Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 ώρες πριν, stathis123 said:

Μην περιμενετε πολλα απο vodafone μεχρι να κλεισει οικονομικο ετος. Οι Cosmote + Wind κλεινουν 31/12 ενω η Vodafone νομιζω 30/04, οπότε οι αλλες 2 εχουν χρηματα για καψιμο, η voda θα εχει απο το Μαιο.
Τωρα απλα παλευει να κλεισει το ετος με μπαλώματα, μακαρι ομως να βρει το budget και να απαντησει νωριτερα...

Κάψιμο? Ναι, σιγά τις φωτιές! Λαμπαδιάσαμε! Αλήθεια τώρα, φαντάζεσαι ότι οι άλλες δύο εταιρείες που έδωσαν απεριόριστα μπαίνουν μέσα? Μήπως νομίζεις ότι όποιοι αγοράζουν το unlimited πακέτο, θα μιλούν δέκα χιλιάδες λεπτά το μήνα? Όχι βέβαια! Κυρίως για ψυχολογικούς λόγους προτιμούμε τα απεριόριστα πακέτα. Και εγώ που αγοράζω το προνομιακό πακέτο στο What's Up μου, φαντάζεσαι ότι καταναλώνω τα 1500'? Εννοείται πως όχι, ούτε τα 500' δεν καταναλώνω, κάποιες φορές ούτε και τα 300'. Ωστόσο, αν το πακέτο έδινε 600' προς όλους (τα οποία μου υπεραρκούν για τη χρήση που κάνω), δεν υπήρχε περίπτωση να το αγόραζα ποτέ, και αυτό για να εξαναγκάσω -στο βαθμό που μου αναλογεί- την εταιρεία να δώσει περισσότερα λεπτά. Δεν είναι σωστό να λες "εγώ αυτό χρειάζομαι, η Χ εταιρεία μου το δίνει, άρα η Χ εταιρεία είναι η καλύτερη", αυτή είναι εγωιστική αντίληψη.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, akalos said:

όταν έβρεχε προσφορές εσείς κρατούσατε ομπρέλες τώρα σας φταίνε τα μερομήνια οκ

εδώ είναι μια στιγμή παραφροσύνης 😄

9 minutes ago, Gm87 said:

Κάψιμο? Ναι, σιγά τις φωτιές! Λαμπαδιάσαμε! Αλήθεια τώρα, φαντάζεσαι ότι οι άλλες δύο εταιρείες που έδωσαν απεριόριστα μπαίνουν μέσα? Μήπως νομίζεις ότι όποιοι αγοράζουν το unlimited πακέτο, θα μιλούν δέκα χιλιάδες λεπτά το μήνα? Όχι βέβαια! Κυρίως για ψυχολογικούς λόγους προτιμούμε τα απεριόριστα πακέτα. Και εγώ που αγοράζω το προνομιακό πακέτο στο What's Up μου, φαντάζεσαι ότι καταναλώνω τα 1500'? Εννοείται πως όχι, ούτε τα 500' δεν καταναλώνω, κάποιες φορές ούτε και τα 300'. Ωστόσο, αν το πακέτο έδινε 600' προς όλους (τα οποία μου υπεραρκούν για τη χρήση που κάνω), δεν υπήρχε περίπτωση να το αγόραζα ποτέ, και αυτό για να εξαναγκάσω -στο βαθμό που μου αναλογεί- την εταιρεία να δώσει περισσότερα λεπτά. Δεν είναι σωστό να λες "εγώ αυτό χρειάζομαι, η Χ εταιρεία μου το δίνει, άρα η Χ εταιρεία είναι η καλύτερη", αυτή είναι εγωιστική αντίληψη.

Ποτέ δεν έμπαιναν μέσα, το θέμα είναι να βγάζουν περισσότερα σε σχέση με πέρυσι στο καθαρό τους κέρδος, και αυτό πάντα το στοχεύουν με την αύξηση του ARPU, το οποίο και κάνουν με τα απεριόριστα. 
Αν δεν έχεις πλανάρει αυτή την αύξηση και έχεις πιάσει τους στόχους σου, θα περιμένεις να αλλάξεις έτος για να δώσεις κάτι καλύτερο και να 'πάρεις συνδρομητές', αν πάλι δεν έχεις πλανάρει αυτή την αύξηση και δεν έχεις χρήματα στο budget του έτους, περιμένεις αναγκαστικά μέχρι να σου πάρει ο ανταγωνισμός μερίδιο για να βρεις χρήματα από άλλα τμήματα εκτάκτως. 
Αυτό θεωρώ ότι γίνεται στην κόκκινη αυτή τη στιγμή, η περιμένουν να πάρουν συνδρομητές οι υπόλοιποι και να αναγκαστούν να βρουν χρήματα, η να αλλάξει χρονιά και να έχουν το budget για να δώσουν κάτι και αυτοί.

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, akalos said:

όταν έβρεχε προσφορές εσείς κρατούσατε ομπρέλες τώρα σας φταίνε τα μερομήνια οκ

Ακριβώς αυτό. Μόνιμη κλάψα ενώ το cu είναι το μόνο που έδωσε τόσες φορές μέσα στην χρονιά απεριόριστα πακέτα. Ναι προφανώς και είναι χρονοβόρο για κάποιους να κυνηγάνε συνεχώς τις προσφορές και θα τα ήθελαν όλα έτοιμα στο πιάτο.. Γιαυτό όμως υπάρχουν τα συμβόλαια.. Προσωπικά απο τότε που είδα το παιχνίδι και τι προοπτικές δίνει, φρόντισα να προμηθευτώ sim ειδικά γιαυτή την περίπτωση ώστε να έχω κάθε μήνα την 100αρα στα gb (σε μια εποχή που ακόμη τα συμβόλαια δεν ήταν κάτω απο 60-70€ τα απεριόριστα και όχι τα 37€ που πήγαν τώρα ή και φθηνότερα ανάλογα την περίπτωση και τα άλλα 2 καρτοκινητά έδιναν ψίχουλα με εξαίρεση μόνο τα xmas που η cosmote για πρώτη φορά σε καρτοκινητό είχε δώσει δώρο απεριόριστα και μετά έδινε με το σταγονόμετρο δυστυχώς και το cu είχε το όριο των 3gb/ημέρα) και δεν βγήκα χαμένος.

Ε μετά λόγω των καταστάσεων ήρθαν και τα απεριόριστα και η vodafone έδωσε σε όποιον ήθελε να το ψάξει και τα χρειαζόταν,παραπάνω απο μια φορά απεριόριστα και όποιος ήθελε μπορούσε και μπορεί να τα βρει ακόμη αφού αυτή την περίοδο και μέχρι 18/3 τρέχει πάλι προσφορά για 3 μήνες απεριόριστα με 12€..

1 ώρα πριν, Gm87 said:

Κάψιμο? Ναι, σιγά τις φωτιές! Λαμπαδιάσαμε! Αλήθεια τώρα, φαντάζεσαι ότι οι άλλες δύο εταιρείες που έδωσαν απεριόριστα μπαίνουν μέσα? Μήπως νομίζεις ότι όποιοι αγοράζουν το unlimited πακέτο, θα μιλούν δέκα χιλιάδες λεπτά το μήνα? Όχι βέβαια! Κυρίως για ψυχολογικούς λόγους προτιμούμε τα απεριόριστα πακέτα. Και εγώ που αγοράζω το προνομιακό πακέτο στο What's Up μου, φαντάζεσαι ότι καταναλώνω τα 1500'? Εννοείται πως όχι, ούτε τα 500' δεν καταναλώνω, κάποιες φορές ούτε και τα 300'. Ωστόσο, αν το πακέτο έδινε 600' προς όλους (τα οποία μου υπεραρκούν για τη χρήση που κάνω), δεν υπήρχε περίπτωση να το αγόραζα ποτέ, και αυτό για να εξαναγκάσω -στο βαθμό που μου αναλογεί- την εταιρεία να δώσει περισσότερα λεπτά. Δεν είναι σωστό να λες "εγώ αυτό χρειάζομαι, η Χ εταιρεία μου το δίνει, άρα η Χ εταιρεία είναι η καλύτερη", αυτή είναι εγωιστική αντίληψη.

αχαχαχαχα οκ δηλαδή τους πληρώνεις για κάτι που χρησιμοποιείς το 1/3 των παροχών και νιώθεις ικανοποιημένος? Και λες εμάς που τουλάχιστον εμείς μπορεί να μας πιάνει κορόιδα το cu με το bigbang σύμφωνα με την δική σου λογική αλλά τα gb που παίρνουμε τα χρησιμοποιούμε όλα..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για μια εταιρία που το 99,8% είναι ιδιοκτησίας της μαμάς Αγγλίας, περίμενα μια γρήγορη και σοβαρή απάντηση... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, bbbb said:

Ακριβώς αυτό. Μόνιμη κλάψα ενώ το cu είναι το μόνο που έδωσε τόσες φορές μέσα στην χρονιά απεριόριστα πακέτα. Ναι προφανώς και είναι χρονοβόρο για κάποιους να κυνηγάνε συνεχώς τις προσφορές και θα τα ήθελαν όλα έτοιμα στο πιάτο.. Γιαυτό όμως υπάρχουν τα συμβόλαια.. Προσωπικά απο τότε που είδα το παιχνίδι και τι προοπτικές δίνει, φρόντισα να προμηθευτώ sim ειδικά γιαυτή την περίπτωση ώστε να έχω κάθε μήνα την 100αρα στα gb (σε μια εποχή που ακόμη τα συμβόλαια δεν ήταν κάτω απο 60-70€ τα απεριόριστα και όχι τα 37€ που πήγαν τώρα ή και φθηνότερα ανάλογα την περίπτωση και τα άλλα 2 καρτοκινητά έδιναν ψίχουλα με εξαίρεση μόνο τα xmas που η cosmote για πρώτη φορά σε καρτοκινητό είχε δώσει δώρο απεριόριστα και μετά έδινε με το σταγονόμετρο δυστυχώς και το cu είχε το όριο των 3gb/ημέρα) και δεν βγήκα χαμένος.

Ε μετά λόγω των καταστάσεων ήρθαν και τα απεριόριστα και η vodafone έδωσε σε όποιον ήθελε να το ψάξει και τα χρειαζόταν,παραπάνω απο μια φορά απεριόριστα και όποιος ήθελε μπορούσε και μπορεί να τα βρει ακόμη αφού αυτή την περίοδο και μέχρι 18/3 τρέχει πάλι προσφορά για 3 μήνες απεριόριστα με 12€..

αχαχαχαχα οκ δηλαδή τους πληρώνεις για κάτι που χρησιμοποιείς το 1/3 των παροχών και νιώθεις ικανοποιημένος? Και λες εμάς που τουλάχιστον εμείς μπορεί να μας πιάνει κορόιδα το cu με το bigbang σύμφωνα με την δική σου λογική αλλά τα gb που παίρνουμε τα χρησιμοποιούμε όλα..

Φίλε εμένα μη με κλαις, εγώ οκτώμισι ευρώ το μήνα πληρώνω. Ούτε οι αλλοδαποί με τα budget καρτοκινητά (Q, Frog, Taza, Vodafone International) δεν δίνουν τόσο λίγα. Αυτό που χρησιμοποιώ συνήθως, είναι 400' προς όλους+2,5GB (εντάξει, με το παλιό reload it είχα 2,7GB, τώρα με το νέο token χάνω 200MB). Και όλα αυτά τα έχω με 8,5€ το μήνα. Και όχι, δεν κάνω και δεν πρόκειται να κάνω κλήσεις VoIP. Το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας οφείλει να παρέχει οικονομικές κλήσεις, μηνύματα κειμένου και δεδομένα, αυτός είναι και ο λόγος που το πληρώνουμε. Δεν είναι υγιές να αναζητώ "ανορθόδοξες" λύσεις προκειμένου να κάνω τη δουλειά μου, επειδή η Vodafone φοβάται μήπως μπει μέσα δίνοντας το αυτονόητο, αυτό που έδωσαν ήδη όλοι οι άλλοι. Υπομονή, ως που να μιλήσουν οι αριθμοί. Από Σεπτέμβρη θα είναι τρίτη εταιρεία, και αυτό διότι η μπλε έχει ήδη μπει πολύ δυναμικά στο παιχνίδι, οπότε και θα τα δίνει όλα απεριόριστα με 10-12€. Αλλά και πάλι, κανείς δεν θα ανταποκρίνεται στις προσφορές της. Q θα καταντήσει.

Link to comment
Share on other sites

Άρα Αφού δεν θες να δίνεις παραπάνω από 8.50€ ευρώ πιο ακριβώς είναι το πρόβλημα που υπάρχει εδώ πέρα? Και σε ότι αφορά τη Wind από ότι φαίνεται δεν στα πληροφόρησαν καλά.. μετά το ντορο που έκανε με τα απεριόριστα και ακολούθησε η Cosmote και μετά την μλκ που έκανε και ακολούθησε το δωδεκάρι της Vodafone δεν πρόκειται να φουλαρει από συνδρομητές..
Και επίσης Επειδή εδώ είναι Ελλάδα ισχύει η παροιμία καλύτερα να σου βγει το μάτι παρά το όνομα και σε ότι αφορά την telestet-tim-wind-who knows ,το όνομά της σε πολύ κόσμο είναι ακόμη "λερωμένο" Και δύσκολα θα καθαρίσει...

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bbbb said:

Άρα Αφού δεν θες να δίνεις παραπάνω από 8.50€ ευρώ πιο ακριβώς είναι το πρόβλημα που υπάρχει εδώ πέρα? Και σε ότι αφορά τη Wind από ότι φαίνεται δεν στα πληροφόρησαν καλά.. μετά το ντορο που έκανε με τα απεριόριστα και ακολούθησε η Cosmote και μετά την μλκ που έκανε και ακολούθησε το δωδεκάρι της Vodafone δεν πρόκειται να φουλαρει από συνδρομητές..
Και επίσης Επειδή εδώ είναι Ελλάδα ισχύει η παροιμία καλύτερα να σου βγει το μάτι παρά το όνομα και σε ότι αφορά την telestet-tim-wind-who knows ,το όνομά της σε πολύ κόσμο είναι ακόμη "λερωμένο" Και δύσκολα θα καθαρίσει...
 

Μην είσαι και τόσο σίγουρος γι' αυτό. Αν και είμαι γενικά κατά της μπλε, ως δίκτυο, ως ποιότητα υπηρεσιών και ως τιμολογιακή πολιτική, τώρα άρχισε να διαφημίζει στην τηλεόραση (πριν λίγο άκουσα τη διαφήμιση) και τα απεριόριστα data. Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι πολύ δύσκολα θα καταργήσει την "προωθητική ενέργεια" των απεριόριστων δεδομένων. Αυτά θα έπρεπε να βλέπει η Vodafone, οι άλλοι δίνουν απεριόριστη ομιλία προς όλους και απεριόριστα δεδομένα στην καρτοκινητή, ενώ η Vodafone δεν δίνει ούτε το ένα ούτε το άλλο, παρά μόνο συνεχίζει να προτείνει στους χρήστες της γελοία καρτοσυμβόλαια με παροχές ψίχουλα. Δεν το λες και ανταγωνισμό όλο αυτό πάντως.

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, Gm87 said:

Το δίκτυο κινητής τηλεφωνίας οφείλει να παρέχει οικονομικές κλήσεις, μηνύματα κειμένου και δεδομένα, αυτός είναι και ο λόγος που το πληρώνουμε.

Το cu αυτή την στιγμή δίνει στα 10€ 600 προς όλους Και αν παίξει κάποιος το χαζοπαιχνίδι ακόμη έστω και λίγο,μπορει με 8€ να έχει 400 προς ολους και 4gb. Εσύ τώρα πληρώνεις στην πράσινη 8.5€ λόγω του προνομοιακού σου και χρησιμοποιείς μόνο 400-500 το μήνα αντι των 1500΄ που σου δίνει..

Πρακτικά λοιπόν. Αν σήμερα η vodafone βγάλει ένα πακέτο απεριόριστη ομιλία στα επίπεδα των άλλων 2 δηλαδή 12,50-13,50€ ώστε να χρειάζεται 15αρα κάρτα για ενεργοποίηση, θα το προτιμήσεις έναντι του προνομοιακού σου καθαρά και μόνο για ψυχολογικούς λόγους? Αλλωστε και στο wu έχεις ήδη την δυνατότητα να πάρεις τα απεριόριστα.  Τα παίρνεις ή προτιμάς και πάλι το οικονομικότερο προνομοιακό πακέτο σου? Για να ξέρουμε δηλαδή τι σημαίνει και οικονομικές κλήσεις και δεδομένα.. Τα 37€ που ζητάνε οι άλλοι 2 για όλα απεριόριστα τα θεωρείς οικονομικά?

10 ώρες πριν, Gm87 said:

Μην είσαι και τόσο σίγουρος γι' αυτό. Αν και είμαι γενικά κατά της μπλε, ως δίκτυο, ως ποιότητα υπηρεσιών και ως τιμολογιακή πολιτική, τώρα άρχισε να διαφημίζει στην τηλεόραση (πριν λίγο άκουσα τη διαφήμιση) και τα απεριόριστα data. Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι πολύ δύσκολα θα καταργήσει την "προωθητική ενέργεια" των απεριόριστων δεδομένων.

Το ίδιο ακριβώς όμως μπορούμε να πούμε και για το cu. Οτι δύσκολα θα καταργήσει το παιχνίδι που δίνει πολλά gb (απεριόριστα για κάποιους) ή και τις προσφορές κάθε τόσο για τα απεριόριστα χωρίς την ανάγκη αγοράς και άλλου πακέτου αν δε θες.. Οπως λέει και ο @akalos αν τώρα κάποιος κρατάει ομπρέλα όταν βρέχει τις προσφορές... οκ δικό του θέμα

Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, Gm87 said:

Κάψιμο? Ναι, σιγά τις φωτιές! Λαμπαδιάσαμε! Αλήθεια τώρα, φαντάζεσαι ότι οι άλλες δύο εταιρείες που έδωσαν απεριόριστα μπαίνουν μέσα? Μήπως νομίζεις ότι όποιοι αγοράζουν το unlimited πακέτο, θα μιλούν δέκα χιλιάδες λεπτά το μήνα? Όχι βέβαια! Κυρίως για ψυχολογικούς λόγους προτιμούμε τα απεριόριστα πακέτα. Και εγώ που αγοράζω το προνομιακό πακέτο στο What's Up μου, φαντάζεσαι ότι καταναλώνω τα 1500'? Εννοείται πως όχι, ούτε τα 500' δεν καταναλώνω, κάποιες φορές ούτε και τα 300'. Ωστόσο, αν το πακέτο έδινε 600' προς όλους (τα οποία μου υπεραρκούν για τη χρήση που κάνω), δεν υπήρχε περίπτωση να το αγόραζα ποτέ, και αυτό για να εξαναγκάσω -στο βαθμό που μου αναλογεί- την εταιρεία να δώσει περισσότερα λεπτά. Δεν είναι σωστό να λες "εγώ αυτό χρειάζομαι, η Χ εταιρεία μου το δίνει, άρα η Χ εταιρεία είναι η καλύτερη", αυτή είναι εγωιστική αντίληψη.

Πρώτη φορά άκουσα να αγοράζει κανείς  πακέτο, με Αλτρουιστική αντίληψη.  

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το γύρισα πάλι σήμερα στη Vodafone  .Το έκανα φοιτητικό Και άραξα Την πέτσα μου έτσι. Θεωρώ ότι είναι το πιο οικονομικό.. Για τις ανάγκες μου και ομιλίας και data. Θα ‘θελα unlimited  όμως στην ομιλία.Δεν είμαι σίγουρος ότι τελικά θα απαντήσει καινούργια πακέτα

Edited by Eliseos
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, bbbb said:

Το cu αυτή την στιγμή δίνει στα 10€ 600 προς όλους Και αν παίξει κάποιος το χαζοπαιχνίδι ακόμη έστω και λίγο,μπορει με 8€ να έχει 400 προς ολους και 4gb. Εσύ τώρα πληρώνεις στην πράσινη 8.5€ λόγω του προνομοιακού σου και χρησιμοποιείς μόνο 400-500 το μήνα αντι των 1500΄ που σου δίνει..

Πρακτικά λοιπόν. Αν σήμερα η vodafone βγάλει ένα πακέτο απεριόριστη ομιλία στα επίπεδα των άλλων 2 δηλαδή 12,50-13,50€ ώστε να χρειάζεται 15αρα κάρτα για ενεργοποίηση, θα το προτιμήσεις έναντι του προνομοιακού σου καθαρά και μόνο για ψυχολογικούς λόγους? Αλλωστε και στο wu έχεις ήδη την δυνατότητα να πάρεις τα απεριόριστα.  Τα παίρνεις ή προτιμάς και πάλι το οικονομικότερο προνομοιακό πακέτο σου? Για να ξέρουμε δηλαδή τι σημαίνει και οικονομικές κλήσεις και δεδομένα.. Τα 37€ που ζητάνε οι άλλοι 2 για όλα απεριόριστα τα θεωρείς οικονομικά?

Το ίδιο ακριβώς όμως μπορούμε να πούμε και για το cu. Οτι δύσκολα θα καταργήσει το παιχνίδι που δίνει πολλά gb (απεριόριστα για κάποιους) ή και τις προσφορές κάθε τόσο για τα απεριόριστα χωρίς την ανάγκη αγοράς και άλλου πακέτου αν δε θες.. Οπως λέει και ο @akalos αν τώρα κάποιος κρατάει ομπρέλα όταν βρέχει τις προσφορές... οκ δικό του θέμα

Συνεχίζω (και θα συνεχίσω, για όσο υπάρχει διαθέσιμο ως επιλογή) να προτιμώ το προνομιακό έναντι των απεριόριστων, καθώς μου προσφέρει πρακτικά τις ίδιες παροχές με 5€ το μήνα λιγότερα. Ωστόσο, τους καλοκαιρινούς μήνες (από μέσα Μαΐου έως μέσα Οκτωβρίου), βρίσκομαι στο εξοχικό όπου δεν έχω σταθερό. Στο διάστημα αυτό το 2021, η κατανάλωσή μου κυμάνθηκε από  750' (Αύγουστος) έως 1050' (Σεπτέμβριος), ενώ έστελνα και 8-12 SMS το μήνα, με αποτέλεσμα να βγαίνω λίγο εκτός προϋπολογισμού. Όσο για internet, κάναμε hotspot από το φοιτητικό WU του πατέρα μου, ο οποίος έχει μαζέψει πάνω από 100GB. Φέτος που υπάρχει η επιλογή των απεριόριστων, τους μήνες που θα είμαι στο εξοχικό, θα τα προτιμήσω έναντι του προνομιακού, ώστε να μην αγχώνομαι να μετράω τα λεπτά, ούτε να υπερχρεώνομαι λόγω των SMS. Όσο για την προσφορά των 37€ με όλα απεριόριστα, η αλήθεια είναι ότι το σκέφτομαι πολύ σοβαρά, για τρεις κυρίως λόγους: 1) Δεν θα χρειάζομαι πλέον το σταθερό, 2) θα έχω άφθονο χρόνο ομιλίας και προς την Ευρωπαϊκή Ένωση, οπότε δεν θα χρειάζομαι πλέον το Viber Out και 3) Θα έχω απεριόριστη ομιλία και άφθονα δεδομένα, και κατά την περιαγωγή εντός της Ευρωπαϊκής Ένωσης.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Eliseos said:

Εγώ το γύρισα πάλι σήμερα στη Vodafone  .Το έκανα φοιτητικό Και άραξα Την πέτσα μου έτσι. Θεωρώ ότι είναι το πιο οικονομικό.. Για τις ανάγκες μου και ομιλίας και data. Θα ‘θελα unlimited  όμως στην ομιλία.Δεν είμαι σίγουρος ότι τελικά θα απαντήσει καινούργια πακέτα

Στο φοιτητικό με 8.5€ έχεις 1200 προς όλους και τους 3 πρώτους μήνες δωρεάν το πακέτο και στο 10αρικο παίρνεις 1400'. Αν πας στο 10αρικο μέσω του bigbang παίρνεις απο το combo student 4 πακέτα το μήνα δηλαδή 2000' προς ολους και 20gb με 10€. Σε unlimited ομιλία στη καλύτερη αν βγάλει θα ειναι γύρω στα 13.50€ οπότε θα θες και 15αρα κάρτα.

29 minutes ago, Mobileras said:

Απάντηση βονταφον, αλλά σε συμβόλαιο και περιορισμο ταχυτητας, αλλά με πολλά GB για roaming 

https://www.vodafone.gr/symvolaio-kinitis-offer-32unlimited

Οτι ναναι και πάλι.. Η τιμή καλή αλλά όταν έδωσε σε bf χωρίς όριο στο 30αρι αν θυμάμαι καλά,τώρα το όριο ειναι κοροϊδία.. Συνεχίζουμε με καρτοκινητή cu + wu για τα εξτραδάκια όταν η voda γονατίζει..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Vasileios said:

Πρώτη φορά άκουσα να αγοράζει κανείς  πακέτο, με Αλτρουιστική αντίληψη.  

Ούτε πρώτη φορά είναι, ούτε "αλτρουιστική διάθεση", εγώ το λέω κάπως διαφορετικά: Αναζήτηση σωστών παροχών σε σωστές τιμές για όλους.

Link to comment
Share on other sites

Συζητήσεις για τα συμβόλαια και ειδικώτερα τα απεριόριστα συμβ'όλαια γίνονται εδώ :  https://myphone.gr/forum/topic/23659/?do=getNewComment

Μυνήματα διαγράφτηκαν γιατί εδώ  οι αναγνώστες ψάχνουν για θέματα που αφορούν το CU και μόνο αυτό.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα σήμερα τελευταία μέρα μια κάρτα cu για τα απεριόριστα που δίνει 3 μήνες. Αυτή θα έρθει με courier? Ο courier θα ζητήσει ταυτότητα φωτοτυπία κτλ? Δεν με έχουν πάρει ακόμα τηλέφωνο να με ενημερώσουν. 

Link to comment
Share on other sites

Παράγγειλα σήμερα τελευταία μέρα μια κάρτα cu για τα απεριόριστα που δίνει 3 μήνες. Αυτή θα έρθει με courier? Ο courier θα ζητήσει ταυτότητα φωτοτυπία κτλ? Δεν με έχουν πάρει ακόμα τηλέφωνο να με ενημερώσουν. 
Θα σου έρθει email με οδηγίες. Στον κουριερ μόνο θα πληρώσεις
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, pn1fon1 said:
1 hour ago, P_papadis said:
Παράγγειλα σήμερα τελευταία μέρα μια κάρτα cu για τα απεριόριστα που δίνει 3 μήνες. Αυτή θα έρθει με courier? Ο courier θα ζητήσει ταυτότητα φωτοτυπία κτλ? Δεν με έχουν πάρει ακόμα τηλέφωνο να με ενημερώσουν. 

Θα σου έρθει email με οδηγίες. Στον κουριερ μόνο θα πληρώσεις

Οκ σε ευχαριστώ 

Link to comment
Share on other sites

πως λέμε κοιμηθείτε δεν θα στείλει...ε κοιμηθείτε δεν θα βγάλει  καινούρια πακέτα 

Link to comment
Share on other sites

καλά εγώ δεν ειμαι haters ...ίσος κάποιοι όμως να χρειάζονται πιο πολλή και την ομιλία εγώ ασ  πούμε είμαι τύπος που μου αρέσει η πιο άμεση επικοινωνία το να γράφω συνεχεία σε ένα chat έχω βέβαια τα 1400 λεπτά αλλά αν μιλάω συνολικά  60 λεπτά την ημέρα τον  μήνα δεν τη βγάζω όπως επίσης βαριέμαι να παίζω αυτό το παιχνίδι όπως και να έχει ευελπιστώ να απαντήσει 

Edited by Eliseos
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Eliseos said:

καλά εγώ δεν ειμαι haters ...ίσος κάποιοι όμως να χρειάζονται πιο πολλή και την ομιλία εγώ ασ  πούμε είμαι τύπος που μου αρέσει η πιο άμεση επικοινωνία το να γράφω συνεχεία σε ένα chat έχω βέβαια τα 1400 λεπτά αλλά αν μιλάω συνολικά  60 λεπτά την ημέρα τον  μήνα δεν τη βγάζω όπως επίσης βαριέμαι να παίζω αυτό το παιχνίδι όπως και να έχει ευελπιστώ να απαντήσει 

Α, πουλάκι μου, φοιτητικό έχεις! Τα 1400' είναι καλά, τα 600' που έχει ο πολλής ο κόσμος είναι το μεγάλο πρόβλημα. Αλλά εντάξει, είπαμε, είμαι υπερβολικός και φανατικός! Διότι η εταιρεία έχει φροντίσει, αν δεν σου επαρκούν τα 600', δώσε άλλα 5€ να πάρεις άλλα 100'! Η απόλυτη ξεφτίλα ή είναι η ιδέα μου?

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,θα ήθελα να μάθω αν γίνεται με το υπόλοιπο μου να αγοράσω περιεχόμενο μέσα σε Κάποια εφαρμογή. Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nikosp88 said:

Είπαμε θα βγάλει, είναι δεδομένα τα απεριόριστα λεπτά. Ομολογούμενος έχει αργήσει, αλλά αφού θα είναι καλύτερο από τις άλλες δυο ίσως και να αξίζει η αναμονή 

Και γιατί να το πιστέψω ρε φίλε? Επειδή το λέει ένας μέσα στο forum? Και πού τον ξέρω εγώ αυτόν τον έναν? Μιλάς κι' εσύ με "στελέχη"? Άσε, μας τα 'παν κι' άλλοι. Είπαμε, ο Μπάμπης ο Σουγιάς, ο Νίκος ο Πεταλούδας, ο Πέτρος ο Πέτρας και πολλοί άλλοι. Μόνο που αν τους είχα ακούσει, σήμερα θα έψαχνα για συμβόλαιο, που στην καλύτερη των περιπτώσεων, θα κόστιζε 37€ το μήνα. Και επειδή δεν τους άκουσα, επί πέντε χρόνια πληρώνω 8,50€ το μήνα, και με πρακτικά απεριόριστη ομιλία προς όλους. Δεν το καταλαβαίνεις, ότι όταν λες κάτι, δίχως να αναφέρεις ούτε την πηγή της πληροφόρησής σου (το κυριότερο), ούτε κάποιο άλλο στοιχείο (π.χ. χρονικό ορίζοντα), είναι αδύνατον να πείσεις και κατ' ουσίαν παραπληροφορείς?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikosp88 said:

Κάλεσε την εταιρεία να στο επιβεβαιώσει, έχουν λάβει ενημέρωση.

Σχετικά με το πρόγραμμα των 37 ευρώ που αναφέρεις, κάτι θα ξέρουν ότι έρχεται γι' αυτό και η προσφορά, μετά θα δω πως θα σπάσουν τα συμβόλαια ... 

Εννοείται πως έχω γράψει στην εταιρεία (στο chat του CU και της Vodafone), από όπου έλαβα τη γνωστή, "ξύλινη" τυποποιημένη απάντηση και των τριών εταιρειών: "Προσπαθούμε να βελτιώνουμε συνεχώς τα προϊόντα και τις υπηρεσίες μας και να δίνουμε νέες προσφορές, μείνε συντονισμένος". Αυτή η απάντηση θα με πείσει ότι έρχονται τα απεριόριστα? Και αν πράγματι έρχονται, αλήθεια, τι ακριβώς περιμένουν? Μήπως τα φέρνουν από την Ουκρανία και περιμένουν να τελειώσει ο πόλεμος?

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...