Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, akis71 said:

Ενεργοποίησα τους 7 μήνες δώρο του vodafone tv. Για ποιο λόγο το λένε tv δεν κατάλαβα. Σε smart tv samsung και lg που έχω σε καμία δεν υπάρχει εφαρμογή. Να κάνω screen sharing από το κινητό δεν με αφήνει. Δεν παίζει ούτε σε υπολογιστή ώστε να συνδέσω τον υπολογιστή με την τηλεόραση. Άρα ή πρέπει να έχεις android τηλεόραση ή πρέπει να αγοράσεις εξοπλισμό εάν δεν έχεις ή να δεις το πρόγραμμα σε κινητό ή τάμπλετ. Και είναι τόσο τσακάλια στο τμήμα μάρκετινγκ που βρήκαν τρόπο μέσω του διαγωνισμού να δυσφημίσουν το προϊόν τους

Βάλε android emulator στο pc και σύνδεσέ το στην tv με hdmi.

Δοκιμασμένο με Ld player.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, akis71 said:

Ενεργοποίησα τους 7 μήνες δώρο του vodafone tv. Για ποιο λόγο το λένε tv δεν κατάλαβα. Σε smart tv samsung και lg που έχω σε καμία δεν υπάρχει εφαρμογή. Να κάνω screen sharing από το κινητό δεν με αφήνει. Δεν παίζει ούτε σε υπολογιστή ώστε να συνδέσω τον υπολογιστή με την τηλεόραση. Άρα ή πρέπει να έχεις android τηλεόραση ή πρέπει να αγοράσεις εξοπλισμό εάν δεν έχεις ή να δεις το πρόγραμμα σε κινητό ή τάμπλετ. Και είναι τόσο τσακάλια στο τμήμα μάρκετινγκ που βρήκαν τρόπο μέσω του διαγωνισμού να δυσφημίσουν το προϊόν τους

Εμένα για κάποιο λόγο δεν με αφήνει να κάνω εγγραφη ενω έχω κωδικό.Μου λέει υπηρεσία προσωρινά μη διαθέσιμη.

Μίλησα στο chat αλλά άκρη δεν έβγαλα

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά έτσι δεν μπορείς να κάνεις skip ένα μήνα. 
Για την ώρα προσωπικά δεν με νοιάζει. Απλά στην ανακοίνωση έλεγαν ότι θα αλλάξει αυτόματα

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, GMF80 said:

Τετοια ταχυτητα δεν εχω πιασει Αθηνα και επιασα στη Χιο!  Ευτυχως ειναι σε σημειο κοντα στο σπιτι οποτε θα το εκμεταλλευτω οποτε εχω απεριοριστα....

Screenshot_20231111_165453_Samsung Internet.jpg

 

6 ώρες πριν, GMF80 said:

 

Ηράκλειο Κρήτης σήμερα καρά κέντρο:

Screenshot_2023-11-11-21-47-23-310_org.zwanoo.android.speedtest~2.jpg

 

Ακριβώς στο ίδιο σημείο η cosmote:

 

 

Screenshot_2023-11-11-21-48-35-202_org.zwanoo.android.speedtest~3.jpg

Edited by staurosmar
Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Βάλε android emulator στο pc και σύνδεσέ το στην tv με hdmi.

Δοκιμασμένο με Ld player.

Αν και τέτοια λύση δεν την θεωρώ σοβαρή την δοκίμασα αλλά όταν πάω να κάνω σύνδεση μου βγάζει μήνυμα λάθους ΜΑ1G205 που δεν ξέρω τι είναι. 

Τόσο δύσκολο είναι να κάνουν μια εφαρμογή για windows ή να μπορούμε να δούμε από τον browser όπως έχει η cosmote και η nova?

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, akis71 said:

Ενεργοποίησα τους 7 μήνες δώρο του vodafone tv. Για ποιο λόγο το λένε tv δεν κατάλαβα. Σε smart tv samsung και lg που έχω σε καμία δεν υπάρχει εφαρμογή. Να κάνω screen sharing από το κινητό δεν με αφήνει. Δεν παίζει ούτε σε υπολογιστή ώστε να συνδέσω τον υπολογιστή με την τηλεόραση. Άρα ή πρέπει να έχεις android τηλεόραση ή πρέπει να αγοράσεις εξοπλισμό εάν δεν έχεις ή να δεις το πρόγραμμα σε κινητό ή τάμπλετ. Και είναι τόσο τσακάλια στο τμήμα μάρκετινγκ που βρήκαν τρόπο μέσω του διαγωνισμού να δυσφημίσουν το προϊόν τους

Εκτός από τις εφαρμογές που λείπουν , υπάρχουν κι άλλα προβλήματα με την προσφορά πχ οι δικοί μου που είχαν στο παρελθόν Vodafone TV συνδυαστικά με το σταθερό και είχαν δώσει το τηλ τους για το λογαριασμό, με το ίδιο τηλ δεν μπορούσαν να ενεργοποιήσουν την προσφορά κι ας είναι δωρεάν - έπρεπε να φτιάξουν νέο λογαριασμό με νέο email και αριθμό τηλεφώνου.

Επίσης, στο boxάκι που έχουν στην τηλεόραση δεν μπορούν να συνδεθούν γιατί το έχει "κλειδώσει" η VF με το προηγούμενο λογαριασμό και πετάει σφάλμα κάθε φορά που βάζουν τα στοιχεία του νέου. Δυστυχώς είμαι μακρία για να τους το φτιάξω, τους είπα να το βγάλουν και να το ξαναβάλουν το app κι ας ελπίσουμε να δουλέψει. 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, akis71 said:

Τόσο δύσκολο είναι να κάνουν μια εφαρμογή για windows ή να μπορούμε να δούμε από τον browser όπως έχει η cosmote και η nova?

Προφανώς δεν θέλουν.

Κατά τα άλλα για 7 μήνες τζάμπα μία χαρά είναι.. δεν νομίζω οι άλλες δύο να κάνουν κάτι αντίστοιχο..

Link to comment
Share on other sites

Το ειχα βαλει σε Xiaomi TV Box το Vodafone TV. Ειναι τοσο τραγικο το interface του που το απεγκατεστησα... 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, hercoulis said:

Στο application της εταιρείας εμφανίστηκε η προσφορά αυτή;

Εκεί που λέει for you?

Κάτω από τη διάρκεια του συμβολαίου. 1001819549_Screenshot_2023-10-21-22-48-07-92_f366175fd211a9b31eaf788c453d42dc2.thumb.jpg.74ffb67693145e43f6542bae588820ac.jpg

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

On 27/10/2023 at 8:32 ΠΜ, paanos said:

Θέλει κανονικό android tv με πάνω από 2GB RAM. Στη πράξη, με apk side load παίζει σε κάθε android tv box, τηλεόραση ή stick ανεξάρτητα από την μνήμη 

Με το παραπάνω colpo, πάντως κατάφερα να βλέπω σε Thomsom android TV του 2019, και χωρίς τα παγώματα/κολλήματα που είχε η (δωρεάν πάντα κατά περιόδους που έδινε) Cosmote TV.

Link to comment
Share on other sites

Με το liquid με 15€ έχεις απεριόριστα τηλ, 6Gb με το bring a friend και επίσης από τον Ιούλιο που έκανα τη φορητότητα με κάθε ανανέωση μου δίνει και 23Gb, χωρίς να ξέρω γιατί και μέχρι πότε. Πάντως επειδή τα 6Gb μου φτάνουν, του χρόνου θα κάνω bring a friend με μια νέα κάρτα και με 12€ θα έχω άλλο ένα χρόνο data. Και τα 15€ τα κάνεις efood ή efresh. Ουσιαστικά πληρώνεις μόνο 1,36€ το φόρο, εκτός και αν είσαι κάτω από 29 ετών και δεν πληρώνεις ούτε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Η εγγραφή στο vodafone tv, δεν προχωρά. 

"Η υπηρεσία είναι προσωρινά μη διαθέσιμη" 

Θα κάνω δοκιμές ανά διαστήματα. 

Εφαρμογή μέσω της τηλεόρασης μου εμφανίζει μια με Κυριλλικό αλφάβητο. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως μιας και γίνεται μια κουβέντα για την Vodafone tv

Με την νέα ενημέρωση ΔΕΝ παίζει στον ld emulator που πριν έπαιζε κανονικά

Προσπάθησα να το βάλω σε ένα παλιό TV box που έχω με android και πετάει σφάλμα ότι το box είναι ρουταρισμενο ...
Ξερουταριασα το box αλλά τζιφος πάλι το βλέπει ρουταρισμενο (άλλες εφαρμογές το βλέπουν μη ρουταρισμενο)

Με λίγα λόγια επέστρεψα στην πειρατεία του Cinema

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, HEO said:

Με την νέα ενημέρωση ΔΕΝ παίζει στον ld emulator που πριν έπαιζε κανονικά

Ας βάλουν την προηγούμενη έκδοση..

Link to comment
Share on other sites

Ας βάλουν την προηγούμενη έκδοση..
Η παλιά έκδοση δεν σε αφήνει

ζητά ενημέρωση

Κάτι έκαναν τις τελευταίες ημέρες

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, HEO said:

Η παλιά έκδοση δεν σε αφήνει

ζητά ενημέρωση

Κάτι έκαναν τις τελευταίες ημέρες

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk
 

Με BlueStacks το έχεις δοκιμάσει?

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, HEO said:

Η παλιά έκδοση δεν σε αφήνει

ζητά ενημέρωση

Κάτι έκαναν τις τελευταίες ημέρες

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk
 

Μάλιστα..

Link to comment
Share on other sites

Με BlueStacks το έχεις δοκιμάσει?
Όχι άλλα τώρα που το λες θα το δοκιμάσω το βραδάκι :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Χθες μόλις έβαλα 8€ κάρτα από το περίπτερο μάλλον είναι η τελευταία δύστυχος 

20231112_221851.jpg

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Προφανώς δεν θέλουν.

Κατά τα άλλα για 7 μήνες τζάμπα μία χαρά είναι.. δεν νομίζω οι άλλες δύο να κάνουν κάτι αντίστοιχο..

Τζάμπα είναι αλλά όχι προσφορά τουλάχιστον για μένα αφού δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσω να τηλεόραση σε οθόνη 6-7 ιντσών  

Και οι άλλες 2 είχαν αντίστοιχες προωθητικές ενέργειες στο παρελθόν όχι βέβαια τέτοιας διάρκειας. Η νόβα όμως πέτυχε τον σκοπό της αφού έγινα πελάτης για κάποιους μήνες αργότερα.  

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, akis71 said:

Τζάμπα είναι αλλά όχι προσφορά τουλάχιστον για μένα αφού δεν υπάρχει περίπτωση να κάτσω να τηλεόραση σε οθόνη 6-7 ιντσών  

Και οι άλλες 2 είχαν αντίστοιχες προωθητικές ενέργειες στο παρελθόν όχι βέβαια τέτοιας διάρκειας. Η νόβα όμως πέτυχε τον σκοπό της αφού έγινα πελάτης για κάποιους μήνες αργότερα.  

Προφανώς κάνεις δεν κάθεται να δει τηλεόραση στο κινητό.. εγώ έτυχε και είχα Chromecast στην τηλεόραση και βόλεψε. Αλλιώς πέταμα δεν το συζητώ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω αν εχουν καποιοι προβλημα με τη μπαρα ακομα στο liquid. Σημερα εκανα αλλαγη απο 14 Νοεμβρη σε 12 Δεκεμβρη και εγινε κανονικα.

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...