Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω εχω το παλιο " bonus" στο καρτοκινητο vodafone δηλαδη με καθε ανανεωση 10Ε παιρνω 300 λεπτα προς ολα τα δικτυα.. ομως ειδα οτι στο CU παιρνεις ιντερνετ η προς ολη την βοντα με ανανεωση αλλα εχει ενα πακετο 200λεπτα προς βονταφον και 200 λεπτα προς ολους με 5 ευρω!!! (στο 1286)
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα φοιτητικό vodafone cu που μου το έδωσαν πέρσι με το πάσο σε κατάστημα vodafone...

 

Το φοιτητικό πάσο γράφει ότι λήγει 08/2014.

 

Εγώ βέβαια έχω παραδώσει το πάσο (δεν το έχω πλέον) φέτος τον Ιούλιο γιατί πήρα πτυχίο.

 

Λογικά αυτό΄δεν θα φαίνεται οπότε οι φοιτητικές προσφορές ισχύουν μέχρι του χρόνου τον Αύγουστο που έγραφε το πάσο?

 

Κάλεσα στην εξυπηρέτηση πελατών και χωρίς να πω κάτι άλλο.. ρώτησα να δούνε πότε λήγει το πάσο.. Αφού περιμένω 1 λεπτό μου λέει η κοπέλα

 

"Ημερομηνία λήξης δεν μου γράφει τίποτα... σαν να μην υπάρχει" και το λέει με μια έκπληξη... Πρώτη φορά το βλέπω αυτό μου λέει.. κανοινκά θα έπρεπε να γράφει την ημερομηνία λήξης της φοιτητικής ταυτότητας σας..

 

Κατάλαβα ότι δεν μπορώ να βγάλω άκρη.. Οκ της λέω δεν πειράζει...

 

"Και βέβαια δεν σας πειράζει εσάς.. Δεν χρειάζετε να μας το αναφέρετε ξανά ποτέ" και το κλείνουμε..

 

 

Εγώ παρόλα δεν ξέρω αν έπεσα σε άσχετη.. Τελικά τι ισχύει?

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα φοιτητικό vodafone cu που μου το έδωσαν πέρσι με το πάσο σε κατάστημα vodafone...

 

Το φοιτητικό πάσο γράφει ότι λήγει 08/2014.

 

Εγώ βέβαια έχω παραδώσει το πάσο (δεν το έχω πλέον) φέτος τον Ιούλιο γιατί πήρα πτυχίο.

 

Λογικά αυτό΄δεν θα φαίνεται οπότε οι φοιτητικές προσφορές ισχύουν μέχρι του χρόνου τον Αύγουστο που έγραφε το πάσο?

 

Κάλεσα στην εξυπηρέτηση πελατών και χωρίς να πω κάτι άλλο.. ρώτησα να δούνε πότε λήγει το πάσο.. Αφού περιμένω 1 λεπτό μου λέει η κοπέλα

 

"Ημερομηνία λήξης δεν μου γράφει τίποτα... σαν να μην υπάρχει" και το λέει με μια έκπληξη... Πρώτη φορά το βλέπω αυτό μου λέει.. κανοινκά θα έπρεπε να γράφει την ημερομηνία λήξης της φοιτητικής ταυτότητας σας..

 

Κατάλαβα ότι δεν μπορώ να βγάλω άκρη.. Οκ της λέω δεν πειράζει...

 

"Και βέβαια δεν σας πειράζει εσάς.. Δεν χρειάζετε να μας το αναφέρετε ξανά ποτέ" και το κλείνουμε..

 

 

Εγώ παρόλα δεν ξέρω αν έπεσα σε άσχετη.. Τελικά τι ισχύει?

 

Σε άσχετη έπεσες σίγουρα. Το θέμα δεν είναι ποτέ λήγει το πάσο σου αλλά πόσο καιρό θα κρατήσει αυτή καταπληκτική προσφορά. Επι της ουσίας θα το έχεις μέχρι του χρόνου τον Αύγουστο. Οπότε μέχρι του χρόνου και αν συνεχίσουν να είναι αυτά τα πακέτα βλέπεις και πράττεις αναλόγως.

Link to comment
Share on other sites

Σε άσχετη έπεσες σίγουρα. Το θέμα δεν είναι ποτέ λήγει το πάσο σου αλλά πόσο καιρό θα κρατήσει αυτή καταπληκτική προσφορά. Επι της ουσίας θα το έχεις μέχρι του χρόνου τον Αύγουστο. Οπότε μέχρι του χρόνου και αν συνεχίσουν να είναι αυτά τα πακέτα βλέπεις και πράττεις αναλόγως.

 

Μα υποτίθεται η vodafone βάζει το χρήστη σε αυτή τη προσφορά για όσο καιρό ισχύει το πάσο, δηλαδή για όσο καιρό είναι κάποιος φοιτητής σε κανονικά χρόνια φοίτησης. Το να μην τους αναφέρεις ξανα ότι τελείωσες τη σχολή σου και παρέδωσες το πάσο σημαίνει, λογικά, ότι επίσημα θα πρέπει να σε βγάλουν από την προσφορά, γιατί πλέον δεν είσαι φοιτητής άρα και δικαιούχος. Τουλάχιστον εγώ έτσι το καταλαβαίνω την όλη συνομιλία.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

εμενα με πηρε πριν μια κυρια απο βονταφον τηλεφωνο και μουπε για μια προσφορα 17,90 το μηνα για 8,5 ωρες ομιλια.θα τραβα το ποσο καθε μηνα απο τις καρτες που θα βαζω(δηλαδη τι διαφορα εχει απο τη συνδεση ηθελα ναξερα).ωραιο ακουγεται (στην αρχη δεν καταλαβα) της λεω.και ποσο μπορω να κανω ανανεωση το μηνα της λεω,5 ευρω;οχι μου λεει 17,90.μα βαζω 5-10 ευρω μηνιαιως σε τι με συμφερει αφου δεν μιλαω παραπανω.

Οχι δε σας συμφερει,μου λεει!!!!

Υπαρχει καποιο μελος της οικογενειας που να ενδιαφερεται;;;(ουδεν σχολιο)

Ντε και καλα να τους δινω παγιο ποσο το μηνα.μεχουν παρει απειρες φορες για συνδεση,καρτοσυμβολαιο κτλ

 

Εμένα δεν με έχουν πάρει.σου έδινε κ μηνυματα κ mb;

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν με έχουν πάρει.σου έδινε κ μηνυματα κ mb;

 

Ναι.θυμαμαι ομως πως τα mb ηταν λιγα (50-60,θα σε γελασω)

δως μοι πα στω και ταν γαν κινασω

:ninja:

αν δεν κοιτας εκει που θες να πας,θα πας εκει που κοιτας...

Link to comment
Share on other sites

Ναι.θυμαμαι ομως πως τα mb ηταν λιγα (50-60,θα σε γελασω)

 

Κατάλαβα!μονο για ομιλία συμφέρει αλλά κ για μένα είναι πολλές οι ώρες.νάναι αι καλά το φοιτητικό..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Αν ανανεωσω το φοιτητικό πακέτο exclusive 7 πριν λήξει τα τυχόν υπόλοιπα απο mb & sms μεταφέρονται ή διαγράφονται;
Link to comment
Share on other sites

Αν ανανεωσω το φοιτητικό πακέτο exclusive 7 πριν λήξει τα τυχόν υπόλοιπα απο mb & sms μεταφέρονται ή διαγράφονται;

 

αν τα mb και τα sms ηταν απο το ιδιο πακετο μεταφερονται.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ παιδιά :)

Κάτι ακομα αν ξέρετε.Εμαθα ότι όποιος έχει κάνει ενεργοποίηση νέου αριθμού Cu μετά τις 9/5 θα παίρνει στο Talk 2 Vodafone 300 και Talk 2 Vodafone 600 επιπλέον 100 λεπτά προς όλους.Δηλαδή με 5€ 200 λεπτά προς Vodafone + 200 προς όλους.Το θέμα είναι το εξής:Τι εννοεί νέα ενεργοποίηση?Να πάω τώρα και να πάρω νέο αριθμό η αν έχω ήδη καρτοκινητό Vodafone που δεν εγινε ποτέ Cu και το κάνω θα έχω την προσφορά?Συγγνώμη αν σας μπέρδεψα...

 

Εγώ που το εκανα cu τέλη Ιουλίου παίρνω κανονικά τα 200 λεπτα προς ολους... Και το γράφει ξεκάθαρα στα πακετα μου.. 200 λεπτα voda 200 προς λοιπούς.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση.. Σε καρτοκινητο που εχουν περασει 7μηνες απο την τελευταια ανανεωση αν στειλω χρηματα απο αλλο καρτοκινητο ανανεωνετε το υπολοιπο η θελει καρτα κανονικη;
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση.. Σε καρτοκινητο που εχουν περασει 7μηνες απο την τελευταια ανανεωση αν στειλω χρηματα απο αλλο καρτοκινητο ανανεωνετε το υπολοιπο η θελει καρτα κανονικη;

 

Η μεταφορά χρόνου δεν ανανεώνει πλέον την ημερομηνία λήξης.

Link to comment
Share on other sites

Η μεταφορά χρόνου δεν ανανεώνει πλέον την ημερομηνία λήξης.

 

Ευχαριστω Βασιλη!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εαν μετατρεψω ενα ala carte σε cu χανω τις μοναδες που εχω?πληρωνω κατι για την μετατροπη?

Δεν χάνεις το χρηματικό υπόλοιπο και τα πακέτα internet

Πακέτα ομιλίας και SMS θα χαθούν.

Η μετατροπή είναι δωρεάν , επιτρέπεται μία αλλαγή ανά 30 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα εαν μετατρεψω ενα ala carte σε cu χανω τις μοναδες που εχω?πληρωνω κατι για την μετατροπη?

 

Επισης αν εισαι γραμμενος στο παλιο bonus all που παιρνεις 300 λεπτα προς ολους με ανανεωση 10 ευρω δεν θα μπορεις να το ξαναπαρεις μιας και το συγκεκριμενο bonus εχει καταργηθει και το εχουν μονο οσοι προλαβαν και το ενεργοποιησαν.Εφοσον θα αλλαξεις σε CU αν το ξαναγυρισεις σε νεο καρτοκινητο δεν θα μπορεις να επανεγγραφεις στο παλιο bonus

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις το χρηματικό υπόλοιπο και τα πακέτα internet

Πακέτα ομιλίας και SMS θα χαθούν.

Η μετατροπή είναι δωρεάν , επιτρέπεται μία αλλαγή ανά 30 ημέρες.

 

Όντως, τον περασμένο Ιούνιο που μετέτρεψα ένα καρτοκινητό vodafone σε cu δεν χάθηκαν τα MB που είχα από το SE100 με τα 500MB, ανεξάρτητα από το ότι η vodafone νομίζω ότι λέει ότι χάνονται. Μου το είχαν επιβεβαιώσει, εκτός από το myphone, ότι δεν θα τα χάσω και κάποιοι ενημερωμένοι υπάλληλοι στο κατάστημα Πανόρμου.

Αν έχει αλλάξει κάτι από τον Ιούνιο, δεν ξέρω.

Edited by tseapis
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Σχετικά καινούργιος στο CU και έχω μια ερώτηση.Χρησημοποιώ το TALK 2 VODAFONE 300 από πακέτα,αλλά τώρα είδα οτι μπορώ ανανεώνοντας πρίν τη λήξη των 30 ημερών με το ίδιο πακέτο να προσθέτω οτι είχε μείνει από τον προηγούμενο μήνα. Η ερώτηση μου είναι αν θέλω στη διάρκεια του μήνα να αγοράσω ένα πακέτο internet,θα χάσω τη συνέχιση του αθροίσματος των χρόνων ομιλίας;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα.Σχετικά καινούργιος στο CU και έχω μια ερώτηση.Χρησημοποιώ το TALK 2 VODAFONE 300 από πακέτα,αλλά τώρα είδα οτι μπορώ ανανεώνοντας πρίν τη λήξη των 30 ημερών με το ίδιο πακέτο να προσθέτω οτι είχε μείνει από τον προηγούμενο μήνα. Η ερώτηση μου είναι αν θέλω στη διάρκεια του μήνα να αγοράσω ένα πακέτο internet,θα χάσω τη συνέχιση του αθροίσματος των χρόνων ομιλίας;

 

όχι δεν θα την χάσεις. Μπορείς να αγοράζεις και πακέτο ίντερνετ πριν λήξει το προηγουμενο και να γίνεται το ίδιο ακριβως με το ίντερνετ.

ΠΡΟΣΟΧΗ. Το πακέτα που αθροίζεις πρεπει να είναι ΑΚΡΙΒΩΣ το ίδιο με το άλλο, αλλιώς θα λήξει το καθένα σε άλλη ημερομηνία.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά λήγει το φοιτητικό cu τέλη αυγούστου.Μπορώ να βγάλω άλλο νούμερο με κάποιο τρόπο;Το καλοκαίρι στην αθήνα η αδερφή μου έβγαλε μακροπρόθεσμο νούμερο από πλανόδιο πωλητή της Vodafone γι αυτό ρωτάω..
Link to comment
Share on other sites

Έχω CU (φοιτητικό), επειδή πρόκειται να κάνω ένα ταξίδι εξωτερικό (Δανία, Σουηδία) θέλω να ρωτήσω οι χρώσεις πως θα είναι; Προφανώς δεν θα ισχύουν τα δωρεάν λεπτά προς όλους που έχω από τα πακέτα. Επίσης με τα mbs τι γίνεται; Ευχαριστώ! :)
Link to comment
Share on other sites

Έχω CU (φοιτητικό), επειδή πρόκειται να κάνω ένα ταξίδι εξωτερικό (Δανία, Σουηδία) θέλω να ρωτήσω οι χρώσεις πως θα είναι; Προφανώς δεν θα ισχύουν τα δωρεάν λεπτά προς όλους που έχω από τα πακέτα. Επίσης με τα mbs τι γίνεται; Ευχαριστώ! :)

 

Θα παρεις αντιστοιχη καρτα χωρας που θα πας.

Link to comment
Share on other sites

Θα παρεις αντιστοιχη καρτα χωρας που θα πας.

 

Τι ακριβώς κάρτα; Για να βάλω μονάδες δλδ; Και θα χρεώνομαι λιγότερο;

Link to comment
Share on other sites

Τι ακριβώς κάρτα; Για να βάλω μονάδες δλδ; Και θα χρεώνομαι λιγότερο;

 

Καρτοκινητο η συμβολαιο για 1 μηνα Δανιας,Σουηδιας. Σαφως φτηνοτερη χρεωση, αλλα αλλος αριθμος βεβαια.

Δεν ξερω τις αναγκες σου βεβαια αλλα οι τοπικες λυσεις ειναι φτηνοτερες. Τωρα αν μιλαμε για δυο μερες ταξιδι κι ενα τηλεφωνο....αλλο αυτο.

Edited by pavlitakis1
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...