Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα πήρα έναν αριθμό cu για να δω αν με καλύψει η Vodafone από σήμα και 4g για να κάνω φορητότητα τέλος του μήνα σε φοιτητικό που συμφέρει απίστευτα γι αυτά που δίνει. Έχω το S4, έχω επιλέξει για LTE από την συσκευή, μου έχει έρθει μήνυμα ότι έχει ενεργοποιηθεί το 4G στην γραμμή αλλά δεν βλέπω να συνδέεται πάρα μόνο με Η+. Κορυδαλλός είναι η περιοχή που μένω. Μπορεί κάποιος να μου πει αν έχει δοκιμάσει για 4G στον Κορυδαλλό; Στο site της Vodafone έχει Νίκαια και άλλες περιοχές κοντινές αλλά Κορυδαλλο όχι.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήρα έναν αριθμό cu για να δω αν με καλύψει η Vodafone από σήμα και 4g για να κάνω φορητότητα τέλος του μήνα σε φοιτητικό που συμφέρει απίστευτα γι αυτά που δίνει. Έχω το S4, έχω επιλέξει για LTE από την συσκευή, μου έχει έρθει μήνυμα ότι έχει ενεργοποιηθεί το 4G στην γραμμή αλλά δεν βλέπω να συνδέεται πάρα μόνο με Η+. Κορυδαλλός είναι η περιοχή που μένω. Μπορεί κάποιος να μου πει αν έχει δοκιμάσει για 4G στον Κορυδαλλό; Στο site της Vodafone έχει Νίκαια και άλλες περιοχές κοντινές αλλά Κορυδαλλο όχι.

 

Αν έχεις κάλυψη 4G σε άλλες περιοχές, τότε η περιοχή σου δεν καλύπτεται, αν δεν έχεις καθόλου σε περιοχές όπου έχουν άλλοι, τότε μάλλον είναι θέμα ROM παρά την ενεργοποίηση της Vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κάλυψη 4G σε άλλες περιοχές, τότε η περιοχή σου δεν καλύπτεται, αν δεν έχεις καθόλου σε περιοχές όπου έχουν άλλοι, τότε μάλλον είναι θέμα ROM παρά την ενεργοποίηση της Vodafone.

 

Στο κινητό έχω κανονικά επιλογή LTE. Απλά τον έχω ενεργοποιήσει τον αριθμό σήμερα το απόγευμα και δεν έχω δοκιμάσει σε άλλες περιοχές να δω τι γίνεται. Έλεγα μήπως κάποιος που κινείται εδώ τριγύρω αν έχει 4G η περιοχή ή φταίει τίποτα άλλο!

Link to comment
Share on other sites

Στο κινητό έχω κανονικά επιλογή LTE. Απλά τον έχω ενεργοποιήσει τον αριθμό σήμερα το απόγευμα και δεν έχω δοκιμάσει σε άλλες περιοχές να δω τι γίνεται. Έλεγα μήπως κάποιος που κινείται εδώ τριγύρω αν έχει 4G η περιοχή ή φταίει τίποτα άλλο!
Δεν καλύπτει στοκ κορυδαλλό προφανώς. Άλλωστε η περιοχή εκείνη ούτε καλό 3G δεν έχει τόσα χρόνια
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι,

υπάρχει δυνατότητα ανανέωσης του χρόνου ομιλίας μέσω ίντερνετ, χωρίς δηλ. να χρειαστεί να έχω την κάρτα sim σε κάποιο κινητό και να στέλνω μηνυματα;

Ρωτάω γιατί θέλω να πάρω μια, να την βάλω σε ένα GPS και μου είναι δύσκολο να μπαινοβγάζω την sim κάθε φορά που θα τελειώνουν οι μονάδες.

Αλλιώς να πάω σε λύση συμβολαίου να ξεμπερδέυω.

 

Έχω 2 cu σε 2 gps tracker.

Πρώτα περνάω την καθεμία σε κινητό για να βγάλω το pin και να κάνω online Εγγραφή, ώστε να μπορώ μέσω της Vodafone εφαρμογής να βλέπω υπόλοιπο και να ανανεώνω τις μονάδες μέσω οποιουδήποτε κινητού.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Έχω 2 cu σε 2 gps tracker.

Πρώτα περνάω την καθεμία σε κινητό για να βγάλω το pin και να κάνω online Εγγραφή, ώστε να μπορώ μέσω της Vodafone εφαρμογής να βλέπω υπόλοιπο και να ανανεώνω τις μονάδες μέσω οποιουδήποτε κινητού.

Και εγώ 2 κάρτες έχω σε tracker.

Για αυτονόητους λόγους έβαλα Vodafone ολυμπιακός.

Κάθε φορά που κάνω ανανέωση πέρνω δώρο σε ευρώ, Και έχω βάλει τα 120ΜΒ με αυτόματη μηνιαία ανανέωση .

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εγω εχω πακετο ιντερνετ που ληγει σε 12 μερες και εχω 200 ΜΒ ακομα , θα προστεθουν τα 3γιγα γι αυτο το διασυτημα 8-18/8?
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια για το καρτοκινητο vodafone που εχει την προσφορα με τα 300' με ανανεωση των 10ευρω αν πας να αγορασεις μεσο του 1286 το πακετο 200' με 5ευρω θα γινει κατι?
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Αν δοκιμάσεις να αγοράσεις το πακέτο των 200 λεπτών, σε ενημερώνει ότι δε θα δικαιούσαι πλέον την προσφορά των 300 λεπτών με κάθε ανανέωση 10€.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Αν δοκιμάσεις να αγοράσεις το πακέτο των 200 λεπτών, σε ενημερώνει ότι δε θα δικαιούσαι πλέον την προσφορά των 300 λεπτών με κάθε ανανέωση 10€.

 

Αρα να μου λειπει!!! Ξερεις μηπως αν ενεργοποιειται με γραπτο μνμ το πακετο με τα 300sms προς vodafone για μην ακουω μιση ωρα το 1286;

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ναι, μπαίνουν 8,93€.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά...

 

αν βάλω καρτα ανανέωσης σε καρτοκινητό online ή από κατάστημα vodafone πάλι έχει κράτηση από τα 10 euro;

 

παντου εχει ειναι φορος του κρατους.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ήδη αλλά εγώ μόλις είδα αυτό:

 

http://www.vodafone.gr/portal/free

 

Πάνω στην ώρα που ετοιμαζόμουν για ανανέωση! :lol:

 

-------

Σέρφαρε ξέγνοιαστα γιατί ΜΟΝΟ η Vodafone κάνει ΔΩΡΟ αυτό τον Αύγουστο ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΟ MOBILE INTERNET στο κινητό, στο laptop & το tablet ΑΥΤΟΜΑΤΑ και ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΥΠΟΘΕΣΕΙΣ σε ΟΛΟΥΣ τους συνδρομητές της, συμβολαίου και καρτοκινητής, ιδιώτες και επαγγελματίες!

 

Αναλυτικές πληροφορίες

 

  • Η προσφορά ενεργοποιείται αυτόματα και ισχύει από τις 08/08/2013 στις 24:00 μέχρι 18/08/2013 στις 23:59
  • Η προσφορά ισχύει για όλους τους συνδρομητές Vodafone Συμβολαίου (ιδιώτες & επαγγελματίες), Καρτοπρογράμματος , Καρτοκινητής, Vodafone Mobile Broadband & Vodafone Internet 4Sharing
  • H προσφορά ισχύει και για νέους και υπάρχοντες συνδρομητές
  • Με σκοπό τη διασφάλιση της απρόσκοπτης λειτουργίας και της υψηλής ποιότητας των υπηρεσιών δεδομένων της συνολικά, ισχύει πολιτική ορθής χρήσης με ανώτατο όριο κατανάλωσης όγκου δεδομένων 3GB
  • Μέσω της υπηρεσίας Vodafone Έλεγχος Χρήσης, όλοι οι συνδρομητές Vodafone, θα λάβουν ενημερωτικό SMS όταν φτάσουν στο 80% και 100% της κατανάλωσης των 3GB
     

  • Εάν ο συνδρομητής ξεπεράσει το όριο πολιτικής ορθής χρήσης των 3GB, τότε:
     
  • Για τους συνδρομητές που έχουν ενεργοποιημένο πακέτο δεδομένων ή πρόγραμμα χρήσης που έχει ενσωματωμένο όγκο, ξεκινά η κατανάλωση των διαθέσιμων ΜΒ του προγράμματος τους.
  • Για τους συνδρομητές που δεν έχουν ενεργοποιημένο πακέτο δεδομένων ή πρόγραμμα χρήσης που να έχει ενσωματωμένο όγκο, ξεκινά η χρέωση για χρήση internet σύμφωνα με τα όσα ορίζονται στο πρόγραμμα χρήσης. Ειδικότερα για τους συνδρομητές που χρησιμοποιούν το πρόγραμμα «internet ΟΛΗ ΜΕΡΑ» θα χρεωθούν με 1 euro ανά ημέρα χρήσης.
     

  • Από την προσφορά εξαιρούνται τα προγράμματα Vodafone ΚαρτοInternet, M2M
  • H προσφορά ισχύει για χρήση Mobile Internet μόνο εντός Ελλάδος.
  • Με σκοπό την αποφυγή συμφόρησης του δικτύου της, η Vodafone δύναται να επαναπροσδιορίσει την ονομαστική ταχύτητας πρόσβασης στο 3G/4G δίκτυό της.

Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό , αλλά δεν γλυτώνεις την ανανέωση γιατί μέχρι τις 8 του Μήνα δεν θα έχεις internet
Link to comment
Share on other sites

Καλό αυτό , αλλά δεν γλυτώνεις την ανανέωση γιατί μέχρι τις 8 του Μήνα δεν θα έχεις internet

 

Ε, θα μείνω 4 μέρες χωρίς internet στο κινητό (μόνο με wifi) - νομίζω θα το αντέξω! :p

Link to comment
Share on other sites

Ε, θα μείνω 4 μέρες χωρίς internet στο κινητό (μόνο με wifi) - νομίζω θα το αντέξω! :p

 

Τελικά εγώ ακόμα δεν κατάλαβα. Όσοι δεν έχουν ενεργοποιημένο πακέτο δικαιούνται την προσφορά; Λήγει το δικό μου στις 5 του μήνα. Να μην αγοράσω στις 8 δηλαδή πακέτο; Θα έχω και εγώ την προσφορά αν δεν αγοράσω;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, θέλω να ρωτήσω κάτι, έχω έναν αριθμό cu αλλά έλειπα κάμποσους μήνες στο εξωτερικό και τελευταία φορά έβαλα κάρτα 15 Ιανουαρίου, έχει περάσει λοιπόν το εξάμηνο, ήμουν γραμμένος στην προσφορά με κάθε κάρτα 500mb δώρο, από ότι βλέπω στον acount λογαριασμό μου στο vodafonecu.gr συνεχίζει να με δείχνει γραμμένο στη συγκεκριμένη προσφορά. Τώρα αν ξαναβάλω κάρτα θα πάρω δώρο τα 500mb?
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

ναι κανονικα.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

γεια χαρα σε καταστημα vodafone δινουν πακετο ala carte δωρεαν ?ευχαριστω

 

Προχτές πήρα δωρεάν Νέο αριθμό.

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

πηγα και ζητησα σε μαγαζι vodafone νουμερο ala carte δωρεαν και μου ζητησαν 5 ευρω....ξεφτιλα στα κτελ και στα λιμανια τα δινουν δωρεαν!!!!!!!

ζητησα απο την vodafone on line.μηπως ξερει κανεις ποσο κανει για να ερθει?

Link to comment
Share on other sites

πηγα και ζητησα σε μαγαζι vodafone νουμερο ala carte δωρεαν και μου ζητησαν 5 ευρω....ξεφτιλα στα κτελ και στα λιμανια τα δινουν δωρεαν!!!!!!!

ζητησα απο την vodafone on line.μηπως ξερει κανεις ποσο κανει για να ερθει?

 

Μια μέρα μου δώσανε δυο τσάμπα στο The Mall και στο μετρό ειδικα Κατεχακη που έχει φοιτητές μοιράζουν συνέχεια.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...