Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

πηγα και ζητησα σε μαγαζι vodafone νουμερο ala carte δωρεαν και μου ζητησαν 5 ευρω....ξεφτιλα στα κτελ και στα λιμανια τα δινουν δωρεαν!!!!!!!

ζητησα απο την vodafone on line.μηπως ξερει κανεις ποσο κανει για να ερθει?

 

Αυτα που δινει η νοντα δωρεαν εχουν 0€ και δεν μπορεις να παρεις αν δεν φορτωσεις.

Αυτα που πουλανε οι πλανοδιοι 1€ εχουν μεσα 1€Χ5μηνες=5€. Αυτο που πηγε να σου πουλησει.

Αυτο εχει το καλο οτι αμεσως εχεις υπολοιπο 1€ και μπορεις να παρεις ακομα και το φρι ιντερνετ και καθε μηνα 1€ αν φορτωσεις στον 1ο μηνα. Σε μενα ηρθε την επομενη.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Να σας ρωτήσω.. Μου είπε μία φίλη μου, πως πήρε νέο αριθμό vέο αριθμό vodafone, και πως έχει ένα πρόγραμμα που βάζει 10€ κάρτα, της μένουν τα 10€, κι έχει λεπτά προς όλα τα κινητά, ακόμη και σταθερά.. Αλλά δεν ήξερε λεπτομέρειες, ποιο πρόγραμμα κτλ.. Ξέρετε αν υπάρχει κάτι τέτοιο στη vodafone;

Be the change you wish to see in the world! 🧿

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. Να σας ρωτήσω.. Μου είπε μία φίλη μου, πως πήρε νέο αριθμό vέο αριθμό vodafone, και πως έχει ένα πρόγραμμα που βάζει 10€ κάρτα, της μένουν τα 10€, κι έχει λεπτά προς όλα τα κινητά, ακόμη και σταθερά.. Αλλά δεν ήξερε λεπτομέρειες, ποιο πρόγραμμα κτλ.. Ξέρετε αν υπάρχει κάτι τέτοιο στη vodafone;

 

Nέο όταν λες; Πόσο νέο αριθμό;

Έχει καταργηθεί σχετικά πρόσφατα για νέους συνδρομητές αυτό το πρόγραμμα.

Όσοι το είχαν πριν καταργηθει το έχουν πλέον. Έδινε 300 λεπτά προς όλους(με ελάχιστη κλήση τα 3 λεπτά).

Τώρα μπορείς να αγοράζεις μόνο με το υπόλοιπό σου 5 ευρώ 200 λεπτά(πάλι ελ.κλήση 3 λεπτά). Και αυτό για 4 φορες το μήνα μάξιμουμ. Επίσης υπάρχει και η υπηρεσία 1 λεπτό το λεπτό προς 2 αριθμούς βόνταφον.

Τέλος(αυτό συμβαίνει γενικώς με τα πακέτα της βόνταφον), πχ. το 200 λεπτά 5 ευρώ λήγει στις 31 ημέρες. Αν το ξαναγοράσεις πχ. στις 30 μέρες πάλι, στα εναπομείναντα λεπτά μεταφέρεται η λήξη τους στην νέα ημερομηνία του τελευταίου πακέτου και έτσι δεν τα χάνεις. Αυτό ισχύει και στο ίντερνετ και στα σμς. Όμως προσοχή, πρέπει το πακέτο που αγοράζεις να είναι ταμάμ ίδιο με το προηγουμενο. Αλλιώς το καθένα έχει τη δική του λήξη.

Link to comment
Share on other sites

Nέο όταν λες; Πόσο νέο αριθμό;

Έχει καταργηθεί σχετικά πρόσφατα για νέους συνδρομητές αυτό το πρόγραμμα.

Όσοι το είχαν πριν καταργηθει το έχουν πλέον. Έδινε 300 λεπτά προς όλους(με ελάχιστη κλήση τα 3 λεπτά).

Τώρα μπορείς να αγοράζεις μόνο με το υπόλοιπό σου 5 ευρώ 200 λεπτά(πάλι ελ.κλήση 3 λεπτά). Και αυτό για 4 φορες το μήνα μάξιμουμ. Επίσης υπάρχει και η υπηρεσία 1 λεπτό το λεπτό προς 2 αριθμούς βόνταφον.

Τέλος(αυτό συμβαίνει γενικώς με τα πακέτα της βόνταφον), πχ. το 200 λεπτά 5 ευρώ λήγει στις 31 ημέρες. Αν το ξαναγοράσεις πχ. στις 30 μέρες πάλι, στα εναπομείναντα λεπτά μεταφέρεται η λήξη τους στην νέα ημερομηνία του τελευταίου πακέτου και έτσι δεν τα χάνεις. Αυτό ισχύει και στο ίντερνετ και στα σμς. Όμως προσοχή, πρέπει το πακέτο που αγοράζεις να είναι ταμάμ ίδιο με το προηγουμενο. Αλλιώς το καθένα έχει τη δική του λήξη.

 

Αυτό το πακέτο των 200 λεπτών προς όλους δεν το έχω βρει όσο και αν έψαξα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το πακέτο των 200 λεπτών προς όλους δεν το έχω βρει όσο και αν έψαξα.

 

Εδω ειναι...http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1043

Link to comment
Share on other sites

Nέο όταν λες; Πόσο νέο αριθμό;

Έχει καταργηθεί σχετικά πρόσφατα για νέους συνδρομητές αυτό το πρόγραμμα.

Όσοι το είχαν πριν καταργηθει το έχουν πλέον. Έδινε 300 λεπτά προς όλους(με ελάχιστη κλήση τα 3 λεπτά).

Τώρα μπορείς να αγοράζεις μόνο με το υπόλοιπό σου 5 ευρώ 200 λεπτά(πάλι ελ.κλήση 3 λεπτά). Και αυτό για 4 φορες το μήνα μάξιμουμ. Επίσης υπάρχει και η υπηρεσία 1 λεπτό το λεπτό προς 2 αριθμούς βόνταφον.

Τέλος(αυτό συμβαίνει γενικώς με τα πακέτα της βόνταφον), πχ. το 200 λεπτά 5 ευρώ λήγει στις 31 ημέρες. Αν το ξαναγοράσεις πχ. στις 30 μέρες πάλι, στα εναπομείναντα λεπτά μεταφέρεται η λήξη τους στην νέα ημερομηνία του τελευταίου πακέτου και έτσι δεν τα χάνεις. Αυτό ισχύει και στο ίντερνετ και στα σμς. Όμως προσοχή, πρέπει το πακέτο που αγοράζεις να είναι ταμάμ ίδιο με το προηγουμενο. Αλλιώς το καθένα έχει τη δική του λήξη.

 

 

Για τα sms και το ιντερνετ υπάρχει σίγουρα μεταφορά του προηγούμενου υπόλοιπου αν ανανεώσεις; γιατι δεν το βρίσκω στους όρους...

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και το ενημερωτικό μνμ για το δωρεάν ίντερνετ μέχρι τις 18/8.

 

οντως και εμένα μου ήρθε μου είπανε ότι δεν υπαρχει προϋπόθεση ανανέωσης ! Και δεν χρειάζεται πακέτο data ενεργοποιημένο. Πάντως μην ξεχνάμε ότι έχει ημερήσιο όριο 297Μβ την ημέρα . Βέβαια όταν ξανά καλεσα μου είπανε ότι είναι τα πεντακόσια μβ στα καρτοκινητά οντως ισχύει αυτό ; τελικά ποίο είναι το ημερήσιο όριο ;

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Για τα sms και το ιντερνετ υπάρχει σίγουρα μεταφορά του προηγούμενου υπόλοιπου αν ανανεώσεις; γιατι δεν το βρίσκω στους όρους...

 

Tα ΜΒ που δεν καταναλώνονται σε ένα μήνα δεν μεταφέρονται στον επόμενο εκτός και αν αγοραστεί νέο πακέτο "Surf & Email 100" χωρίς αυτόματη ανανέωση πριν από τη λήξη του προηγούμενου. Σε αυτήν την περίπτωση, τα ΜΒ των πακέτων αθροίζονται και η λήξη του πακέτου ορίζεται 30 ημέρες από την ημέρα της τελευταίας ενεργοποίησης.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο 12 το βραδυ εως 6 το πρωι για Mb θα χαλαει απο το Cu Free nights?
Link to comment
Share on other sites

Για τα sms και το ιντερνετ υπάρχει σίγουρα μεταφορά του προηγούμενου υπόλοιπου αν ανανεώσεις; γιατι δεν το βρίσκω στους όρους...

 

Τα SMS 99% δεν μεταφέρονται. Ολα τα αλλά ξέρω κανονικά οτι μεταφέρονται αν βάλεις πακέτο πριν ληξη αυτό που εχεις

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Ναι τωρα που απο αύριο έχουμε το φρι θα ισχύει το free night το βράδυ??

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

Παιδια απο 12 το βραδυ εως 6 το πρωι για Mb θα χαλαει απο το Cu Free nights?

 

Ναι κανονικα.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

οντως και εμένα μου ήρθε μου είπανε ότι δεν υπαρχει προϋπόθεση ανανέωσης ! Και δεν χρειάζεται πακέτο data ενεργοποιημένο. Πάντως μην ξεχνάμε ότι έχει ημερήσιο όριο 297Μβ την ημέρα . Βέβαια όταν ξανά καλεσα μου είπανε ότι είναι τα πεντακόσια μβ στα καρτοκινητά οντως ισχύει αυτό ; τελικά ποίο είναι το ημερήσιο όριο ;

 

Νομίζω ανεξάρτητα προσφοράς ο ΠΟΧ στα καρτοκινητα είναι 500mb την ημέρα ως τις 4 τα ξημερώματα που μηδενιζει

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ανεξάρτητα προσφοράς ο ΠΟΧ στα καρτοκινητα είναι 500mb την ημέρα ως τις 4 τα ξημερώματα που μηδενιζει

 

δεν το ηξερα αυτο νομιζα οτι δεν ειχε ημερησιο οριο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πρέπει να κάνουμε κάτι για να ενεργοποιηθεί η προσφορά του καλοκαιριού;

μονάδες έχω, αλλά μπαίνω στην εφαρμογή της Vodafone και δεν αναφέρει πουθενά τα mb της προσφοράς.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πρέπει να κάνουμε κάτι για να ενεργοποιηθεί η προσφορά του καλοκαιριού;

μονάδες έχω, αλλά μπαίνω στην εφαρμογή της Vodafone και δεν αναφέρει πουθενά τα mb της προσφοράς.

 

Η προσφορά ενεργοποιείται αυτόματα, χωρίς κάποια εντολή, ενώ το υπόλοιπο των 3gb δυστυχώς δεν είναι εμφανές πουθενά. Όταν φτάνεις το όριο, θα ενημερωθείς με μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά ενεργοποιείται αυτόματα, χωρίς κάποια εντολή, ενώ το υπόλοιπο των 3gb δυστυχώς δεν είναι εμφανές πουθενά. Όταν φτάνεις το όριο, θα ενημερωθείς με μήνυμα.

 

αυτο μου ειπαν και μενα και εχω 75 ΜΒ αν τελειωσουν αυτα και δεν ξεκινησουν τα 3 γιγα και αρχιζει να χρεωνει 1 ευρω την ημερα τηλεφωνα κλπ θα εχουμε παλι ?? Δε θα επρεπε να τα πιστωναν και να φαινονται ξεκαθαρα ??? ουφ !!!!

[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει η εξής δυνατότητα:

Σε καρτοκινητό Voda με ενεργοποιημένο το Bonus all 300 με κάθε ανανέωση των 10 ευρώ, αν μπορώ να αγοράσω κάποιο πακέτο με λεπτά ομιλίας προς όλους χωρίς να καταργήσω το Bonus all. Έχω 40 ευρώ μέσα και κάθονται (αν δεν γίνεται θα τα κάνω share)

Ευχαριστώ

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει η εξής δυνατότητα:

Σε καρτοκινητό Voda με ενεργοποιημένο το Bonus all 300 με κάθε ανανέωση των 10 ευρώ, αν μπορώ να αγοράσω κάποιο πακέτο με λεπτά ομιλίας προς όλους χωρίς να καταργήσω το Bonus all. Έχω 40 ευρώ μέσα και κάθονται (αν δεν γίνεται θα τα κάνω share)

Ευχαριστώ

Όσο ξέρω το bonus δεν έχει σχέση. Μπορείς με τα 40 ευρώ να αγορασεις οποίο πακέτο θες. Αν καταλαβαίνω καλά την ερώτηση σου..

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Τα διαθέσιμα πακέτα ομιλίας είναι:

1) Friends & Family (δεν με ενδιαφέρει)

2) 200 λεπτά προς όλα τα Εθνικά δίκτυα για 31 ημέρες

Το τελευταίο όμως δεν έχω καταλάβει πως ενεργοποιείται.. Πρέπει να το έχεις στην αυτόματη ανανέωση (όπου τότε θα καταργήσει το παλιό bonus to all 300 που δεν υπάρχει πια) ή μπορείς απλά να το ενεργοποιείς όποτε θες εσύ? Αν το ενεργοποιήσω θα χάσω το bonus to all ή όχι?

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Για τα 200'

καλείς στο 1286 και εχει επιλογη να το ενεργοποιούνται αυτόματα κάθε φορά που κάνεις ανανέωση 10 ευρώ ή το καλύτερο είναι να απενεργοποιήσεις την αυτόματη ενεργοποίηση και να αγοράζεις το πακετακι όποτε θέλεις εσυ

Link to comment
Share on other sites

Μόνο αν καταργήσεις το bonus θα μπορείς να πάρεις τα 200 .

καλύτερα κάντε share

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει η εξής δυνατότητα:

Σε καρτοκινητό Voda με ενεργοποιημένο το Bonus all 300 με κάθε ανανέωση των 10 ευρώ, αν μπορώ να αγοράσω κάποιο πακέτο με λεπτά ομιλίας προς όλους χωρίς να καταργήσω το Bonus all. Έχω 40 ευρώ μέσα και κάθονται (αν δεν γίνεται θα τα κάνω share)

Ευχαριστώ

 

Μπορείς να πάρεις μόνο το πακέτο των 80 λεπτων με 7 ευρώ...:( Αλλιώς πρέπει να μεταπηδήσεις μόνιμα στα 200 λεπτά με 5 ευρώ.

________________________________

 

Άσχετο, επιβεβαιώνω από την εμπειρία μου σήμερα, ότι όντως δεν χρειάζεται ενεργοποιημένο πακέτο ίντερνετ για να πάρει κανείς την προσφορά του δωρεάν ίντερνετ που ισχύει από σήμερα για λίγες μερες!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...