Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα έμαθα ό,τι στην wu περπάτησαν πακέτα για φοιτητές , τα οποία παρέχουν

500 λεπτα προς όλους με 5Ε .... η CU έχει επιπλέον και 200mb

600 λεπτά και 100 σμς προς όλους με 7Ε ... η CU δίνει και 600mb

πλησιάζει επικίνδυνα η cote...

και αναρωτιέμαι... μήπως θα υπάρχει αυτόματη ανανέωση χρόνου ομιλίας προς WU οπως και εδώ χωρίς προυπόθεση ανανέωσης τον προηγ. μηνα;;; Γιατί αν το αλλαξουν δύσκολα να κερδίσει και αλλους πελάτες η voda...

 

Είναι σίγουρο οτι βγηκε τέτοιο πακέτο??

 

Edit:Μόλις τα είδα και γω...μεγάλη κίνηση το What's up.Κάτι πρέπει να κάνει η Vodafone.

Edited by George6633
Link to comment
Share on other sites

Είναι σίγουρο οτι βγηκε τέτοιο πακέτο??

 

Edit:Μόλις τα είδα και γω...μεγάλη κίνηση το What's up.Κάτι πρέπει να κάνει η Vodafone.

 

Το θέμα είναι ότι τα πακέτα της voda είναι ήδη καλύτερα.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι τα πακέτα της voda είναι ήδη καλύτερα.

 

Ναι αλλα οι περισσότεροι συνδρομητές είναι στο What's up και οι φοιτητές δεν πρόκειται να φύγουν όταν το what's up πλησιάζει τις προσφορές της Vodafone.Γνωμη μου πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς εκεί είναι το θέμα. Τα 18χρονα πήγαν κάποτε στο wu και από τότε δεν υπάρχει ούτε η ελάχιστη καταναλωτική συνείδηση για τη μεταφορά του κόσμου ανά παρέες εκεί που τον βολεύει, ανάλογα με τις προσφερόμενες τιμές και παροχές. Εγώ όσο ήμουν φοιτητής άλλαξα και 4 εταιρείες σε 7 χρόνια, Q card, Cote συμβόλαιο, wind συμβόλαιο, voda συμβόλαιο, cu φοιτητικό. Κάθε φορά με βάση την ελαχιστοποίηση του κόστους με ταυτόχρονη αύξηση των υπηρεσιών που είχα. Αυτό με το wu βολεύει εξαιρετικά την cosmote, αλλά δείχνει μία αγορά που δρα με βάση όχι κοινωνικο-οικονομικά κριτήρια, αλλά άλλου είδους.

 

Δεν το λέω για εσένα προσωπικά. Την άποψη μου απλά καταθέτω. Η Cote ένα χρόνο μετά έβγαλε περίπου ανταγωνιστικά πακέτα, κατώτερα βέβαια, και εμείς συζητάμε για την απάντηση της vodafone. Προσωπικά το θεωρώ λίγο αστείο το όλο θέμα...

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς εκεί είναι το θέμα. Τα 18χρονα πήγαν κάποτε στο wu και από τότε δεν υπάρχει ούτε η ελάχιστη καταναλωτική συνείδηση για τη μεταφορά του κόσμου ανά παρέες εκεί που τον βολεύει, ανάλογα με τις προσφερόμενες τιμές και παροχές. Εγώ όσο ήμουν φοιτητής άλλαξα και 4 εταιρείες σε 7 χρόνια, Q card, Cote συμβόλαιο, wind συμβόλαιο, voda συμβόλαιο, cu φοιτητικό. Κάθε φορά με βάση την ελαχιστοποίηση του κόστους με ταυτόχρονη αύξηση των υπηρεσιών που είχα. Αυτό με το wu βολεύει εξαιρετικά την cosmote, αλλά δείχνει μία αγορά που δρα με βάση όχι κοινωνικο-οικονομικά κριτήρια, αλλά άλλου είδους.

 

Δεν το λέω για εσένα προσωπικά. Την άποψη μου απλά καταθέτω. Η Cote ένα χρόνο μετά έβγαλε περίπου ανταγωνιστικά πακέτα, κατώτερα βέβαια, και εμείς συζητάμε για την απάντηση της vodafone. Προσωπικά το θεωρώ λίγο αστείο το όλο θέμα...

 

Δεν διαφωνω,έτσι είναι.Απλως όσο το Cu είναι πίσω από το What's up η Vodafone πρέπει να προσπαθεί όλο και περισσότερο.Καποια στιγμή θα αλλαξει το πράγμα νομίζω...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα οι περισσότεροι συνδρομητές είναι στο What's up και οι φοιτητές δεν πρόκειται να φύγουν όταν το what's up πλησιάζει τις προσφορές της Vodafone.Γνωμη μου πάντα...

 

Ετσι ακριβώς είναι + πιστευω οτι ένας αριθμος 'πρωην' wu (που πηγαν cu) θα επιστρεψει.

Link to comment
Share on other sites

Ετσι ακριβώς είναι + πιστευω οτι ένας αριθμος 'πρωην' wu (που πηγαν cu) θα επιστρεψει.

 

Eγώ πάντως θα κρατήσω το cu. Η προσφορά ισχύει για τα βασικά έτη σπουδών, ενώ στην cosmote για ένα χρόνο. Επίσης τα 600 mb τα δίνει στο πακέτο των 7 ευρώ, οπότε σαν bonus παίρνω χρονο ομιλίας για vodafone. Πάντως για τα δεδομένα της cosmote είναι έκπληξη η προσφορά.

Edited by achillesgk
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα παραμένουν καλύτερες οι προσφορές της CU παίδες αλλά στο ελάχιστο καλύτερες ... για αυτό πρέπει να πετάξει ανταγωνιστικότερα πακέτα για να μην χάσει κόσμο που έχει αλλά και για να κερδίσει και άλλους φοιτητές...

Πάντως για μένα αν πρέπει να αγοράζει κάποιος και λεπτά προς wu χωρίς να ανανεώνονται αυτόματα εε τότε μια τρύπα στο νερό θα έκανε η cosmote... απλά δεν θα χάσει άλλο κόσμο.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα παραμένουν καλύτερες οι προσφορές της CU παίδες αλλά στο ελάχιστο καλύτερες ... για αυτό πρέπει να πετάξει ανταγωνιστικότερα πακέτα για να μην χάσει κόσμο που έχει αλλά και για να κερδίσει και άλλους φοιτητές...

Πάντως για μένα αν πρέπει να αγοράζει κάποιος και λεπτά προς wu χωρίς να ανανεώνονται αυτόματα εε τότε μια τρύπα στο νερό θα έκανε η cosmote... απλά δεν θα χάσει άλλο κόσμο.

 

Όχι συνεχίζει κανονικά...δηλαδη αν κάνεις ανανέωση 10€,τον αλλο μήνα έχεις δωρο 600 λεπτά προς Wu και 600Mb.

Link to comment
Share on other sites

Όχι συνεχίζει κανονικά...δηλαδη αν κάνεις ανανέωση 10€,τον αλλο μήνα έχεις δωρο 600 λεπτά προς Wu και 600Mb.

Ναι μόλις τώρα πήρα τηλ. στο 1330 και το ξεκαθάρισαν... για να έχεις 600' και 600mb κάθε μήνα θα πρέπει να κάνεις ανανέωση με 10Ε τον προηγούμενο...βλακείες..... αλλά σίγα μην χάσουν πελατεία...

Θα συνεχίσω να ανανεώνω την κάρτα της CU .. συμφέρει πιο πολύ.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Eγώ πάντως θα κρατήσω το cu. Η προσφορά ισχύει για τα βασικά έτη σπουδών, ενώ στην cosmote για ένα χρόνο. Επίσης τα 600 mb τα δίνει στο πακέτο των 7 ευρώ, οπότε σαν bonus παίρνω χρονο ομιλίας για vodafone. Πάντως για τα δεδομένα της cosmote είναι έκπληξη η προσφορά.

 

Να ρωτήσω ίσως και χαζό. Δηλαδή αυτά τα πακέτα θα ισχύουν για τα βασικά Χρόνια φοίτησης; μου φαίνεται λίγο δύσκολο αυτό γιατί αν είναι έτσι είναι πολύ συμφέρον. Αν όντως ισχύει δεν χρειάζεται να δώσει και παραπάνω αυτά που δίνει ξεπερνάνε συμβόλαια των 20 και πλέον ευρώ!

 

Και μην ξεχνάμε το βασικό και τα ίδια πακέτα να έδινε η Cosmote από την στιγμή που η Vodafone σου μεταφέρει τα λεπτά στο επόμενο πακέτο για μένα αυτό είναι το ασυναγώνιστο στην προσφορά της ακόμα και λίγο λιγότερα λεπτά να μου έδινε!

Edited by pReHiStoRik
Link to comment
Share on other sites

Τα φοιτητικά κρατάνε για όσο έχει ισχύ το πάσο, δηλαδή αν θυμάμαι καλά είναι για 2 χρόνια μετά το πέρας των βασικών ετών σπουδών. Αντίστοιχα για όσους έχουν φοιτητική ταυτότητα, αλλά αυτή δεν έχει ισχύ πάσου, το φοιτητικό ενεργοποιείται για ένα χρόνο, δηλαδή μέχρι τη λήξη της ακαδημαϊκής χρονιάς τα τέλη Αυγούστου.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω ίσως και χαζό. Δηλαδή αυτά τα πακέτα θα ισχύουν για τα βασικά Χρόνια φοίτησης; μου φαίνεται λίγο δύσκολο αυτό γιατί αν είναι έτσι είναι πολύ συμφέρον. Αν όντως ισχύει δεν χρειάζεται να δώσει και παραπάνω αυτά που δίνει ξεπερνάνε συμβόλαια των 20 και πλέον ευρώ!

 

Και μην ξεχνάμε το βασικό και τα ίδια πακέτα να έδινε η Cosmote από την στιγμή που η Vodafone σου μεταφέρει τα λεπτά στο επόμενο πακέτο για μένα αυτό είναι το ασυναγώνιστο στην προσφορά της ακόμα και λίγο λιγότερα λεπτά να μου έδινε!

Και η Cosmote νομίζω ότι μεταφέρει τις ημερομηνιες ληξης των πακετων.. Τουλαχιστον των ΜΒ το κάνει..

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια γρήγορη ερώτηση γιατί στο site του CU δεν το βρίσκω, όταν "λήγει" ο χρόνος ομιλίας (στο 6μηνο) τότε απλά χάνεται η αξία, δεν χάνεις τον αριθμό έτσι? Και αν ανανεώσεις π.χ. με 5 ευρώ τότε κρατάς και τα προηγούμενα ή χάνονται έτσι και αλλιώς?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια γρήγορη ερώτηση γιατί στο site του CU δεν το βρίσκω, όταν "λήγει" ο χρόνος ομιλίας (στο 6μηνο) τότε απλά χάνεται η αξία, δεν χάνεις τον αριθμό έτσι? Και αν ανανεώσεις π.χ. με 5 ευρώ τότε κρατάς και τα προηγούμενα ή χάνονται έτσι και αλλιώς?

 

ευχαριστώ

 

σωστα χανεται το υπολοιπο σε € αλλα κρατας τον αριθμο. Αν βαλεις καρτα πριν τα χασεις, τα κρατας, ειδαλλως τα χανεις.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

σωστα χανεται το υπολοιπο σε € αλλα κρατας τον αριθμο. Αν βαλεις καρτα πριν τα χασεις, τα κρατας, ειδαλλως τα χανεις.

 

ευχαρισ΄τω, μόλις το έκανα και επιβεβαιώνω..

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε τη χρέωση σε περίπτωση που έχω χάσει την κάρτα σιμ της CU και θέλω επανέκδοση;

Γίνεται και τηλεφωνικά το request ?

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε τη χρέωση σε περίπτωση που έχω χάσει την κάρτα σιμ της CU και θέλω επανέκδοση;

Γίνεται και τηλεφωνικά το request ?

 

5 ευρώ.

Πρέπει να πας από το κατάστημα να σου δώσουν νέα σιμ!

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζετε τη χρέωση σε περίπτωση που έχω χάσει την κάρτα σιμ της CU και θέλω επανέκδοση;

Γίνεται και τηλεφωνικά το request ?

 

Το αίτημα γίνεται και ηλεκτρονικά αλλά όπως πολύ σωστά ανά αναφέρει ο φίλος η παραλαβή και πληρωμή θα γίνει από το κατάστημα. Οπότε αφού θα πας και θα πας κάνε και το αίτημα εκεί!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Να υποθέσω γίνεται μπαμ-μπαμ; Και φεύγω με την κάρτα;

Η χρέωση είναι ίδια κ όταν π.χ. Θέλω μια micro sim ή nano sim;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις. Να υποθέσω γίνεται μπαμ-μπαμ; Και φεύγω με την κάρτα;

Η χρέωση είναι ίδια κ όταν π.χ. Θέλω μια micro sim ή nano sim;

 

Ναι 5 ευρώ διότι και η απώλεια και η αντικατάσταση της SIM λογίζονται ως αντικατάσταση.

Όσο για το "μπαμ-μπαμ" είναι σχετικό! Ως διαδικασία είναι 3 λεπτά από την στιγμή που θα αρχίσεις να εξυπηρετείσαι!!

Link to comment
Share on other sites

Τα 300 λεπτά προς όλους με 10 ευρώ ανανέωση (bonus all ) στο καρτοκινητό vodafone συνεχίζουν να ισχύουν σε όσους το έχουν ενεργοποιήσει απο παλια??
Link to comment
Share on other sites

Τα 300 λεπτά προς όλους με 10 ευρώ ανανέωση (bonus all ) στο καρτοκινητό vodafone συνεχίζουν να ισχύουν σε όσους το έχουν ενεργοποιήσει απο παλια??

 

Ναι, κανονικά με κάθε ανανέωση από 10€.

Link to comment
Share on other sites

Αύριο..CU FREE DAY! 500MB δώρο για να δεις τι έγινε στο RED BULL ART OF MOTION ( http://bit.ly/15jXKaB ) αλλά και να σερφαρεις όσο θες. στείλε δωρεάν N στο 1398 Edited by makis21
Link to comment
Share on other sites

ήρθε και σε μένα. :)

 

υπάρχει κανένα android app για να ελέγχω το υπόλοιπο του cu; χρήματα- πακέτα....

στο market βλέπω μόνο το myCU (Stefanos Togoulidis).

 

αυτό χρησιμοποιείτε όλοι; υπάρχει κάτι άλλο;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...