Jump to content

Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών


con
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπέρα!

Μου ήρθε πριν λίγο μήνυμα με 5GB δώρο για 5 ημέρες.

Έβαλα για λίγο youtube τσεκάρω το υπόλοιπο και μου έχει φάει από τα MB του προγράμματος.

Μου έχει γίνει επιβεβαίωση ότι ενεργοποιηθηκαν, υπάρχει κάποιος τρόπος να δούμε το υπόλοιπο του δωρεάν?

Ευχαριστώ!

 

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Μου ήρθε πριν λίγο μήνυμα με 5GB δώρο για 5 ημέρες.

Έβαλα για λίγο youtube τσεκάρω το υπόλοιπο και μου έχει φάει από τα MB του προγράμματος.

Μου έχει γίνει επιβεβαίωση ότι ενεργοποιηθηκαν, υπάρχει κάποιος τρόπος να δούμε το υπόλοιπο του δωρεάν?

Ευχαριστώ!

 

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

τι σου έλεγε το μηνυμα για τη προσφορά;

Κυνήγα το λευκό της ζωής σου

Link to comment
Share on other sites

τι σου έλεγε το μηνυμα για τη προσφορά;
"5GB ΔΩPEAN ΓIA 5 HMEPEΣ & ΣYNEXIΣE NA ΛAMBANEIΣ TIΣ KAΛYTEPEΣ ΠPOΣΦOPEΣ AΠO TH VODAFONE MONO ΓIA ΣENA! ΓIA ENEPΓOΠOIHΣH ΠATA EΔΩ http://bit.ly/5GBOffer "

 

Sent from my SM-J730F using Tapatalk

Edited by Vasileios
διόρθωση παραπομπής.
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και εμένα ένα παρόμοιο αλλά με χρέωση 1 ευρώ

 

στειλανε και τα δυο στη γυναικα μου.

και εμενα τα 5 γιγα δωρεαν.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω πως έκαναν το διαχωρισμό... Ίσως όποιοι πήραν την προσφορά την πρωτομαγιάς με το 1 ευρώ χρέωση τώρα τους έστειλαν πάλι το ίδιο με χρέωση ενώ όσοι δεν το δέχτηκαν το προηγούμενο τους έκαναν την προσφορά χωρίς χρέωση;
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να καταλάβω πως έκαναν το διαχωρισμό... Ίσως όποιοι πήραν την προσφορά την πρωτομαγιάς με το 1 ευρώ χρέωση τώρα τους έστειλαν πάλι το ίδιο με χρέωση ενώ όσοι δεν το δέχτηκαν το προηγούμενο τους έκαναν την προσφορά χωρίς χρέωση;

 

Στη σύζυγο στείλανε με μήνυμα την προσφορά 5 γίγα δωρεάν και στο application βάλανε 5 γίγα 1€. Πιστεύω πάνε να πιάσουνε οποίον τσιμπήσει με το application ενώ ταυτόχρονα εχουνε και το μήνυμα με το δωρεάν.

Edited by athens_fans
GATE 13...TILL THE END OF THE WORLD...
Link to comment
Share on other sites

Εμένα πάντως δε μου στείλανε το μύνημα. Μόνο το notification μου ήρθε μέσα από την εφαρμογή με τη χρέωση 1 ευρώ. Έχω το New Red 1 σαν πρόγραμμα
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί όποιος γνωρίζει ή/και έχει προσωπική εμπειρία να με συμβουλέψει στα παρακάτω;

 

Το 24μηνο συμβολαιό μου (RED 1) λήγει στις 29 Σεπτεμβρίου 2018. Είχα πάρει έκπτωση στην τελευταία ανανέωση που είχα κάνει (το αναφέρω απλά, φαντάζομαι δεν έχει σημασία).

Θέλω να μετατρέψω τον αριθμό σε καρτοκινητό (Καρτοκινητό Vodafone).

 

Πότε πρέπει να κάνω την αίτηση για την αλλαγή για την μικρότερη δυνατή οικονομική επιβάρυνση και πως πρέπει να το κάνω για να γίνει πιο άμεσα;

 

Από διάφορα που έχω διαβάσει ψάχνουν τρόπους για να σε χρεώσουν. Έχω σημειώσει ότι πρέπει να το κάνω 1 μήνα πριν αλλά δεν είμαι σίγουρος. Κάποιο είχε γράψει ότι καθυστέρησε κάποιες μέρες και του ζητούσαν χρήματα για τον επόμενο μήνα του συμβολαίου που ήθελε να ακυρώσει. Επειδή απο τους ίδιους το ξέρω ότι δεν θα βγάλω άκρη αν τους πάρω τηλέφωνο για κάτι τέτοιο, ζητάω βοήθεια από παιδιά που γνωρίζουν τι ακριβώς παίζει τουλάχιστον αυτή τη περίοδο.

 

υ.γ. Βαρέθηκα να τους δίνω στανταρντ ποσό το μήνα βρέξει χιονίσει, καταναλώνοντας ή όχι το χρόνο ομιλίας/data/sms που περιλαμβάνει το πακέτο. Υπολογίζω ότι κατα μ.ο το καρτοκινητό θα μου κοστίζει τα μισά χρήματα. Δεν πεινάω αλλά χάρισμα χρήματα δεν θέλω να δίνω απο τη στιγμή που μόνο αυξήσεις κάνουν.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί όποιος γνωρίζει ή/και έχει προσωπική εμπειρία να με συμβουλέψει στα παρακάτω;

 

Το 24μηνο συμβολαιό μου (RED 1) λήγει στις 29 Σεπτεμβρίου 2018. Είχα πάρει έκπτωση στην τελευταία ανανέωση που είχα κάνει (το αναφέρω απλά, φαντάζομαι δεν έχει σημασία).

Θέλω να μετατρέψω τον αριθμό σε καρτοκινητό (Καρτοκινητό Vodafone).

 

Πότε πρέπει να κάνω την αίτηση για την αλλαγή για την μικρότερη δυνατή οικονομική επιβάρυνση και πως πρέπει να το κάνω για να γίνει πιο άμεσα;

 

Από διάφορα που έχω διαβάσει ψάχνουν τρόπους για να σε χρεώσουν. Έχω σημειώσει ότι πρέπει να το κάνω 1 μήνα πριν αλλά δεν είμαι σίγουρος. Κάποιο είχε γράψει ότι καθυστέρησε κάποιες μέρες και του ζητούσαν χρήματα για τον επόμενο μήνα του συμβολαίου που ήθελε να ακυρώσει. Επειδή απο τους ίδιους το ξέρω ότι δεν θα βγάλω άκρη αν τους πάρω τηλέφωνο για κάτι τέτοιο, ζητάω βοήθεια από παιδιά που γνωρίζουν τι ακριβώς παίζει τουλάχιστον αυτή τη περίοδο.

 

υ.γ. Βαρέθηκα να τους δίνω στανταρντ ποσό το μήνα βρέξει χιονίσει, καταναλώνοντας ή όχι το χρόνο ομιλίας/data/sms που περιλαμβάνει το πακέτο. Υπολογίζω ότι κατα μ.ο το καρτοκινητό θα μου κοστίζει τα μισά χρήματα. Δεν πεινάω αλλά χάρισμα χρήματα δεν θέλω να δίνω απο τη στιγμή που μόνο αυξήσεις κάνουν.

 

Θα πας εναν μηνα πριν αν το πας για καρτοκινητο απο συμβολαιο,εκεινη την περιοδο θα μιλησεις και με εξυπερετηση πελατων και θα σε κατευθυνουν.Ειναι 15€ η μετατροπη.Για φορητοτητα το κανεις και την ημερα που θα ληξει,με κοστος 30€.Απλα πας μια εργασιμη πριν γιατι συνηθως κανουν νουμερα και δεν κανουν αμεσως φορητοτητα σε καρτοκινητα.Θα λενε,το συστημα τους εχει προβλημα,δεν εχουμε καρτες και γενικα θα σε κανουν την ζωη δυσκολη με απωτερο σκοπο να αναγκαστεις να ξανακανεις συμβολαιο.

Για μενα ψαξε και κανα προνομιακο αν μπορεις να βρεις και καταργησε τον παλιο σου.Γιατι τα προνομιακα συνοδευονται απο αλλαγη αριθμου.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον θες αποσύνδεση και μετατροπή σε κάρτα, θα μιλήσεις με την εξυπηρέτηση ένα μήνα πριν και θα σου πουν τι πληρώνεις (λογικά μόνο λογαριασμό αν εκκρεμεί και τέλος αποσύνδεσης). Θα σε στείλουν σε κατάστημα να πληρώσεις και να υπογράψεις και σε ένα μήνα ολοκληρώνεται. Εφόσον η ολοκλήρωση πέφτει μετά τη λήξη του συμβολαίου δεν πληρώνεις κάτι επιπλέον.

 

Πριν μερικά χρόνια έτσι ήταν που το έκανα, αλλά μπορεί κάτι να έχει αλλάξει στη διαδικασία. Πάντως στους όρους εξακολουθεί να αναγράφεται το 30ήμερο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα,

 

H Vodafone δινει δωρεάν ένα Video PASS για μια βδομάδα (14-21 Ιουνίου), ελέω mundial.

 

Ενεργοποίηση εδώ: http://bit.ly/Video_Pass_Promo

 

Προσοχή! Μόνο απο κινητό και σε 4G περιβάλλον. Στα θετικά ότι προστέθηκε το ΕΡΤ WebTV (Eννοείται ισχύει ακόμα για YouTube, Vimeo, Netflix κτλ)

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς ΔΕΝ είναι για CU!!!Είναι για όλα τα προγράμματα εκτός από αυτό....!!!! :cry::blink::down::rocket::shoot::whip::protest:

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί όποιος γνωρίζει ή/και έχει προσωπική εμπειρία να με συμβουλέψει στα παρακάτω;

 

Το 24μηνο συμβολαιό μου (RED 1) λήγει στις 29 Σεπτεμβρίου 2018. Είχα πάρει έκπτωση στην τελευταία ανανέωση που είχα κάνει (το αναφέρω απλά, φαντάζομαι δεν έχει σημασία).

Θέλω να μετατρέψω τον αριθμό σε καρτοκινητό (Καρτοκινητό Vodafone).

 

Πότε πρέπει να κάνω την αίτηση για την αλλαγή για την μικρότερη δυνατή οικονομική επιβάρυνση και πως πρέπει να το κάνω για να γίνει πιο άμεσα;

 

Από διάφορα που έχω διαβάσει ψάχνουν τρόπους για να σε χρεώσουν. Έχω σημειώσει ότι πρέπει να το κάνω 1 μήνα πριν αλλά δεν είμαι σίγουρος. Κάποιο είχε γράψει ότι καθυστέρησε κάποιες μέρες και του ζητούσαν χρήματα για τον επόμενο μήνα του συμβολαίου που ήθελε να ακυρώσει. Επειδή απο τους ίδιους το ξέρω ότι δεν θα βγάλω άκρη αν τους πάρω τηλέφωνο για κάτι τέτοιο, ζητάω βοήθεια από παιδιά που γνωρίζουν τι ακριβώς παίζει τουλάχιστον αυτή τη περίοδο.

 

υ.γ. Βαρέθηκα να τους δίνω στανταρντ ποσό το μήνα βρέξει χιονίσει, καταναλώνοντας ή όχι το χρόνο ομιλίας/data/sms που περιλαμβάνει το πακέτο. Υπολογίζω ότι κατα μ.ο το καρτοκινητό θα μου κοστίζει τα μισά χρήματα. Δεν πεινάω αλλά χάρισμα χρήματα δεν θέλω να δίνω απο τη στιγμή που μόνο αυξήσεις κάνουν.

 

και γω την ίδια απορία θα έλεγα οτι έχω, απλά έκανα την βλακεία και πήγα χτες και έκανα αίτημα για αλλαγή σε κάρτα και σήμερα έσκασα το 20αρικο για την αλλαγή και μου είπαν σε ένα μήνα..

Το θέμα μου τώρα είναι ότι η σύνδεση λήγει στις 28 Ιουνίου και η ανανέωση του χρόνου/mb κτλ κάθε μήνα γίνετε στις 19, ξέρει κανείς τι θα πληρώσω για Ιούλιο μέχρι να μου γίνει κάρτα? γιατί αυτή στο κατάστημα που το κοίταξε μου είπε οτι το πρόγραμμα είναι με 60% έκπτωση και πληρώνω γύρω στα 22€..

Μπορώ να τους πω με το που τελειώσει το συμβόλαιο να μου βγάλουν οτι προγράμματα έχει μέσα και να χρεώνομαι μόνο με βάση οτι τηλέφωνα κάνω κτλ?

Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

Με το που λήξει το πρόγραμμα σου θα πληρώνεις για 17 ημέρες κάπως ακριβώτερο πάγιο.

Φυσικά μπορεις να ζητήσεις ένα χαμηλώτερο πάγιο χωρίς δέσμευση ,

Αλλά να ξέρεις ότι πληρώνοντας τα 17/30 του νέου παγίου θα έχεις και τα 17/30 των παροχών δηλαδή π.χ αν έχεις 300 λεπτά ομιλίας δικαιούσε τα 170 και όχι όλα τα 300.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

τα 20€ που πληρώνουμε για αλλαγή σε καρτοκινητο μπαίνουν στον επόμενο(τελευταίο) λογαριασμό που πληρώνουμε? γιατί μου ήρθε ο καινούργιος λογαριασμός με -20€..
Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

τα 20€ που πληρώνουμε για αλλαγή σε καρτοκινητο μπαίνουν στον επόμενο(τελευταίο) λογαριασμό που πληρώνουμε? γιατί μου ήρθε ο καινούργιος λογαριασμός με -20€..

 

Δύσκολο, αλλιώς δεν θα μας πείραζε το κόστος μετατροπής. Δες μήπως είχες προπληρώσει πάγιο που δεν χρησιμοποίησες λόγω της διακοπής του συμβολαίου, που τώρα στον εκκαθαριστικό λογαριασμό σου μένει σαν πιστωτικό υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειχα εναν ανεξοφλητο λογαριασμο με την vodafone εδω και 2 χρονια το ποσο ειναι 250 ειχαν επικοινωνησει μαζι μου πριν απο κανα 6μηνο και μου ειχαν πει αν δεν το ξοφλησω θα μου κανουν εξωδικο εγω τους ζητουσα να κανουμε διακανοισμο αλλα εκεινη αρνιοντουσαν σημερα με πειραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι αυριο θα καταθεσουν το εξωδικο στο ειρηνοδικειο εκτοσ αν πληρωσω ολο το ποσο εγω εκανα μια καταθεση 100εθρο σημερα και προσπαθησα να κανω διακανονισμο για το υπολοιπο ποσο αλλα παλι δεν δεχτηκαν τι να κανω δεν ξερω να τους ξοφλησω η να το ρισκαρο εχεις κανει εμπειρια απο την vodafone με παρομοιο θεμα
Link to comment
Share on other sites

Ζητάς νομική συμβουλή και κάνεις δεν θα πάρει τη ευθύνη να στην δώσει. Πρέπει να συμβουλεύεις δικηγόρο.
Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο, αλλιώς δεν θα μας πείραζε το κόστος μετατροπής. Δες μήπως είχες προπληρώσει πάγιο που δεν χρησιμοποίησες λόγω της διακοπής του συμβολαίου, που τώρα στον εκκαθαριστικό λογαριασμό σου μένει σαν πιστωτικό υπόλοιπο.

μήπως αυτή στο κατάστημα το πέρασε σαν προπληρωμή για τον λογαριασμό αντί να το βάλει σαν κόστος αλλαγής σε κάρτα??

Edited by XP130TD
Xiaomi mi9 SE
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ειχα εναν ανεξοφλητο λογαριασμο με την vodafone εδω και 2 χρονια το ποσο ειναι 250 ειχαν επικοινωνησει μαζι μου πριν απο κανα 6μηνο και μου ειχαν πει αν δεν το ξοφλησω θα μου κανουν εξωδικο εγω τους ζητουσα να κανουμε διακανοισμο αλλα εκεινη αρνιοντουσαν σημερα με πειραν τηλεφωνο και μου ειπαν οτι αυριο θα καταθεσουν το εξωδικο στο ειρηνοδικειο εκτοσ αν πληρωσω ολο το ποσο εγω εκανα μια καταθεση 100εθρο σημερα και προσπαθησα να κανω διακανονισμο για το υπολοιπο ποσο αλλα παλι δεν δεχτηκαν τι να κανω δεν ξερω να τους ξοφλησω η να το ρισκαρο εχεις κανει εμπειρια απο την vodafone με παρομοιο θεμα

Έχουν μείνει 150€ ακόμα; Αν πας σε δικηγόρο δεν θα σου πάρει 50€; Καταλαβαινεις που το πάω.

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .

Εχω 3 συμβολια σε Vodafone red1 (1500 λεπτα προς ολους , 1500sms και 2GB internet) που ληγουν σε ενα μηνα .

 

Τελικη τιμη με ολους τους φορυς και για τα τρια 71,94 ευρω .

 

Μου προτεινουν ανανεωση για 18 μηνες με 74 ευρω τελικη τιμη

 

Υπαρχει περιπτωση σε cosmote με φορτοτητα για κατι καλυτερο ?

Φιλικά Γιάννης

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Έχουν μείνει 150€ ακόμα; Αν πας σε δικηγόρο δεν θα σου πάρει 50€; Καταλαβαινεις που το πάω.

 

...50 θα του πάρει μόνο και μόνο για να του πει καλημέρα, άλλα 50 για να βγάλει "χρησμό" και κανένα 100 για να μεσολαβήσει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .

Εχω 3 συμβολια σε Vodafone red1 (1500 λεπτα προς ολους , 1500sms και 2GB internet) που ληγουν σε ενα μηνα .

 

Τελικη τιμη με ολους τους φορυς και για τα τρια 71,94 ευρω .

 

Μου προτεινουν ανανεωση για 18 μηνες με 74 ευρω τελικη τιμη

 

Υπαρχει περιπτωση σε cosmote με φορτοτητα για κατι καλυτερο ?

 

Η τιμή θεωρείται καλή πάντως. Κανείς δεν γνωρίζει να σου πει με σιγουριά, πως μπορείς να πάρεις κάτι καλύτερο στην πράσινη.

 

Προσωπικά το θεωρώ απίθανο, μιας και η Cosmote, είναι πιο ακριβή (λόγο δικτύου σύμφωνα με τους ιθύνοντες της Cosmote) από την Vodafone.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα .

Εχω 3 συμβολια σε Vodafone red1 (1500 λεπτα προς ολους , 1500sms και 2GB internet) που ληγουν σε ενα μηνα .

 

Τελικη τιμη με ολους τους φορυς και για τα τρια 71,94 ευρω .

 

Μου προτεινουν ανανεωση για 18 μηνες με 74 ευρω τελικη τιμη

 

Υπαρχει περιπτωση σε cosmote με φορτοτητα για κατι καλυτερο ?

Το έγραψα και πριν άλλα κάτι παίζει με το ταπαταλκ και δεν εμφανίστηκε πάλι.

 

Αν στο σημείο που είσαι καλύπτεσαι ικανοποιητικά απο το δίκτυο η τιμή είναι χώμα για 3 1500άρια συμβόλαια για τα ελληνικά δεδομένα γιατί να αλλάξεις δίκτυο;

 

Send by ASUS Zenfone 3 Ultra 6.8" by Tapatalk

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone: Συμβόλαια, χρεώσεις, επιδοτήσεις συσκευών

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...