Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 minutes ago, nikosp88 said:

Το Giga Network εξελίσσεται διαρκώς και αυτό φαίνεται. Άλλοι θα κλαίνε σε λίγους μήνες...  

Με έκανες και γέλασα πραγματικά να είσαι καλά 🤣🤣🤣🤣🤣

Το είδα όταν ήμουν κάποιο καιρό επαρχία που έκανα το συμβόλαιο ως Δεύτερο με τιμή blackfriday και γύρισα στη βάση μου Αθήνα και κόβω φλέβες. Έχω γυρίσει ήδη τη μισή Αθήνα και τους περισσοτέρους δήμους και ανατολική αττική και νότια αττική. Για τα πανηγύρια με μονοψήφιες στα περισσότερα σημεία και πολύ Ε και Η+ σε κεντρικότατα σημεία.

Καλό για τις τιμές που δίνει αλλά και για αυτό τις δίνει. Αν στηρίζεται κάποιος στην κινητή 100% και συνδέει το λαπτοπ και όλα τα άλλα ας κοιτάξει αλλού.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά αδιαφορώ για την απεριόριστη ομιλία, εκτός εάν φέρει λίγα λεπτά με λίγα χρήματα, κάτι που οι αλλοι 2 δίνουν με 3-4 ευρώ/μηνα στα value καρτοκινητα τους. Η βονταφον δεν έχει φτηνή ομιλία για εκείνους που μιλούν λίγο. Ηλικιωμένους, ιντερνετάκηδες που τα κάνουν όλα μέσω data κλπ. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά αδιαφορώ για την απεριόριστη ομιλία, εκτός εάν φέρει λίγα λεπτά με λίγα χρήματα, κάτι που οι αλλοι 2 δίνουν με 3-4 ευρώ/μηνα στα value καρτοκινητα τους. Η βονταφον δεν έχει φτηνή ομιλία για εκείνους που μιλούν λίγο. Ηλικιωμένους, ιντερνετάκηδες που τα κάνουν όλα μέσω data κλπ. 
εγώ θέλω να πληρώνω cu όταν θέλω να μιλήσω η να σερφαρω τραβάτε κανένα ζόρι πόσα πληρώνω η μήπως δεν έχετε καταλάβει τι σημαίνει οικονομικές κυρώσεις προς την μπλε!!!τις οποίες εφάρμοσα πριν τον πόλεμο για μην λες δηλαδή και αναλαμβάνω και το κόστος φυσικά
Link to comment
Share on other sites

Συνιστώ λίγη ηρεμία. Έχω ένα αναπάντητο ερώτημα παραπάνω,το οποίο να επαναλάβω,Μπορώ να κάνω αγορές μέσα στα διάφορα app με το υπόλοιπο μου;Επιπλέον η CU στο τσατ μου είπε πως για τα απεριόριστα λεπτά ομιλίας προς όλους μείνε συντονισμένος

Link to comment
Share on other sites

Το "μείνε συντονισμένος" νομιζω θα το ελεγε ακομη και εαν ζητουσες απεριοριστα τα παντα ολα με 5€...

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, aektzhs 1 said:

Συνιστώ λίγη ηρεμία. Έχω ένα αναπάντητο ερώτημα παραπάνω,το οποίο να επαναλάβω,Μπορώ να κάνω αγορές μέσα στα διάφορα app με το υπόλοιπο μου;Επιπλέον η CU στο τσατ μου είπε πως για τα απεριόριστα λεπτά ομιλίας προς όλους μείνε συντονισμένος

Όχι, δεν γίνεται αυτό που λες. Εκείνο που γίνεται, είναι να πληρώνεις σε κάποιους "συνεργάτες" της Vodafone, με την υπηρεσία CU Smart Pocket. Όταν πέταξα την CU SIM μου, μετέφερα το υπόλοιπο σε κάποιον δικό μου και τώρα καταναλώνω το υπόλοιπο στο Efood.

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmοte έχει δώσει απεριόριστα για το ΠΣΚ από τη Δευτέρα. Από τους τσίπηδες της Wind δεν περίμενα και τίποτα. Η Vodafone όμως δεν έχει απαντήσει ακόμα και είναι περίεργο.
ΟΚ δώρα είναι αν θέλουν τα δίνουν, δικαίωμά τους αλλά χρόνια τώρα  δίνουν. Εδώ δώσανε για την Καθαρά Δευτέρα πριν 2 εβδομάδες το σκέφτονται για την Εθνική Εορτή; Μάλλον έχουν πήξει στη γραφειοκρατία. 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, balkos said:

Η Cosmοte έχει δώσει απεριόριστα για το ΠΣΚ από τη Δευτέρα. Από τους τσίπηδες της Wind δεν περίμενα και τίποτα. Η Vodafone όμως δεν έχει απαντήσει ακόμα και είναι περίεργο.
ΟΚ δώρα είναι αν θέλουν τα δίνουν, δικαίωμά τους αλλά χρόνια τώρα  δίνουν. Εδώ δώσανε για την Καθαρά Δευτέρα πριν 2 εβδομάδες το σκέφτονται για την Εθνική Εορτή; Μάλλον έχουν πήξει στη γραφειοκρατία. 

Την τελευταία φορά έδωσαν ακριβώς την ημέρα που ξεκινούσε η προσφορά. Μπορεί να είναι τακτική ώστε να γλυτώσουν ενεργοποιήσεις. 

Link to comment
Share on other sites

On 21/3/2022 at 12:29 ΜΜ, cmvr said:

Με έκανες και γέλασα πραγματικά να είσαι καλά 🤣🤣🤣🤣🤣

Το είδα όταν ήμουν κάποιο καιρό επαρχία που έκανα το συμβόλαιο ως Δεύτερο με τιμή blackfriday και γύρισα στη βάση μου Αθήνα και κόβω φλέβες. Έχω γυρίσει ήδη τη μισή Αθήνα και τους περισσοτέρους δήμους και ανατολική αττική και νότια αττική. Για τα πανηγύρια με μονοψήφιες στα περισσότερα σημεία και πολύ Ε και Η+ σε κεντρικότατα σημεία.

Καλό για τις τιμές που δίνει αλλά και για αυτό τις δίνει. Αν στηρίζεται κάποιος στην κινητή 100% και συνδέει το λαπτοπ και όλα τα άλλα ας κοιτάξει αλλού.


Και εγώ για την Κεφαλονια το έκανα, που το δίκτυο στο σπίτι μου παίζει άψογα και στην πλειοψηφία των περιοχών. Το έχω σταθερά και βασίζομαι 100%. 
Θεσσαλονίκη πάντως που κατέβηκα, σερνόταν στα ίδια σημεία που εβλεπα και περυσι και πρόπερσι. 
Αλλά δεν με ενοχλεί, διότι στο κέντρο τουλάχιστον σε εξωτερικούς χώρους είχα 10-15Mbps και ήταν οκ. Γενικότερα είναι η του ύψους ή του βάθους το δίκτυο και χωρίς λόγο να γυρνάει σε E και H+ ενώ έχει σήμα 4G.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, nikosp88 said:

Απεριόριστα Data για τα επόμενα 4 ΣΚ με 6 ευρώ

Τιναφτορε; (ποδοσφαιρική ορολογία) 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Προχειρότητα και μπαχαλοποίηση άνευ ορίων. Πάλι "αναβάθμισαν" (μάλλον υποβάθμισαν) την εφαρμογή myCU, η οποία είχε την ίδια τύχη με την myVodafone: Όποιος έχει iPhone, δεν μπορεί πλέον να εισέλθει στο λογαριασμό του, επειδή έτσι θέλουν. Τώρα, σκέφτομαι να τρέξω να δώσω κάνα χιλιάρικο για να αγοράσω και μία Android συσκευή, ώστε "να με θέλει" η Vodafone, διότι εμάς τους Apple fans δεν μας θέλει!!!

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, nikosp88 said:

Τα απεριόριστα λεπτά ομιλίας τα παίρνει μόνο το Combo XL. Ωστόσο όλα τα combo αλλάζουν με παροχές προς τα πάνω. Πολύ σύντομα οι αλλαγές θα εμφανιστούν στο app. 😀 

Aρα απεριόριστα με 15€ τιμή πακέτου που σημαίνει ότι δε θα φτάνει η 15αρα κάρτα όπως στους άλλους 2.. Κρίμα. Περίμενα κάτι καλύτερο απο το cu

58 minutes ago, Mobileras said:

Τιναφτορε; (ποδοσφαιρική ορολογία) 

φοβερή προσφορά 🤣

Link to comment
Share on other sites

Tης wind έχει 12,90 δηλαδή φτάνει η 15αρα κάρτα και του wu έχει 13,50.. Για να δούμε τι θα κάνει με τα data..Aν στα 15€ δώσει απεριόριστα δηλαδή θα χρειάζεται μισή τιμή από ότι το f2g για τα απεριόριστα,τότε ναι μιλάμε διαλύει τον ανταγωνισμό. Αν δώσει κάνα 5-10gb παρηγοριά στον άρρωστο θα είναι..

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, Gm87 said:

Προχειρότητα και μπαχαλοποίηση άνευ ορίων. Πάλι "αναβάθμισαν" (μάλλον υποβάθμισαν) την εφαρμογή myCU, η οποία είχε την ίδια τύχη με την myVodafone: Όποιος έχει iPhone, δεν μπορεί πλέον να εισέλθει στο λογαριασμό του, επειδή έτσι θέλουν. Τώρα, σκέφτομαι να τρέξω να δώσω κάνα χιλιάρικο για να αγοράσω και μία Android συσκευή, ώστε "να με θέλει" η Vodafone, διότι εμάς τους Apple fans δεν μας θέλει!!!

Και οι 2 εφαρμογές μου λειτουργούν εδώ και μέρες κανονικότατα. Μάλιστα το My Vodafone App τον τελευταίο καιρό δεν σέρνεται τόσο. 

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η sim που είχα παραγγείλει 18/3 για να έχω τα απεριόριστα data για 3 μήνες. Ξέρει κανείς πότε ξεκινάνε? Αν θυμάμαι καλά έλεγε ότι θα μπουν μετά τις 27/3. Δεν με βιάζουν βέβαια αφού όταν ενεργοποίησα την sim είχε ένα σκασμό από gb και πακέτα έτοιμα ενεργοποιημενα. Την sim την πλήρωσα 12ευρω και όταν την άνοιξα είχε μεσα 20ευρω υπόλοιπο. Την έβαλα σε ένα παλιό xiaomi redmi 8 με Hotspot οι ταχύτητες δεν ξεπερνάνε τα 20mbps. Τραγικό εν έτη 2022 βέβαια αλλά δεν υπάρχει κάτι καλύτερο αυτή την στιγμή στην αγορά. 

IMG_20220323_151907.jpg

Edited by P_papadis
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, nikosp88 said:

Αύριο θα ανακοινωθούν 

Τι θα περιλαμβάνουν τα πακέτα ; 

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mobileras said:

Δεν με βάζει ουτε στο CU app ουτε στο Vodafone app

Να μάθεις να λες καλά λόγια... 😋

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε η πολυαναμενόμηνη ώρα των αλλαγών στα πακέτα.

Με άφησε και είδα : Δώρο έως και τριπλάσια ΜΒ στην ανανέωση, και διπλό Shake  (Χμμ 100 MB για 30 ημέρες και 1,5 GB για 15 ημέρες στην ανανέωση των 15 ευρώ )

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Mobileras said:

Δεν με βάζει ουτε στο CU app ουτε στο Vodafone app

Με iPhone είσαι φαντάζομαι?

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...