Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

προσπαθώ να μπω μέσω myvodafone android app τις τελευταίες 2 μέρες, να ενεργοποιήσω πακέτο και με πετάει έξω.

τελικά πήγα μέσω ιντερνετ, αλλά θέλω να μάθω αν έχετε και άλλοι αντίστοιχο πρόβλημα.

 

Για ενεργοποίηση πακέτου δεν δοκίμασα να σου πω, αλλά μόλις μπήκα και πλοηγούμαι κανονικά και μέσα στα πακέτα.

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε για ποσο καιρο θα ισχυει το φοιτητικο CU?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

ξερουμε για ποσο καιρο θα ισχυει το φοιτητικο CU?

Μέχρι την ημερομηνία που θα περάσουν στο σύστημα... Εμένα π.χ. (παρ'ότι δεν το δικαιούμαι κανονικά) μου το πέρασε μεχρι Δεκέμβρη 2015.

Link to comment
Share on other sites

ξερουμε για ποσο καιρο θα ισχυει το φοιτητικο CU?

 

Δεν υπαρχει τιποτε σιγουρο στη καρτοκινητη. Ευχομαι σε αυτους που το εχουν, να το εχουν για πολυ καιρο, αλλά με τη συγκεκριμένη εταιρια δεν είσαι ποτέ σίγουρος (βλ. vodafone ολυμπιακός).

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει τιποτε σιγουρο στη καρτοκινητη. Ευχομαι σε αυτους που το εχουν, να το εχουν για πολυ καιρο, αλλά με τη συγκεκριμένη εταιρια δεν είσαι ποτέ σίγουρος (βλ. vodafone ολυμπιακός).

 

Το "με τη συγκεκριμενη εταιρια ποτε δεν είσαι σίγουρος" είναι το σλόγκαν της wind εδώ και χρόνια. Και διαμαρτύρονται οι χρήστες της.

Μην διαστρεβλωνουμε την πραγματικότητα. Δεν κάνει..

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι την ημερομηνία που θα περάσουν στο σύστημα... Εμένα π.χ. (παρ'ότι δεν το δικαιούμαι κανονικά) μου το πέρασε μεχρι Δεκέμβρη 2015.
μηπως εχει σχεση με την ληξη του πασου?
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Ναι σου το βάζουν υποτίθεται να λήγει όταν λήγει και το πάσο, ενώ αν δεν έχεις πάσο σε ισχύ το βάζουν μέχρι το τέλος της ακαδημαϊκής χρόνιάς, όπως σε εμένα, δηλαδή 31/8.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει σχεση με την ληξη του πασου?

 

Κανονικά,αν είσαι στα 6 πρωτα χρόνια φοίτησης ισχυει για αυτά... Εγώ π.χ. που δεν είμαι στα βασικά έτη, απλά ήμουν... κwλόφαρδ... εχμμμ... τυχερός και η κοπέλα στο κατάστημα μου το πέρασε για 3 χρόνια στην ουσία!

Link to comment
Share on other sites

εγω το πηρα στο 7ο εξαμηνο (η σχολη εχει 8) και το πασο μου ληγει τον Νοεμβριο του 2015 (το εβγαλα Νοεμβριο του 2012)
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Το "με τη συγκεκριμενη εταιρια ποτε δεν είσαι σίγουρος" είναι το σλόγκαν της wind εδώ και χρόνια. Και διαμαρτύρονται οι χρήστες της.

Μην διαστρεβλωνουμε την πραγματικότητα. Δεν κάνει..

 

Μόλις το έκανες εσύ (χωρίς να έχεις ιδέα τί έχει γίνει στο vodafone ολυμπιακος και τι γίνεται στη wind). Εαν δε ξέρεις, καλύτερα να μη γράφεις (εκτίθεσαι και επιβεβαιώνεις το λόγο που είσαι στο φορουμ.)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το έκανες εσύ (χωρίς να έχεις ιδέα τί έχει γίνει στο vodafone ολυμπιακος και τι γίνεται στη wind). Εαν δε ξέρεις, καλύτερα να μη γράφεις (εκτίθεσαι και επιβεβαιώνεις το λόγο που είσαι στο φορουμ.)

Αλλο να το κανείς μια φορά και άλλο συνέχεια.

Μπες στο φορούμ της Wind και διάβασε... Ιστορική αναδρομή. Αξίζει.

 

Στο φόρουμ ένα απο τα hobbies που απέκτησα ειναι να απαντω στις ανακρίβειες των wind που για να πρόμοταρουν το δίκτυο τους μπαίνουν και τα κάνουν όλα πτν στα υπόλοιπα 2 δίκτυα.

Link to comment
Share on other sites

Οποιος αναρωτιέται για το πόσο καιρό θα κρατήσει το φοιτητικό c-u, ας ρίξει μια ματιά στο τοπικ του "vodafone ολυμπιακος" (και ας βγάλει τα συμπεράσματα του)...
Link to comment
Share on other sites

Οποιος αναρωτιέται για το πόσο καιρό θα κρατήσει το φοιτητικό c-u, ας ρίξει μια ματιά στο τοπικ του "vodafone ολυμπιακος" (και ας βγάλει τα συμπεράσματα του)...

 

Επειδή εσύ υποθέτεις κάτι, τι θες να μας πεις δηλαδή; Να το παρατήσουν όσοι τυχεροί το έχουν; Ας βγει κάτι που να τους συμφέρει καλύτερα και θα το παρατήσουν. Ό,τι και να πεις, όσο τους συμφέρει θα το έχουν.

Εσύ εδώ δεν καταδέχθηκες ούτε τον frog, που συμφέρει σε όλα έναντι της q, επειδή λες δεν κράτησε και τον διπλασιασμό και το 3 ευρώ - 60 λεπτά, ενώ:

- έχει φθηνότερη χρέωση στα μηνύματα(και εχει και πακέτα μηνυμάτων που η wind δεν έχει)

- έχει φθηνότερη βασική χρέωση εκτός πακέτων γύρω στα 15,12 ευρώ η ώρα, αντί για 22,32 ευρώ η ώρα (χωρίς το 12% του φόρου)

- στο πακέτο με τα 3 ευρώ 60 λεπτά, έχει ελάχιστη χρέωση το λεπτό και μετά ανα δευτ., ενώ η q έχει χρέωση ανά λεπτό(άρα 1 λεπτό και 1 δευτ. = 2 λεπτά του πακέτου)

 

 

μην τα βαζουμε ολα στο ιδιο τσουβαλι ;) Η q δινει το 3ε-60' εδω και πολυ καιρο (και τα πακετα του 1 ευρω, για πολυ περισσοτερο καιρο). Το μόνο που άλλαξε είναι οτι ο 2πλασιασμος δεν ισχυει για αγορα πακετου και ισχυει 30 μερες. Η frog απο τη στιγμη που παρουσιασε το πακετο 3-60, το εκανε εφικτο μόνο χωρις 2πλασιασμο, ενω η q τα αφηνε να συνυπαρχουν για πολλους μήνες ;)

 

μεγάλη απογοητευση (απο μεριας μου) που δε μπορω να εχω στη frog 2πλασιασμο+60' με 3 ευρω. Συνεχιζω λοιπον με το ιδιο πακετο της q.

Link to comment
Share on other sites

@salad: εαν διαβάσεις τα ποστς μου πιο πανω, θα δεις οτι με εχεις παρεξηγησει ;) . Επίσης, ακόμη δείχνεις την αγνοια σου για το τι έκανε η vodafone στους συνδρομητες του 'ολυμπιακος'...
Link to comment
Share on other sites

Σας πηραν απο τη βονταφον σημερα; Κατι μου είπαν για λεπτά αμα εχω στην καρτα 7 ευρω αλλα δεν κατάλαβα

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

Σας πηραν απο τη βονταφον σημερα; Κατι μου είπαν για λεπτά αμα εχω στην καρτα 7 ευρω αλλα δεν κατάλαβα

 

? ? ? ?

Το πακέτο sudents xlusive 7 λες μηπως?

Link to comment
Share on other sites

Δεν πολύ κατάλαβα βασικά απλα μου ειπε να εχω 7 ευρω μεσα κατι τετοιο

Mobile User: iphone 5 16gb

Tablet User: ipad mini retina 4g

Link to comment
Share on other sites

Έχει ανανεώσει κάνεις μέσω της σελίδας cu? Τελειώνοντας μου βγάζει μια σελίδα επικύρωσης... Αν δεν το κάνω παγώνει...
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Έχει ανανεώσει κάνεις μέσω της σελίδας cu? Τελειώνοντας μου βγάζει μια σελίδα επικύρωσης... Αν δεν το κάνω παγώνει...

 

Αυτό έχει να κάνει με την κάρτα σου. Προφανώς πρόκειται για την υπηρεσία Verified by visa.

http://www.visa.gr/gr/%CE%BA%CE%AC%CF%81%CF%84%CE%B5%CF%82_%CE%B3%CE%B9%CE%B1_%CF%8C%CE%BB%CE%BF%CF%85%CF%82/online_%CE%B1%CE%B3%CE%BF%CF%81%CE%AD%CF%82/verified_by_visa.aspx

 

Έχει να κάνει με την τράπεζα και όλες τις online συναλλαγές και όχι με την σελίδα της CU.

Link to comment
Share on other sites

εχω δοκιμασει με 2 καρτες και 3 browsers και μονο ο explorer με παει στο τελικο κομματι,οπου μου ζηταει τα στοιχεια συνδεσης στον λογαριασμο του cu και τα βγαζει λαθος..ελεος ρε βοντα!
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Τα πακέτα 500 mb internet CU μπορώ να τα ενεργοποιήσω πολλές φορες μέσα σε ένα μηνα ?

 

Θα είμαι κάπου για λίγες μέρες και το δωμάτιο δεν έχει Wifi,το Red1 που έχω δε φτάνει ούτε για πλακα.

 

Streaming μουσική σε NetRadio=100 mb την ώρα

 

Έχω και ένα F2G αλλα αν δε πιάνει τότε CU.

Link to comment
Share on other sites

Τα πακέτα 500 mb internet CU μπορώ να τα ενεργοποιήσω πολλές φορες μέσα σε ένα μηνα ?

 

Θα είμαι κάπου για λίγες μέρες και το δωμάτιο δεν έχει Wifi,το Red1 που έχω δε φτάνει ούτε για πλακα.

 

Streaming μουσική σε NetRadio=100 mb την ώρα

 

Έχω και ένα F2G αλλα αν δε πιάνει τότε CU.

Θα σου έλεγα να πάρεις 2 CU από πλανοδιους και να ενεργοποήσεις το νυχτερινό.

και 2 κοσμοτε για τα έχτρα που δίνει +το f2g για την ημέρα

Αφού δεν σ ενδιαφέρει ο αριθμός

Link to comment
Share on other sites

Θα σου έλεγα να πάρεις 2 CU από πλανοδιους και να ενεργοποήσεις το νυχτερινό.

και 2 κοσμοτε για τα έχτρα που δίνει +το f2g για την ημέρα

Αφού δεν σ ενδιαφέρει ο αριθμός

 

Με ενδιαφέρει μονο internet, να μοιράζω βασικά στα ηχεία μουσική και φυσικά τη χρήση του κινητού.

 

Το red1 θα πάει στο δεύτερο κινητό οποτε το θέμα κλήσεων λύθηκε.

 

Αν δε πιάνει το F2G Surf Bonus εκεί,(που ξέρω ότι μπορώ να το ενεργοποιήσω πολλές φορες)τότε πρέπει να ξέρω αν το CU ενεργοποιείται πολλές φορες επίσης.

 

(Ο άνθρωπος εκεί χρεώνει το internet με την ώρα και με καλώδιο μάλιστα :wacko::wacko::wacko:)

 

Edit: Πήρα τηλέφωνο σε ένα κατάστημα και μου είπανε ότι το πακέτο 500 mb μπορώ μέχρι πέντε φορες σε ένα μηνα.

Aρα θα πρέπει να έχω περισσότερα νούμερα από ένα CU.

Edited by Imperia
Link to comment
Share on other sites

Απο σήμερα ενεργοποιήθηκε και εμένα το cu. Είχε 2 ευρώ μέσα και έβαλα αλλά 10. Έβαλα bonus τα 250 mb και με τα υπολοιπα εβαλα 5 ευρώ 130 μνμ προς όλους. Τα υπολοιπα 5 έβαλα 200 προς Vodafone και 200 προς λοιπούς αφού είδα με χαρά οτι αυξήθηκε το προς λοιπούς. Νομιζω θα με καλυψει στο μήνα αλλά θα δουμε.

Αν τελειωσουν τα 200 λεπτα προς Vodafone μετα αν ξαναπαρω Vodafone τα παιρνει απο τα 200 λεπτα προς λοιπούς η είναι αποκλειστικά για τις αλλες εταιρείες;

Edited by puzzle21

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...