Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλησπερα... ασχετος με το νημα της vodafone καθως χρησιμοποιω αλλη εταιρεια αλλα ειπα να βοηθησω την μανα μου

 

εχει στο καρτοκινητο της 7.76 υπολοιπο και λεει βαλε μου ενα πακετο προς ολους

μπαινω στο Myaccount της στο ιντερνετ και βρηκα με 6 ευρω 200 λεπτα προς ολους στην ευρωπη κτλ κτλ

μετα παει με 8,5 το επομενο....

 

παιρνω στο 1252 και ακουω τα πακετα... κολοκυθια.

 

καλα αλλα πακετα δεν εχουν? στην φτωχη μου wind εχω επιλογες της παναγιας τα ματια... η κατι δεν βλεπω καλα?

Η μητέρα σου έχει το απλό καρτοκινητό Vodafone στο οποίο είναι ενεργοποιημένη η προσφορά της αυτόματης απόδοσης 400' προς όλους με κόστος 3,02 € έπειτα από ανανέωση αξίας τουλάχιστον 10 €. Η Vodafone ακολουθεί την πρακτική σε αυτά τα καρτοκινητά διαθέτοντας μόνο τα 2 παραπάνω πακέτα που ανέφερες για να σε αναγκάσει να διακόψεις την προσφορά που έχεις, οπότε αποφασίζεις και κρίνεις τι σε συμφέρει, είτε να παίξεις με αυτούς τους όρους, είτε να απενεργοποιήσεις την προσφορά και να επανέλθουν οι επιλογές πακέτων που έχουν όλα τα υπόλοιπα καρτοκινητά Vodafone.

 

Στάλθηκε από το Power μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα βάζεις καρτα 3 φορές το χρονο από 5€ απλά να δέχεσαι τα sms.Η χρήση για roaming,δηλαδή να κανεις κλήσεις,αποστολή sms και χρήση δεδομένων γίνεται μέχρι 4 μήνες από την ημέρα που θα βγεις έξω.Μετα υπάρχουν χρεώσεις περιαγωγής όπως ήταν μέχρι 15/6/2017.

 

Επίσης αν ερχεσαι ελλάδα,δεν υπαρχει λόγος να χρησιμοποιήσεις το ελληνικό νούμερο.Στην αγγλία έχουν πολυ καλές παροχές και μπορεις μέχρι ένα όριο να χρησιμοποιείς τις παροχές σου και σε roaming.

 

 

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου ! Ναι αυτό θα κάνω , ψάχνομαι ακόμα για το τι θα επιλέξω μόλις πάω εκεί !

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα των πρόσφατων αυξήσεων έφτασε και στη Βουλή. Για να δούμε τι θα απαντήσει ο Υπουργός (Ν. Παππάς). Θα κάνει κάποια ενέργεια;

 

http://www.parliament.gr/Koinovouleftikos-Elenchos/Mesa-Koinovouleutikou-Elegxou?pcm_id=bbe618ee-a542-428b-ba0f-a7e6012fe052

Αυτο ειναι ενδιαφέρον εγω θελω να δω τι θα απαντήσουν....:X

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι ενδιαφέρον εγω θελω να δω τι θα απαντήσουν....:X

 

Τι περιμένετε να απαντήσουν; Καμια πολιτικάντικη μπούρδα ως συνήθως.

Link to comment
Share on other sites

Αλλαγές στην περιαγωγή στην Ε.Ε.

210Mb διαθέσιμη σε περιαγωγή για το 1GB/1€ που είναι για 24 ώρες και 410 για το 3GB/2€ που είναι για ΣΚ και Παρασκευή 18:00 με 23:59.

Edit: Και 1,3GB από τα 10 στις Γκιγκανύχτες.

Αν έβαζε 450Mb όριο στο 1GB/1€ και 1Gb στο 3GB/2€ θα ήταν καλύτερο.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

δειτε που ειναι οι κεραιες κινητης.... http://keraies.eett.gr/anazhthsh.php

Αγαπάτε ΑΛΛΗΛΟΥΣ- Κακο ΔΕΝ κανει...

Samsung Galaxy S2, HTC ONE(Μ7),Iphone6s, Samsung J7(2016),Samsung S9, iphone7,iphone 13pro max
Ipad 3,Ipad 5

Link to comment
Share on other sites

δειτε που ειναι οι κεραιες κινητης.... http://keraies.eett.gr/anazhthsh.php

Ό,τι ποιο χρήσιμο έχω διαβάσει εδώ μέσα..ναι το επιβεβαίωσε όντως έχω μια πάνω απο το κεφάλι μου .

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

network cell info lite,σε μένα δείχνει και τις μπάντες,....τις οποίες κλειδώνω από το κρυφό μενού του τηλεφώνου...χωρίς ροοτ... πασάς..

πολύ χρήσιμο κατά την γνώμη μου και αυτό

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

κανονικά

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

MOΛIΣ ΠHPEΣ ΔΩPEAN 1GB AΠO TO CU ONSTAGE ΓIA XPHΣH AΠO ΠAPAΣKEYH 15/9, 00:01 ΩΣ KYPIAKH 17/9, 23:59! ΘA ΛABEIΣ ENHMEPΩTIKO SMS ΣTO 80% KAI 100% THΣ XPHΣHΣ ΣOY.

Link to comment
Share on other sites

Παντως ειναι σφαλμα της καρτοκινητης cu που δεν αναγραφει τις προσφορες/αποκτηθεντα δωρα στο my cu app, αντιθετως επιλεγει να σε ειδοποιει για την ληξη των, μονο μεσω sms.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παντως ειναι σφαλμα της καρτοκινητης cu που δεν αναγραφει τις προσφορες/αποκτηθεντα δωρα στο my cu app, αντιθετως επιλεγει να σε ειδοποιει για την ληξη των, μονο μεσω sms.

συμφωνώ

στο chat για τους ανώτερους

εδώ δεν έχει νόημα

εγώ ήδη τους το είπα

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Mια μικρή βοήθεια,είναι cu η όχι?

SUPER! ME TON XXXXX.. MΠOPEIΣ NA TPΩΣ TA CU ΛEΠTA ΣOY XΩPIΣ AΓXOΣ! KAI AN ΛETE ΠOΛΛA, KAΛEΣE 1252 KAI ΠAPE TO ΠAKETO ΠOY ΣOY TAIPIAZEI ΓIA NA MH ΣKAΣ!

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα cu λεπτά δεν τρώγονται με άλλους αριθμούς πάρα μόνο με cu

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νέα πολιτική περιαγωγής

 

http://i68.tinypic.com/8xo96a.png

Link to comment
Share on other sites

Mια μικρή βοήθεια,είναι cu η όχι?

SUPER! ME TON XXXXX.. MΠOPEIΣ NA TPΩΣ TA CU ΛEΠTA ΣOY XΩPIΣ AΓXOΣ! KAI AN ΛETE ΠOΛΛA, KAΛEΣE 1252 KAI ΠAPE TO ΠAKETO ΠOY ΣOY TAIPIAZEI ΓIA NA MH ΣKAΣ!

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Βεβαιως, το λεει ξεκαθαρα το μηνυμα παρ'ολο που λιγο πιο παλια σου το εστελνε με διαφορετικο τροπο .

Να ετσι δηλαδη ( ακομα ετσι μου το στελνει)

 

SUPER!O 694χχχχχχχ EINAI ΣTH CU ΠAPEA! ΘEΛEIΣ NA KPATAEI ΠAPAΠANΩ H KAPTA ΣOY+NA MIΛAΣ TZAMΠA MAZI TOY;KAΛEΣE ΔΩPEAN 1252 KAI ΠAPE TO ΠAKETO ΠOY ΣOY TAIPIAZEI

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

έχω μια μικρή ένσταση...ήταν cu και άλλαξε σε καρτοσυμβολαιο η κάτι τέτοιο νομίζω,ξέρω ότι πληρώνει 17€ μήνα,ενώ μου τρώει από τα cu λεπτά, παράξενο,για αυτό ρώτησα

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6

έχω μια μικρή ένσταση...ήταν cu και άλλαξε σε καρτοσυμβολαιο η κάτι τέτοιο νομίζω,ξέρω ότι πληρώνει 17€ μήνα,ενώ μου τρώει από τα cu λεπτά, παράξενο,για αυτό ρώτησα

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Αυτό ίσχυε Χρόνια τώρα στα καρτοσυμβολαια της cosmote .

Φαίνεται ότι ισχύει πλέον και στην Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Παίδες η προσφορά με την ευρωπαϊκή κάρτα νέων ισχύει ακόμα?
Ναι κανονικά

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου εξηγεί καποιος το παρακάτω σημείο που αναφέρεται στην ΕΕ ;;

Δεν το ανέφερε μεχρι προχθες και δεν εχω αλλαξει κατι σε πακέτο ...

 

http://a68.tinypic.com/e0odqq.jpg

Link to comment
Share on other sites

https://www.vodafonecu.gr/paketa/inner/giganuhtes/

 

Κι ΑΝ "βαριέσαι" να το linkάρεις παρότι ΡΩΤΑΣ....

 

Vodafone_Giga_17_9_2017.jpg

 

Ααααα και 1GB=1024MB , άρα 1,3GB = 1,3 * 1024 MB = 1331,2 MB Αν βαριέσαι να κάνεις και την πράξη {Ή "κάτι άλλο"}!!!

Από 24 Ιουλίου που το ενεργοποίησες....

 

Και το 1,3 {από όταν άλλαξε στο Giga Νύχτες και πια μπορείς κ στη ΕΕ} ΔΕΝ το'χεις χρησιμοποιήσει σε χώρες της ΕΕ (ή απλά ΔΕΝ έχεις πάει ΑΚΟΜΑ).

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας. Μπαινω στη σελιδα cu απο κινητο αλλα δε βλεπω τα πακετα ομιλια και ιντερνετ μαζι που ειχε. Πρεπει αν το κανω cu να παιρνω ξεχωριστα ομιλια και ξεχωριστα ιντερνετ?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...