Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ όλους παιδιά για τις απαντησεις....θα το σκεφτώ και θα δω τελικά τι με συμφέρει!!καλή η πρόταση της Voda.

 

ριξε και λίγο μπλα μπλα και πες τους μήπως το κάνουν φοιτητικό. Όπου τους πιάσεις είναι. Ειδικά αν είναι και φορητότητα.

Link to comment
Share on other sites

ριξε και λίγο μπλα μπλα και πες τους μήπως το κάνουν φοιτητικό. Όπου τους πιάσεις είναι. Ειδικά αν είναι και φορητότητα.

 

Βασικα εγώ είπα ότι ενδιαφέρομαι στο Facebook με μήνυμα.Μου απάντησαν αυτο με τα 100' επιπλέον.Σημερα μίλησα με το Whatsapp που έχουν για βοήθεια και δεν ανέφερα τίποτα.Απλως είπα αν υπάρχει κάποια προσφορά για κάποιον που θέλει να ρθει απο What's up.Μου ζήτησαν το τηλ και μου είπαν ότι θα με πάρει αυριο το τμήμα προσφορών για να μου κάνει κάποια προσφορά.Θα τους πω αν γίνεται...

Link to comment
Share on other sites

Βασικα εγώ είπα ότι ενδιαφέρομαι στο Facebook με μήνυμα.Μου απάντησαν αυτο με τα 100' επιπλέον.Σημερα μίλησα με το Whatsapp που έχουν για βοήθεια και δεν ανέφερα τίποτα.Απλως είπα αν υπάρχει κάποια προσφορά για κάποιον που θέλει να ρθει απο What's up.Μου ζήτησαν το τηλ και μου είπαν ότι θα με πάρει αυριο το τμήμα προσφορών για να μου κάνει κάποια προσφορά.Θα τους πω αν γίνεται...

 

Τα 100 λεπτα επιπλέον τα έχω κ εγώ που το έκανα απο Vodafone σύνδεση σε cu. Έτρεχε μια προσφορά ίσως τρέχει ακόμα προφανώς.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Εγώ με το φοιτητικό πάντως έχω να βάλω δύο μήνες κάρτα ένα Exclusive5 κάθε μήνα μου φτάνει και μου περισσεύει. Και τα mb από τις διάφορες προσφορές και την πρόσθεση των πακέτων έχει φτάσει 1 gb δεν το ξοδεύω με τίποτα!
Link to comment
Share on other sites

Τα 100 λεπτα επιπλέον τα έχω κ εγώ που το έκανα απο Vodafone σύνδεση σε cu. Έτρεχε μια προσφορά ίσως τρέχει ακόμα προφανώς.

 

Ναι όντως υπήρχε μια τέτοια προσφορά η οποία έχει λήξει τώρα αλλά είπαν ότι θα την κάνουν και σε μένα.Απλα πρέπει να έχω πρόβλημα με λογαριασμό της Κοσμοτε και ίσως περάσει κανένας μήνας μέχρι να μ αφήσουν...για να δούμε.

Link to comment
Share on other sites

πλεον ομως που τα smartphones ειναι για τα καλα στην ζωη μας νομιζω οτι πρεπει να αναβαθμισουν και τα πακετα Ιντερνετ γενικως.Ας βαλουν και αλλα πακετα ιντερνετ πχ 1GB 2GB θα τα πληρωσουμε δεν ειπαμε τζαμπα αλλα να μας δωσουν αυτην την δυνατοτητα τουλαχιστων.τα 120 και τα 500ΜΒ δεν φτανουν ουτε για ζητω πλεον
Link to comment
Share on other sites

πλεον ομως που τα smartphones ειναι για τα καλα στην ζωη μας νομιζω οτι πρεπει να αναβαθμισουν και τα πακετα Ιντερνετ γενικως.Ας βαλουν και αλλα πακετα ιντερνετ πχ 1GB 2GB θα τα πληρωσουμε δεν ειπαμε τζαμπα αλλα να μας δωσουν αυτην την δυνατοτητα τουλαχιστων.τα 120 και τα 500ΜΒ δεν φτανουν ουτε για ζητω πλεον

 

Αυτό που αναφέρεις είναι πολύ σχετικό. Εγώ που έχω στη δουλειά ίντερνετ και στο σπίτι WiFi μια χαρά μου φτάνουν τα 250 για τις ώρες που είμαι εξω. Επίσης με 20 ευρώ το μήνα παίρνεις bonus 1 giga... Δεν διαφωνω όμως οτι θα έπρεπε να έχει περισσότερες επιλογές στο τι θα μπορούσε να αγοράσει ο καθένας ξέχωρα τα bonus κτλ. Αν κ πιστεύω σύντομα θα γίνει κ αυτό.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Μου έκανε μια "πρόταση" η Vodafone να πάω το what's up σε Cu και θα μου δωσει για 12 μηνες στα Talk 2 Vodafone επιπλέον 100' λεπτά προς όλους(σύνολο 200' δηλαδή)κάτι που με συμφέρει περισσότερο ακομα και απο κοσμοκαρτα αν παω γιατί με 12€(10+ καθαρά) ενεργοποιώ 2 πακέτα και έχω 400' προς Voda και 400' προς όλους + 250Mb απο το bonus.Απο την αλλη οι περισσότερες επαφές μου είναι what's up αλλα επειδή χρειάζομαι και λεπτά προς όλους + ίντερνετ ανεβαίνει πολύ το πράγμα.Τι θα με συμβουλεύατε να κάνω??

εννοείς ότι τα επιπλέον 100 λεπτά (πρός όλους) είναι στο TALK 2 VODAFONE 300 (πακέτο 200 προς vodafon & 100 προς όλους με 5 ευρώ), και όχι στο bonus TALK 2 που το παίρνεις με κάθε ανανέωση των 10 ευρώ (έαν έχεις επιλέξει αυτό το bonus και όχι το Just Surf Bonus). Εάν ναι, ισχύουν και στο TALK 2 VODAFONE 600; (με τα 7 ευρω)

Link to comment
Share on other sites

εννοείς ότι τα επιπλέον 100 λεπτά (πρός όλους) είναι στο TALK 2 VODAFONE 300 (πακέτο 200 προς vodafon & 100 προς όλους με 5 ευρώ), και όχι στο bonus TALK 2 που το παίρνεις με κάθε ανανέωση των 10 ευρώ (έαν έχεις επιλέξει αυτό το bonus και όχι το Just Surf Bonus). Εάν ναι, ισχύουν και στο TALK 2 VODAFONE 600; (με τα 7 ευρω)

 

Ακριβώς φιλε μου...Έχω έναν αριθμό What's up και μου είπαν ότι σε περίπτωση που πάω Cu μπορούν να μου βαλουν την προσφορά.Τους το ανέφερα εγώ γιατί το έχει και ένας γνωστός μου που πήγε απο Κοσμοτε σε Cu.Ισχύει και στο 600' πακέτο(500+200 προς όλους)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες. Ειμαι φοιτητης και σκεφτομαι να το γυρισω σε cu. Οταν πήρατο πασο θυμαμαι ελεγαν μονο με ανανεωση 10€ οτι περνεις 600 λεπτα προς ολους. Ισχύει;; Αν οχι με 10€ το μήνα τι μπορω ν εχω; Μονο τα 2 φοιτητικα πακέτα;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδες. Ειμαι φοιτητης και σκεφτομαι να το γυρισω σε cu. Οταν πήρατο πασο θυμαμαι ελεγαν μονο με ανανεωση 10€ οτι περνεις 600 λεπτα προς ολους. Ισχύει;; Αν οχι με 10€ το μήνα τι μπορω ν εχω; Μονο τα 2 φοιτητικα πακέτα;;

 

Παίρνεις 600' προς CU κάθε μήνα, χωρίς ανανέωση, και μετά έχει τα φοιτητικά πακέτα που είναι ότι καλύτερο υπάρχει αυτή τη στιγμή σε καρτοκινητή νομίζω. Με 10Ε κάρτα παίρνεις ή 500ΜΒ ή 2 ώρες προς Vodafone.

 

Έχεις με 5Ε 500' προς ολους και 100 ΜΒ αν θυμάμαι καλά

Με 7Ε δεν θυμάμαι τώρα το πακέτο..

Με 1Ε έχεις 300 sms προς CU

 

Απλά η vodafone μέχρι τώρα έχει δώσει και δωρεάν πράγμα σε εξεταστικές και διακοπές Χριστουγέννων, Πάσχα και καλοκαίρι.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Με 7Ε δεν θυμάμαι τώρα το πακέτο..

 

600 λεπτά προς όλους 100 sms προς όλους και 600 mb.

 

Ελάχιστη χρέωση τα 3λεπτά/κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Συμπέρασμα..βαζω 10€ και εχω 600+100 προς ολους+ 600 προς cu +600 mb..σωστά;; Τα 250mb με την ανανεωση τα παίρνω;; Και μετα βαζω μηνυματα προς cu με τα λεφτα π μενουν.
Link to comment
Share on other sites

Συμπέρασμα..βαζω 10€ και εχω 600+100 προς ολους+ 600 προς cu +600 mb..σωστά;; Τα 250mb με την ανανεωση τα παίρνω;; Και μετα βαζω μηνυματα προς cu με τα λεφτα π μενουν.

 

Με την ανανέωση 10 ευρώ επιλέγεις δωρεάν bonus 120 λεπτά για vodafone ή 500 mb ίντερνετ. Τα 600 λεπτά προς cu τα δίνει κάθε μηνα η Vodafone. Mε τα 10 ευρώ μπορείς να επιλέξεις το πακέτο (με ισχύ ενα μήνα) με τα 7 ευρώ (600 λεπτά προς όλους, 600 mb ίντερνετ και 100 μηνύματα προς ολους) ή το πακέτο με 5 ευρώ (500 λεπτά προς όλους, 200 MB ίντερνετ) και το υπόλοιπο σου μένει στην κάρτα. Επίσης αν πριν τη λήξη του πακέτου ανανεώσεις ακριβώς το ίδιο πακέτο, το υπόλοιπο που σου μένει από το προηγούμενο, μεταφέρεται και στο καινούργιο.

Link to comment
Share on other sites

Με την ανανέωση 10 ευρώ επιλέγεις δωρεάν bonus 120 λεπτά για vodafone ή 500 mb ίντερνετ. Τα 600 λεπτά προς cu τα δίνει κάθε μηνα η Vodafone. Mε τα 10 ευρώ μπορείς να επιλέξεις το πακέτο (με ισχύ ενα μήνα) με τα 7 ευρώ (600 λεπτά προς όλους, 600 mb ίντερνετ και 100 μηνύματα προς ολους) ή το πακέτο με 5 ευρώ (500 λεπτά προς όλους, 200 MB ίντερνετ) και το υπόλοιπο σου μένει στην κάρτα. Επίσης αν πριν τη λήξη του πακέτου ανανεώσεις ακριβώς το ίδιο πακέτο, το υπόλοιπο που σου μένει από το προηγούμενο, μεταφέρεται και στο καινούργιο.

 

Όπως σωστά αναφέρθηκε το just surf bonus από την ανανέωση των 10 ευρώ έχει γίνει 250mb για όποιον δεν το έχει ενεργοποιημένο από τότε που ήταν 500mb

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Όπως σωστά αναφέρθηκε το just surf bonus από την ανανέωση των 10 ευρώ έχει γίνει 250mb για όποιον δεν το έχει ενεργοποιημένο από τότε που ήταν 500mb

 

Μόνο που στο vodafone φοιτητικό παρέμεινε 500 MB και για νέους συνδρομητές

Και αν προσέξες , για φοιτητικό ρώταγε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα!

 

έχω δυο ερωτήσεις

1) υπάρχει στο CU υπηρεσία ανάλογη με το καρτοκινητό όπου έχουμε 1cent/λεπτό για κάποιους αριθμούς vodafone , όπως γίνεται στο καρτοκινητό;

 

2) υπάρχει τρόπος να μετατρέψω το καρτοκινητό μου σε CU φοιτητικό; :) (αν θέλει απαντάει κάποιος και με pm)

 

;-) ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

 

2) υπάρχει τρόπος να μετατρέψω το καρτοκινητό μου σε CU φοιτητικό; :) (αν θέλει απαντάει κάποιος και με pm)

 

;-) ευχαριστώ!

 

Πας σε ένα κατάστημα με το φοιτητικό σου πάσο και λες θέλω να κάνω τον αριθμό μου cu φοιτητικό.

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει στο CU υπηρεσία ανάλογη με το καρτοκινητό όπου έχουμε 1cent/λεπτό για κάποιους αριθμούς vodafone , όπως γίνεται στο καρτοκινητό;

Όχι, δεν υπάρχει.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

γεια σας θα ηθελα να ρωτησω για κλησεις προς κινητο κυπρου τι με συμφερει το vodafone international η το cu?

υπαρχουν πουθενα τα πακετα προς κυπρο του international?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

γεια σας θα ηθελα να ρωτησω για κλησεις προς κινητο κυπρου τι με συμφερει το vodafone international η το cu?

υπαρχουν πουθενα τα πακετα προς κυπρο του international?ευχαριστω

 

Στην Q με 7 ευρω αγοράζεις πακετο για κυπρο 200+80=280 λεπτων. Δε νομίζω να υπαρχει καλυτερο. Δες ολα τα πακέτα στο http://www.myq.gr (εχει περισσότερες χωρες και περισσότερα λεπτα ομιλίας από τον ανταγωνισμο)

Link to comment
Share on other sites

γεια σας θα ηθελα να ρωτησω για κλησεις προς κινητο κυπρου τι με συμφερει το vodafone international η το cu?

υπαρχουν πουθενα τα πακετα προς κυπρο του international?ευχαριστω

Είναι ακριβώς οι ίδιες τιμές

 

INTERNATIONAL http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=7241

 

CU http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-international

Τέλος να σημειώσω ότι εδώ μιλάμε για τα καρτοκινητά της Vodafone, Επίσης όποιος δεν γνωρίζει δεν είναι υποχρεωμένος να απαντάει

Link to comment
Share on other sites

Μόνο που στο vodafone φοιτητικό παρέμεινε 500 MB και για νέους συνδρομητές

Και αν προσέξες , για φοιτητικό ρώταγε

 

Δηλαδή, εγώ που έχω το φοιτητικό, αν διακόψω τώρα το just surf και το ξαναβάλω μετά τότε θα παίρνω 500 ή 250?

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή, εγώ που έχω το φοιτητικό, αν διακόψω τώρα το just surf και το ξαναβάλω μετά τότε θα παίρνω 500 ή 250?

 

500.......

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έμαθα ό,τι στην wu περπάτησαν πακέτα για φοιτητές , τα οποία παρέχουν

500 λεπτα προς όλους με 5Ε .... η CU έχει επιπλέον και 200mb

600 λεπτά και 100 σμς προς όλους με 7Ε ... η CU δίνει και 600mb

πλησιάζει επικίνδυνα η cote...

και αναρωτιέμαι... μήπως θα υπάρχει αυτόματη ανανέωση χρόνου ομιλίας προς WU οπως και εδώ χωρίς προυπόθεση ανανέωσης τον προηγ. μηνα;;; Γιατί αν το αλλαξουν δύσκολα να κερδίσει και αλλους πελάτες η voda...

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...