Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καρτοκινητο η συμβολαιο για 1 μηνα Δανιας,Σουηδιας. Σαφως φτηνοτερη χρεωση, αλλα αλλος αριθμος βεβαια.

Δεν ξερω τις αναγκες σου βεβαια αλλα οι τοπικες λυσεις ειναι φτηνοτερες. Τωρα αν μιλαμε για δυο μερες ταξιδι κι ενα τηλεφωνο....αλλο αυτο.

 

6 μέρες ταξίδι είναι. Δε νομίζω να χρειαστώ και πολλά. Κυρίως θα με παίρνουν από Ελλάδα μια φορά τη μέρα και άντε να κάνω 2-3 τηλεφωνήματα εγώ. Απλά μπορεί να χρειαστεί να τηλεφωνήσω εγώ σε σουηδικό αριθμό όσο είμαι εκεί και να χρσιμοποιήσω κάποια λίγα mbs.

Link to comment
Share on other sites

Ανανεωσα για δεύτερη φορά το cu και επιβεβαιωνω οτι μου πρόσθεσε και τα mb που μου ειχαν μείνει..και τα λεπτα ομιλίας όπως επίσης μου έδωσε παλι 200 λεπτα προς ολους..όπως ακόμα μου πρόσθεσε και τα μνμ ενω νόμιζα οτι αυτά δεν μεταφέρονται.

''Samsung Galaxy S7 Edge''

''Ipad mini 2''

Link to comment
Share on other sites

Στο 1252, εκτός από το υπόλοιπο των πακέτων σας, ακούτε και την ημερομηνία λήξης τους? Προχθές προσπαθούσα να μάθω πότε λήγουν τα πακέτα μου και δεν ανέφερε κάτι.
Link to comment
Share on other sites

Στο 1252, εκτός από το υπόλοιπο των πακέτων σας, ακούτε και την ημερομηνία λήξης τους? Προχθές προσπαθούσα να μάθω πότε λήγουν τα πακέτα μου και δεν ανέφερε κάτι.

 

Το λέει στο my Vodafone και στο Vodafone app για iPhone , μπορεί και για android

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Στο 1252, εκτός από το υπόλοιπο των πακέτων σας, ακούτε και την ημερομηνία λήξης τους? Προχθές προσπαθούσα να μάθω πότε λήγουν τα πακέτα μου και δεν ανέφερε κάτι.

 

Κάλεσε 1252 , πάτησε 1 και αμέσως μετά πάτησε 2 για να ακούσεις την λήξη των πακέτων , έχει αλλάξει το menu .

Link to comment
Share on other sites

Ανανεωσα για δεύτερη φορά το cu και επιβεβαιωνω οτι μου πρόσθεσε και τα mb που μου ειχαν μείνει..και τα λεπτα ομιλίας όπως επίσης μου έδωσε παλι 200 λεπτα προς ολους..όπως ακόμα μου πρόσθεσε και τα μνμ ενω νόμιζα οτι αυτά δεν μεταφέρονται.

 

αρα για αλλη μια φορα ισχυει οτι μεταφερονται τα λεπτα ομιλιας και τα μυνηματα γενικα σε οτι πακετο ενεργοποιεις και δευτερη φορα και παραπανω μεσα στο ιδιο μηνα , προπαντων πριν ληξει ο μηνας ! αυτο ειναι τελειο!! /.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

1 Σεπτέμβρη σήμερα και το φοιτητικό δουλεύει ρολόι! Ακόμα και τα 600 free προς Cu μπήκαν!

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

1 Σεπτέμβρη σήμερα και το φοιτητικό δουλεύει ρολόι! Ακόμα και τα 600 free προς Cu μπήκαν!

 

Εμένα από σήμερα η ακαδημαϊκή ταυτότητα δεν έχει ισχύ πάσου οπότε θεωρητικά λήγει και το CU xclusive αλλά μου ήρθαν τα 600 λεπτά προς Cu και τα φοιτητικά πακέτα είναι ακόμα διαθέσιμα στο 1286, την εφαρμογή και το ίντερνετ!! :)

Link to comment
Share on other sites

οντως τι ισχυει με αυτο το θεμα..αν τελειωσει η φοιτητικη ιδιοτητα απλα δεν σου δινει τα 600 προς cu καθε μηνα αλλα μπορεις να χρησιμοποιεις τα προπληρωμενα πακετα; ή παυεις πια να εχεις το cu student?
Link to comment
Share on other sites

Κάλεσα στις 31 Αυγούστου και μου είπαν ότι το δικό μου λήγει στις 9 Νοεμβρίου , Μετά μίλησε ο γυιός μου και του είπαν ότι λήγει στις 31 Αυγούστου , αλλά να μην ανησυχεί γιατί κάποια προσφορά θα του έρθει με μήνυμα.

Την 1η Σεπτέμβρη του ήρθαν κανονικά τα 600 λεπτά ,

τώρα όταν τελειώσουν τα 500 λεπτά θα δούμε αν μπορούμε να αγοράσουμε άλλα .

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι τα 100mb από το cu πάρε να 'χεις καταναλώνονται σαν να μην είναι 100mb, αλλά σαν να είναι 10mb. Μέσα σε λίγες ημέρες μου ήρθε μήνυμα ότι έχω 5mb την στιγμή που εγώ σε ένα μήνα καταναλώνω περίπου τα μισά. Μάλιστα μετά το sms ότι έχω 5mb δεν έκανα καθόλου χρήση αφήνοντας το κινητό να τσεκάρει μόνο email και viber (με σχεδόν μηδενική χρήση αυτές τις ημέρες) για απλό κείμενο. Μέσα σε 4 ημέρες μου ήρθε κι άλλο sms ότι τα mb καταναλώθηκαν!!

 

Φυσικά ενημέρωση εφαρμογών κλπ γίνονται αποκλειστικά μέσω wifi.

Δώρον άδωρον το cu πάρε "να 'χεις".

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι τα 100mb από το cu πάρε να 'χεις καταναλώνονται σαν να μην είναι 100mb, αλλά σαν να είναι 10mb. Μέσα σε λίγες ημέρες μου ήρθε μήνυμα ότι έχω 5mb την στιγμή που εγώ σε ένα μήνα καταναλώνω περίπου τα μισά. Μάλιστα μετά το sms ότι έχω 5mb δεν έκανα καθόλου χρήση αφήνοντας το κινητό να τσεκάρει μόνο email και viber (με σχεδόν μηδενική χρήση αυτές τις ημέρες) για απλό κείμενο. Μέσα σε 4 ημέρες μου ήρθε κι άλλο sms ότι τα mb καταναλώθηκαν!!

 

Φυσικά ενημέρωση εφαρμογών κλπ γίνονται αποκλειστικά μέσω wifi.

Δώρον άδωρον το cu πάρε "να 'χεις".

 

Κάτι θα σου ξέφυγε. Δεν γίνονται αυτά τα πράγματα. Εμένα με fb viper λίγο και tapatalk μου μένουν κιόλας.

Έχω 300mb βέβαια

Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται. Όταν σε ένα μήνα καταναλώνω 50mb από πακέτο που ενεργοποιώ με περισσότερη χρήση, δεν γίνεται σε μια βδομάδα να μου τρώει 100mb. Μιλάμε για τεράστια διαφορά.

Προσέχω την χρήση που κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Έλεγξε τα στατιστικά χρήσης δικτύου, μήπως κάτι σου τα έφαγε. Γενικά δεν γίνεται να φαγώθηκαν από μόνα τους.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Μου έκανε μια "πρόταση" η Vodafone να πάω το what's up σε Cu και θα μου δωσει για 12 μηνες στα Talk 2 Vodafone επιπλέον 100' λεπτά προς όλους(σύνολο 200' δηλαδή)κάτι που με συμφέρει περισσότερο ακομα και απο κοσμοκαρτα αν παω γιατί με 12€(10+ καθαρά) ενεργοποιώ 2 πακέτα και έχω 400' προς Voda και 400' προς όλους + 250Mb απο το bonus.Απο την αλλη οι περισσότερες επαφές μου είναι what's up αλλα επειδή χρειάζομαι και λεπτά προς όλους + ίντερνετ ανεβαίνει πολύ το πράγμα.Τι θα με συμβουλεύατε να κάνω??
Link to comment
Share on other sites

Αποκλείεται. Όταν σε ένα μήνα καταναλώνω 50mb από πακέτο που ενεργοποιώ με περισσότερη χρήση, δεν γίνεται σε μια βδομάδα να μου τρώει 100mb. Μιλάμε για τεράστια διαφορά.

Προσέχω την χρήση που κάνω.

 

Και εμένα κανονικά καταναλώνονται τα MB από το Πάρε Να Χεις. Ελεγξε μήπως τρέχει κανένα περίεργο προγραμματάκι στο background!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Μου έκανε μια "πρόταση" η Vodafone να πάω το what's up σε Cu και θα μου δωσει για 12 μηνες στα Talk 2 Vodafone επιπλέον 100' λεπτά προς όλους(σύνολο 200' δηλαδή)κάτι που με συμφέρει περισσότερο ακομα και απο κοσμοκαρτα αν παω γιατί με 12€(10+ καθαρά) ενεργοποιώ 2 πακέτα και έχω 400' προς Voda και 400' προς όλους + 250Mb απο το bonus.Απο την αλλη οι περισσότερες επαφές μου είναι what's up αλλα επειδή χρειάζομαι και λεπτά προς όλους + ίντερνετ ανεβαίνει πολύ το πράγμα.Τι θα με συμβουλεύατε να κάνω??

 

Βλέπω οτι είσαι 19. Αν είσαι φοιτητής να ξέρεις οτι μπορείς να πας στο CU με φορητότητα και να το μετατρέψεις σε Xclusive ώστε με 7e να έχεις 600' + 100 sms προς όλους & 600ΜΒ Internet.

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Μου έκανε μια "πρόταση" η Vodafone να πάω το what's up σε Cu και θα μου δωσει για 12 μηνες στα Talk 2 Vodafone επιπλέον 100' λεπτά προς όλους(σύνολο 200' δηλαδή)κάτι που με συμφέρει περισσότερο ακομα και απο κοσμοκαρτα αν παω γιατί με 12€(10+ καθαρά) ενεργοποιώ 2 πακέτα και έχω 400' προς Voda και 400' προς όλους + 250Mb απο το bonus.Απο την αλλη οι περισσότερες επαφές μου είναι what's up αλλα επειδή χρειάζομαι και λεπτά προς όλους + ίντερνετ ανεβαίνει πολύ το πράγμα.Τι θα με συμβουλεύατε να κάνω??

 

Και να πας η που θα παρεις καινουριο αριθμο whatsup για τους φιλους σου η απλα θα ξαναγυρισεις γιατι απλα το κινητο σου δε θα χχτυπαει πλεον το ιδιο, την εχουμε πατησει πολυ ετσι. Με μαθηματικη ακριβεια αυτα που σου λεω.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω οτι είσαι 19. Αν είσαι φοιτητής να ξέρεις οτι μπορείς να πας στο CU με φορητότητα και να το μετατρέψεις σε Xclusive ώστε με 7e να έχεις 600' + 100 sms προς όλους & 600ΜΒ Internet.

 

Δυστυχως Κώστα δεν ειμαι φοιτητής...μακαρι να ήμουν και δεν θα είχα ενδοιασμούς.Σ ευχαριστώ πάντως για την πρόταση είναι τέλειο το Xclusive.Μια εποχή πρόσφατα αν ήσουν φοιτητής μπορούσες να βαλεις 2-3 ατομα που δεν ήταν φοιτητές στην προσφορά αν δεν κάνω λάθος αλλα αργησα να το μάθω.

 

 

@Μανο το έζησα όταν πρωτοπηρα F2G αυτο που λες και δεν έιναι ότι καλύτερο.Και δεν βλέπω να αλλάζει σύντομα αυτο.Η προσπάθεια δεν απέφερε και πολλά αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Μου έκανε μια "πρόταση" η Vodafone να πάω το what's up σε Cu και θα μου δωσει για 12 μηνες στα Talk 2 Vodafone επιπλέον 100' λεπτά προς όλους(σύνολο 200' δηλαδή)κάτι που με συμφέρει περισσότερο ακομα και απο κοσμοκαρτα αν παω γιατί με 12€(10+ καθαρά) ενεργοποιώ 2 πακέτα και έχω 400' προς Voda και 400' προς όλους + 250Mb απο το bonus.Απο την αλλη οι περισσότερες επαφές μου είναι what's up αλλα επειδή χρειάζομαι και λεπτά προς όλους + ίντερνετ ανεβαίνει πολύ το πράγμα.Τι θα με συμβουλεύατε να κάνω??

 

Αυτό που συμφαίρει στην τσέπη σου. Για πολύ μπλαμπλα ενεργοποιησε το ένα voip στον υπολογιστή σου. Η το skype....υπάρχουν τόσοι τρόποι.

Πρώτα η τσέπη σου και μετά οι "φίλοι" σου. Εκτός αν τσοντάρουν στην τσέπη σου.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που συμφαίρει στην τσέπη σου. Για πολύ μπλαμπλα ενεργοποιησε το ένα voip στον υπολογιστή σου. Η το skype....υπάρχουν τόσοι τρόποι.

Πρώτα η τσέπη σου και μετά οι "φίλοι" σου. Εκτός αν τσοντάρουν στην τσέπη σου.

 

Δεν έχεις άδικο φιλε...δεν τσοντάρουν στην τσέπη μου.Δυστυχώς υπολογιστής δεν υπάρχει,με τα κινητά γίνεται η δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.Μου έκανε μια "πρόταση" η Vodafone να πάω το what's up σε Cu και θα μου δωσει για 12 μηνες στα Talk 2 Vodafone επιπλέον 100' λεπτά προς όλους(σύνολο 200' δηλαδή)κάτι που με συμφέρει περισσότερο ακομα και απο κοσμοκαρτα αν παω γιατί με 12€(10+ καθαρά) ενεργοποιώ 2 πακέτα και έχω 400' προς Voda και 400' προς όλους + 250Mb απο το bonus.Απο την αλλη οι περισσότερες επαφές μου είναι what's up αλλα επειδή χρειάζομαι και λεπτά προς όλους + ίντερνετ ανεβαίνει πολύ το πράγμα.Τι θα με συμβουλεύατε να κάνω??

 

καλή πρόταση, ευκαιρία να δοκιμάσεις και το δίκτυο της vodafone...θα το παίζεις και Large γιατί εσύ θα τους καλείς όλους !!! ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο φιλε...δεν τσοντάρουν στην τσέπη μου.Δυστυχώς υπολογιστής δεν υπάρχει,με τα κινητά γίνεται η δουλεια.

 

Αν έχεις σμαρτφον βάλε MobileVoip και freevoipdeal. Αν όχι βάλε Q που δίνει τη φτηνότερη κινητη(για ώρα ανάγκης). Αν δε έχουν οι "φίλοι" σου να βάλουν, αλλιώς δεν είναι και τόσο φίλοι. Στην τελική βάλε ραδιόφωνο και ακου μουσική να περάσει η ώρα η πήγαινε στη πλατεία και πιάσε κουβέντα:D. Ετσι κάνανε παλιά όλοι πριν βγούν τα κινητά.:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχεις άδικο φιλε...δεν τσοντάρουν στην τσέπη μου.Δυστυχώς υπολογιστής δεν υπάρχει,με τα κινητά γίνεται η δουλεια.

 

Παίξε με whatsapp, viber και skype!!! Η vodafone δίνει πολλά MB για Internet είτε μέσω ανανέωσης είτε απο το Παρε Να Χεις είτε απο πακέτα Internet. Για εμενα αυτη την στιγμη η πιο οικονομική και αξιοπιστη εταιρεία είναι η Vf.

Τσέκαρε τα πακέτα τους στο vodafonecu.gr και δες αν σε συμφέρει!

Cell phone: iPhone Xs Max 256GB

Tablet: iPad 2017 Gold 32GB

Link to comment
Share on other sites

Παίξε με whatsapp, viber και skype!!! Η vodafone δίνει πολλά MB για Internet είτε μέσω ανανέωσης είτε απο το Παρε Να Χεις είτε απο πακέτα Internet. Για εμενα αυτη την στιγμη η πιο οικονομική και αξιοπιστη εταιρεία είναι η Vf.

Τσέκαρε τα πακέτα τους στο vodafonecu.gr και δες αν σε συμφέρει!

 

Σας ευχαριστώ όλους παιδιά για τις απαντησεις....θα το σκεφτώ και θα δω τελικά τι με συμφέρει!!καλή η πρόταση της Voda.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...