Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

50 minutes ago, aplos73 said:

Ok. Λέω να πάρω αυτό με τα 200 giga 2 φορές. Θα μου φτάσει.

Θα πρέπει να έχεις και 60.000 κρυστάλλους, έχε κατά νου.

Επίσης έχει και δύο τριήμερα μέσα στο Μάρτη, όλο και κάτι θα δώσει η Vodafone, είτε δωρεάν, είτε με ελκυστικό κόστος. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aplos73 said:

Ok. Λέω να πάρω αυτό με τα 200 giga 2 φορές. Θα μου φτάσει.

Έχει και εβδομαδιαίο απεριόριστο με 6€. Οπότε με 24€ τη βγάζεις χωρίς κρυστάλλους.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, kalitexnis_g said:

Έχει και εβδομαδιαίο απεριόριστο με 6€. Οπότε με 24€ τη βγάζεις χωρίς κρυστάλλους.

Πολύ σωστό!

Και για να το πάω παραπέρα..  Έχει απεριόριστα 4 ΣΚ και απεριόριστα από 20.00 έως 8.00. Σε συνδιασμό με ένα 200αρι big bang ίσως βγει ο μήνας χωρίς τσιγκουνιές.

Με λιγότερα από 20 ευρώ και 30.000 κρυστάλλους 

Link to comment
Share on other sites

Αγόρασα γι αυτό το μήνα το CU MeApOla 10.4 και θα δω. Τελικά μου "έσκασε" δωράκι x8. 😎 Δεν έχω ιδέα γιατί. 

Screenshot_2024-02-24-00-07-42-778_com.google.android.apps.messaging.jpg

 

10 ώρες πριν, HEO said:

απλοι υπολογισμοι στο φτερο (τσεκαρε τους)

10.9 ευρω, στο Liquid, αν τα καταναλωσεις αλλοιως τα λεφτα μενουν

7 GB = 8.40 ευρω υπολοιπο 2 ευρω περιπου 280 λεπτα ομιλιας

ΥΓ υπόψιν αν βαλεις 15 ευρω εχεις τζαμπα ομιλια για ενα μηνα και τα λεφτα μενουν στην καρτα

 

 

Δεν έχω ιδέα πως λειτουργεί το Liquid. Πρέπει να το ψάξω και θα δω αν με συμφέρει. Έχω φοιτητικό CU όμως και νομίζω θα χαθεί αν το κάνω Liquid. 

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, MitsosDaBest13 said:

Δεν έχω ιδέα πως λειτουργεί το Liquid. Πρέπει να το ψάξω και θα δω αν με συμφέρει. Έχω φοιτητικό CU όμως και νομίζω θα χαθεί αν το κάνω Liquid. 

Είναι επιβεβαιωμένο από άλλα παιδιά ότι το φοιτητικό δεν χάνεται.....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Διευθετήθηκε το θέμα μου με τη χρέωση της κάρτας που είχε χρησιμοποιηθεί 3η φορά για liquid.
Όπως την έκραξα στην αρχή, έτσι θα πω μπράβο στη vod για την άμεση επιστροφή του ποσού κ για την εξυπηρέτηση στο chat.
Προφανώς και η vod είχε άδικο κ έπρεπε να επανορθώσει, γιατί στο app δεν το γράφει πουθενά- μου είπαν ότι υπάρχει σε link και θα μου το στείλουν με mail αλλά δεν το έστειλαν ποτέ. Ούτε κανείς εδώ μέσα μου έγραψε που βρίσκεται αυτός ο όρος.
Ακόμα και αν υπάρχει θα έπρεπε αυτοτελώς να αναφέρεται στο App είτε τουλάχιστον να υπάρχει μια παραπομπή.
Παρόλα αυτά λέω μπράβο, καθώς οι εταιρείες συνήθως όταν είναι να επιστρέψουν λεφτά μηχανεύονται 1002 δικαιολογίες.

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, MitsosDaBest13 said:

Αγόρασα γι αυτό το μήνα το CU MeApOla 10.4 και θα δω. Τελικά μου "έσκασε" δωράκι x8. 😎 Δεν έχω ιδέα γιατί. 

Screenshot_2024-02-24-00-07-42-778_com.google.android.apps.messaging.jpg

 

Δεν έχω ιδέα πως λειτουργεί το Liquid. Πρέπει να το ψάξω και θα δω αν με συμφέρει. Έχω φοιτητικό CU όμως και νομίζω θα χαθεί αν το κάνω Liquid. 

Ψάξε και θα δεις ότι σε συμφέρει

δεν χάνεται το φοιτητικό δωράκια και 6η μήνη ανανέωση ισχύουν κανονικά

και όταν επιστρέψεις στο κανονικό έχεις και τα φοιτητικά πακέτα αλλά δεν έχουν καμμία σημασία το liquid είναι φθηνότερο

Και εγω φοιτητής είμαι 🙂

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, Inevar said:

ΤΟ ΧΡΗΜΑΤΙΚΟ ΣΟΥ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΛΗΓΕΙ ΣΤΙΣ 03/03. ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΜΕΧΡΙ TOTE ΚΑΙ ΠΑΡΕ ΔΩΡΟ 30GB KAI 1000' ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ 30 ΜΕΡΕΣ! https://www.vodafonecu.gr/cuapp/topup

 

Αυτό μου ήρθε μόλις τώρα, για αυτό σε γουστάρω ρε βονταφον!

αυτο το λές εσύ προσφορά ? για πες και σε μας το πώς ,βονταφορα έπαψε να είναι είναι εδώ και πολύ καιρό ,στην ουσία σου λέει βαλε μετρητά να σου τα κάνω χρόνο ομιλίας με  προεπιλεγμένο πακέτο ,απάτη σκέτη είναι ,πότε θα μάθετε να ξεχωρίζετε η τις πραγματικές προσφορές από τις πονηριές των εταιρειών,η επιτροπή ανταγωνισμού που είναι οεο ?

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν είναι προσφορά; Αφού βάζεις κάρτα και μένουν τα € στο υπόλοιπο. Σε liquid γίνεται σε μένα συνέχεια και έχω καταλήξει να βάζω κάρτα τελικά κάθε μήνα γιατί το σύνολο των € μπορώ να το φάω σε pocket. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, paanos said:

Γιατί δεν είναι προσφορά; Αφού βάζεις κάρτα και μένουν τα € στο υπόλοιπο. Σε liquid γίνεται σε μένα συνέχεια και έχω καταλήξει να βάζω κάρτα τελικά κάθε μήνα γιατί το σύνολο των € μπορώ να το φάω σε pocket. 

και ποιος σου είπε ότι όλοι είμαστε το ίδιο ?φάε ότι θες, εγώ σκουπίδια δεν τρώω πόσο μάλλον να τα προπληρωσω να τα βάλω σε κάρτα να φαίνονται σαν υπόλοιπο που θα φαγωθεί σε pocket , νόμιζα οι νεότεροι ήταν πιο εξοικειωμένοι με αυτά αλλά βλέπω η κοροϊδία ζει και βασιλεύει 

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη κιόλας αλλά από την εταιρία εγώ πχ δεν αναμένω στο άσχετο να δίνει έτσι δωρεάν λεπτά και δεδομένα. Θα ήθελα πάρα πολύ αλλά είμαι και κάπως ενημερωμένος για τις συνθήκες της αγοράς στην Ελλάδα. 
Αυτη τη στιγμή αυτό έχουμε για να μειώνουμε τα έξοδα και αυτό αξιοποιούμε. Καλώς ή κακώς, ακόμα και με αυτές τις προσφορές δεν βρίσκεις κάπου αλλού σύνδεση με 6,5€ τον μήνα, η οποία θα έχει αρκετά δεδομένα και λεπτά. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, paanos said:

Συγγνώμη κιόλας αλλά από την εταιρία εγώ πχ δεν αναμένω στο άσχετο να δίνει έτσι δωρεάν λεπτά και δεδομένα. Θα ήθελα πάρα πολύ αλλά είμαι και κάπως ενημερωμένος για τις συνθήκες της αγοράς στην Ελλάδα. 
Αυτη τη στιγμή αυτό έχουμε για να μειώνουμε τα έξοδα και αυτό αξιοποιούμε. Καλώς ή κακώς, ακόμα και με αυτές τις προσφορές δεν βρίσκεις κάπου αλλού σύνδεση με 6,5€ τον μήνα, η οποία θα έχει αρκετά δεδομένα και λεπτά. 

όταν μια προσφορά ξεκινάει με το βάλε ,σε παραπλανεί και πρέπει να επέμβει κάποιος για όλα αυτά,το ίδιο κάνουν παντού με τις δήθεν 1+1 για πράγμα που δεν χρειάζεσαι,στην ουσία στοκαρεις πράγματα που θα πετάξεις στο τέλος και τα λεφτά σου χάνεις,ούτε σουβλάκια θέλω ούτε προϊόντα pocket ,δεν μιλάω τι κάνουν οι άλλοι συγκριτικά! εδώ νομίζω οτι είναι το λάθος που κάνουμε όλοι ,έχω μόνο Vodafone εδώ και χρόνια και ξέρω πολύ καλά πως ήταν και πώς κατάντησε , αυταααααααά! το 5 έγινε 13 έτσι απλά με τον όρο να καταγγηλεις την σύμβαση σου αν δεν σου αρέσει ....ουαου ρε voda 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, MitsosDaBest13 said:

Έχω φοιτητικό CU όμως και νομίζω θα χαθεί αν το κάνω Liquid. 

Ισχύει κανονικά το φοιτητικό με liquid

Screenshot_2024-02-24-12-48-29-79_2e83dfe13a5867033cf77b276138972a.jpg

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, MitsosDaBest13 said:

Έχω φοιτητικό CU όμως και νομίζω θα χαθεί αν το κάνω Liquid. 

Κι εγώ έχω φοιτητικό και έχω μπει πολλές φορές στο liquid ως τώρα. Μη φοβάσαι δεν χάνεται. Και τα 600+600 θα μπαίνουν και στο liquid.

Link to comment
Share on other sites

Σκοπός κάθε επιχείρησης είναι η μεγιστοποίηση των κερδών της ακαλε. 

Τα λεφτά μένουν στο υπόλοιπο άρα φυσικά και είναι προσφορά.. δεν μας χαρίζουν καθρεφτακια. Βάλε κάρτα και θα πάρεις σου λέει. Μετά κάνε ότι θες με αυτά τα λεφτά.

 

ΥΓ Αν μου κόψαν το special, θα το γυρίσω σε liquid.

ΥΓ2 ευτυχώς το wu μου είναι ακόμα φοιτητικό, ειδάλλως θα έμπαινα σε σκέψεις να το φέρω και αυτό στο δίκτυο της βονταφον.. άραγε εφοσον τα δύο νούμερα ανήκουν σε μένα θα ίσχυε η προσφορά bring a friend;

ΥΓ3 Άποψη μου είναι πως αν έχεις δύο νούμερα καλό είναι να βρίσκονται σε διαφορετικά δίκτυα ακριβώς για να μπορείς και να συγκρίνεις ταχύτητες,παροχές κτλπ.

Όσο βέβαια αυτό είναι εφικτό γιατί αν δεν ήταν ακόμα φοιτητικό το δικό μου θα είχα στραφεί άλλου.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, balkos said:

Διευθετήθηκε το θέμα μου με τη χρέωση της κάρτας που είχε χρησιμοποιηθεί 3η φορά για liquid.
Όπως την έκραξα στην αρχή, έτσι θα πω μπράβο στη vod για την άμεση επιστροφή του ποσού κ για την εξυπηρέτηση στο chat.
Προφανώς και η vod είχε άδικο κ έπρεπε να επανορθώσει, γιατί στο app δεν το γράφει πουθενά- μου είπαν ότι υπάρχει σε link και θα μου το στείλουν με mail αλλά δεν το έστειλαν ποτέ. Ούτε κανείς εδώ μέσα μου έγραψε που βρίσκεται αυτός ο όρος.
Ακόμα και αν υπάρχει θα έπρεπε αυτοτελώς να αναφέρεται στο App είτε τουλάχιστον να υπάρχει μια παραπομπή.
Παρόλα αυτά λέω μπράβο, καθώς οι εταιρείες συνήθως όταν είναι να επιστρέψουν λεφτά μηχανεύονται 1002 δικαιολογίες.

Όταν σου εξήγησα ότι δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι γι'αυτό το θέμα, δεν το είπα απλά για να το πω... 😉

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, sou_d said:

Ισχύει κανονικά το φοιτητικό με liquid

Screenshot_2024-02-24-12-48-29-79_2e83dfe13a5867033cf77b276138972a.jpg

Σκέψεις... 

Άντε να εξηγήσω στην σύζυγο, η οποία έχει φοιτητικό cu, τι είναι το liquid (ούτε εγώ δεν ξέρω καλά καλά πως λειτουργεί). 

Θα δοκιμάσω αργότερα την τύχη μου 😁

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Inevar said:

άραγε εφοσον τα δύο νούμερα ανήκουν σε μένα θα ίσχυε η προσφορά bring a friend;

Ισχύει

43 minutes ago, andreasomageiras said:

Θα δοκιμάσω αργότερα την τύχη μου

Μην εξηγήσεις τίποτα, ούτε σε εσένα, ούτε στη σύζυγο. Προτείνω να το δοκιμάσεις 5-10 μέρες. Αν δεν μείνεις ικανοποιημένος, ξανά γύρνα. Δεν δεσμεύεσαι πουθενά.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, andreasomageiras said:

Σκέψεις... 

Άντε να εξηγήσω στην σύζυγο, η οποία έχει φοιτητικό cu, τι είναι το liquid (ούτε εγώ δεν ξέρω καλά καλά πως λειτουργεί). 

Θα δοκιμάσω αργότερα την τύχη μου 😁

να της το πεις οσο πιο απλα γινεται . δηλαδη βαζουμε 15 ευρω , τσιμπαμε την προσφορα για ενα μηνα συν απεριοριστη ομιλια , μενουν τα 15 ευρω απειραχτα ,  αλλαζουμε τη μπαρα και περναμε τον δευτερο μηνα με τα 15 ευρω που βαλαμε . αποτελεσμα , τη βγαζουμε 2 μηνες με 15 ευρω . ναι δεν εχει τις ταχυτητες της κοσμοτε , αλλα 7.5 ευρω το μηνα .

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

On 22/2/2024 at 12:02 ΠΜ, HEO said:

Να ενημερωσω οσους δεν γνωριζοιυν οτι στην revolut μπορεις να εχεις πολλες virtual καρτες,

δινει δικαιωμα για 3 νεες ανα μηνα (αν θυμαμαι καλα)

εχω 19 μεχρι στιγμης :), εκτος βεβαια απο την πλαστικη και της μιας χρησης

είναι πιστωτικές αυτές η προπληρωμενες η χρεωστικές;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, balkos said:

Προφανώς και η vod είχε άδικο κ έπρεπε να επανορθώσει, γιατί στο app δεν το γράφει πουθενά- μου είπαν ότι υπάρχει σε link και θα μου το στείλουν με mail αλλά δεν το έστειλαν ποτέ. Ούτε κανείς εδώ μέσα μου έγραψε που βρίσκεται αυτός ο όρος.
Ακόμα και αν υπάρχει θα έπρεπε αυτοτελώς να αναφέρεται στο App είτε τουλάχιστον να υπάρχει μια παραπομπή.

Για την ιστορία, παλαιότερα θυμάμαι το ανέφερε σαφώς στο tell me more, στη διαδικασία αλλαγής. Τώρα δεν ξέρω.

https://myphone.gr/forum/topic/196181/page/4/?tab=comments#comment-7152535

Screenshot_20240224_182016_Chrome.jpg

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, potapios said:

είναι πιστωτικές αυτές η προπληρωμενες η χρεωστικές;

Θεωρούνται χρεωστικές που τις φορτίζεις και αποφορτίζεις δωρεάν

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, akalos said:

όταν μια προσφορά ξεκινάει με το βάλε ,σε παραπλανεί και πρέπει να επέμβει κάποιος για όλα αυτά,το ίδιο κάνουν παντού με τις δήθεν 1+1 για πράγμα που δεν χρειάζεσαι

Η λέξη προσφορά στο λεξικό περιλαμβάνει και το παρακάτω ορισμό:

η διάθεση ενός προϊόντος σε ειδική τιμή, χαμηλότερη από εκείνη που συνηθίζεται είτε από αυτόν που το διαθέτει είτε γενικά στην αγορά ≈ συνώνυμα: έκπτωση

Με βάση αυτό, τόσο το μήνυμα που πήρε ο φίλος όσο και το 1+1 που λες είναι προσφορές. Εσύ μάλλον νομίζεις ότι προσφορά σημαίνει δωρεά, δηλαδή κάτι που δίνεται χωρίς αντάλλαγμα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...