Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γιατί σε μπέρδεψε; Η υπηρεσία είναι πολύ παλιά σε όλους τους παρόχους. Η wind την έκοψε πριν πολλά χρόνια και η voda/cote την κουτσούρεψαν αρκετά με πολλούς περιορισμούς. Στη cote σκέψου αν στείλεις 5€ σε άλλο νουμερο ανανεώνεται και το τρίμηνο λήξης κανονικά σα να έβαζε κανονική κάρτα

 

Κατάλαβα! Ευχαριστώ!

Δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ την υπηρεσία, αλλά πλέον έχουν μαζευτεί €12+ και αφού δεν τα χρησιμοποιώ για μένα για να βάζω την €10 κάρτα για να παίρνω τα 500ΜΒ + 500ΜΒ (για 15 μέρες), λέω να τα στείλω στη μητέρα μου που αγοράζει το πακέτο ομιλίας με €6. Στο πακέτο που θα αγοράσει με αυτά τα λεφτά μεταφέρονται κανονικά ότι έχει από το ίδιο πακέτο προηγούμενων μηνών, έτσι;

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα! Ευχαριστώ!

Δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ την υπηρεσία, αλλά πλέον έχουν μαζευτεί €12+ και αφού δεν τα χρησιμοποιώ για μένα για να βάζω την €10 κάρτα για να παίρνω τα 500ΜΒ + 500ΜΒ (για 15 μέρες), λέω να τα στείλω στη μητέρα μου που αγοράζει το πακέτο ομιλίας με €6. Στο πακέτο που θα αγοράσει με αυτά τα λεφτά μεταφέρονται κανονικά ότι έχει από το ίδιο πακέτο προηγούμενων μηνών, έτσι;

 

Ναι,δεν επηρεαζεται αυτο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα! Ευχαριστώ!

Δεν την έχω χρησιμοποιήσει ποτέ την υπηρεσία, αλλά πλέον έχουν μαζευτεί €12+ και αφού δεν τα χρησιμοποιώ για μένα για να βάζω την €10 κάρτα για να παίρνω τα 500ΜΒ + 500ΜΒ (για 15 μέρες), λέω να τα στείλω στη μητέρα μου που αγοράζει το πακέτο ομιλίας με €6. Στο πακέτο που θα αγοράσει με αυτά τα λεφτά μεταφέρονται κανονικά ότι έχει από το ίδιο πακέτο προηγούμενων μηνών, έτσι;

 

Aπλά αν τηρείς αυτό τον όρο στείλτα ναι. Το πακέτο ισχύει κανονικά η μεταφορά δεν έχει σχέση με το από που θα είναι τα χρήματα

Προϋπόθεση για τη χρήση της υπηρεσίας είναι ο συνδρομητής από τον οποίο γίνεται η μεταφορά να έχει πραγματοποιήσει συνολικό ποσό ανανεώσεων τουλάχιστον 25€ (ονομαστική αξία) τους τελευταίους 3 μήνες.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην κόκκινη παρέα. Εχω ένα νούμερο Vodafone που δεν το χρησιμοποιώ πολύ και βρήκα μια αναπάντητη από το 210.000.1450 . Το έψαξα στο internet αλλά τίποτα. Ξέρει κανείς εαν είναι από τη Vodafone; Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Επίσης εαν μπορεί να μου πει κάποιος ποιό καρτοκινητό της Vodafone έχει το φτηνότερο πακέτο προς όλους.

 

210 000 Είναι από ΟΤΕ - Cosmote.

Το CU εχει το φτηνώτερο πακέτο προς όλους.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Επειδη δεν ειχα καρτοκινητη μεχρι προσφατα ηθελα να ρωτησω τα λεπτα ομιλιας και ΜΒ χανονται με την ληξη του πακετου,δεν μεταφερονται αν κανεις ανανεωση πριν ληξουν σωστα?

Επισης τι εννοει το CU με το να γινει online ανανεωση ?να γινει μεσω εφαρμογης κινητου η κομπιουτερ και οχι με SMS?

Ευχαριστω προκαταβολικα

Link to comment
Share on other sites

1.λαθος μεταφέρονται αν ενεργοποιήσεις το ίδιο πακέτο,αλλά όχι σε όλα

2.κινητο ή pc,μπες στο cu και δες τι δίνει με ανανέωση χρονου ομιλίας, η στα πακέτα

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Επειδη δεν ειχα καρτοκινητη μεχρι προσφατα ηθελα να ρωτησω τα λεπτα ομιλιας και ΜΒ χανονται με την ληξη του πακετου,δεν μεταφερονται αν κανεις ανανεωση πριν ληξουν σωστα?

Επισης τι εννοει το CU με το να γινει online ανανεωση ?να γινει μεσω εφαρμογης κινητου η κομπιουτερ και οχι με SMS?

Ευχαριστω προκαταβολικα

 

Καλησπέρα,

 

Όσον αφορά τα λεπτά ομιλίας, μεταφέρονται σίγουρα. Νομίζω και τα MB, αλλά δεν βάζω το χέρι μου στη φωτιά.

 

Η online ανανέωση πραγματοποιείται μέσω χρεωστικής κάρτας. Όχι μέσω SMS.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Πάω Αγγλία για 5 μέρες.

Κάποιο καλό πρόγραμμα για ιντερνέτ και ομιλια εκει υπάρχει;

Ξέρετε κάτι;

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Πάω Αγγλία για 5 μέρες.

Κάποιο καλό πρόγραμμα για ιντερνέτ και ομιλια εκει υπάρχει;

Ξέρετε κάτι;

δεν ισχύει η περιαγωγή εκεί?

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

Πάω Αγγλία για 5 μέρες.

Κάποιο καλό πρόγραμμα για ιντερνέτ και ομιλια εκει υπάρχει;

Ξέρετε κάτι;

 

Cu combo 600 βαλε για ομιλια.Για ιντερνετ μπορεις Nata giga day,το αντιστοιχο για ΣΚ με 210MB και 420Mb οριο ορθης χρησης λογω περιαγωγης.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

πετυχα πωλητη σημερασ που εδινε cu, με 10 ευρω καρτα σου εδινε 1500 προς ολους και 2,5gb... για ενα χρονο ομως....οχι για παντα
Link to comment
Share on other sites

πετυχα πωλητη σημερασ που εδινε cu, με 10 ευρω καρτα σου εδινε 1500 προς ολους και 2,5gb... για ενα χρονο ομως....οχι για παντα

 

Θεσσαλονικη που εχει;

Γιατι ακουσα οτι προωθουνται...

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Για κάποιον που δεν τον πειράζει να αλλάξει αριθμό είναι καλά αλλά όχι για ένα χρόνο. Ο ΟΤΕ και η WIND δίνουν τις ίδιες κάρτες χώρις τον περορισμό του του 1 χρόνου εκτός αν ισχύει το ίδιο και δεν το λένε.
Link to comment
Share on other sites

Cu combo 600 βαλε για ομιλια.Για ιντερνετ μπορεις Nata giga day,το αντιστοιχο για ΣΚ με 210MB και 420Mb οριο ορθης χρησης λογω περιαγωγης.

Το cu combo

Ειναι ενεεργο

Ιντερνετ επισης θα χρειαστω για τριημερο-4ημερο εντός εβδομαδας

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Το cu combo

Ειναι ενεεργο

Ιντερνετ επισης θα χρειαστω για τριημερο-4ημερο εντός εβδομαδας

 

Βαλε με 6€ τα 600Mb.Απλα με αυτοματη ενεργοποιηση παιρνεις και αλλα 500.Οποτε εχεις 1.100Mb για χρηση σε περιαγωγη και το Just Surf Bonus με 10€ καρτα που ειναι 500Mb.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Βαλε με 6€ τα 600Mb.Απλα με αυτοματη ενεργοποιηση παιρνεις και αλλα 500.Οποτε εχεις 1.100Mb για χρηση σε περιαγωγη και το Just Surf Bonus με 10€ καρτα που ειναι 500Mb.

 

Ευχαριστώ πολύ

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονικη που εχει;

Γιατι ακουσα οτι προωθουνται...

 

ενας πιτσιρικας ηταν εγνατια στο υψος της κολομβου.....απο τη κατω πλευρα της εγνατιας που εχει τους ζυγους αριθμους δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

Θεσσαλονικη που εχει;

Γιατι ακουσα οτι προωθουνται...

 

Σε ολο το κέντρο έχει.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

πετυχα πωλητη σημερασ που εδινε cu, με 10 ευρω καρτα σου εδινε 1500 προς ολους και 2,5gb... για ενα χρονο ομως....οχι για παντα

 

στο μετρο της Δαφνης που περασα ειδα και εγω που εδιναν αυτα τα νουμερα που εδιναν 1500 λεπτα προς ολους και 2,5gb αλλα δεν ρωτησα για ποσο καιρο θα δινει αυτην προσφορα και μαλλον αφορα μονο αυτα τα νεα νουμερα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

στο μετρο της Δαφνης που περασα ειδα και εγω που εδιναν αυτα τα νουμερα που εδιναν 1500 λεπτα προς ολους και 2,5gb αλλα δεν ρωτησα για ποσο καιρο θα δινει αυτην προσφορα και μαλλον αφορα μονο αυτα τα νεα νουμερα.

 

Ναι μόνο για έναν χρόνο ισχύει αυτή η προσφορά. Το λένε και στο τσατ εάν ρωτήσεις..... πάντως εγώ σχεδόν από όλους τους σταθμούς μετρό που έχω περάσει έχει κοπελίτσες που προμοταρουν την συγκεκριμένη προσφορά και φυσικά υπάρχουν και οι αντίστοιχες της Κοσμοτε με την ίδια προσφορά :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι μόνο για έναν χρόνο ισχύει αυτή η προσφορά. Το λένε και στο τσατ εάν ρωτήσεις..... πάντως εγώ σχεδόν από όλους τους σταθμούς μετρό που έχω περάσει έχει κοπελίτσες που προμοταρουν την συγκεκριμένη προσφορά και φυσικά υπάρχουν και οι αντίστοιχες της Κοσμοτε με την ίδια προσφορά :)

 

ναι δεν λεω καλη προσφορα για καποιον που δεν εχει φοιτητικο πακετο ή τα cu special σε οσους εχουνε κοψει το φοιτητικο αλλα εγω θα ηθελα και καποια sms να δινανε! , επισης αφορα μονο 1 χρονο και επισης μονο για νεα νουμερα οποτε δεν εξυπηρετει να αλλαξεις το νουμερο σου; , μονο εαν θελεις το data 2,5 να το κανεις hotspot και να μπαινεις απο κινητο ή απο υπολογιστη τοτε ναι αξιζει.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Στο vodafonecu.gr, οι όροι χρήσης εξακολουθούν να γράφουν:

 

Για ανανεώσεις χρόνου ομιλίας που θα πραγματοποιούνται από 01 Οκτωβρίου 2012 και έπειτα η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων είναι 6 μήνες από την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης χρόνου ομιλίας.

 

Τους το επεσήμανα πριν από ένα μήνα περίπου, αλλά δεν ασχολήθηκαν να το διορθώσουν. Οπότε, όσοι θέλετε να απαιτήσετε να κρατήσει 6 μήνες ο χρόνος ομιλίας σας ή να σας επιστραφεί χρόνος ομιλίας που χάθηκε στο τρίμηνο, έχετε πάτημα! Καλή διασκέδαση!

Link to comment
Share on other sites

Στο vodafonecu.gr, οι όροι χρήσης εξακολουθούν να γράφουν:

 

Για ανανεώσεις χρόνου ομιλίας που θα πραγματοποιούνται από 01 Οκτωβρίου 2012 και έπειτα η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων είναι 6 μήνες από την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης χρόνου ομιλίας.

 

Τους το επεσήμανα πριν από ένα μήνα περίπου, αλλά δεν ασχολήθηκαν να το διορθώσουν. Οπότε, όσοι θέλετε να απαιτήσετε να κρατήσει 6 μήνες ο χρόνος ομιλίας σας ή να σας επιστραφεί χρόνος ομιλίας που χάθηκε στο τρίμηνο, έχετε πάτημα! Καλή διασκέδαση!

 

Δεν υπάρχει κανένα "πάτημα":

Υπάρχουν επίσημες ανακοινώσεις: http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient.action

 

Βέβαια, γράφει και για 4μηνο φραγής: http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40508&dateFrom=&dateUntil= :p

Link to comment
Share on other sites

Με πλησίασε πωλητής σε στάση μετρό και τελικά με έπεισε να πάρω το cu με 1500' και 2500mb αν κατάλαβα καλά έπρεπε να ενεργοποιηθεί μόνο του αλλά μόλις το έβαλα βλέπω 1500 mb + 300' προς ολους και προσοχή : 10,43 ευρώ υπόλοιπο! πλήρωσα 10 ευρώ και εχω τα παραπάνω χωρίς να έχω ιδέα πώς έγινε αυτό... φυσικά δε με χαλάει καθόλου!

 

το panic button τι ειναι?

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...