Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις 23 Απριλίου ενώ είχα κάνει ήδη μεταφορά στην cosmote έστειλα στην φόρμα επικοινωνίας για επιστροφή υπολοίπου λόγω κατάργησης του liquid και μου ήρθε αυτό το email. Το email ήρθε 23 Απριλίου αν και λέει ημερομηνία παραλαβής τον Μάιο.

Φόρμα Επικοινωνίας Vodafone

Sender

From: DoNotReply, Vodafone Greece

Αγαπητέ  συνδρομητή, το έγγραφο αίτημά σας καταχωρήθηκε με μοναδικό αριθμό αναφοράς 1-CFN94VFK  και ημερομηνία παραλαβής 10/05/2024  και  θα λάβετε απάντηση τηλεφωνικά ή εγγράφως

εντός 20 ημερολογιακών ημερών

από την ανωτέρω ημερομηνία.

Με εκτίμηση,

ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΑ ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑ / PLEASE DO NOT REPLY TO THIS EMAIL,

VODAFONE - PANAFON SΑ

Σήμερα πήραν τηλέφωνο από το 13830 και ζήτησαν όνομα, διεύθυνση, IBAN, ΑΦΜ, ΔΟΥ και είπαν τα λεφτά μπαίνουν σε 10 με 15 εργάσιμες. Είχα πάρει στο 13830 για επιστροφή χρηματικού υπολοίπου όταν είχα κάνει αίτημα φορητότητας στην cosmote αλλά είπαν δεν μπορούσε να προχωρήσει γιατί δεν είχε διακοπεί η γραμμή στην vodafone.

Link to comment
Share on other sites

οταν ανεβαζεις αποδειξη για cashback ποσο καιρο κανει για να επιβεβαιωθει? στο τσατ μ ειπαν γυρω στις 5 μερες. ισχυει?

unlock your soul

unlock your wifi

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, bizbiki said:

οταν ανεβαζεις αποδειξη για cashback ποσο καιρο κανει για να επιβεβαιωθει? στο τσατ μ ειπαν γυρω στις 5 μερες. ισχυει?

Ισχύει.. εσύ για καλό και για κακό να το κάνεις 15 μέρες πριν το χρειαζτείς τουλάχιστον.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, bizbiki said:

οταν ανεβαζεις αποδειξη για cashback ποσο καιρο κανει για να επιβεβαιωθει? στο τσατ μ ειπαν γυρω στις 5 μερες. ισχυει?

ΝΑΙ.

Μπορεί και 1, μπορεί και 7.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nick.76 said:

Στις 23 Απριλίου ενώ είχα κάνει ήδη μεταφορά στην cosmote έστειλα στην φόρμα επικοινωνίας για επιστροφή υπολοίπου λόγω κατάργησης του liquid και μου ήρθε αυτό το email. Το email ήρθε 23 Απριλίου αν και λέει ημερομηνία παραλαβής τον Μάιο.

Φόρμα Επικοινωνίας Vodafone

Sender

From: DoNotReply, Vodafone Greece

Αγαπητέ  συνδρομητή, το έγγραφο αίτημά σας καταχωρήθηκε με μοναδικό αριθμό αναφοράς 1-CFN94VFK  και ημερομηνία παραλαβής 10/05/2024  και  θα λάβετε απάντηση τηλεφωνικά ή εγγράφως

εντός 20 ημερολογιακών ημερών

από την ανωτέρω ημερομηνία.

Με εκτίμηση,

ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ ΟΠΩΣ ΜΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΕΤΕ ΣΤΗΝ ΠΑΡΟΥΣΑ ΑΛΛΗΛΟΓΡΑΦΙΑ / PLEASE DO NOT REPLY TO THIS EMAIL,

VODAFONE - PANAFON SΑ

Σήμερα πήραν τηλέφωνο από το 13830 και ζήτησαν όνομα, διεύθυνση, IBAN, ΑΦΜ, ΔΟΥ και είπαν τα λεφτά μπαίνουν σε 10 με 15 εργάσιμες. Είχα πάρει στο 13830 για επιστροφή χρηματικού υπολοίπου όταν είχα κάνει αίτημα φορητότητας στην cosmote αλλά είπαν δεν μπορούσε να προχωρήσει γιατί δεν είχε διακοπεί η γραμμή στην vodafone.

 

"και ημερομηνία παραλαβής 10/05/2024

κατι παιζει εδω;;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι για 15 μέρες και θα αυξηθεί η τιμή του αν θυμάμαι καλά από τις τελευταίες ανακοινώσεις.

1 ώρα πριν, kostaszoum said:

Εδώ και 1+ χρόνο έχω καρτοπρόγραμμα. Θα ήθελα να ρωτήσω για το πακέτο 5,4 ευρώ για απεριόριστα λεπτά και 700 MB. Είναι νέο; Το έχει κάποιος; Τί περιορισμούς έχει;

 

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kmpatra said:

Αυτό είναι για 15 μέρες και θα αυξηθεί η τιμή του αν θυμάμαι καλά από τις τελευταίες ανακοινώσεις.

 

ΝΑΙ 

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Στις προσφορές δεν παίζονται είναι η αλήθεια

Ναι συμφωνώ αλλά, από 15 ευρώ για 20 ημέρες... δεν το λες και καλή προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

Δύο ερωτήσεις:

1. Συμφέρει να βάζει κανείς 13€ κάθε δίμηνο και μετά να τα τραβάει μέσω pocket? Λογικά ναι

2. Ποιο, από τα νέα πακέτα, αξίζει για λίγο από όλα (100' Ομιλία / 1GB ιντερνετ / 20 sms) ? Ή να πάω frog?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nickolasemp said:

 

2. Ποιο, από τα νέα πακέτα, αξίζει για λίγο από όλα (100' Ομιλία / 1GB ιντερνετ / 20 sms) ? Ή να πάω frog?

Σε ποιά "νέα πακέτα" αναφέρεσαι;

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, nickolasemp said:

Ή να πάω frog

Να πας Frog..

Sad ξεsad.. έτσι είναι τα πράγματα με την κατάργηση του liquid.. @nickolasemp

Edited by user_
Link to comment
Share on other sites

Το smart pocket για να ενεργοποιηθεί απαιτεί 15€, και δουλεύει για ένα μήνα. Δεν μπορεις να βγαλεις κουπονι μετά τις πρωτες 30 μέρες.

Επίσης για τα πακέτα, δεν θεωρώ ότι υπάρχει κάποιο που βοηθάει να τη βγάλεις με 13 ευρω το διμηνο

Εκτος αν θέλεις μόνο ίντερνετ (6.5 εχει πακέτο με big bang) ή και ελάχιστη ομιλία από το shake που εφαρμοστεί σε λίγες μέρες. Αλλά και πάλι δεν θα έχεις ομιλία τον δεύτερο μήνα

Εν ολίγοις με 13-15€ δεν βγάζεις το δίμηνο

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kmpatra said:

Το smart pocket για να ενεργοποιηθεί απαιτεί 15€, και δουλεύει για ένα μήνα. Δεν μπορεις να βγαλεις κουπονι μετά τις πρωτες 30 μέρες.

Επίσης για τα πακέτα, δεν θεωρώ ότι υπάρχει κάποιο που βοηθάει να τη βγάλεις με 13 ευρω το διμηνο

οκ, άρα στους δύο αιρθμούς που έχω:

1. σε αυτόν που δεν χρησιμοποείται καθόλου σχεδόν, αξίζει μια διατήρση του στυλ cash back.

2. σε αυτόν που χρησιμοποείται λίγο έως μέτρια (εξαρτάται από τον καθένα), πρέπει να τον πάω στην frog. Βλακεία, είχα βολευτεί με αυτόματη ανανέωση από κάρτα και χαμηλές χρεώσεις και pocket.

11 minutes ago, VIPdriver said:

Σε ποιά "νέα πακέτα" αναφέρεσαι;

Εννοώ τα παλιά πακέτα με τις αλλαγές τους. Γενικά, να το επαναδιατυπώσω:

Πες ότι είμαστε 1η Ιουλίου, πώς αξίζει για χρήση (100' Ομιλία / 1GB ιντερνετ / 20 sms) να την βγάζει κανείς στο CU?

 

 

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

Edit

Συμπληρωση στα παραπάνω

Φαντάζομαι ξέρεις ότι το λίκουιντ καταργείται τελη Ιουνίου, προφανώς δεν στηρίζεσαι σε αυτό

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, kmpatra said:

Edit

Συμπληρωση στα παραπάνω

Φαντάζομαι ξέρεις ότι το λίκουιντ καταργείται τελη Ιουνίου, προφανώς δεν στηρίζεσαι σε αυτό

Προφανώς, εξ ου και οι ερωτήσεις.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nickolasemp said:

οκ, άρα στους δύο αιρθμούς που έχω:

1. σε αυτόν που δεν χρησιμοποείται καθόλου σχεδόν, αξίζει μια διατήρση του στυλ cash back.

2. σε αυτόν που χρησιμοποείται λίγο έως μέτρια (εξαρτάται από τον καθένα), πρέπει να τον πάω στην frog. Βλακεία, είχα βολευτεί με αυτόματη ανανέωση από κάρτα και χαμηλές χρεώσεις και pocket.

Εννοώ τα παλιά πακέτα με τις αλλαγές τους. Γενικά, να το επαναδιατυπώσω:

Πες ότι είμαστε 1η Ιουλίου, πώς αξίζει για χρήση (100' Ομιλία / 1GB ιντερνετ / 20 sms) να την βγάζει κανείς στο CU?

 

 

Το φτηνοτερο μηνιαιο πακετο στο cu ειναι 11,50€. Μου διαφεύγει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, VIPdriver said:

Το φτηνοτερο μηνιαιο πακετο στο cu ειναι 11,50€. Μου διαφεύγει κάτι;

Ναι σου διαφεύγει. Κάνει 11,80 ευρώ 

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, VIPdriver said:

Το φτηνοτερο μηνιαιο πακετο στο cu ειναι 11,50€. Μου διαφεύγει κάτι;

Το φτηνώτερο μηνιαίο ομιλίας  ειναι το πακέτο international με 400 λεπτά προς Ελλάδα και 22 διεθνείς προορισμούς με 9,90. εχει και φτηνώτερα εβδομαδιαία ή μυνημάτων. 

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, aektzhs 1 said:

Ναι σου διαφεύγει. Κάνει 11,80 ευρώ 

Εχεις δικιο. Τελικα η βονταφον μας συνηθισε στο λικουιντ και, τωρα που θα το σταματησει, δεν μας δινει εναλλακτική λυση, σπρώχνοντας μας προς τον βάτραχο. Παρομοιο λαθος εκανε και η Q η οποια 2πλασιασε το κοστος των καουνταουν οφερς, παλι σπρώχνοντας τον κοσμο προς τον βατραχο.

Link to comment
Share on other sites

παιδες καντε υπομονη να δουμε τι εχουν στα σχεδια τους

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Just now, HEO said:

παιδες καντε υπομονη να δουμε τι εχουν στα σχεδια τους

Έπρεπε ηδη να δώσουν εναλλακτικές. Οσο αργεί, τοσο θα χάνει συνδρομητές. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, HEO said:

παιδες καντε υπομονη να δουμε τι εχουν στα σχεδια τους

 

1 minute ago, VIPdriver said:

Έπρεπε ηδη να δώσουν εναλλακτικές. Οσο αργεί, τοσο θα χάνει συνδρομητές. 

Ε μα ναι, δε γίνεται έτσι προγραμματισμός. Εγώ μέσα Μαΐου μαξ θέλω να ξέρω εάν αλλάζω ή όχι (περίπου ένα μηνα και κάτι πριν από τη λήξη του CU liquid βασικά).

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nickolasemp said:

 

Ε μα ναι, δε γίνεται έτσι προγραμματισμός. Εγώ μέσα Μαΐου μαξ θέλω να ξέρω εάν αλλάζω ή όχι (περίπου ένα μηνα και κάτι πριν από τη λήξη του CU liquid βασικά).

ΟΚ οπως το βλεπει κανεις αλλα το liquid τελειωνει τελη Ιουνιου.....υπαρχει χρονος

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, HEO said:

ΟΚ οπως το βλεπει κανεις αλλα το liquid τελειωνει τελη Ιουνιου.....υπαρχει χρονος

Το δικό μου δεν θα το κάνω απεγγραφή, να δω την εμπλοκή που θα πάθει το κόκκινο σύμπαν... 

Link to comment
Share on other sites

H ceo, από την επίσκεψη της και μετά έγιναν όλα. 
Δεν δίνουν εναλλακτικές, θα παίζουν με προσφορές στην τύχη. 

Όπως κάνει η συνεργάτιδα. 
Απο την άλλη, η πράσινη δείχνει πιο σταθερή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...