Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 ώρες πριν, Serafeim1981 said:

Ό,τι έγραψε ο Staccato: στην ώρα του το cashback γιατί μετά μπορεί να συμβεί το οτιδήποτε.

 

17 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Υπάρχει περίπτωση να χρειαστεί λίγο καιρό παραπάνω.

Τελικά όντως ήθελε "λίγο καιρό παραπάνω" :  6 ώρες...! 😀

Όλα ΟΚ με τις φραγές, σας ευχαριστώ όλους!  😊

Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ΧΡΗΜΑΤΙΚΟ ΣΟΥ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΛΗΓΕΙ ΣΤΙΣ 02/05. ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΜΕΧΡΙ TOTE ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΔΩΡΟ 30GB KAI 1000' ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ 30 ΜΕΡΕΣ! 

🙂

 

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ποσο χρονων ειναι ορισμενοι εδω μεσα και βγαζουν τετοιο κομπλεξ και αρνητισμο? 

Σορρυ αλλα πρεπει να το πω αν ειστε ενηλικες και ασχολειστε με κοκκινα χερακια πρεπει να πατε γρηγορα σε εναν ειδικο. 

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, CamuCamu said:

Ποσο χρονων ειναι ορισμενοι εδω μεσα και βγαζουν τετοιο κομπλεξ και αρνητισμο? 

Σορρυ αλλα πρεπει να το πω αν ειστε ενηλικες και ασχολειστε με κοκκινα χερακια πρεπει να πατε γρηγορα σε εναν ειδικο. 

 

Ίσως είναι αυτό που λέμε "καμιά δουλειά δεν είναι ντροπή"..

Αυτό για να μην τρώτε το σανό που σας ταΐζουν κάποιοι εδώ μέσα..

Screenshot_2024-04-24-15-36-29-130_gr.mobile.vodafone.jpg

  • Like 3
  • Thanks 2
  • Confused 1
  • Sad 1
  • Not helpful/Misleading 1
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, akalos said:

ποια € μένουν?χρονος ομιλίας θες να πεις ,δεν κάνεις για οικονομολος φίλε μου ,τυράκι είναι στην ουσία 

Υπάρχει και το smartpocket, α καλά.. 😉

36 minutes ago, CamuCamu said:

Ποσο χρονων ειναι ορισμενοι εδω μεσα και βγαζουν τετοιο κομπλεξ και αρνητισμο? 

Σορρυ αλλα πρεπει να το πω αν ειστε ενηλικες και ασχολειστε με κοκκινα χερακια πρεπει να πατε γρηγορα σε εναν ειδικο. 

 

Αυτήν την απορία έχω κι εγώ φίλε μου

Link to comment
Share on other sites

Έχω επικοινωνήσει από χθες 3 φορές γι'αυτό το θέμα.
2 φορές στο Live Chat και μία στον FB Messenger.

Η μία κοπέλα δεν ήξερε λίγο τι της γίνεται, δεν θα μπω σε λεπτομέριες, πρέπει να ήταν καινούργια στην εξυπηρέτηση.
Από τις άλλες δύο επικοινωνίες απορούσαν που δεν φαίνεται ως πακέτο στο Big Bang, τους ανάφερα ότι το ίδιο πρόβλημα έχουν και άλλοι χρήστες και ότι γίνεται ένας "πανικός" στο myphone.gr
Μου ανάφεραν ότι το έχουν προωθήσει ήδη ως αίτημα για έλεγχο, θα με ενημερώσουν και ότι δεν φαίνεται κάποια κατάργηση του συγκεκριμένου πακέτου.
Αυτά από εμένα.
Θα ενημερώσω όπως είπα και πριν όταν έχω απάντηση.
Αυτά από εμένα! 😉

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, HEO said:

ΤΟ ΧΡΗΜΑΤΙΚΟ ΣΟΥ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΛΗΓΕΙ ΣΤΙΣ 02/05. ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΜΕΧΡΙ TOTE ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΔΩΡΟ 30GB KAI 1000' ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ 30 ΜΕΡΕΣ! 

🙂

 

Δουλεύει και με κασμπακ? Η θέλει ελάχιστη ανανέωση?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, dimitroula10 said:

Δουλεύει και με κασμπακ? Η θέλει ελάχιστη ανανέωση?

την προηγουμενη φορα δουλεψε στο ιδιο νουμερο,

τωρα θα δουμε, στις 02 Μαι θα του βαλω τα "ρεστα" μου και αν ενεργοποιηθει εχει καλως

αν οχι θα παω σε ενα καταστημα και να του βαλω 8 ευρω,

θα σκουπισω και το υπολοιπο που εχει επ ευκαιρειας με σουβλακια 🙂

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, sou_d said:

Υπάρχει και το smartpocket, α καλά.. 😉

Αυτήν την απορία έχω κι εγώ φίλε μου

δεν με αφορά εγώ ξέρω ότι τα μετρητά μου μετατρέπονται σε χρόνο ομιλίας,εσύ παρε ότι θέλεις,δεν ήμουν voda για να ψωνίζω σουβλάκια,νομίζω είναι κατανοητό συνεχίστε έτσι ....νόμιζα ήμουν σε εταιρεία κινητής ,λυπάμαι πολύ για την κατάντια τους 

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

UNLIMITED DATA ΓIA 3 MHNEΣ. BAΛE KAPTA ΣTO ΔΩPO NOYMEPO ΧΧΧΧΧΧΧ  ΠOY ΠHPEΣ AΠO TO CU MEXPI THN TPITH 30/04 KAI TA UNLIMITED DATA ΘA ΠPOΣTEΘOYN ΣTO NEO CU APIΘMO ΣOY EΩΣ TIΣ 08/05.

εννοειτε οτι θα δοκιμασω τα "ρεστα" μου 🙂

Edited by HEO

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, konstantinos77 said:

Έχω επικοινωνήσει από χθες 3 φορές γι'αυτό το θέμα.
2 φορές στο Live Chat και μία στον FB Messenger.

Η μία κοπέλα δεν ήξερε λίγο τι της γίνεται, δεν θα μπω σε λεπτομέριες, πρέπει να ήταν καινούργια στην εξυπηρέτηση.
Από τις άλλες δύο επικοινωνίες απορούσαν που δεν φαίνεται ως πακέτο στο Big Bang, τους ανάφερα ότι το ίδιο πρόβλημα έχουν και άλλοι χρήστες και ότι γίνεται ένας "πανικός" στο myphone.gr
Μου ανάφεραν ότι το έχουν προωθήσει ήδη ως αίτημα για έλεγχο, θα με ενημερώσουν και ότι δεν φαίνεται κάποια κατάργηση του συγκεκριμένου πακέτου.
Αυτά από εμένα.
Θα ενημερώσω όπως είπα και πριν όταν έχω απάντηση.
Αυτά από εμένα! 😉

Εμένα στο τηλέφωνο μου είπαν ότι καταργήθηκε. Όταν την ρώτησα αν είναι οριστικό μου απάντησε ότι δεν γνωρίζει αν θα υπάρξει κάποια τροποποίηση του πακέτου το επόμενο διάστημα και ότι το μόνο σίγουρο είναι η κατάργηση του εν λόγω πακέτου

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aektzhs 1 said:

Εμένα στο τηλέφωνο μου είπαν ότι καταργήθηκε. Όταν την ρώτησα αν είναι οριστικό μου απάντησε ότι δεν γνωρίζει αν θα υπάρξει κάποια τροποποίηση του πακέτου το επόμενο διάστημα και ότι το μόνο σίγουρο είναι η κατάργηση του εν λόγω πακέτου

Δεν υπάρχει ανταγωνισμός @aektzhs!!!
Όταν δεν υπάρχει ανταγωνιστικό πακέτο, αυτά είναι αναμενόμενα!!! 😉
Και πολύ κράτησε... 😂😂😋😉
Εμένα δεν μου έχουν απαντήσει ακόμα.
Που εγώ το κατάλαβα ότι το έχουν αφερέσει γιατί το παρατήρησα από τους πρώτους πρώτους, χθες το πρωί...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά! 

Ξέρει κανείς αν μπορώ να ενεργοποιήσω ένα big bang πακέτο για τα παιδιά μου απ' τη δική μου συσκευή; 

Πλέον όταν πατήσεις πάνω σε ένα πακέτο σου ανοίγει την εφαρμογή του big bang αλλά βλέπω τους δικούς μου κρυστάλλους! 

Link to comment
Share on other sites

On 23/4/2024 at 6:41 ΜΜ, VIPdriver said:

ελτίο Τύπου:
Φέτος το Πάσχα οι συνδρομητές καρτοκινητής (Vodafone CU, Vodafone Καρτοκινητό, Καρτοκινητό Ολυμπιακός, Vodafone International & Taza) έχουν τη δυνατότητα να αποκτήσουν δωρεάν Unlimited data για ενεργοποιήσεις από την Μεγάλη Δευτέρα 29/4 έως και την Κυριακή του Πάσχα 5/5.

Η προσφορά δεν μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε Περιαγωγή και ισχύει για τους συνδρομητές που έχουν προβεί σε ανανέωση χρηματικού υπολοίπου έως και 20 ημέρες πριν την ημερομηνία ενεργοποίησης της προσφοράς.

 

ΥΓ: αραγε θα προλαβουν να κοψουν και το cash back ωστε εμεις οι φτωχοί να μην μπορουμε να το πάρουμε;

Αυτό πάλι με τις 20 ημέρες.
Τι τσιγκουνιά έχει πέσει. Ο Scroutz ανέλαβε CEO;
Παλιά ήταν 2 μήνες, μετά 1 μήνας. Σε λίγο θα απαιτούν άμεση ανανέωση για να σου δώσουν δώρο...
Ρε τζιμάνια εκεί πέρα το δώρο έχει την έννοια να ευχαριστήσεις τον πελάτη, όχι να του σπάσεις τα νεύρα κ να τον βάλεις να μετράει ημέρες. Καλύτερα θα είναι να το κόψετε κ αυτό τελείως παρά να το δίνεται με μισή καρδιά και σαν ελεημοσύνη.
Παρακαλετά Data, ξινό σερφάρισμα που λένε κ στο χωριό μου.

Link to comment
Share on other sites

48 minutes ago, Titarasaudi said:

Καλησπέρα παιδιά! 

Ξέρει κανείς αν μπορώ να ενεργοποιήσω ένα big bang πακέτο για τα παιδιά μου απ' τη δική μου συσκευή; 

Πλέον όταν πατήσεις πάνω σε ένα πακέτο σου ανοίγει την εφαρμογή του big bang αλλά βλέπω τους δικούς μου κρυστάλλους! 

Μπορούσες ποτέ να ενεργοποιήσεις big bang αλλού αριθμού από το δικό σου κινητό?

7 minutes ago, balkos said:

Αυτό πάλι με τις 20 ημέρες.
Τι τσιγκουνιά έχει πέσει. Ο Scroutz ανέλαβε CEO;
Παλιά ήταν 2 μήνες, μετά 1 μήνας. Σε λίγο θα απαιτούν άμεση ανανέωση για να σου δώσουν δώρο...
Ρε τζιμάνια εκεί πέρα το δώρο έχει την έννοια να ευχαριστήσεις τον πελάτη, όχι να του σπάσεις τα νεύρα κ να τον βάλεις να μετράει ημέρες. Καλύτερα θα είναι να το κόψετε κ αυτό τελείως παρά να το δίνεται με μισή καρδιά και σαν ελεημοσύνη.
Παρακαλετά Data, ξινό σερφάρισμα που λένε κ στο χωριό μου.

Τι εννοει ο ποιητής ανανέωση χρηματικού υπόλοιπου ?

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, GREGORYMO said:

Μπορούσες ποτέ να ενεργοποιήσεις big bang αλλού αριθμού από το δικό σου κινητό?

Ναι, αρκεί να έκανες σύνδεση στο CU app με τα στοιχεία του χρήστη που ήθελες να κάνεις την ενεργοποίηση πακέτου. 

Έτσι και αλλιώς τα νούμερα των παιδιών τα διαχειριζομαι εγώ. 

Όταν δεν χρειαζόταν να ανοίξει το παιχνίδι (μέχρι πριν λίγο καιρό δηλαδή, δεν ξέρω πότε άλλαξε) έμπαινα στο λογαριασμό του παιδιού, πατούσα πάνω στους κρυστάλλους και μπορούσα να ενεργοποιήσω όποιο πακέτο ήθελα. Τώρα ανοίγει το παιχνίδι αλλά εκεί βλέπω τους δικούς μου κρυστάλλους όχι του παιδιού! 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Titarasaudi said:

Ναι, αρκεί να έκανες σύνδεση στο CU app με τα στοιχεία του χρήστη που ήθελες να κάνεις την ενεργοποίηση πακέτου. 

Έτσι και αλλιώς τα νούμερα των παιδιών τα διαχειριζομαι εγώ. 

Όταν δεν χρειαζόταν να ανοίξει το παιχνίδι (μέχρι πριν λίγο καιρό δηλαδή, δεν ξέρω πότε άλλαξε) έμπαινα στο λογαριασμό του παιδιού, πατούσα πάνω στους κρυστάλλους και μπορούσα να ενεργοποιήσω όποιο πακέτο ήθελα. Τώρα ανοίγει το παιχνίδι αλλά εκεί βλέπω τους δικούς μου κρυστάλλους όχι του παιδιού! 

Στα settings δεν έχει επιλογή για τον χρήστη?

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Titarasaudi said:

Ναι, αρκεί να έκανες σύνδεση στο CU app με τα στοιχεία του χρήστη που ήθελες να κάνεις την ενεργοποίηση πακέτου. 

Έτσι και αλλιώς τα νούμερα των παιδιών τα διαχειριζομαι εγώ. 

Όταν δεν χρειαζόταν να ανοίξει το παιχνίδι (μέχρι πριν λίγο καιρό δηλαδή, δεν ξέρω πότε άλλαξε) έμπαινα στο λογαριασμό του παιδιού, πατούσα πάνω στους κρυστάλλους και μπορούσα να ενεργοποιήσω όποιο πακέτο ήθελα. Τώρα ανοίγει το παιχνίδι αλλά εκεί βλέπω τους δικούς μου κρυστάλλους όχι του παιδιού! 

Έχει αλλάξει. Πλέον πρέπει να βάζεις one time password για κάθε διαφορετικό λογαριασμό που θες να ενεργοποιήσεις πακέτο Big Bang.

Link to comment
Share on other sites

Ο τρόπος είναι να σβήνεις data και cash της εφαρμογής από τα settings και μετά να την ξανανοίγεις και να κάνεις login με τον αριθμό σύνδεσης που θες και password το OTP που θα σου στείλουν σ'αυτό.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, johndouk said:

Ο τρόπος είναι να σβήνεις data και cash της εφαρμογής από τα settings και μετά να την ξανανοίγεις και να κάνεις login με τον αριθμό σύνδεσης που θες και password το OTP που θα σου στείλουν σ'αυτό.

Όταν σβήνεις τα αποθηκευμένα data της εκάστοτε εφαρμογής δεν χρειάζεται να σβήσεις την cache, διότι σβήνεται αυτόματα.
Απλά ενημερωτικά.

Link to comment
Share on other sites

23 ώρες πριν, Inevar said:

Ήρθε τελικά προσφορά!

ΔΩΡΟ ΑΠΟ ΤΟ CU ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ DATA ΚΑΙ 5000 ΛΕΠΤΑ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ 20 ΜΕΡΕΣ! ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΜΕΧΡΙ 29/04 ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΤΟ ΔΩΡΟ ΣΟΥ  

Και συνεχίζει...αλλά υπάρχει μια αντίφαση σε όλο αυτό.

Δηλαδή αν βάλω λιγότερα λεφτά (13€) θα πάρω περισσότερες παροχές από ότι αν πιστώσω περισσότερα (15€).

Άραγε αν βάλω 15€ , μήπως θα πάρω και τις δύο προσφορές; Ουσιαστικά απεριόριστα δεδομένα και 6.500 λεπτά ομιλίας.

 

Εντάξει θα το λέω "κράχτη" , όχι Γιάννης αλλά Γιαννάκης.

Screenshot_20240424-223839_Messages.png

Επίσης τα λεφτά που έχω στον αριθμό λήγουν στις 25/04/2024... Όμως τι ώρα ; 23:59;

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Inevar said:

Επίσης τα λεφτά που έχω στον αριθμό λήγουν στις 25/04/2024... Όμως τι ώρα ; 23:59;

Απ'όσο γνωρίζω ναι, είναι μέχρι τέλος της ημέρας.

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, konstantinos77 said:

Απ'όσο γνωρίζω ναι, είναι μέχρι τέλος της ημέρας.

Vodafone & Nova στα λεπτά ομιλίας, sms & mb είναι έως τις 23:59:59. 
Η Cosmote είναι ανάλογα την ώρα ενεργοποίησης στα δεδομένα και έως τις 12:00:00 το μεσημέρι για λεπτά & sms.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έβαλα 15€ και μου ήρθε 6gb και όχι 5gb από το bring a friend.

 

Screenshot_20240425-004242_Messages~2.png

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...