Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σιγά σιγά θα το βάλουν σε όλους, γιατι οχι ;;;

5 ημέρες λιγότερες τον μήνα τα πακέτα άρα 5Χ12=60 ημέρες δηλαδή 2 μηνες κερδος για την εταιρεία άρα +15-20 ευρω παραπάνω απο τον κάθε χρηστη τον χρόνο, χωρις να κανουν αύξηση τιμής !!!

Τους μόνιμους χρήστες καρτας μας στέλνουν με το ζόρι σε συμβόλαιο 10-15 ευρω (με παροχές τα μισα να το θυμηθείτε) και τους άλλους, που το εχουν για δεύτερη καρτα, τους βάζουν ενοίκιο με τον χρονο την καρτα 30-40 ευρω :(

Προσωπικά κανω ελάχιστη χρήση κινητού, μονο τα ΜΒ με νοιάζουν τους καλοκαιρινούς μηνες ...

Θα τους βάζω 10 το τρίμηνο και το καλοκαιρι κανα πακέτο data.

 

αφου κανεις ελαχιστη χρηση ποιος ο λογος να εχεις τοσες καρτες/αριθμους;λογικο δεν ειναι οτι απο καποιο σημείο και μετα αν ο αλλος εχει 5 νούμερα θα κοιταξουν να τα "εξαφανισουν";

 

Χθεσινό SMS από τη Vodafone.

"Σου απομένουν 239Hr-9Min-21Sec προς όλους από το Student Xclusive 6. Για να μην τα χάσεις, ανανέωσέ το πριν τις 01-10-2017 23:59 στέλνοντας 95 στο 1252 και θα μεταφερθούν αυτόματα!".

Αν αντί για αποστολή 95 στο 1252 κάνω ενεργοποίηση πακέτου μέσω του My CU χάνεται ο χρόνος αυτός;

Με την αποστολή 95 στο 1252 γίνεται ανανέωση του πακέτου ή απλά όπως αναφέρει το SMS τους γίνεται μόνο αυτόματη μεταφορά των υπολοίπων στον επόμενο μήνα;

 

επρεπε να κανεις ανανεωση του πακετου που ειχες για να μην χαθουν,με οποιο τροπο σε βολευει.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

επρεπε να κανεις ανανεωση του πακετου που ειχες για να μην χαθουν,με οποιο τροπο σε βολευει.

 

Ευχαριστώ!

Έχω ακόμη περιθώριο χρόνου ως τα μεσάνυχτα σήμερα!

 

Edit: Το πέρασα. Διατηρήθηκαν και τα ΜΒ που είχα, έστω και αν δεν αναφερόταν αυτό στο SMS που μου έστειλαν.

Edited by nikomas50
Nikomas
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Έχω ακόμη περιθώριο χρόνου ως τα μεσάνυχτα σήμερα!

 

Edit: Το πέρασα. Διατηρήθηκαν και τα ΜΒ που είχα, έστω και αν δεν αναφερόταν αυτό στο SMS που μου έστειλαν.

Ναι δεν τα χανεις αυτα.Μεταφερονται τον επομενο μηνα οσο ειναι σε διαρκεια και ανανεωνεις με το βασικο πακετο.

Δυο πράγματα είναι άπειρα, το σύμπαν και η ανθρώπινη βλακεία, αλλά για το σύμπαν δεν είμαι εντελώς σίγουρος
Link to comment
Share on other sites

Τελικά οι 25 μέρες αντί για 30 θα ισχύσει και στα φοιτητικά;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Τα special αλλάζουν διάρκεια,όχι το φοιτητικό.

Edit διορθωση τα special αλλάζουν κοστος. 30 μέρες μένουν και αυτά και τα φοιτητικά.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Τα special αλλάζουν διάρκεια,όχι το φοιτητικό.

 

Είναι επιβεβαιωμένο αυτό; γιατί δεν νομίζω ότι λέει αυτό η ανακοίνωση. Αίσχος πάντως η αύξηση 2 μήνες μετά την προηγούμενη.. ενώ δίνουν 1500 λεπτά σε νέα νούμερα με 8.5€.

Link to comment
Share on other sites

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7340386#post7340386

Εγω δεν βλέπω κάτι για τα φοιτητικά στη συγκεκριμένη ανακοινωση. Για τα Special εχετε δικιο,κόστος αλλάζει,οχι η διάρκεια. Μαλλον αυτο ήθελα να γράψω και μπερδεύτηκα.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν λέει, γιατί για κάθε ομάδα πακέτων αναφέρει οτι μειώνεται η διάρκει σε 25 μέρες (το αναφέρει δύο φορές), ενώ για το special δεν το αναφέρει και λέει πως τα λοιπά χαρακτηριστικά παραμένουν αναλλοίωτα.

Καλώς δεχτήκαμε και τα 30 λεπτα ανα ανανέωση!

Την ανακοίνωση την έχουν δύο φορές για να μας επιβεβαιώσουν οτι δεν τρολλάρουν;

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40533&dateFrom=&dateUntil=

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40534&dateFrom=&dateUntil=

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τις 25 μέρες ελπίζω να μην το αλλάξουν και στα φοιτητικά πήγε το πακέτο από 4 στα 7 ευρώ :mad:
Link to comment
Share on other sites

πάει το e-food από τους κωδικούς CU Edited by loyros
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

πάει το e-food από τους κωδικούς CU
Εμένα μου το βγάζει ακόμα στην εφαρμογή του cu πάντως αν και στην εφαρμογή my Vodafone δεν υπάρχει πλέον
Link to comment
Share on other sites

ναι για δοκίμασε να πάρεις και θα δεις.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

ναι για δοκίμασε να πάρεις και θα δεις.
Όντως. Κρίμα και ήταν καλή προσφορά. Ελπίζω να παραμείνει η προσφορά με τα simply burgers
Link to comment
Share on other sites

αν την κόψουν αυτή θα κατέβω σε διαδήλωση!
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Τελος του μηνα γυρναει σε cu το συμβολαιο μου. Πως κανω ανανεωση χρονου? Μονο με καρτα η και internet? Δινει gb δωρο σε καθε ανανεωση?ευχαριστω
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Τελος του μηνα γυρναει σε cu το συμβολαιο μου. Πως κανω ανανεωση χρονου? Μονο με καρτα η και internet? Δινει gb δωρο σε καθε ανανεωση?ευχαριστω

 

Με κάρτα ανανέωσης, σε κατάστημα και μέσω χρεωστικής. Δίνει 500MB. Αν κάνεις μέσω χρεωστικής κάρτας, παίρνεις άλλα 500MB για 15 ημέρες.

 

Περισσότερα εδώ: https://www.vodafonecu.gr/online-ananeosi-xronou-omilias/

Edited by Ilovemetal
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω. Ειχα την εντυπωση οτι υπαρχρι καποιο bonus που ενεργοποιεις και τα περνεις αυτοματα τα 500 με ανανεωση..
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω. Ειχα την εντυπωση οτι υπαρχρι καποιο bonus που ενεργοποιεις και τα περνεις αυτοματα τα 500 με ανανεωση..

φυσικά και ενεργοποιείς το bonus πρώτα,500mb η 2 ώρες προς voda

στη πρώτη ανανέωση του μήνα

1810eb4cde7d3c3f9096f1f8e33954a2.jpg

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστω. Ειχα την εντυπωση οτι υπαρχρι καποιο bonus που ενεργοποιεις και τα περνεις αυτοματα τα 500 με ανανεωση..

Μπόνους και ΧΑΡΑΤΣΙ...από αρχές Νοεμβρίου θα είσαι μείον 30 λετπά ανά ανανέωση.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

CU Free Running Days και έχεις φτερά!

ΔΩΡΕΑΝ 1GB από Παρασκευή 6/10 έως Κυριακή 8/10!

Για εγγραφή στείλε RedBull με δωρεάν SMS στο 1252

 

 

Όροι και προϋποθέσεις

 

Για εγγραφή στείλε Redbull με δωρεάν SMS στο 1252 από τις 4/10 έως και 8/10 στις 23:59

Τα δωρεάν ΜΒ ισχύουν για χρήση από Παρασκευή 06/10, στις 00:01 έως Κυριακή 08/9, στις 23:59

Για το υπόλοιπο σου θα ενημερωθείς μέσω SMS στο 80% και στο 100% της χρήσης

Προτεραιότητα στην κατανάλωση έχουν τα συγκεκριμένα MB

Μπορεί να ενεργοποιηθεί μόνο μια φορά

Η προσφορά ισχύει για συνδρομητές CU που έχουν κάνει μια ανανέωση χρόνου ομιλίας οποιασδήποτε αξίας τους τελευταίους δύο μήνες

Link to comment
Share on other sites

EIΣAI ETOIMOΣ! AΠO 6/10 EΩΣ K 8/10 EXEIΣ ΔΩPEAN 1GB ΓIA NA ΔEIΣ TO REDBULL ART OF MOTION K NA ΣEPΦAPEIΣ OΠOY ΘEΣ. ΘA ΛABEIΣ SMS ΣTO 80% K 100% THΣ XPHΣH ΣOY.

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το πηρα το 1GB για ΠΣΚ,ευτυχως που επεσε πανω που τελειωσε το 1GB+κατι λιγα mb παρε να χεις εδω και μια βδομαδα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πρώτα καταναλώνετε αυτό το GB?

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Ναι,εχει προτεραιοτητα απο ολα τα αλλα πακετα δεδομενων.Δεν γνωριζω αν εχει προτεραιοτητα εναντι στα 10Gb απο τις γκιγκανυχτες.

 

----- προσθήκη μηνύματος 82 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπόνους και ΧΑΡΑΤΣΙ...από αρχές Νοεμβρίου θα είσαι μείον 30 λετπά ανά ανανέωση.

 

Θα ισχυσει μαλλον για τις ανανεωσεις με καρτα ανανεωσης.Δεν νομιζω για την online,οταν τα χρηματα πανε κατευθειαν στην εταιρεια.Μονος μεσαζοντας ειναι το online payment της Alpha Bank με την οποια ειναι συνεργατης.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Και κατι ακομα,μπορεις με καποια sms να κανεις refill του πακετου στη μιση τιμη.Προυποθεση ειναι να περασουν 15 μερες απο την ενεργοποιηση του.

Γινεται για ολα τα πακετα,ανεξαρτητα αν ειναι με αυτοματη ενεργοποιηση ή οχι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...