Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε φοιτητικό CU σήμερα διαπίστωσα ότι έχουν εξαφανιστεί από το λογαριασμό μου όλα τα αθροισμένα MB και λεπτά ομιλίας προς CU που μπαίνουν κάθε 1η του μήνα. Έχουν μείνει μόνο τα 600' και 600ΜΒ του τρέχοντος μήνα.

Για κάντε έναν έναν έλεγχο στους λογαριασμούς σας.

 

εμενα υπαρχουν ακομη, μηπως εβαλες καποια προσφορα αλλη και στα εσβησε ; αν και δεν θα επρεπε

Link to comment
Share on other sites

Σε φοιτητικό CU σήμερα διαπίστωσα ότι έχουν εξαφανιστεί από το λογαριασμό μου όλα τα αθροισμένα MB και λεπτά ομιλίας προς CU που μπαίνουν κάθε 1η του μήνα. Έχουν μείνει μόνο τα 600' και 600ΜΒ του τρέχοντος μήνα.

Για κάντε έναν έναν έλεγχο στους λογαριασμούς σας.

 

Εμένα παραμένουν ως έχει, δηλαδή αθροισμένα τα πακέτα.

Να σε ρωτήσω κάτι άλλο... μήπως θυμάσαι ημερομηνία που το είχες μετατρέψει σε φοιτητικό;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα υπάρχουν όλα στο υπόλοιπο

Α) μήπως έγινε special? Για κοίτα αν υπάρχουν τα φοιτητικά πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι τα special; Τα βλέπω κανονικά τα φοιτητικά πακέτα. Μα έτσι και αλλιώς μου εξαφάνισε τα αθροισμένα από προηγούμενους μήνες, μου έχει διατηρήσει τα 600' και 600MB του τρέχοντος μήνα. Αν μου είχε καταργήσει το φοιτητικό πακέτο, δεν θα είχαν εξαφανιστεί και αυτά;

 

Να σε ρωτήσω κάτι άλλο... μήπως θυμάσαι ημερομηνία που το είχες μετατρέψει σε φοιτητικό;

 

Δεν θυμάμαι ακριβή ημερομηνία. Ήταν πάντως με πραγματικό πάσο. Αν είχα πάρει τον αριθμό την πρώτη χρόνια πάνε 5 χρόνια, αλλά πολύ πιθανόν να το είχα πάρει κάποια επόμενη χρονιά.

Edited by tegeatis
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι τα special; Τα βλέπω κανονικά τα φοιτητικά πακέτα. Μα έτσι και αλλιώς μου εξαφάνισε τα αθροισμένα από προηγούμενους μήνες, μου έχει διατηρήσει τα 600' και 600MB του τρέχοντος μήνα. Αν μου είχε καταργήσει το φοιτητικό πακέτο, δεν θα είχαν εξαφανιστεί και αυτά;

Είναι το πακέτο για όσους τους κόβουν το φοιτητικό..

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Είναι το πακέτο για όσους τους κόβουν το φοιτητικό..

 

Και που το αναφέρει αυτό το special; Έχω φάει το MyCU δεν το βλέπω πουθενά. Στα πακέτα "Φοιτητικά" μου τα αναφέρει.

Σε όσους έγινε αυτή η μετατροπή έχασαν τα αθροισμένα υπόλοιπα;

Link to comment
Share on other sites

Στην ομιλία είναι, αλλά αφού βλέπεις ακόμα τα φοιτητικά γι αυτό δεν βλέπεις τα special. Αν στο έχουν κόψει θα σου ερθει τις επομενες μέρες μηνυμα οτι ενεργοποιήθηκε η προσφορά cu special.
Link to comment
Share on other sites

Και που το αναφέρει αυτό το special; Έχω φάει το MyCU δεν το βλέπω πουθενά. Στα πακέτα "Φοιτητικά" μου τα αναφέρει.

Σε όσους έγινε αυτή η μετατροπή έχασαν τα αθροισμένα υπόλοιπα;

Δεν φαίνονται πουθενά...έχουν ενημερώσει εδώ κάποια μέλη, ότι ενημερώνουν τηλεφωνικώς...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Δεν φαίνονται πουθενά...έχουν ενημερώσει εδώ κάποια μέλη, ότι ενημερώνουν τηλεφωνικώς...

 

Δηλαδή, βαφτίζουν το ίδιο πρόγραμμα με άλλο όνομα για να δικαιολογήσουν την λεηλασία στα αθροισμένα υπόλοιπα.

Γιατί καλά έφαγαν όλο το καλοκαίρι τα 6ευρα στα γιγανύχτες και πακέτα ιντερνετ ώστε να μου μαζευτούν τα 600MB/μήνα για τις κρύες και μίζερες νύχτες του χειμώνα και στο τέλος μου έφαγαν και τα 5GB υπόλοιπο που είχα μαζέψει...

Ας το έλεγαν νωρίτερα να δούμε πόσα θα είχαν εισπράξει τους τελευταίους μήνες!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι έχει συμβεί σε εσένα...αφού λες ότι υπάχουν τα πακέτα του φοιτητικού τότε δεν στο έχουν καταργήσει...ρώτα στο FB ή στο τηλέφωνο να δούμε τι θα πουν...εκτός αν στο καταρ΄γησουν , πχ αύριο...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Τους έστειλα στο chat αλλά δεν ήξερε να μου απαντήσει και θα με πάρουν αύριο τηλέφωνο.

Αλλά έτσι όπως το βλέπω, μάλλον αυτή η μετατροπή πακέτου έχει γίνει. Όλα ταιριάζουν σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα. Ηθελα να σας κανω μια ερωτηση σχετικα με την ταχύτητα του ιντερνετ στο vodafone cu. Είχα χρόνια vodafone συμβολαιο και πριν λιγες μερες το μετετρεψα σε κάρτα (ναι, ναι, για οικονομικους λόγους όπως πολλοι) Ομως παρατηρησα ότι παροτι ο παροχος δεν αλλαξε, η ταχύτητα του ιντερνετ δεν είναι η ίδια - και δεν εχω αλλαξει συσκευη. Δηλαδη δεν πιανω ποτέ και πουθενα ταχύτητα 4g!!!! Εχει συμβει σε κανεναν σας? Έκανα κάτι στις ρυθμίσεις? Δεν έχω όμως πειράξει κάτι...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα στην παρεα. Ηθελα να σας κανω μια ερωτηση σχετικα με την ταχύτητα του ιντερνετ στο vodafone cu. Είχα χρόνια vodafone συμβολαιο και πριν λιγες μερες το μετετρεψα σε κάρτα (ναι, ναι, για οικονομικους λόγους όπως πολλοι) Ομως παρατηρησα ότι παροτι ο παροχος δεν αλλαξε, η ταχύτητα του ιντερνετ δεν είναι η ίδια - και δεν εχω αλλαξει συσκευη. Δηλαδη δεν πιανω ποτέ και πουθενα ταχύτητα 4g!!!! Εχει συμβει σε κανεναν σας? Έκανα κάτι στις ρυθμίσεις? Δεν έχω όμως πειράξει κάτι...

4G στο 1285 νομίζω αν στείλεις.

Link to comment
Share on other sites

4G στο 1285 νομίζω αν στείλεις.

 

ευχαριστώ φίλε, είναι τελικά 4g NAI η ενεργοποίηση, και θέλει λέει 24 ώρες να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Μα τρελάθηκα, σερνότανε το δικτυο και δεν ήξερα τι έφταιγε

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ φίλε, είναι τελικά 4g NAI η ενεργοποίηση, και θέλει λέει 24 ώρες να ολοκληρωθεί η διαδικασία. Μα τρελάθηκα, σερνότανε το δικτυο και δεν ήξερα τι έφταιγε

 

Κανε restart μεσα σε μια ωρα θα ειναι ενταξει.Το 3G γενικα σερνεται...

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

. Έκανα κάτι στις ρυθμίσεις? Δεν έχω όμως πειράξει κάτι...

κάνε και μια δωρεάν κλήση στο 1392

για τίς ρυθμίσεις ...δεν χάνεις τίποτα

και restart...

 

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4G στο 1285 νομίζω αν στείλεις.

 

4G ΝΑΙ στο 1285 για ενεργοποίηση

4G ΟΧΙ στο 1285 για απενεργοποίηση.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εχω μια παλια sim (ala carte νουμερο).προσπαθησα να ενεργοποιησω το 4G αλλα ειναι παλια H sim και δεν γινεται!

ποσο κοστιζει η αλλαγη σε 4G ? Μηπως ειναι δωρεαν σαν την WIND ? ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Το κόστος αντικατάστασης είναι 5 ευρώ. Αν όμως ζητήσεις καινούριο νούμερο είναι δωρεάν στα περισσότερα καταστήματα.
Link to comment
Share on other sites

Το κόστος αντικατάστασης είναι 5 ευρώ. Αν όμως ζητήσεις καινούριο νούμερο είναι δωρεάν στα περισσότερα καταστήματα.

 

Ακριβώς,εμένα μου ζήτησαν και ανανεωση(7€ ελάχιστο ποσο).

Το έκανα στο κατάστημα της Τούμπας στη Θεσσαλονίκη.Ειναι στη Λαμπράκη ψηλά,στα coffee island που είναι μετά το φανάρι με τη Διαγορα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω, εχω Vodafone CU (κανονικο), και εχω ενεργοποιημενο ενα πακετο, που ομως ληγει σε λιγο, αν πριν τη ληξη του ενεργοποιησω το ιδιο πακετο, τα λεπτα ομιλιας θα συναθροίστουν, και η ημερομηνια ληξης τους θα μεταφερθει στο επομενο μηνα, η αυτο ισχυει μονο για τα φοιτητικα ;
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω, εχω Vodafone CU (κανονικο), και εχω ενεργοποιημενο ενα πακετο, που ομως ληγει σε λιγο, αν πριν τη ληξη του ενεργοποιησω το ιδιο πακετο, τα λεπτα ομιλιας θα συναθροίστουν, και η ημερομηνια ληξης τους θα μεταφερθει στο επομενο μηνα, η αυτο ισχυει μονο για τα φοιτητικα ;

Ναι κανονικά θα προστεθούν όλα τα υπόλοιπα ... εγώ το κάνω συνήθως την ημέρα της λήξης για 100% σιγουριά :)

Link to comment
Share on other sites

Update στο θέμα που προανέφερα.

Ενώ με είχαν βεβαιώσει ότι θα καταναλώνονται πρώτα τα 300 λεπτά που μου έδωσαν μπόνους για το τεχνικό τους λάθος, αυτό δεν συνέβαινε. Αφού μίλησα ΠΑΛΙ με το τεχνικό τμήμα λοιπόν και μετά από ώρα συζήτησης βρήκαμε μια ικανοποιητική λύση στο πρόβλημα.

Να αναφέρω μόνο κάτι για να ξέρετε ....

 

Αν ενεργοποιείτε ένα πακέτο από την εφαρμογή και μετά το ενεργοποιήσεις από κατάστημα πχ το ίδιο πακέτο, είναι σαν να κανείς διαφορετικά πράγματα και χάνεις το προηγούμενο. ( ξέρουν το πρόβλημα και προσπαθούν μα το λύσουν......)

 

Επίσης αν έχετε ενεργοποιήσει ένα πακέτο και μετά σας δώσουν κάποιο μπόνους με ημερομηνία λήξης.... πρώτα καταναλώνεται το πακέτο σου....! Δηλαδή το μπόνους είναι σαν να μη στο έδωσαν καν!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επίσης αν έχετε ενεργοποιήσει ένα πακέτο και μετά σας δώσουν κάποιο μπόνους με ημερομηνία λήξης.... πρώτα καταναλώνεται το πακέτο σου....! Δηλαδή το μπόνους είναι σαν να μη στο έδωσαν καν!!!!

 

Νομίζω πως ο τρόπος με τον οποίο καταναλωνονται τα λεπτά/mb γίνεται σύμφωνα το ποιο πακέτο λήγει πιο σύντομα. Καλύτερα θα ταν να μετράνε πρώτα τα δώρα ή ακόμα καλύτερα να έχεις την δυνατότητα επιλογής της σειράς κατανάλωσης.

Link to comment
Share on other sites

Update στο θέμα που προανέφερα.

Ενώ με είχαν βεβαιώσει ότι θα καταναλώνονται πρώτα τα 300 λεπτά που μου έδωσαν μπόνους για το τεχνικό τους λάθος, αυτό δεν συνέβαινε. Αφού μίλησα ΠΑΛΙ με το τεχνικό τμήμα λοιπόν και μετά από ώρα συζήτησης βρήκαμε μια ικανοποιητική λύση στο πρόβλημα.

Να αναφέρω μόνο κάτι για να ξέρετε ....

 

Αν ενεργοποιείτε ένα πακέτο από την εφαρμογή και μετά το ενεργοποιήσεις από κατάστημα πχ το ίδιο πακέτο, είναι σαν να κανείς διαφορετικά πράγματα και χάνεις το προηγούμενο. ( ξέρουν το πρόβλημα και προσπαθούν μα το λύσουν......)

 

Επίσης αν έχετε ενεργοποιήσει ένα πακέτο και μετά σας δώσουν κάποιο μπόνους με ημερομηνία λήξης.... πρώτα καταναλώνεται το πακέτο σου....! Δηλαδή το μπόνους είναι σαν να μη στο έδωσαν καν!!!!

Αυτο με το πακετο ισχυει. Ακομα και αν ειναι ενα πακετο ιδιο αν το κανεις απο εφαρμογη και μετα απο καταστημα ειναι σαν διαφορετικο

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...