Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, jaranor said:

Κι αν αρχίσουν τα "μας τελείωσαν οι 8ευρες κάρτες προσωρινά;" κατά το "δεν έχουμε sim για να σας κάνουμε το συμβόλαιο καρτοκινητό";

Ηλεκτρονικά δεν γίνεται απτό κατάστημα?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς να έχει μες στο κατάστημα Vodafone ηλεκτρονικό μηχάνημα που να βάζεις κάρτα χωρίς να απασχολείς κανέναν υπάλληλό του;

Για να δούμε.

Αν και "προβλεπόμενο" το ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. Κορόϊδα είναι στη Vodafone?

Πάμπολοι από μας μπορεί ΚΑΙ ΜΑΛΛΟΝ ΣΙΓΟΥΡΟΤΑΤΑ. Για κερφοφόρα εταιρία η πιθανότης προσεγγίζει το ΑΠΟΛΥΤΟ ΜΗΔΕΝ.

Link to comment
Share on other sites

Οι ανανεώσεις στα καταστήματα γίνονται απο online σύστημα οχι απο μηχανάκι. Ουτε με κωδικούς 16ψηφιους ή scratch cards που εξαντλούνται. Αν θέλουν να το πάνε εκει,να αλλαξουν και τα καταστήματα ώστε να μοιάζουν με σπηλιές. Και οι υπάλληλοι να ντύνονται ανάλογα της εποχής (των σπηλαίων).

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Κάθε κατάστημα έχει ένα συνολο χρημάτων για ανανέωση π.χ. 300 ευρώ τα οποία τραβανε όσο θέλουν. Πριν τελειώσει το υπόλοιπο, αγοράζουν από τη βόνταφον και η εταιρία τους "φορτιζει" στο συστημα νέο υπόλοιπο. 

Δεν μπορουν να πουν "δεν μπορουμε να ανανεώσουμε με 8 ευρώ". 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, VIPdriver said:

Κάθε κατάστημα έχει ένα συνολο χρημάτων για ανανέωση π.χ. 300 ευρώ τα οποία τραβανε όσο θέλουν. Πριν τελειώσει το υπόλοιπο, αγοράζουν από τη βόνταφον και η εταιρία τους "φορτιζει" στο συστημα νέο υπόλοιπο. 

Δεν μπορουν να πουν "δεν μπορουμε να ανανεώσουμε με 8 ευρώ". 

Εννοείται ότι θα το δούμε και ΣΤΗΝ ΠΡΑΞΗ αυτό που μόλις έγραψες.

Το κρατάμε.

Link to comment
Share on other sites

Αλλο να μην μπορούν και αλλο να μη θελουν χρησιμοποιώντας προφάσεις για να σπρωξουν σε μεγαλύτερα ποσά ανανέωσης ή συμβόλαια. Διαφορετικά πράγματα.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Στη Vodafone τι πίνουν και δεν μας δίνουν.!!! Πάλι αλλαγές στην ανανέωση υπολοίπου δεν μας αφήνουν σε ησυχία, έλεος.!! Αυτά τα κόλπα δεν θα περάσουν, όλοι στα καταστήματα Vodafone να μην μπορούν να πάρουν ανάσα. Κάνουν ότι γουστάρουν και δεν τους ελέγχει κανείς.!! Αν αρχίσουν τις δικαιολογίες η απάντηση θα είναι μια η γίνεται η ανανέωση των 8€ ή τέλος.!!

 

Link to comment
Share on other sites

"Όλοι"??

Χαχα: Τα έχουμε ξεπεράσει αυτά: Ομπρέλες

 

Next year again.

Εάν και εφόσον "ξυπνήσει" έστω το 10% των κατόχων καρτοκινητών. Όχι #10# ή #30# άτομα.

Έστω το 10%. Δεν απαιτεί για ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ να'ναι 50%.

Αλλά ΟΥΤΕ το 10% δε μαζεύεται: Ψάξε posts εδώ μέσα εδώ και χρόνια.

Εάν ΟΧΙ: ΔΕ πειράζει. Θα βιώσουμε όλοι τις συνέπειες. Κι ας ήταν οι #10# ή οι #30# να τα λένε εδώ και ΧΡΟΝΙΑ.

Δε προκάμνουν οι υπόλοιπο πια.

Link to comment
Share on other sites

Συγγνώμη που θα το πω, αλλά η VF φαίνεται πώς έχει καταντήσει χειρότερη και από ψιλικατζίδικο στη γωνία όσον αφορά τις πολιτικές της

1) Στην αρχή με τους Καλοκαιριστές, έδινε 1 κωδικό ανά αριθμό, δλδ όσες φορές κι αν ενεργοποιούσες το πακέτο των καλοκαιριστών, είχες έναν κωδικό πχ για Efood. Μετά το άλλαξαν και το έκαναν 5 κωδικούς ανά πακέτο, δλδ αν ενεργοποιούσες το πακέτο 2 φορές, είχες 10 κωδικούς για το efood και τώρα, λίγες μέρες πριν τη λήξη της προσφοράς, το έκαναν 1 κωδικό ανά 30 ημέρες - πράγμα αδύνατον καθώς σε μια βδομάδα λήγει το πακέτο των καλοκαιριστών και μετά γιοκ. 

2) Στέλνουν μήνυμα "πάρε νέa SIM/φορητότητα και θα πάρεις 10€". Στη σελίδα τους αυτή τη στιγμή δίνουν 20gb και απεριοριστα λεπτά, στο link που στέλνουν στα κινητά έχουν την προηγούμενη προσφορά των καλοκαιριστών με το bt ηχείο. Στέλνεις μήνυμα στην εξυπηρέτηση να ρωτήσεις τί ισχύει τελικά και σου λένε "ό,τι βλέπετε στο τελικό στάδιο, αφήστε το τηλ σας να σας καλέσει το τμήμα προσφορών". 

Πάνε να κάνουν το καλό και καταστρέφονται μόνοι τους. 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, ParafronGR said:

Συγγνώμη που θα το πω, αλλά η VF φαίνεται πώς έχει καταντήσει χειρότερη και από ψιλικατζίδικο στη γωνία όσον αφορά τις πολιτικές της

1) Στην αρχή με τους Καλοκαιριστές, έδινε 1 κωδικό ανά αριθμό, δλδ όσες φορές κι αν ενεργοποιούσες το πακέτο των καλοκαιριστών, είχες έναν κωδικό πχ για Efood. Μετά το άλλαξαν και το έκαναν 5 κωδικούς ανά πακέτο, δλδ αν ενεργοποιούσες το πακέτο 2 φορές, είχες 10 κωδικούς για το efood και τώρα, λίγες μέρες πριν τη λήξη της προσφοράς, το έκαναν 1 κωδικό ανά 30 ημέρες - πράγμα αδύνατον καθώς σε μια βδομάδα λήγει το πακέτο των καλοκαιριστών και μετά γιοκ. 

2) Στέλνουν μήνυμα "πάρε νέa SIM/φορητότητα και θα πάρεις 10€". Στη σελίδα τους αυτή τη στιγμή δίνουν 20gb και απεριοριστα λεπτά, στο link που στέλνουν στα κινητά έχουν την προηγούμενη προσφορά των καλοκαιριστών με το bt ηχείο. Στέλνεις μήνυμα στην εξυπηρέτηση να ρωτήσεις τί ισχύει τελικά και σου λένε "ό,τι βλέπετε στο τελικό στάδιο, αφήστε το τηλ σας να σας καλέσει το τμήμα προσφορών". 

Πάνε να κάνουν το καλό και καταστρέφονται μόνοι τους. 

Συμφωνω απολυτα εδω τα ειπες ολα. 

Link to comment
Share on other sites

Όλα έχουν σχέση με το σε "ποιούς" απευθύνεσαι: Όχι τον #1# ή #10# άτομα πχ που άρχισαν να "ξυπνούν".

Το ποιά χαρακτηριστικά έχει η "αγορά" που θα "αγοράσει":

Όσο αυτή είναι "τέτοια", ΤΕΤΟΙΑ θα είναι και τα προϊόντα/υπηρεσίες της εταιρίας.

Βέβαια, ΜΑΛΛΟΝ ΣΙΓΟΥΡΑ, και 5% μας να "ξυπνήσουν", μετά από λίγο χρονικό διάστημα ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΘΑ ΒΡΕΘΕΙ "ΚΑΤΙ" για να ξανακοιμηθούν.

Ακόμα κι αν από αυτούς έστω το 5% τους (του παραπάνω 5%) παραμείνουν "ξύπνιοι", ΔΕΝ ΑΡΚΕΙ.

Πάλι στα ίδια θα βρεθούμε με το νέο έτος 2024.

Link to comment
Share on other sites

Να σας πω ρε παιδιά. Ήρθε μήνυμα που λέει ότι το υπόλοιπο λήγει 11/9 00:00. Μήπως εννοεί 11/9 23:59:59;

Δηλαδή όταν λήγει στις 11 δεν έχεις όλη την μέρα για να βάλεις κάρτα όπως νομίζω ή πρέπει να το κάνεις ως την προηγούμενη;

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Το ηχείο δώρο πέρασε ένας μήνας και ακόμη. Τόσο πολύ σάς άργησε εσάς η κάνουν τους χαζούς;

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, spiliot said:

Να σας πω ρε παιδιά. Ήρθε μήνυμα που λέει ότι το υπόλοιπο λήγει 11/9 00:00. Μήπως εννοεί 11/9 23:59:59;

Δηλαδή όταν λήγει στις 11 δεν έχεις όλη την μέρα για να βάλεις κάρτα όπως νομίζω ή πρέπει να το κάνεις ως την προηγούμενη;

Εμένα σήμερα στις 10:33 μου ήρθε αυτό:

YΠENΘYMIΣH!TA YΠOΛEIΠOMENA EYPΩ ΣTO ΛOΓAPIAΣMO ΣOY ΛHΓOYN AYPIO 11-09-2023 00:00.BAΛE MIA KAPTA MEXPI AYPIO ΓIA NA MH XAΣEIΣ TO XPHMATIKO ΣOY YΠOΛOIΠO.

 Εφόσον λοιπόν λέει βάλε μια κάρτα μέχρι αύριο, άρα εννοεί μέχρι αύριο βράδυ 23:59:59.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, spiliot said:

Να σας πω ρε παιδιά. Ήρθε μήνυμα που λέει ότι το υπόλοιπο λήγει 11/9 00:00. Μήπως εννοεί 11/9 23:59:59;

Δηλαδή όταν λήγει στις 11 δεν έχεις όλη την μέρα για να βάλεις κάρτα όπως νομίζω ή πρέπει να το κάνεις ως την προηγούμενη;

11/9 00:00 κανονικά σημαίνει απόψε. Εγώ στη θέση σου για σιγουρα θα έβαζα λεφτά σήμερα. 

Link to comment
Share on other sites

Πεινάμε!
Να προσθέσουν επιλογή εκεί στην Vodafone να μπορούμε να εξαργυρώνουμε τους κρυστάλλους σε κουπόνια efood.
Σωστός :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, EllinikoNisi said:

Πεινάμε!

Να προσθέσουν επιλογή εκεί στην Vodafone να μπορούμε να εξαργυρώνουμε τους κρυστάλλους σε κουπόνια efood.

Δεν ξερω κατα ποσο στεκει να το γραψω εδω αλλα με τρωει μεσα μου να καταλαβω γιατι στο efood δεν πουλανε paysafe σε αντιθεση με το Wolt ακομα και στα ιδια καταστηματα 😂🫠

Link to comment
Share on other sites

με κάλεσαν σήμερα το πρωί από τμήμα της VF και μου είπαν ότι:

1) Δεν είναι σίγουρο ότι σε όσους πάρουν νέα SIM/φορητότητα από το link της προσφοράς θα παρουν την προσφορά των "καλοκαιριστών" - όταν είπα στην κοπέλα ότι στο τελευταίο στάδιο που γράφει "τι θα πάρεις" είχε την προσφορά με τα απεριοριστα & το bt, μου είπε ότι υπάρχει μία πιθανότητα να πάρω την τρέχουσα προσφορά (20gb & απεριοριστα) κι ότι πρέπει να είναι τυπογραφικό λάθος. Θα το κοιτάξουν και θα με ξανακαλέσουν αυριο.

2) Το bonus των 10€ θα αποδοθεί από τις 18/9 και μετά και θα δοθεί αυτόματα λόγω της ανανεωσης που θα έχει γίνει από την παραγγελία της SIM - από τον επόμενο μήνα, θα χρειαζεται μια ανανεωση ΑΠΟ 12 € (!!) κι άνω για να γίνει η απόδοση του δώρου. Επίσης, τα 10€ της προσφοράς είναι σα τα 10€ της ευρωπαϊκής κάρτας νέων, δηλαδή, έχουν διάρκεια 1 μήνα, προτεραιότητα στην καταναλωση και δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για την έκδοση κουπονιού smart pocket. 

Edited by ParafronGR

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, ParafronGR said:

με κάλεσαν σήμερα το πρωί από τμήμα της VF και μου είπαν ότι:

1) Δεν είναι σίγουρο ότι σε όσους πάρουν νέα SIM/φορητότητα από το link της προσφοράς θα παρουν την προσφορά των "καλοκαιριστών" - όταν είπα στην κοπέλα ότι στο τελευταίο στάδιο που γράφει "τι θα πάρεις" είχε την προσφορά με τα απεριοριστα & το bt, μου είπε ότι υπάρχει μία πιθανότητα να πάρω την τρέχουσα προσφορά (20gb & απεριοριστα) κι ότι πρέπει να είναι τυπογραφικό λάθος. Θα το κοιτάξουν και θα με ξανακαλέσουν αυριο.

2) Το bonus των 10€ θα αποδοθεί από τις 18/9 και μετά και θα δοθεί αυτόματα λόγω της ανανεωσης που θα έχει γίνει από την παραγγελία της SIM - από τον επόμενο μήνα, θα χρειαζεται μια ανανεωση ΑΠΟ 12 € (!!) κι άνω για να γίνει η απόδοση του δώρου. Επίσης, τα 10€ της προσφοράς είναι σα τα 10€ της ευρωπαϊκής κάρτας νέων, δηλαδή, έχουν διάρκεια 1 μήνα, προτεραιότητα στην καταναλωση και δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για την έκδοση κουπονιού smart pocket. 

Κρίμα,μπακάλικο έγινε η Vodafone. Δεν είναι σωστή η πρακτική της. Βέβαια μην τα παίρνεις τοις μετρητοίς γιατί αφού σε πήραν τηλ Κυριακή δεν είμαι σίγουρος αν έχουν σωστή ενημέρωση. Αφού θα ξαναπάρουν ρωτά τα πάλι όλα

Link to comment
Share on other sites

Τυπογραφικό λάθος είναι αν θέλω να γράψω "λένε βλακείες" και τελικά γράψω "λένε μλακείες" (που μπορεί τελικά να ταιριάζει και λίγο περισσότερο).

Δεν είναι τυπογραφικό λάθος να γράψει κάποιος ότι θα πάρεις ηχείο bt όταν δεν ισχύει. Μπορεί να είναι λάθος συνεννόηση, λάθος προσφορά και πολλά άλλα.

Αυτό με το "δεν είναι σίγουρο" δεν νομίζω να το έχω ακούσει ξανά στα χρονικά. Φαντάσου ας πούμε να πηγαίνεις σινεμά και αφού βγάλεις εισιτήριο για συγκεκριμένη ταινία να σου λένε δεν είναι σίγουρο ότι θα δεις αυτή όμως, ότι κάτσει εκείνη την ώρα. Παράλογα πράγματα.

Σε άλλα νέα, το υπόλοιπο λήγει το βράδυ στις 23:59 της μέρας, παραπλανητικό το μήνυμα που λέει στις 00:00 ή μάλλον για να είμαστε στο πνεύμα της vodafone "τυπογραφικό λάθος".

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...