Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

το φοιτητικο cu πρεπει να βαζεις καθε μηνα καρτα για να μη χαθει?

 

Οχι. Δέκα λέξεις.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

το φοιτητικο cu πρεπει να βαζεις καθε μηνα καρτα για να μη χαθει?

Σίγουρα όχι, 100%. Σιγά μη βάλω κάρτα κάθε μήνα. Κάθε 3 μήνες παρά 1 ημέρα βάζω, μόνο και μόνο για να μη χάσω το χρηματικό μου υπόλοιπο και αν τους αρέσει. Αν θέλουν περισσότερα και δεν τους συμφέρει, ας μου το κόψουν.

Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά. Καινούργιο πακέτο είναι αυτό; e0a25bda6b495cf75fed8575a0eab005.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δε ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά. Καινούργιο πακέτο είναι αυτό; e0a25bda6b495cf75fed8575a0eab005.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όντως και εγώ τώρα το είδα λογικά καινούριο είναι

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόνο για φοιτητές είναι. Έχει αναφερθεί στο σχετικό θέμα. Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση. Ενεργοποιώ πάντα ένα πακέτο από το app. Σήμερα λήγει ο χρόνος και επειδή δεν μπορούσα να μπω το ενεργοποίησα από το κατάστημα. Τα υπολειπόμενα λεπτά ομιλίας δεν θα μεταφερθούν;;; Διότι βλέπω στο app ότι έχουν ημερομηνία λήξης σήμερα ενώ θα έπρεπε να αναγράφει 30 μέρες μετά.
Link to comment
Share on other sites

Μεταφέροναται μόνο αν ενεργοποιήσειις ακριβώς το ίδιο πακέτο.
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που το γράφω εδώ αλλά είναι λίγο επείγον και σχετικά σοβαρό.

Μοιράζομαι με έναν φίλο εδώ το πάρε νάχεις 100mb με κάθε ανανέωση.

Με επιφύλαξη, νομίζω πως είναι ο pektis7. Αν διαβάζει και είναι αυτός, τον παρακαλώ να μου στείλει pm γιατί πρέπει να αφαιρέσω τους αριθμούς και να τον προλάβω πριν κάνει ανανέωση!

Εγώ έκανα σήμερα.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αφού έχεις τον τηλεφωνικό αριθμό... στείλε ένα μήνυμα ή παρτον τηλέφωνο....
Link to comment
Share on other sites

αφού έχεις τον τηλεφωνικό αριθμό... στείλε ένα μήνυμα ή παρτον τηλέφωνο....
Του έστειλα pm. Ελπίζω να το δει!

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μεταφέροναται μόνο αν ενεργοποιήσειις ακριβώς το ίδιο πακέτο.

 

Το ίδιο ακριβώς πακέτο ενεργοποίησα. Απλά αντί για την εφαρμογή μου το ενεργοποίησαν από το κατάστημα. Γιατί δεν μεταφέρθηκαν;

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δυνατόν αυτό , εκτός και αν είναι λάθος. Κάλεσε την εξυπηρέτηση. Αλλά για πιο πακέτο ακριβώς πρόκειται ?
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δυνατόν αυτό , εκτός και αν είναι λάθος. Κάλεσε την εξυπηρέτηση. Αλλά για πιο πακέτο ακριβώς πρόκειται ?

 

Είναι το talk2vodafine300

Αυτό θα κάνω απλά ήθελα να ρωτήσω πρώτα αν ξέρετε κάτι για αυτό

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που το γράφω εδώ αλλά είναι λίγο επείγον και σχετικά σοβαρό.

Μοιράζομαι με έναν φίλο εδώ το πάρε νάχεις 100mb με κάθε ανανέωση.

Με επιφύλαξη, νομίζω πως είναι ο pektis7. Αν διαβάζει και είναι αυτός, τον παρακαλώ να μου στείλει pm γιατί πρέπει να αφαιρέσω τους αριθμούς και να τον προλάβω πριν κάνει ανανέωση!

Εγώ έκανα σήμερα.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

μπορείς να στείλεις sms από το σάιτ της Vodafone δωρεάν,πέντε νομίζω ημερησίως,τσεκαρε το γιατί δεν θυμάμαι καλά

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι το talk2vodafine300

Αυτό θα κάνω απλά ήθελα να ρωτήσω πρώτα αν ξέρετε κάτι για αυτό

 

Άλλαξε ... τώρα λέει : Η διάρκεια του πακέτου είναι 30 ημέρες από την ενεργοποίηση και, με τη λήξη του πακέτου τα λεπτά δεν μεταφέρονται αλλά χάνονται

Και το λέει σε όλα τα πακέτα ομιλίας.... περίεργο

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα πακέτα (ομιλίας, sms, data) το ίδιο λέει, ότι δεν μεταφέρονται.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πίστευε και Μη, Ερέυνα
Link to comment
Share on other sites

Σε όλα τα πακέτα (ομιλίας, sms, data) το ίδιο λέει, ότι δεν μεταφέρονται.

 

Στάλθηκε από το HUAWEI VNS-L21 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό το έγραφε πάντα, αν δεν κάνω λάθος. Ανεπίσημα με ενεργοποίηση του ίδιου ακριβώς πακέτου μεταφέρονται.

 

Στην περίπτωσή σου, πιστεύω πως το ίδιο πακέτο λογαριάζεται διαφορετικά αν ενεργοποιηθεί από την εφαρμογή ή από τηλέφωνο ή κατάστημα. Επίσης, μήπως σου έχουν επιλέξει αυτόματη ενεργοποίηση ενώ εσύ το αγόραζες χωρίς; Τότε σίγουρα είναι διαφορετικό. Όπως και το αντίθετο, δηλαδή να το αγόραζες με αυτόματη ενεργοποίηση και να σου έβαλαν αυτό που ισχύει για μια φορά.

 

Sent from my Honor 6X

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε ... τώρα λέει : Η διάρκεια του πακέτου είναι 30 ημέρες από την ενεργοποίηση και, με τη λήξη του πακέτου τα λεπτά δεν μεταφέρονται αλλά χάνονται

Και το λέει σε όλα τα πακέτα ομιλίας.... περίεργο

 

Πλάκα κανουν;;; Η μεταφορά του πακέτου ήταν και ο λόγος που συνέφερε η cu

Link to comment
Share on other sites

chat:Φίλιππος

 

Δεν κόπηκε, κατάλαβα τι εννοείς, απλά προέκυψε δυστυχώς ένα μικρό θέμα τεχνικό και σε ελάχιστες περιπτώσεις παρατηρήθηκε να μη συμβαίνει η μεταφορά των παροχών στον επόμενο μήνα.

 

 

Αυτό το έγραφε πάντα, αν δεν κάνω λάθος. Ανεπίσημα με ενεργοποίηση του ίδιου ακριβώς πακέτου μεταφέρονται.

 

Στην περίπτωσή σου, πιστεύω πως το ίδιο πακέτο λογαριάζεται διαφορετικά αν ενεργοποιηθεί από την εφαρμογή ή από τηλέφωνο ή κατάστημα. Επίσης, μήπως σου έχουν επιλέξει αυτόματη ενεργοποίηση ενώ εσύ το αγόραζες χωρίς; Τότε σίγουρα είναι διαφορετικό. Όπως και το αντίθετο, δηλαδή να το αγόραζες με αυτόματη ενεργοποίηση και να σου έβαλαν αυτό που ισχύει για μια φορά.

 

Sent from my Honor 6X

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν update στο θέμα. ΤΡΑΓΙΚΗ εξυπηρέτηση από το cu.

 

ΔΕΝ έχει αρθεί η μεταφορά λεπτών ισχύει κανονικά. Υπάρχει τεχνικό πρόβλημα ( μου είπαν) και για αυτό έγινε το θέμα σε κάποιους αριθμούς. Πρότειναν να μου βάλουν 300 λεπτά τα οποία όμως θα λήξουν!! Δεν έχω την δυνατότητα μεταφορά τους. Τους είπα ότι έχω πληρώσει τα λεπτά Ομικιας αυτά που από λάθος ΤΟΥΣ χάθηκαν και θέλω να μεταφερθούν. Είπαν δεν γίνεται και πρότειναν εναλλακτικά να μου διπλασιάσουν το ποσό στην επόμενη κατάθεση. Δεν το δέχτηκα γιατί με αναγκάζουν έτσι να πάω πάλι να καταθέσω ενώ θα έβαζα πάλι χρήματα σε δυο μήνες. Άκρη δεν βγάλαμε και μιλάω με την εξυπηρέτηση πελατών στην βονταφον τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν update στο θέμα. ΤΡΑΓΙΚΗ εξυπηρέτηση από το cu.

 

ΔΕΝ έχει αρθεί η μεταφορά λεπτών ισχύει κανονικά. Υπάρχει τεχνικό πρόβλημα ( μου είπαν) και για αυτό έγινε το θέμα σε κάποιους αριθμούς. Πρότειναν να μου βάλουν 300 λεπτά τα οποία όμως θα λήξουν!! Δεν έχω την δυνατότητα μεταφορά τους. Τους είπα ότι έχω πληρώσει τα λεπτά Ομικιας αυτά που από λάθος ΤΟΥΣ χάθηκαν και θέλω να μεταφερθούν. Είπαν δεν γίνεται και πρότειναν εναλλακτικά να μου διπλασιάσουν το ποσό στην επόμενη κατάθεση. Δεν το δέχτηκα γιατί με αναγκάζουν έτσι να πάω πάλι να καταθέσω ενώ θα έβαζα πάλι χρήματα σε δυο μήνες. Άκρη δεν βγάλαμε και μιλάω με την εξυπηρέτηση πελατών στην βονταφον τώρα.

 

Στη θεση σου θα επαιρνα διπλασιασμο χρηματων,οποτε θα βαλεις χρηματα μεν αλλα θα το παρατεινεις για ενα διμηνο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατι ακομα,πως μπορω να παρω τη προσφορα με ευρωπαικη καρτα νεων;

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Στη θεση σου θα επαιρνα διπλασιασμο χρηματων,οποτε θα βαλεις χρηματα μεν αλλα θα το παρατεινεις για ενα διμηνο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατι ακομα,πως μπορω να παρω τη προσφορα με ευρωπαικη καρτα νεων;

 

Το θέμα είναι ότι εγώ έβαλα λεφτά για χρόνο ομιλίας που τον χρειαζομαι τώρα. Όχι σε δυο μήνες που θα έχω πάλι να βάλω.

Link to comment
Share on other sites

Στη θεση σου θα επαιρνα διπλασιασμο χρηματων,οποτε θα βαλεις χρηματα μεν αλλα θα το παρατεινεις για ενα διμηνο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 32 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Κατι ακομα,πως μπορω να παρω τη προσφορα με ευρωπαικη καρτα νεων;

 

Στέλνεις τον κωδικό της κάρτας νέων στο 1280 (αν θυμάμαι καλά) και ενεργοποιείται για 1 χρόνο από εκείνη τη στιγμή

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...