Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ήρθε και σε μένα. :)

 

υπάρχει κανένα android app για να ελέγχω το υπόλοιπο του cu; χρήματα- πακέτα....

στο market βλέπω μόνο το myCU (Stefanos Togoulidis).

 

αυτό χρησιμοποιείτε όλοι; υπάρχει κάτι άλλο;

 

Χρησιμοποιώ το myvodafone αλλά δεν δείχνει τα υπόλοιπα των προσφορών.

Link to comment
Share on other sites

δε το ήξερα.

ευχαριστώ.

θα το δοκιμάσω.

όταν λες υπόλοιπο προσφορών;

πχ τα 600 δώρο από το φοιτικό

Link to comment
Share on other sites

Τα υπόλοιπα από τα πακέτα που έχεις αγοράσει τα δείχνει κανονικά και στο widget και μέσα από την εφαρμογή στη καρτέλα χρήση. Δεν δείχνει τα υπόλοιπα απο προσφορές, όπως πχ το free internet που είχε δώσει η vodafone τον Αυγουστο. Τέλος δεν δείχνει νομίζω και τις ημερομηνίες λήξης των πακέτων που έχεις πάρει. Για αυτό εγώ μπαίνω κανονικά στο site είτε του CU είτε της vodafone και τις βλέπω.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Οι ημερομηνίες λήξης φαίνονται μέσα στα πακέτα. Από εκεί που τα ενεργοποιουμε.

Ελπίζω να κατάλαβες.

Link to comment
Share on other sites

Τα υπόλοιπα από τα πακέτα που έχεις αγοράσει τα δείχνει κανονικά και στο widget και μέσα από την εφαρμογή στη καρτέλα χρήση. Δεν δείχνει τα υπόλοιπα απο προσφορές, όπως πχ το free internet που είχε δώσει η vodafone τον Αυγουστο. Τέλος δεν δείχνει νομίζω και τις ημερομηνίες λήξης των πακέτων που έχεις πάρει. Για αυτό εγώ μπαίνω κανονικά στο site είτε του CU είτε της vodafone και τις βλέπω.

 

Πολύ σωστά όπως το αναφέρει ο φίλος πάνω!

Link to comment
Share on other sites

Από τις 11 Σεπτεμβρίου, η μηνιαία ανανέωση των πακέτων internet ,σταμάτησε να προσφέρει τον πρώτο μήνα δωρεάν .

Προφανώς είχε γίνει μεγάλη κατάχρηση ,

Link to comment
Share on other sites

Από τις 11 Σεπτεμβρίου, η μηνιαία ανανέωση των πακέτων internet ,σταμάτησε να προσφέρει τον πρώτο μήνα δωρεάν .

Προφανώς είχε γίνει μεγάλη κατάχρηση ,

 

εγω να δεισ τι καταχρηση ειχα κανει δεν μπορεις να φανταστεις επαιρνα νουμερα και χρησιμοποιουσα μονο το πακετο του δωρεαν ιντερνετ για το εναν μηνα και μετα τα πεταγα.. και τωρα παει και αυτο το δωρεαν δηλαδη ελεος και πρεπει να πληρωνω.. απο που το ειδες οτι σταματησε; και αφορα ολα τα πακετα ιντερνετ ; και το 60, και το 150+σμσ και το 500; θα μου δωσεις ενα λινκ που το γραφει; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γράφει πουθενά .

Αφαιρέθηκε κάθε αναφορά στο site της vodafone.

Δεν εξαιρώ τον εαυτό μου από αυτούς που κάναν κατάχρηση .

Τώρα στέλνω από καινούργια κάρτα SE100 , SE60 , Combo on , και σε όλα μου λέει ότι δεν επαρκεί το υπόλοιπο μου ,

Και αυτό συμβαίνει σε όλες τις κάρτες μου , επίσης από το App δεν ενεργοποιεί πλέον το δωρεάν internet .

Link to comment
Share on other sites

εγω να δεισ τι καταχρηση ειχα κανει δεν μπορεις να φανταστεις επαιρνα νουμερα και χρησιμοποιουσα μονο το πακετο του δωρεαν ιντερνετ για το εναν μηνα και μετα τα πεταγα.. και τωρα παει και αυτο το δωρεαν δηλαδη ελεος

Το "δηλαδή έλεος" μάλλον πηγαίνει σε αυτούς που έπαιρναν πακέτα και τα πέταγαν...

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Πόσο "κλέφτες" που σταματήσαν αυτή την κατάχρηση!!! Α ρε "jango" που σας χρειάζεται! !

 

Υ.γ. ειρωνικό είναι το σχόλιο!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να ρωτησω εαν εχουμε μπονους απο γκολ στον ολυμπιακο νουμερο , ή διπλασιασμο οπως στο ταζα μπορουμε με αυτα τα λεφτα να αγορασουμε συνεδρια στο καρτοιντερνετ; .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα να ρωτησω εαν εχουμε μπονους απο γκολ στον ολυμπιακο νουμερο , ή διπλασιασμο οπως στο ταζα μπορουμε με αυτα τα λεφτα να αγορασουμε συνεδρια στο καρτοιντερνετ; .

Όλα τα πακέτα internet μπορούν να αγοραστούν από Ολυμπιακό .

Στην Ελτά καρτοκινητή δεν δίνει πακέτα, ούτε καρτοinternet , σου λέει ότι ο αριθμός δεν είναι Vodafone .

Για Taza δεν γνωρίζω.

Link to comment
Share on other sites

Από τις 11 Σεπτεμβρίου, η μηνιαία ανανέωση των πακέτων internet ,σταμάτησε να προσφέρει τον πρώτο μήνα δωρεάν .

Προφανώς είχε γίνει μεγάλη κατάχρηση ,

Το εντυπωσιακό είναι ότι το κράτησαν τόσο καιρό. Εγώ μόνο στις 7 κάρτες sim vodafone που έχουν περάσει από τα χέρια μου και τις χρησιμοποιούσα και για άλλες χρήσεις τα χρησιμοποίησα, 3 μήνες σε κάθε κάρτα επί 7 κάρτες, 21 μήνες δωρεάν ίντερνετ. (Ψέματα: 20 μήνες, στο φοιτητικό CU δεν πρόλαβα να ενεργοποιήσω το combo γιατί είχα συνεχώς δωρεάν ΜΒ από το xclusive :p)

Εγώ θα πω "ευχαριστώ vodafone", πάντως! :D

Το πιο αστείο είναι ότι αυτόν τον πρώτο μήνα δωρεάν τον χρησιμοποιούσε το 13830 ως "παρηγοριά" όταν έπαιρνα να διαμαρτυρηθώ ότι το "ιντερνετ όλη μέρα" μου έφαγε ένα ευρώ: μου έλεγε ο υπάλληλος "δεν μπορώ να κάνω κάτι για το 1 ευρώ που αφαιρέθηκε από το λογαριασμό σας με το ίντερνετ όλη μέρα, μπορώ όμως να σας δώσω ως αποζημίωση δωρεάν ίντερνετ για ένα μήνα!" Τρεις φορές μου κάνανε ακριβώς αυτήν την συζήτηση, την πρώτη φορά ψάρωσα και μετά κατάλαβα τι εννοούσε, μετά, την δεύτερη και την τρίτη φορά γέλαγα και του έλεγα ότι την έχω ήδη χρησιμοποιήσει την προσφορά, μου έλεγε "Και τις 3 προσφορές;!!!","Ναι φίλε μου, και τις 3! Δεν είμαστε όλοι άσχετοι να μην ξέρουμε τις προσφορές, διαβάζουμε myphone.gr".

Άντε τώρα, καιρός να φάμε σε data εκείνους του παλιούς συσσωρευμένους διπλασιασμούς και bonus σε Frog, Ολυμπιακό, F2G.

Αν και μάλλον όχι ακόμα, με τα CU xclusive, τουλάχιστον μέχρι τον Ιούνιο '14 που ισχύει η Ακαδημαϊκή μου ταυτότητα, πάλι σχεδόν τσάμπα θα είναι το internet -αφού την ομιλία την θέλω οπωσδήποτε και έχει δώρο και τα ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

(Μιας και πιστεύω ότι μας διαβάζετε εκεί στην βόνταφον...)

Καμία εφαρμογή για ενεργοποίηση πακέτων και ανανέωση κάρτας μέσω ΙΝΤΕΡΝΕΤ θα βγάλετε ποτέ, για το απλό καρτοκινητό; Κοντεύει 2014.... :mad:

 

_____________________________________________________________________________

Με αφορμή αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=4902497#post4902497

και επειδή έχω ψιλοξεχάσει...

 

εμείς στην βόνταφον με το παλιό πρόγραμμα με τα 300 λεπτά με 10 ευρη κάρτα, αυτό δεν το είχαμε από παλιά;

Στις πρώτες 2 ανανεωσεις ανά ημερολογιακό(?) μήνα παίρναμε 300 λεπτά και στις επόμενες 0 λεπτά;

 

Θυμάμαι σωστά; Ίσως ξαναβάλω πριν κλείσει ο μήνας για αυτό ρωτάω!

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

(Μιας και πιστεύω ότι μας διαβάζετε εκεί στην βόνταφον...)

Καμία εφαρμογή για ενεργοποίηση πακέτων και ανανέωση κάρτας μέσω ΙΝΤΕΡΝΕΤ θα βγάλετε ποτέ, για το απλό καρτοκινητό; Κοντεύει 2014.... :mad:

Μα κανονικά μπορείς να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή Myvodafone με τον λογαριασμό σου στο site
Link to comment
Share on other sites

Μα κανονικά μπορείς να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή Myvodafone με τον λογαριασμό σου στο site

Τώρα το είδα! Δηλαδή, ενεργοποιούμε κανονικά πακέτα από το πισί μας; Δεν έχω σμαρτφοουν! Πωπω, χάρηκα τώρα! :rolleyes: Να σαι καλά! Το είχε παρει το μάτι μου, αλλά νόμιζα ότι ήταν μόνο για σμαρτφοουνς! Σε ευχαριστώ! Νόμιζα ότι από πισί μόνο στο myaccount μπορούσες να μπεις, που στην ουσία δεν προσφέρει και κάτι στην καρτοκινητή! :blink:

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μη εμπορικά διαθέσιμο πακέτο ομιλίας που προσφέρει 80 λεπτά προς όλα τα εθνικά δίκτυα με 5€, που είναι διαθέσιμο για ενεργοποίηση για όσους συνδρομητές είναι εγγεγραμμένοι στο Bonus All έως και τις 16/05/2013 πως το ενεργοποιούμε;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το μη εμπορικά διαθέσιμο πακέτο ομιλίας που προσφέρει 80 λεπτά προς όλα τα εθνικά δίκτυα με 5€, που είναι διαθέσιμο για ενεργοποίηση για όσους συνδρομητές είναι εγγεγραμμένοι στο Bonus All έως και τις 16/05/2013 πως το ενεργοποιούμε;

 

Με κλήση στο 1286!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Προς τον φίλο πιο πάνω 7 ευρώ είχε το πακέτο πάντα!

 

Ρε παιδιά, έγραψα ένα καρτοκινητό(απλό) στο myaccount. Ακόμα δεν έχει τηλεφωνήσει το cc για να επιβεβαιώσει την εγγραφή. Φταίει αυτό που δεν μπορώ να ενεργοποιήσω πακέτα ομιλίας/σμς/ιντερνετ μέσω ίντερνετ; Ή είναι έτσι γενικώς; Μόνο ανανέωση δικαιούμαι να κάνω προς το παρόν! Μιλάω για χρήση μέσω απλού pc, οχι smartphone!!! :confused: Γιατί αλλιώς, τζάμπα ο κόπος! Αφού το γράφει ότι μπορείς να ενεργοποιείς πακέτα!

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

Από PC δεν γίνεται σε απλό καρτοκινητό ή Interanational ή Ολυμπιακό

Μόνο στο CU γίνεται

Link to comment
Share on other sites

Από PC δεν γίνεται σε απλό καρτοκινητό ή Interanational ή Ολυμπιακό

Μόνο στο CU γίνεται

 

τι γκαγκα ανθρωποι! :( κάτι ήξερα που γκρινιαζα χθες!!!

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ? Έκοψε πλέον η βόνταφον να πέρνει τα καρτοκινητά της να δει γιατί θελουν να μεταφερθούν σε άλλο πάροχο?? Μου φαίνεται μονο η κοσμοτε κυνηγαει και τον τελευταιο πελάτη!
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ? Έκοψε πλέον η βόνταφον να πέρνει τα καρτοκινητά της να δει γιατί θελουν να μεταφερθούν σε άλλο πάροχο?? Μου φαίνεται μονο η κοσμοτε κυνηγαει και τον τελευταιο πελάτη!

 

Εννοείς οτι παίρνει και τους δίνει κάποιο bonus για να μείνουν?Γιατι εγώ σε λίγες μέρες θα κάνω φορητοτητα σε Cu αφου με το πάσο ενός φίλου μου η Vodafone με αφηνει να εγγραφω στο φοιτητικό χωρίς να είμαι φοιτητής(Αρκει να μην εχει ο φίλος μου την προσφορά).Υπάρχει περίπτωση η κοσμοτε να με πάρει και να μου προτείνει κάτι τέτοιο?Γιατι τώρα δεν το δεχεται...

Link to comment
Share on other sites

Η cosmote πέρυσι που με ειχε πάρει απλά θελανε να μαθουνε το λογο δεν κάνουν προσφορες στα καρτοκινητα ειναι γυφτοι το μονο που σου μιλανε ειναι για καρτοσυμβολαια και βλακείες τέτοιες!Η βονταφον ομως θυμαμαι ολο και κατι εκανε! τωρα δεν με πηρε καθολου πισω και βλεπουν κιολας πως ειμαι φοιτητης και την κοπαναω! Δεν ξερω μηπως παιρνουν με αποκρυψη τηλ γιατι εχω φραγη..αλλα και παλι δεν νομιζω να μην μπορουν να παρουν απο αλλου για να μαθουν!
Link to comment
Share on other sites

Αν ανανεώσω πριν το μήνα, μεταφέρονται και τα mb όπως τα λεπτά ομιλίας ;
Φιλικά, Κατερίνα
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...