Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλά πριν έδινε 300’ προς όλους και 300’ προς Vodafone, ενώ τώρα 600’ προς όλους. Είναι ξεκάθαρη βελτίωση, και αυτός που δεν τα χρησιμοποιεί παλι άχρηστα θα του είναι, αρα παλι θα μαζευτούν.

Επίσης δίνει 6 μήνες περιθώριο, κάτι που δεν το έχουν κάνει άλλη φορα με τροποποίηση πακέτου.

Link to comment
Share on other sites

Και μόλις είδα xmas offer cu με unlimited data για 10 μέρες εντελώς δωρεάν. Μπράβο vodacc1bde20d06cdc464dfb2dda02cd34a5.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εγώ γιατί δεν το έχω ? ακυρον μόλις ήρθε

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

εγώ γιατί δεν το έχω ?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

CU app ➡ μενού (κάτω δεξιά) ➡ προσφορες ➡ σουπερ προσφορες.

 

Έχει δοκιμάσει κανείς να ξαναπάρει το απεριόριστο ίντερνετ με 9.90€;

Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται θα είναι μόνιμο πακέτο και είναι μια σημαντική βελτίωση για να προχωρήσουμε επιτέλους προς τα απεριόριστα λεπτά όπως υπάρχει ήδη εδώ και χρόνια στην υπόλοιπη Ευρώπη. Κάτι που πρόσεξα όμως είναι ότι τα λεπτά δεν θα μεταφέρονται? Αλλα θα χάνονται κάθε 30 μέρες αν δεν τα καταναλώσεις?

Screenshot-20201216-134632-My-CU.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την σημείωση την είχε πάντα και αν ανανεώνεις πριν την λήξη του πακέτου, μεταφέρονται κανονικά. τώρα για το νέο δεν ξέρω αλλά λογικά θα ισχύει ότι και πριν
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά να γκρινιάζω λίγο έτσι άχαρο είναι το cu app σε όλους ....λίγο νερουλό

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς κάπως flat και όχι σαν τα κουτάκια της μπλε? Ναι σε όλους έτσι..
δεν είναι όπως το VODAFONE app η έστω όπως της Q για παράδειγμα,ψιλά γράμματα και μπλε ομιχλώδες κάπως από πίσω

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποίηση του volte πως ?

σε xiaomi mi 9t pro έχει ρύθμιση για vo wifi αλλά για volte όχι,σορυ πους σας πρήζω

έχω κατεβάσει το σχετικό app έχω στείλει και αίτημα για το wifi calling

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε παιδιά σήμερα αυτό το sms:

5fecbc749f3fddb810b753ce2b8a98e4.jpg

Μπαίνω στο CU app και δε βρίσκω τίποτα!!

Τόσο τυφλαμάρα έχω;; Που θα πρέπει να το έχει;

Link to comment
Share on other sites

Αυτόματα σου λεει, αρα δεν χρειάζεται να πατήσεις κάτι. Αν δεν σου το έδωσε κανε αποσύνδεση και σύνδεση ξανα.
Link to comment
Share on other sites

Αυτόματα σου λεει, αρα δεν χρειάζεται να πατήσεις κάτι. Αν δεν σου το έδωσε κανε αποσύνδεση και σύνδεση ξανα.

Ήταν το πρώτο πράγμα που έκανα (και όχι μόνο μία φορά) αλλά τίποτα, γι' αυτό ρώτησα.

Link to comment
Share on other sites

Ήταν το πρώτο πράγμα που έκανα (και όχι μόνο μία φορά) αλλά τίποτα, γι' αυτό ρώτησα.

 

Ουτε εγω βλεπω τιποτα σε μπονους...gb η οτιδηποτε

Link to comment
Share on other sites

Θα κρατήσετε το δικό σας νούμερο cu για να κάνετε και να δέχεστε κλήσεις και η κάρτα sim που θα σας δώσουν για να την βάλετε στο mifi ΔΕΝ θα έχει κάποιο τηλεφωνικό νούμερο. Δεν είναι κάρτα sim που ενσωματώνει κάποιο νούμερο. Είναι μια κάρτα sim που μπορεί να μεταφέρει μονάχα δεδομένα. Δεν μπορεί να κάνει ή να δεχτεί τηλεφωνικές κλήσεις. Μέσω αυτής όμως μπορείτε να κάνετε κλήσεις με προγράμματα όπως το VIBER, το SKYPE, το messanger και γενικά οποιαδήποτε εφαρμογή θέλει δεδομένα για να δουλέψει.

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ .:)

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Είναι περίπου έτσι. Νούμερο έχει αυτή η κάρτα, αλλά δεν μπορεί να το καλέσει κανείς, ούτε αν βάλει την κάρτα σε τηλέφωνο να πραγματοποιήσει εξερχόμενη κλήση εννοείται. Νομίζω το μόνο που μπορεί αυτός ο αριθμός να κάνει είναι να λάβει sms. Για αυτό θέλει προσοχή να μην ξεχάσουμε να ενεργοποιήσουμε και φραγή για τα 5ψήφια.

 

Sent from my Galaxy S10e

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ για τις πληροφορίες .:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Τα προς Vodafone θα χαθούν σε 6 μήνες μου είπαν από εξυπηρέτηση

 

Πολύ καλύτερο έτσι το πακέτο! Μπράβο voda!!!

 

Εγώ διαπίστωσα πως το πακέτο ανανέωσε τον χρόνο του για ένα μήνα, οπότε τα λεπτά ομιλίας προς Vodafone από το CU Combo μάλλον θα συνεχίσουν να ανανεώνονται για ένα ακόμη μήνα κάθε φορά που θα ενεργοποιώ το ίδιο πακέτο. Απλώς δεν θα αποδίδονται καινούρια λεπτά ομιλίας προς Vodafone από την ενεργοποίηση του πακέτου.

 

Τα λεπτά ομιλίας προς Vodafone από το Talk to Vodafone Bonus είχαν πάρει παράταση 6 μηνών. Μήπως ο εκπρόσωπος που σε εξυπηρέτησε μπερδεύτηκε με αυτό;

logo-vwclub-2016.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι, εγώ και τα ξαναπήρα (2η φορά).

CU app ➡ μενού (κάτω δεξιά) ➡ προσφορες ➡ σουπερ προσφορες.

 

Έχει δοκιμάσει κανείς να ξαναπάρει το απεριόριστο ίντερνετ με 9.90€;

Link to comment
Share on other sites

Σε καρτοκινητο vodafone αλλάξε το πακέτο 300+300 και έγινε 600. Πήρα τηλ γιατι το ίδιο έγινε στο cu. Για το cu δε ρώτησα αλλά το καρτοκινητο μετά τις γιορτές,είπαν θα γίνει όπως ήταν. Στο cu Τα λεπτά αν δε καταναλωθούν μεταφέρονται?
Όλη η ζωή είναι μπροστά μου αλλά εγώ εξακολουθώ να κοιτάω πίσω.
Link to comment
Share on other sites

Στο cu είναι μόνιμα και με αυτόματη ανανέωση πακέτου παίρνεις +60 λεπτά σύνολο 660 λεπτά

 

 

και εγω ειδα την διαφημιση εχτες στην τηλεοραση πιστευω οτι ειναι μονιμο το πακετο! , μοιαζει με το cu special πακετο!! ιδιατερα στο χρονο ομιλιας προς ολους ειναι ιδια !!

σε ολα τα combo πακετα υπαρχει η αυτοματη ενεργοποιηση του πακετου και δινει 60 λεπτα προς ολους .

CU Combo L

Με την υπηρεσία αυτόματης ενεργοποίησης, θα λαμβάνεις αυτόματα το πακέτο κάθε φορά που κάνεις ανανέωση από 15€ με ταυτόχρονη αφαίρεση 12€ από το υπόλοιπο σου. Ανά πάσα στιγμή μπορείς να την απενεργοποιήσεις. Εφόσον απενεργοποιήσεις την υπηρεσία, τυχόν υπολειπόμενα λεπτά ομιλίας, sms ή MB θα παραμείνουν διαθέσιμα μέχρι τη λήξη τους. Το online bonus ενεργοποίησης δεν ισχύει όταν ενεργοποιείται η υπηρεσία αυτόματης ενεργοποίησης.

Το bonus αυτόματης ενεργοποίησης 60 λεπτά προς όλους έχει ισχύ 30 ημέρες και αποδίδεται με την αυτόματη ανανέωση του πακέτου.

πηγη : https://www.vodafonecu.gr/paketa/inner/CU-Combo-L/

CU Combo XL

Με την υπηρεσία αυτόματης ενεργοποίησης, θα λαμβάνεις αυτόματα το πακέτο κάθε φορά που κάνεις ανανέωση από 17€ με ταυτόχρονη αφαίρεση 15€ από το υπόλοιπο σου. Ανά πάσα στιγμή μπορείς να την απενεργοποιήσεις. Εφόσον απενεργοποιήσεις την υπηρεσία, τυχόν υπολειπόμενα λεπτά ομιλίας, sms ή MB θα παραμείνουν διαθέσιμα μέχρι τη λήξη τους. Το online bonus ενεργοποίησης δεν ισχύει όταν ενεργοποιείται η υπηρεσία αυτόματης ενεργοποίησης.

Το bonus αυτόματης ενεργοποίησης 60 λεπτά προς όλους έχει ισχύ 30 ημέρες και αποδίδεται με την αυτόματη ανανέωση του πακέτου.

πηγη : https://www.vodafonecu.gr/paketa/inner/CU-Combo-XL/

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

"Για πρώτη φορά όλα τα καρτοκινητά της Vodafone μετατρέπουν, σε όλα τα εμπορικά διαθέσιμα πακέτα φωνής, τα λεπτά ομιλίας εντός δικτύου σε λεπτά ομιλίας προς όλους χωρίς καμία προϋπόθεση. Έτσι απελευθερώνεται πλήρως η ομιλία προς όλα τα δίκτυα και οι συνδρομητές δεν χρειάζεται να σκέφτονται σε ποιον πάροχο ανήκει αυτή ή αυτός που καλούν."

 

Καλή φάση.

Link to comment
Share on other sites

"Για πρώτη φορά όλα τα καρτοκινητά της Vodafone μετατρέπουν, σε όλα τα εμπορικά διαθέσιμα πακέτα φωνής, τα λεπτά ομιλίας εντός δικτύου σε λεπτά ομιλίας προς όλους χωρίς καμία προϋπόθεση. Έτσι απελευθερώνεται πλήρως η ομιλία προς όλα τα δίκτυα και οι συνδρομητές δεν χρειάζεται να σκέφτονται σε ποιον πάροχο ανήκει αυτή ή αυτός που καλούν."

 

Καλή φάση.

 

Επιτέλους αυτό έπρεπε να έχει γίνει χρόνια τώρα και όχι να υπάρχουν οι διακρίσεις στα λεπτά ομιλίας ανάμεσα σε εταιρίες και πακέτα καρτοκινητων. Ευτυχώς η Vodafone άνοιξε το δρόμο και θα ακολουθήσουν και οι άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους αυτό έπρεπε να έχει γίνει χρόνια τώρα και όχι να υπάρχουν οι διακρίσεις στα λεπτά ομιλίας ανάμεσα σε εταιρίες και πακέτα καρτοκινητων. Ευτυχώς η Vodafone άνοιξε το δρόμο και θα ακολουθήσουν και οι άλλοι.
πολύ σωστά ένα μπράβο στην voda που πρώτη έκανε το αυτονόητο

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

"Για πρώτη φορά όλα τα καρτοκινητά της Vodafone μετατρέπουν, σε όλα τα εμπορικά διαθέσιμα πακέτα φωνής, τα λεπτά ομιλίας εντός δικτύου σε λεπτά ομιλίας προς όλους χωρίς καμία προϋπόθεση. Έτσι απελευθερώνεται πλήρως η ομιλία προς όλα τα δίκτυα και οι συνδρομητές δεν χρειάζεται να σκέφτονται σε ποιον πάροχο ανήκει αυτή ή αυτός που καλούν."

 

Καλή φάση.

 

Πολυ καλη κινηση...ένα βήμα προς τα απεριόριστα στα καρτοκινητά.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αν εχετε μαζέψει λεπτά προς CU, λογικά τελος του μήνα θα χαθούν ολα ...

Πχ εγω θα χάσω 2400’ που τα εχω πληρώσει μαζέψει, άρα μερική χασούρα η νέα, κατα τα αλλα θετική, αλλαγή

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...