Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδιά πως δουλεύει το big bang,όταν το πατάω μου λέει κάτι πήγε στραβά

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Αμα θελεις να αγορασεις ενα πακετο του bing bang μπορεις και μεσα απο την εφαρμογη του my cu app υπαρχουνε τα πακετα !.

Αμα θελεις να παιξεις το παιχνιδι αποκλειστικα και μονο μεσω του bing bang game.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθαν δύο πολύ ωραίες προσφορές.

 

ΔΩPO AΠEPIOPIΣTA DATA KAI 600 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 10 HMEPEΣ. BAΛE KAPTA MEXPI 31/12 KAI ΘA ΛABEIΣ AYTOMATA TO ΔΩPO ΣOY! TΣEKAPE EΔΩ https://www.vodafonecu.gr/cuapp/topup

 

ΔΩPO 500 ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 3GB ΓIA 15 MEPEΣ MONO ΓIA ΣENA. BAΛE KAPTA OΠOIAΣΔHΠOTE AΞIAΣ ONLINE/AΠO ΠEPIΠTEPO/AΠO KATAΣTHMA MEXPI 02/01 KAI AMEΣΩΣ ΘA ENEPΓOΠOIHΘEI TO ΔΩPO ΣOY. https://www.vodafonecu.gr/online-ananeosi-xronou-omilias//

 

Καθόλου άσχημα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικές και οι δύο προσφορές!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η πλειοψηφία εχει ηδη φυγει απο τα συμβολαια εδω και χρόνια λόγω της οικονομικής κρίσης. Και αυτο επειδη αδειασαν καποια πορτοφολια.

Στα συμβόλαια μένουν (και δεν φεύγουν με τίποτα) στην πλειοψηφία οι μεγαλύτερες ηλικίες, οι εταιρίες, οι "μεσοταξίτες" και γενικα οσοι φοβούνται την καρτοκινητή.

 

Μικρή συμπλήρωση: συμβόλαια έχουν και πολλοί επαγγελματίες διότι η ανανέωση χρόνου ομιλίας στην καρτοκινητή δεν αναγνωρίζεται ως δαπάνη απο το κράτος. Βέβαια και η αξία του συμβολαίου δεν εκπίπτει ολόκληρη... Ελληνικό κράτος φορεβερ μπάχαλο...

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθαν δύο πολύ ωραίες προσφορές.

 

ΔΩPO AΠEPIOPIΣTA DATA KAI 600 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 10 HMEPEΣ. BAΛE KAPTA MEXPI 31/12 KAI ΘA ΛABEIΣ AYTOMATA TO ΔΩPO ΣOY! TΣEKAPE EΔΩ https://www.vodafonecu.gr/cuapp/topup

 

ΔΩPO 500 ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 3GB ΓIA 15 MEPEΣ MONO ΓIA ΣENA. BAΛE KAPTA OΠOIAΣΔHΠOTE AΞIAΣ ONLINE/AΠO ΠEPIΠTEPO/AΠO KATAΣTHMA MEXPI 02/01 KAI AMEΣΩΣ ΘA ENEPΓOΠOIHΘEI TO ΔΩPO ΣOY. https://www.vodafonecu.gr/online-ananeosi-xronou-omilias//

 

Καθόλου άσχημα.

 

Πολυ καλές προσφορες! Έχεις πολύ καιρό να βάλεις κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετικές και οι δύο προσφορές!

 

Με τα 0.65 download που βλέπω είναι μια χαρά .... :lol::lol::lol::lol:

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Μικρή συμπλήρωση: συμβόλαια έχουν και πολλοί επαγγελματίες διότι η ανανέωση χρόνου ομιλίας στην καρτοκινητή δεν αναγνωρίζεται ως δαπάνη απο το κράτος. Βέβαια και η αξία του συμβολαίου δεν εκπίπτει ολόκληρη... Ελληνικό κράτος φορεβερ μπάχαλο...

 

Ως δαπάνη δεν αναγνωρίζεται αλλά να την ταράσουν στους φόρους ξέρουν... ;)

Τι μπάχαλο; ΜΟΥΡΔΈΛΟ!! Sorry κιόλας...

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθαν δύο πολύ ωραίες προσφορές.

 

ΔΩPO AΠEPIOPIΣTA DATA KAI 600 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 10 HMEPEΣ. BAΛE KAPTA MEXPI 31/12 KAI ΘA ΛABEIΣ AYTOMATA TO ΔΩPO ΣOY! TΣEKAPE EΔΩ https://www.vodafonecu.gr/cuapp/topup

 

ΔΩPO 500 ΠPOΣ OΛOYΣ KAI 3GB ΓIA 15 MEPEΣ MONO ΓIA ΣENA. BAΛE KAPTA OΠOIAΣΔHΠOTE AΞIAΣ ONLINE/AΠO ΠEPIΠTEPO/AΠO KATAΣTHMA MEXPI 02/01 KAI AMEΣΩΣ ΘA ENEPΓOΠOIHΘEI TO ΔΩPO ΣOY. https://www.vodafonecu.gr/online-ananeosi-xronou-omilias//

 

Καθόλου άσχημα.

 

Ολο δωράκια ειναι η Vodafone...να φτιάξει ομως και το 4G...θα επρεπε να εχει παντου 4G+

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

δεν το περίμενα γιατί την προηγούμενη φορά και πήγα σε άλλη εταιρία, είχα μόνο 3g+ μέσα στο σπίτι τώρα με κλειδώνει στα 1800 με 85 dl,σε απλό 4g,προφανώς αναβαθμίστηκε στην περιοχή μου

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθαν δύο πολύ ωραίες προσφορές.

 

ΔΩPO AΠEPIOPIΣTA DATA KAI 600 ΛEΠTA ΠPOΣ OΛOYΣ ΓIA 10 HMEPEΣ. BAΛE KAPTA MEXPI 31/12 KAI ΘA ΛABEIΣ AYTOMATA TO ΔΩPO ΣOY! TΣEKAPE EΔΩ https://www.vodafonecu.gr/cuapp/topup

 

Καθόλου άσχημα.

 

Την ενεργοποίηση κ εγώ . Αν και ταυτόχρονα έχω και τα απεριόριστα των γιορτών γιατί ήθελα το χρόνο ομιλίας.

Στην εφαρμογή δείχνει 819.000 ΜΒ !!!!!!! ουσιαστικά απεριόριστα.

Link to comment
Share on other sites

Μικρή συμπλήρωση: συμβόλαια έχουν και πολλοί επαγγελματίες διότι η ανανέωση χρόνου ομιλίας στην καρτοκινητή δεν αναγνωρίζεται ως δαπάνη απο το κράτος. Βέβαια και η αξία του συμβολαίου δεν εκπίπτει ολόκληρη... Ελληνικό κράτος φορεβερ μπάχαλο...

 

Φιλε πρωτη φορα το ακουω εισαι σιγουρος?...θα ρωτησω λογιστη μας αλλα θελω να το διασταυρωσω. Στο ειπε λογιστης;..εισαι λογιστης εσυ μηπως;...εφοριακος;

Link to comment
Share on other sites

σημερα εβαλα καρτα στο κινητο του πατερα μου με καρτα alpha bank χρεωστικη enter και μου ζητησε sms κωδικο εξτρα ενω εδω και καποιους μηνες δεν ζηταγε πριν τωρα το ξανα εφαρμοσε.

Μου αρεσε που λεγανε οτι εως 30 ευρω δεν ζηταει προσθετο κωδικο ασφαλειας και οτι ειναι προαιρετικη η χρηση . Για μενα καλυτερα προσθετο κωδικο με sms παρα αυτο με την πειραιως που θελει κωδικους internet banking και μετα sms !! :mad: αν και η νομοθεσια η καινουργια το απαιτει με προσθετη ασφαλεια 2 παραγωντων.

181.png

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

σημερα εβαλα καρτα στο κινητο του πατερα μου με καρτα alpha bank χρεωστικη enter και μου ζητησε sms κωδικο εξτρα ενω εδω και καποιους μηνες δεν ζηταγε πριν τωρα το ξανα εφαρμοσε.

Μου αρεσε που λεγανε οτι εως 30 ευρω δεν ζηταει προσθετο κωδικο ασφαλειας και οτι ειναι προαιρετικη η χρηση . Για μενα καλυτερα προσθετο κωδικο με sms παρα αυτο με την πειραιως που θελει κωδικους internet banking και μετα sms !! :mad: αν και η νομοθεσια η καινουργια το απαιτει με προσθετη ασφαλεια 2 παραγωντων.

181.png

 

Paypal και ξενοιάζεις.

Link to comment
Share on other sites

σημερα εβαλα καρτα στο κινητο του πατερα μου με καρτα alpha bank χρεωστικη enter και μου ζητησε sms κωδικο εξτρα ενω εδω και καποιους μηνες δεν ζηταγε πριν τωρα το ξανα εφαρμοσε.

 

Μου αρεσε που λεγανε οτι εως 30 ευρω δεν ζηταει προσθετο κωδικο ασφαλειας και οτι ειναι προαιρετικη η χρηση . Για μενα καλυτερα προσθετο κωδικο με sms παρα αυτο με την πειραιως που θελει κωδικους internet banking και μετα sms !! :mad: αν και η νομοθεσια η καινουργια το απαιτει με προσθετη ασφαλεια 2 παραγωντων.

 

181.png

που είναι το κακό?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

σημερα εβαλα καρτα στο κινητο του πατερα μου με καρτα alpha bank χρεωστικη enter και μου ζητησε sms κωδικο εξτρα ενω εδω και καποιους μηνες δεν ζηταγε πριν τωρα το ξανα εφαρμοσε.

Μου αρεσε που λεγανε οτι εως 30 ευρω δεν ζηταει προσθετο κωδικο ασφαλειας και οτι ειναι προαιρετικη η χρηση . Για μενα καλυτερα προσθετο κωδικο με sms παρα αυτο με την πειραιως που θελει κωδικους internet banking και μετα sms !! :mad: αν και η νομοθεσια η καινουργια το απαιτει με προσθετη ασφαλεια 2 παραγωντων.

181.png

 

Για ενα μικρό διάστημα δεν ζητούσε κωδικό με sms, κάτι που ήταν απόλυτα ανασφαλές. Όποιος είχε τα στοιχεία της κάρτας σου θα μπορούσε να κανει συναλλαγή! Έχει σχεδόν ένα μήνα που ζητάει ξανά κωδικό με sms ή επαλήθευσή με τις άλλες μεθόδους που προσφέρει.

.
Link to comment
Share on other sites

που είναι το κακό?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Ότι η τράπεζα δεν είναι σταθερή στην ασφάλεια αυτό λέω.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ότι η τράπεζα δεν είναι σταθερή στην ασφάλεια αυτό λέω.
εννοείς το OTP ...εντάξει μια παραπάνω ασφάλεια και πιο πολύ προς ενημέρωση είναι ότι κάποιος θέλει να κάνει συναλλαγή χωρίς την έγκριση σου,αλλά αν σου κλέψουν το κινητο?

είναι λίγο παγίδα όλο αυτό....

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εννοείς το OTP ...εντάξει μια παραπάνω ασφάλεια και πιο πολύ προς ενημέρωση είναι ότι κάποιος θέλει να κάνει συναλλαγή χωρίς την έγκριση σου,αλλά αν σου κλέψουν το κινητο?

είναι λίγο παγίδα όλο αυτό....

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

Θα μπορουσε να βαλει επιβεβαίωση μεσω της εφαρμογής...ειτε μεσω Viber να δινει το OTP οπως η Εθνικη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορουσε να βαλει επιβεβαίωση μεσω της εφαρμογής...ειτε μεσω Viber να δινει το OTP οπως η Εθνικη.
ναι λέει οποίος έχει τα στοιχεία της κάρτας σου,(δεν νομίζω ότι όποιος έχει τα στοιχεία της κάρτας σου μπορεί να κάνει συναλλαγη ,άμα ήταν έτσι θα τις είχαμε καταργήσει)και λέω οποίος έχει το κινητο σου είναι χειρότερο

 

 

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Έχω πιστωτική Vodafone master card.

Παλιά ανάλογα τους πόντους εξαργυρώνονταν αυτόματα και προθέτονταν στο υπόλοιπο κάθε μήνα.

Ζήτησα από την τράπεζα να σταματήσει την εξαργύρωση γιατί είχε ανέβει το υπόλοιπο.

Ξέρει κανείς πως εξαργυρώνω τώρα κάποιους πόντους για να ανεβάσω το υπόλοιπο του κινητού;

Link to comment
Share on other sites

Πληρώνεις μέσω του My vodafone App και θα σου εμφανίσει επιλογή για εξαργύρωση πόντων.

Edit: Δεν μπορείς να κανεις ανανέωση καρτοκινητου με πόντους.

 

 

Παρατηρησα ότι η νέα ενεργοποιηση CU Combo, μεταφέρει τα λεπτά προς Vodafone αυτού του πακέτου, ενώ δεν προσθέτει νέα λεπτά προς Vodafone. Ωραια πατέντα για όσους είχαν μαζεμένα λεπτά.

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

Τι να πληρώσω; Έχω μαζέψει πόντους και θέλω να τους εξαργυρώσω.

Ανάλογα τους πόντους εξαργυρώνονταν μόνοι τους και προσέθεταν ένα ποσό στο υπόλοιπο.

Από εκεί και πέρα τους έκανα ότι ήθελα.

 

θα πάρω τηλέφωνο ή την τράπεζα ή την Vodafone να ρωτήσω. Νομίζω πας στην Vodafone και τους λες εξαργύρωσέ μου τόσους πόντους που έχω στην κάρτα. κάπως έτσι. Ίσως κάποιος να θυμάται. Για αυτό και ρώτησα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δει πουθενά επιλογή για ανανέωση με πόντους, μόνο για εξαργύρωση λογαριασμών. Αν γίνεται με κάποιον τρόπο, σίγουρα δεν γίνεται ηλεκτρονικα. Κάνε τους μια ερώτηση στο live chat, απαντούν σχετικά γρήγορα.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...