Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή όπως είχα πεί ξανά ψάχνω ένα πρόγραμμα για τον father, κοιτάω μεταξύ των "προς όλους" 400'/700'/1500' με τιμές 26,5€/33,75€/45€ αντίστοιχα όπως λέει η και καλά online offer που έχει η Voda. Πάντα για 12μηνο συμβόλαιο και επιδότηση παγίου.

 

Θέλω να ρωτήσω, έστω οτι ξεκινάω με το μικρότερο, 400'-26,5€, μπορώ αν δεν τον καλύπτει να πάω στο μεγαλύτερο, π.χ. στο 700' με πάγιο 33,75€ και μετά ξανά στο μεγαλύτερο αν θέλω;

 

Ακόμη, οι τιμές που αναφέρουν, είναι με τα τέλη κινητής; Πρέπει να προσέξω κάτι;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 21,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Οι τιμες έχουν ΦΠΑ, αλλά όχι τα τέλη κινητής τηλεφωνίας. Άρα τις τιμές για κάτω από τα 50€ τα πολλαπλασιάζεις επί 1,12.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω και κατι αλλο σχετικα με τα Προς Ολους και τα Red. Αυτη τη στιγμη ειμαι στο Unlimited 45 με εκπτωση 25%. Αν αλλαξω και παω σε καποιο απο τα παραπανω η εκπτωση μου ισχυει?

Θα τους καλεσω και αυριο ή θα περασω απο καταστημα, αλλα μετα το περιστατικο που ανεφερα χθες δεν ειμαι σιγουρος πως εμπιστευομαι 100% τα λεγομενα τους πλεον..

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Nα ρωτησω και κατι αλλο σχετικα με τα Προς Ολους και τα Red. Αυτη τη στιγμη ειμαι στο Unlimited 45 με εκπτωση 25%. Αν αλλαξω και παω σε καποιο απο τα παραπανω η εκπτωση μου ισχυει?

Θα τους καλεσω και αυριο ή θα περασω απο καταστημα, αλλα μετα το περιστατικο που ανεφερα χθες δεν ειμαι σιγουρος πως εμπιστευομαι 100% τα λεγομενα τους πλεον..

 

Ισχύει. Δεν ξέρω και τι είδους έκπτωση είναι.. προνομιακή? ή απο επιδότηση? ΑΛλά κατά 90% θα πω ότι ισχύει. Βέβαια αν δεν έχεις κλείσει τους μήνες που πρέπει στο συμβόλαιο δεν μπορείς να πας σε πρόγραμμα με χαμηλότερο πάγιο. Θα πρέπει το πρόγραμμα που θα επιλέξεις να είναι εξίσου το πάγιο από 45 ευρώ και πάνω.

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει. Δεν ξέρω και τι είδους έκπτωση είναι.. προνομιακή? ή απο επιδότηση? ΑΛλά κατά 90% θα πω ότι ισχύει. Βέβαια αν δεν έχεις κλείσει τους μήνες που πρέπει στο συμβόλαιο δεν μπορείς να πας σε πρόγραμμα με χαμηλότερο πάγιο. Θα πρέπει το πρόγραμμα που θα επιλέξεις να είναι εξίσου το πάγιο από 45 ευρώ και πάνω.

 

Προνομιακη εκπτωση ειναι και σκεφτομαι για το Red 1 που εχει ετσι κι αλλιως μεγαλυτερο παγιο.

Σε ευχαριστω και για αυτην την πληροφορια :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Δεν θεωρείται καλή προσφορά που πέτυχες... Και ιδιαίτερα με φορητότητα ή μετατροπή σε καρτοκινητό μπορείς να πετύχεις άνετα μια προσφορά έκπετωσης ανω του 40%. Για μένα όπως ξαναείπα για όσους έχουμε το unlimited 45 .. η καλύτερη επιλογή που υπάρχει στα ίδια χρήματα και ίσως και χαμηλότερα όπως προηγουμένως είπαν για προσφορά στο Red1 στα 42 ευρώ είναι αυτή... Έχεις 1500 λεπτά προς όλους όχι μόνο προς vodafone .. 1500 σμσ πάλι προς όλους και internet 500mb που είναι πολύ περισσότερο από το υπάρχον 45. Αποκλείεται να μην κάνει σε κάποιον ένα τέτοιο πρόγραμμα..

 

Εγω ομως με το 45 πληρωνω 17 ευρω σε συνδυασμο με την HOL στο RED1 θα φτασω τα 42 ευρω οποτε θεωρω οτι δεν με συμφερει η κανω λαθος;

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι εντελως αναξιοπιστη η Vodafone. Εγω ειμαι Cosmote και αφου με πηραν τηλεφωνο μου προτειναν για οικογενειακο πακετο 2 αριθμων 27 ευρω παγιο (εφοσον θα πληρωνα με vodafone πιστωτικη) 1500 λεπτα και sms προς ολους 500mb internet σε συνδυασμο με σταθερο απεριοριστο προς αλλα σταθερα και απεριοριστο internet. Επισης για καθε αριθμο μου εδιναν 208 ευρω επιδοτηση! Ασφαλωςτο δεχτηκα, συμφωνησαμε που θα στειλει τα συμβολαια, εκανε αιτηση φορητοτητας, δηλδη το προχωρησα, αν και η κοπελα που μου το προτεινε μου ειπε οτι η επιδοτηση δεν θα αναγραφεται στο συμβολαιο αλλα θα μου τη δωσουν μετα απο ενα μηνα!!!!!Πηγα σε καταστημα της vodafone ρωτησα αν γινεται ετσι και σχεδον γελαγαν... Ξαναπαιρνω τηλεφωνο και ξαφνικα αλλαξαν ολα... Ειχε ληξει η προσφορα και δεν προλαβε να την περασει στο συστημα, δεν θυμοταν την επιδοτηση κτλ κτλ κτλ.

Απατη λοιπον! Πηρα 3-4 τηλεφωνα στην εξυπηρετηση για να παραπονεθω, τους εστειλα επιστολη και με εγραψαν στα. ?...... τους. Ο ενας με στελνει στον αλλο,δεν ξερουν να απαντησουν και εννοειται δεν υπαρχει τετοια προσφορα...... Ακριβως το ιδιο εγινε και σε μια φιλη μου.

Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολεισαι με τηλεφωνικες πωλησεις αν δεν εχεις κρατησει ονομα και γραπτα αυτα που σου πουλανε.. Αν και εχω δουλεψει σε τηλεμαρκετινγκ του ΟΤΕ, οποτε εχω δει και την αλλη πλευρα του νομισματος, δεν ειμαι σιγουρος οτι θα αγοραζα κατι μεσω τηλεφωνου...

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

μακρυά απο τηλεφωνικές πωλησεις παιδιά! Ο φιλος που την πατησε, να στειλει e-mail στη vodafone ζητωντας τα στοιχεια του 'τηλεφωνικου συνεργατη' της εταιριας στα συγκεκριμενα συμβολαια, ωστε να ξεκινησει νομικές διαδικασιες. Δε μπορει να αρνηθει η vodafone να τα δωσει ;)
Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο κρατησα το ονομα και το τηλεφωνο της κοπελας που μου εκανε την προσφορα αλλα το ανεφερα και στην επιστολη που εστειλα και καθε φορα που με ρωταγαν στις τηλεφωνικες επικοινωνιες που ειχα με το call center τους. Τελος παντων δεν εχεις αδικο φιλε αν και στο παρελθον εχω εμπειρια απο τηλεφωνικη πωληση, στην οποια ο,τι υποσχεθηκαν σε φιλο μου υλοποιηθηκε στο ακεραιο. Απλα επειδη λενε και διαφημιζουν το επιπεδο της εξυπηρετησης που εχουν στη vodafone, περα απο την κοροιδια στην προκειμενη περιπτωση, εγω θελω να πω οτι εξυπηρετηση δεν σημαινει απλα βγαινει μια ευγενικη κοπελιτσα στο τηλεφωνο, η οποια ομως απλα σε ακουει χωρις να δινει λυσεις η να σε κατευθυνει σε καποιον πιο αρμοδιο να σου απαντησει. Τι να το κανω οταν μου απανταει ευγενικα " ναι μαλιστα σας καταλαβαινω αλλα δεν ξερω τις προσφορες, δεν μπορω να σας απαντησω, θα μεταφερω το αιτημα στο τμημα ταδε" και μετα δεν σε παιρνει κανενας απο το τμημα ταδε. Κανεις επιστολη, γραφει το site τους οτι θα παρεις απαντηση το αργοτερο σε 5 εργασιμες και ακομα περιμενω... Τελος παντων με τις μ......ς τους εχασαν 5 νεα συμβολαια.
Link to comment
Share on other sites

Οχι μονο κρατησα το ονομα και το τηλεφωνο της κοπελας που μου εκανε την προσφορα αλλα το ανεφερα και στην επιστολη που εστειλα και καθε φορα που με ρωταγαν στις τηλεφωνικες επικοινωνιες που ειχα με το call center τους. Τελος παντων δεν εχεις αδικο φιλε αν και στο παρελθον εχω εμπειρια απο τηλεφωνικη πωληση, στην οποια ο,τι υποσχεθηκαν σε φιλο μου υλοποιηθηκε στο ακεραιο. Απλα επειδη λενε και διαφημιζουν το επιπεδο της εξυπηρετησης που εχουν στη vodafone, περα απο την κοροιδια στην προκειμενη περιπτωση, εγω θελω να πω οτι εξυπηρετηση δεν σημαινει απλα βγαινει μια ευγενικη κοπελιτσα στο τηλεφωνο, η οποια ομως απλα σε ακουει χωρις να δινει λυσεις η να σε κατευθυνει σε καποιον πιο αρμοδιο να σου απαντησει. Τι να το κανω οταν μου απανταει ευγενικα " ναι μαλιστα σας καταλαβαινω αλλα δεν ξερω τις προσφορες, δεν μπορω να σας απαντησω, θα μεταφερω το αιτημα στο τμημα ταδε" και μετα δεν σε παιρνει κανενας απο το τμημα ταδε. Κανεις επιστολη, γραφει το site τους οτι θα παρεις απαντηση το αργοτερο σε 5 εργασιμες και ακομα περιμενω... Τελος παντων με τις μ......ς τους εχασαν 5 νεα συμβολαια.

 

τοτε κάνεις καταγγελια στη γενικη γραμματεια καταναλωτη (νομιζω γινεται και online). Δεν εχασαν μονο 5 συμβολαια, 50 εχασαν. Ο ευχαριστημενος πελατης το λεει σε 5, ο δυσαρεστημενος σε 10..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ πήρα κινητό με επιδότηση και τη δέσμευση για παραμονή στο καρτοπρόγραμμα 25 για 2 χρόνια και ζήτησα να πάω σε συμβόλαιο, μετά και τις μειώσεις που έκαναν on line, και ενώ αφορά μεγαλύτερο πάγιο μου είπαν ότι πρώτα πρέπει να ξεχρεώσω την επιδότηση 200€ και μετά να κάνω μετατροπή σε συμβόλαιο.:blink:

Μου φαίνεται λίγο παράξενο, ενώ στο πλαίσιο μου είχαν πει ότι μπορώ ανά πάσα στιγμή να πάω σε μεγαλύτερο πρόγραμμα

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ πήρα κινητό με επιδότηση και τη δέσμευση για παραμονή στο καρτοπρόγραμμα 25 για 2 χρόνια και ζήτησα να πάω σε συμβόλαιο, μετά και τις μειώσεις που έκαναν on line, και ενώ αφορά μεγαλύτερο πάγιο μου είπαν ότι πρώτα πρέπει να ξεχρεώσω την επιδότηση 200€ και μετά να κάνω μετατροπή σε συμβόλαιο.:blink:

Μου φαίνεται λίγο παράξενο, ενώ στο πλαίσιο μου είχαν πει ότι μπορώ ανά πάσα στιγμή να πάω σε μεγαλύτερο πρόγραμμα

 

Από καρτοπρόγραμμα να πας σε συμβόλαιο δεν είναι απλά αλλαγή προγράμματος. Είναι μετατροπή, στην ουσία αποσύνδεση, και αλλάζεις και κάρτα sim. Οπότε μάλλον για αυτό σου ζητάνε αναπόσβεστο.

Link to comment
Share on other sites

Από καρτοπρόγραμμα να πας σε συμβόλαιο δεν είναι απλά αλλαγή προγράμματος. Είναι μετατροπή, στην ουσία αποσύνδεση, και αλλάζεις και κάρτα sim. Οπότε μάλλον για αυτό σου ζητάνε αναπόσβεστο.

 

 

Τελικά έχεις δίκιο, μου έστειλαν νέο μήνυμα και είναι όπως τα λες, αν και μπορώ σε κάποιο κατάστημα αν ρωτήσω να γίνει κατεξαίρεση η μεταφορά. θα το τσεκάρω από κοντά...

Link to comment
Share on other sites

Προνομιακη εκπτωση ειναι και σκεφτομαι για το Red 1 που εχει ετσι κι αλλιως μεγαλυτερο παγιο.

Σε ευχαριστω και για αυτην την πληροφορια :)

Αν είναι προνομιακή έκπτωση δεν μεταφέρεται με αλλαγή προγράμματος, πρόσεξέ το...

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι προνομιακή έκπτωση δεν μεταφέρεται με αλλαγή προγράμματος, πρόσεξέ το...

 

Εμένα μου χει μεταφερθεί παλιότερα ..

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου χει μεταφερθεί παλιότερα ..

 

Εγω που καλεσα εχτες να αλλαξω μου πανε οτι δεν μεταφερετε.... αν δεν μου κανουν καλη προσφορα με βλεπω για Wind to All 50 στα 35 ευρω!

Link to comment
Share on other sites

University Συμβόλαιο Vodafone.

 

300 λεπτα σε ολα τα δικτυα

4GB internet

με 15€ πάγιο.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

University Συμβόλαιο Vodafone.

 

300 λεπτα σε ολα τα δικτυα

4GB internet

με 15€ πάγιο.

 

 

Πού το είδες αυτό;

Link to comment
Share on other sites

Τελικα κ αφου μου χανε δωσει στην αρχη πολυ μικρη εκπτωση εκανα αιτηση μεταφορας ονλαιν στην wind και σε μια ωρα με καλεσανε μου δωσανε παλι 55% εκπτωση + εκπτωση στο HOL σταθερο μου! Κ ο αγιος φοβερα θελει!!!
Link to comment
Share on other sites

Πού το είδες αυτό;

 

θα βγει λογικα ανακοινωση, απο σημερα ειναι διαθεσιμο και ειναι γι'αυτους που μπορουσαν να εχουν και το στικακι το φοιτητικό, χωρις να αποτελει προυποθεση αποκτησης.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

θα βγει λογικα ανακοινωση, απο σημερα ειναι διαθεσιμο και ειναι γι'αυτους που μπορουσαν να εχουν και το στικακι το φοιτητικό, χωρις να αποτελει προυποθεση αποκτησης.

 

Πού το είδες εσύ ; Σου ήρθε με το λογαριασμό απο το στικάκι τίποτα τέτοιο ;;

 

Φαίνεται πάρα πολύ καλό πρόγραμμα πάντως αν όντως βγει.. Ειναι σε καιρό που αλλάζω πρόγραμμα.. Και όταν με πήραν το απόγευμα να με ρωτήσουν σε ποιο πρόγραμμα να μεταφερθώ.. Τους ρώτησα και μου παν δεν υπάρχει.

Link to comment
Share on other sites

σου ειπαν οτι δεν υπαρχει γιατι ειναι διαθεσιμο μονο για μετατροπη απο καρτοκινητο.

 

Update - Ανακοινωθηκε.

Edited by stathis123

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...