αρκεί να είναι συμβατό με έκπτωση της Hol

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έγινε πριν 9 μήνες περίπου τώρα τον Μάιο-Ιούνιο, πάλι θα έχουμε τα ίδια. Το μόνο σίγουρο είναι ότι φτάνω στα 28€/μήνα, σε συνδυασμό με HOL , όπου πληρώνω αλλά 16€ περίπου. Με 45€/μήνα είμαι καλυμμένος κινητό/σταθερό/Ίντερνετ.

Για το Red1, καλά τα λες, αλλά προσωπικά μου κάνει και το 2All στα 35€. Αρκεί να είναι συμβατό με έκπτωση της Hol

 

Όλα είναι συμβατά. Πιστεύω ότι όποιος έχει hol, vodafone, και την κάρτα της vodafone μπορεί να πετυχαίνει πάρα πολύ καλή έκπτωση κάθε μήνα. Εμένα μου έρχεται ο λογαριασμός 6-10 ευρώ κάθε μήνα στο unlimited 45 :)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...