Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

40 minutes ago, aektzhs 1 said:

Καθόλου,ούτε στις προσφορές;;;;

Τσου! Ούτε στο cu app ούτε vodafone app.

22 minutes ago, Teiresias_ said:

Και σε εμένα βγάζει μόνο σε ένα από τα 6 που διαχειρίζομαι.. ευτυχώς είμαι κατά των συμβολαιων. 🙂

Μου έβγαζε συχνά πριν κάποια χρόνια. Τα οποία και γω τα απέρριπτα αλλά έτσι όπως έχει καταντήσει η καρτοκινητή που θες 13 ευρώ το μήνα για το βασικό σου νούμερο τα 8-9-10 ευρώ που βλέπω και σας βγάζει δεν είναι καθόλου άσχημα τώρα που αποχαιρετάμε το Λικούντ. Οι ανάγκες μου είναι μικρές. 300-400 λεπτά το μήνα και γύρω στα 5 γιγα. Γι'αυτό την είχα καταβρει με το λικουιντ αλλα...

Edited by staurosmar
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, staurosmar said:

Τσου! Ούτε στο cu app ούτε vodafone app.

Μου έβγαζε συχνά πριν κάποια χρόνια. Τα οποία και γω τα απέρριπτα αλλά έτσι όπως έχει καταντήσει η καρτοκινητή που θες 13 ευρώ το μήνα για το βασικό σου νούμερο τα 8-9-10 ευρώ που βλέπω και σας βγάζει δεν είναι καθόλου άσχημα τώρα που αποχαιρετάμε το Λικούντ. Οι ανάγκες μου είναι μικρές. 300-400 λεπτά το μήνα και γύρω στα 5 γιγα. Γι'αυτό την είχα καταβρει με το λικουιντ αλλα...

Εγω που βαζω 15 με 20 ευρω τον μηνα να γυρισω σε συμβολαιο καλυτερα? 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, CamuCamu said:

Εγω που βαζω 15 με 20 ευρω τον μηνα να γυρισω σε συμβολαιο καλυτερα? 

Αν σε καλύπτουν οι παροχές το συνιστώ,γιατί η καρτοκινητή βαίνει προς αυξήσεις. Προϋπόθεση να είναι το βασικό σου νούμερο

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, CamuCamu said:

Εγω που βαζω 15 με 20 ευρω τον μηνα να γυρισω σε συμβολαιο καλυτερα? 

Το συμβόλαιο έχει πάντα το θέμα της δέσμευσης. Αν θες να δεσμευτείς για 2 χρόνια δεν θα μπορείς να μεταπηδάς από την μια καρτοκινητή στην άλλη κάθε που θα υπάρχουν προσφορές καλωσορίσματος. Αν πάλι θες να ηρεμήσει το κεφάλι σου και να μην κυνηγάς κανέναν, βρίσκεις μια προσφορά σε συμβόλαιο και πας εκεί. Δες τις ανάγκες σου. Όπως έγραψα πιο πάνω, προσωπικά αναγνωρίζω ότι έχω λίγες ανάγκες. Για να βάζεις 15-20 ευρώ λογικά έχεις πιο πολλές από μένα. Δες τι σε συμφέρει.

Edited by staurosmar
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, staurosmar said:

Τσου! Ούτε στο cu app ούτε vodafone app.

Μου έβγαζε συχνά πριν κάποια χρόνια. Τα οποία και γω τα απέρριπτα αλλά έτσι όπως έχει καταντήσει η καρτοκινητή που θες 13 ευρώ το μήνα για το βασικό σου νούμερο τα 8-9-10 ευρώ που βλέπω και σας βγάζει δεν είναι καθόλου άσχημα τώρα που αποχαιρετάμε το Λικούντ. Οι ανάγκες μου είναι μικρές. 300-400 λεπτά το μήνα και γύρω στα 5 γιγα. Γι'αυτό την είχα καταβρει με το λικουιντ αλλα...

Κι εγώ μια από τα ίδια είμαι φίλε σε ανάγκες και έχω βολεύει με το liquid.Το κακό με τα συμβόλαια, κατά την γνώμη μου ,δεν είναι η δέσμευση αλλά το ότι πρέπει πάντα να έχεις σταθερές ανάγκες.Εγω ας πούμε με 2-3 γιγα είμαι γενικά καλυμμένος αλλά υπάρχουν και περίοδοι που μπορεί να χρειαστώ πολύ περισσότερα.Στο καρτοκινητο έχεις το προνόμιο του rollover κάτι που στο συμβόλαιο δεν υπάρχει.Αν κάνω το συμβόλαιο με απεριόριστα και 10γιγα στα 11,9ευρω σχεδόν το 90% μιας χρονιάς θα περισσεύουν πολλά γιγα και όταν χρειαστώ θα αναγκάζομαι να πληρώνω έξτρα.Τα συμβόλαια όπως είναι τώρα δεν έχουν καθόλου ευελιξία.Αρα ποιος ο λόγος να μην το αφήσω καρτοκινητο με αυτόματες ανανεώσεις και rollover και όταν χρειαστώ πολλά γιγα να τα έχω;

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, glofiish said:

Κι εγώ μια από τα ίδια είμαι φίλε σε ανάγκες και έχω βολεύει με το liquid.Το κακό με τα συμβόλαια, κατά την γνώμη μου ,δεν είναι η δέσμευση αλλά το ότι πρέπει πάντα να έχεις σταθερές ανάγκες.Εγω ας πούμε με 2-3 γιγα είμαι γενικά καλυμμένος αλλά υπάρχουν και περίοδοι που μπορεί να χρειαστώ πολύ περισσότερα.Στο καρτοκινητο έχεις το προνόμιο του rollover κάτι που στο συμβόλαιο δεν υπάρχει.Αν κάνω το συμβόλαιο με απεριόριστα και 10γιγα στα 11,9ευρω σχεδόν το 90% μιας χρονιάς θα περισσεύουν πολλά γιγα και όταν χρειαστώ θα αναγκάζομαι να πληρώνω έξτρα.Τα συμβόλαια όπως είναι τώρα δεν έχουν καθόλου ευελιξία.Αρα ποιος ο λόγος να μην το αφήσω καρτοκινητο με αυτόματες ανανεώσεις και rollover και όταν χρειαστώ πολλά γιγα να τα έχω;

Ναι! Σωστά και αυτά που λες με το roll over.

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, CamuCamu said:

Εγω που βαζω 15 με 20 ευρω τον μηνα να γυρισω σε συμβολαιο καλυτερα? 

Όχι γιατί σε βάζουν στο τρυπακι αυτής της σκέψης. 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, CamuCamu said:

Εγω που βαζω 15 με 20 ευρω τον μηνα να γυρισω σε συμβολαιο καλυτερα? 

Γιατί τόσα πολλά πασά μου; Για πες ανάγκες μπας και βρούμε τίποτα

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, sou_d said:

Γιατί τόσα πολλά πασά μου; Για πες ανάγκες μπας και βρούμε τίποτα

Ετσι οπως εγινε το CU με τοσες προσαυξησεις και τοσα που βαζω ειναι οριακα αποδεκτα για μενα. 

Με εχει σωσει το BB αλλιως θα πηγαινα χαλαρα αλλου. 

Συνηθως 200GB βαζω και με το ανανεωμενο shake it τσιμπαω και τα 130 λεπτα ομιλιας προς ολους. 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, CamuCamu said:

Ετσι οπως εγινε το CU με τοσες προσαυξησεις και τοσα που βαζω ειναι οριακα αποδεκτα για μενα. 

Με εχει σωσει το BB αλλιως θα πηγαινα χαλαρα αλλου. 

Συνηθως 200GB βαζω και με το ανανεωμενο shake it τσιμπαω και τα 130 λεπτα ομιλιας προς ολους. 

Το Bing Bang Data max επέστρεψε από 30/05 στην ίδια τιμή με αύξηση 10000 κρυστάλλων!!!!

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, CamuCamu said:

Ετσι οπως εγινε το CU με τοσες προσαυξησεις και τοσα που βαζω ειναι οριακα αποδεκτα για μενα. 

Με εχει σωσει το BB αλλιως θα πηγαινα χαλαρα αλλου. 

Συνηθως 200GB βαζω και με το ανανεωμενο shake it τσιμπαω και τα 130 λεπτα ομιλιας προς ολους. 

Άρα data θες και ελάχιστη ομιλία ε; Και data είσαι οριακά με τα 200 ή παίζεις safe;

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, sou_d said:

Άρα data θες και ελάχιστη ομιλία ε; Και data είσαι οριακά με τα 200 ή παίζεις safe;

Αρκετα safe εκτος εαν μοιραζομαι αρχεια σε private καναλι που διατηρω με φιλο μου στο telegram κυριως. 

Εαν δεν φτασουν τα 130 λεπτα εχω εναλλακτικη την φρογκ που να ειμαι ειλικρινης πιο ευκολα ελεγχω την ομιλια απο τα data 😅

Edited by CamuCamu
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Το Bing Bang Data max επέστρεψε από 30/05 στην ίδια τιμή με αύξηση 10000 κρυστάλλων!!!!

Να πούμε ότι ήδη είχε αυξηθεί λίγο καιρό πριν και η τιμή του πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, EllinikoNisi said:

Να πούμε ότι ήδη είχε αυξηθεί λίγο καιρό πριν και η τιμή του πακέτου.

Και παρόλη την αύξηση παραμένει το κατά πολύ φθηνότερο σε σχέση με τα πακέτα του ανταγωνισμού.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή κάθε υπάλληλος λέει διαφορετικά πράγματα, εάν μπορεί κάποιος με red business unlimited να μου απαντήσει τις εξής απορίες

1) Πόσες extra sim δικαιούμαι και με τι κόστος; Έχουν κόφτη; Έχω έκπτωση στις extra sim εφόσον έχω και onenet; 

2) Θα έχω και έξτρα έκπτωση στο σταθερό onenet; 

3) Δίνουν public ip στην extra sim; 

Ευχαριστώ! 

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Υπαρχει καποιος τροπος που μπορω να εκμεταλευτω για να σπασω το συμβολαιο μου στην βονταφον χωρις να πληρωσω τελος αποχωρησης; Το εκανα τον ιανουαριο και θελω να παω νοβα επειδη μου δινουν 1000αρα με 6μηνες δωρο + 15gb και 1000λεπτα σε ενα f2g με 30€/μηνα. Εγω τωρα πληρωνω 30 στην βοντα για 100αρα

Edited by spoukos
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, spoukos said:

Καλησπερα. Υπαρχει καποιος τροπος που μπορω να εκμεταλευτω για να σπασω το συμβολαιο μου στην βονταφον χωρις να πληρωσω τελος αποχωρησης; Το εκανα τον ιανουαριο και θελω να παω νοβα επειδη μου δινουν 1000αρα με 6μηνες δωρο + 15gb και 1000λεπτα σε ενα f2g με 30€/μηνα. Εγω τωρα πληρωνω 30 στην βοντα για 100αρα

Δεν βρήκα κάτι στις ανακοινώσεις της vodafone. Πόση είναι η ποινή; 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, dasnowy said:

Δεν βρήκα κάτι στις ανακοινώσεις της vodafone. Πόση είναι η ποινή; 

Ειναι περιπου 210€. Ευχαριστω παντως

Edited by spoukos
Link to comment
Share on other sites

Just now, spoukos said:

Ειναι περιπου 210€. Ευχαριστω παντως

Αξίζει να το σπάσεις. Τα 6 πάγια που σου δίνουν δώρο είναι 180 ευρώ. Βάλε και το δώρο στο κινητό που ίσως να σε απαλλάξει από 13 ευρώ κάρτα το μήνα. Και θα έχεις δεκαπλάσια ταχύτητα με τα ίδια λεφτά. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dasnowy said:

Αξίζει να το σπάσεις. Τα 6 πάγια που σου δίνουν δώρο είναι 180 ευρώ. Βάλε και το δώρο στο κινητό που ίσως να σε απαλλάξει από 13 ευρώ κάρτα το μήνα. Και θα έχεις δεκαπλάσια ταχύτητα με τα ίδια λεφτά. 

Δεν ειμαι τωρα σε θεση οικονομικα να τα δωσω ολα μαζι τωρα. Το σκεφτηκα και εγω. Μπορει σε κανα μηνα αν ισχυει να το κανω.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, spoukos said:

Δεν ειμαι τωρα σε θεση οικονομικα να τα δωσω ολα μαζι τωρα. Το σκεφτηκα και εγω. Μπορει σε κανα μηνα αν ισχυει να το κανω.

Δεν το κάνεις τώρα. Όταν έλθει ο λογαριασμός τον κάνεις με δόσεις.

Τώρα πως την πάτησες όταν από πέρυσι η βονταφον δίνει την 100αρα στα 23€ και την 50αρα στα 20 με 3 πάγια δώρο και σιμ δωρεάν με κάτι ομιλία και μβ.

Πιστεύω ότι μόλις κάνεις την αίτηση θα σου δώσουν τις ίδιες τιμές και παροχές για να μείνεις.

Τώρα δεν μπορώ να καταλάβω την χρησιμότητα της 1000ρας όταν δεν υπάρχει πουθενά σέρβερ να δίνει αυτές τις ταχύτητες.

Εκτός αν υπάρχει κάτι που δεν καταλαβαίνω. Σε κινητή κοσμοτέ που έχω το ανέβασμα στην πράξη δεν περνάει με τίποτα τα 10 Mbps όταν τα σπινττεστς δείχνουν 40-50 upload. 

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, dimitroula10 said:

Δεν το κάνεις τώρα. Όταν έλθει ο λογαριασμός τον κάνεις με δόσεις.

Τώρα πως την πάτησες όταν από πέρυσι η βονταφον δίνει την 100αρα στα 23€ και την 50αρα στα 20 με 3 πάγια δώρο και σιμ δωρεάν με κάτι ομιλία και μβ.

Πιστεύω ότι μόλις κάνεις την αίτηση θα σου δώσουν τις ίδιες τιμές και παροχές για να μείνεις.

Τώρα δεν μπορώ να καταλάβω την χρησιμότητα της 1000ρας όταν δεν υπάρχει πουθενά σέρβερ να δίνει αυτές τις ταχύτητες.

Εκτός αν υπάρχει κάτι που δεν καταλαβαίνω. Σε κινητή κοσμοτέ που έχω το ανέβασμα στην πράξη δεν περνάει με τίποτα τα 10 Mbps όταν τα σπινττεστς δείχνουν 40-50 upload. 

Την 1000αρα την χρειαζομαι για τη δουλεια μου. Μπορω να βαλω και 500αρα. Με δοσεις πως γινεται; Θελει πιστωτικη; 

Edited by spoukos
Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, spoukos said:

Την 1000αρα την χρειαζομαι για τη δουλεια μου. Μπορω να βαλω και 500αρα. Με δοσεις πως γινεται; Θελει πιστωτικη; 

Πας σε ένα κατάστημα βονταφον όταν έλθει ο λογαριασμός και κάνεις διακανονισμό.

Βέβαια με μία πιστωτική γίνονται ακόμα πιο εύκολα τα πράγματα.

Link to comment
Share on other sites

Μου έστειλαν sms να στείλω τα δικαιολογητικά σε ένα email vfsales.he

Το .he τι είναι; Στο google δε βγαίνει κάτι. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...