Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

On 10/9/2023 at 10:29 ΠΜ, spiliot said:

Να σας πω ρε παιδιά. Ήρθε μήνυμα που λέει ότι το υπόλοιπο λήγει 11/9 00:00. Μήπως εννοεί 11/9 23:59:59;

Δηλαδή όταν λήγει στις 11 δεν έχεις όλη την μέρα για να βάλεις κάρτα όπως νομίζω ή πρέπει να το κάνεις ως την προηγούμενη;

 

On 10/9/2023 at 11:54 ΜΜ, spiliot said:

Σε άλλα νέα, το υπόλοιπο λήγει το βράδυ στις 23:59 της μέρας, παραπλανητικό το μήνυμα που λέει στις 00:00 ή μάλλον για να είμαστε στο πνεύμα της vodafone "τυπογραφικό λάθος".

Καλά τα λες. (Και δεν είναι καινούργια ιστορία...)

Screenshot_20230513-152133_My CU.jpg

Link to comment
Share on other sites

Και τα ekioskys που υποσχονται μεσω smart pocket μερος της συνεργασιας τους ενω δεν προσφερεται καν κι αυτο "τυπογραφικο λαθος" ειναι? 

Link to comment
Share on other sites

On 10/9/2023 at 11:36 ΜΜ, ParafronGR said:

με κάλεσαν σήμερα το πρωί από τμήμα της VF και μου είπαν ότι:

1) Δεν είναι σίγουρο ότι σε όσους πάρουν νέα SIM/φορητότητα από το link της προσφοράς θα παρουν την προσφορά των "καλοκαιριστών" - όταν είπα στην κοπέλα ότι στο τελευταίο στάδιο που γράφει "τι θα πάρεις" είχε την προσφορά με τα απεριοριστα & το bt, μου είπε ότι υπάρχει μία πιθανότητα να πάρω την τρέχουσα προσφορά (20gb & απεριοριστα) κι ότι πρέπει να είναι τυπογραφικό λάθος. Θα το κοιτάξουν και θα με ξανακαλέσουν αυριο.

2) Το bonus των 10€ θα αποδοθεί από τις 18/9 και μετά και θα δοθεί αυτόματα λόγω της ανανεωσης που θα έχει γίνει από την παραγγελία της SIM - από τον επόμενο μήνα, θα χρειαζεται μια ανανεωση ΑΠΟ 12 € (!!) κι άνω για να γίνει η απόδοση του δώρου. Επίσης, τα 10€ της προσφοράς είναι σα τα 10€ της ευρωπαϊκής κάρτας νέων, δηλαδή, έχουν διάρκεια 1 μήνα, προτεραιότητα στην καταναλωση και δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν για την έκδοση κουπονιού smart pocket. 

Σε συνέχεια της ιστορίας μας, με ξανα κάλεσαν σήμερα το πρωί από το Τμήμα Πωλήσεων και η κοπέλα με το καλημέρα (κυριολεκτικά) μου είπε πώς η προσφορά που είδα και μου έστειλαν στο email (bt ηχείο, όλα απεριοριστα κτλ), ΔΕΝ θα ισχύει στη νέα μου γραμμή, ότι θα λαβω την τρέχουσα προσφορά (20gb) και ως δώρο (?) για την παρεξήγηση, θα λάβω κουπόνι αξίας 12€ για το efood. 

2 ώρες αργότερα μου ήρθε ο νέος αριθμός με svuum και μαντέψτε! Ο αριθμός έχει από τη μάνα του ενεργοποιημένο το πακέτο των καλοκαιριστών και μέχρι στιγμής δεν μου έχει έρθει καμία προσφορά για 20gb ή κάποιο κουπόνι για το efood. Τους έστειλα μήνυμα μέσω vodafonecu.gr για να δω από περιέργεια τί θα μου απαντήσουν και μου απάντησαν απλά και όμορφα "έχουμε στέιλει αίτημα στο τμήμα πωλήσεων και θα σας καλέσουν αύριο να σας ενημερώσουν". 

Cosmote, μου λείπεις, γύρνα πίσω. 🤣

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Σε συνέχεια της ιστορίας μας, με ξανα κάλεσαν σήμερα το πρωί από το Τμήμα Πωλήσεων και η κοπέλα με το καλημέρα (κυριολεκτικά) μου είπε πώς η προσφορά που είδα και μου έστειλαν στο email (bt ηχείο, όλα απεριοριστα κτλ), ΔΕΝ θα ισχύει στη νέα μου γραμμή, ότι θα λαβω την τρέχουσα προσφορά (20gb) και ως δώρο (?) για την παρεξήγηση, θα λάβω κουπόνι αξίας 12€ για το efood. 
2 ώρες αργότερα μου ήρθε ο νέος αριθμός με svuum και μαντέψτε! Ο αριθμός έχει από τη μάνα του ενεργοποιημένο το πακέτο των καλοκαιριστών και μέχρι στιγμής δεν μου έχει έρθει καμία προσφορά για 20gb ή κάποιο κουπόνι για το efood. Τους έστειλα μήνυμα μέσω vodafonecu.gr για να δω από περιέργεια τί θα μου απαντήσουν και μου απάντησαν απλά και όμορφα "έχουμε στέιλει αίτημα στο τμήμα πωλήσεων και θα σας καλέσουν αύριο να σας ενημερώσουν". 
Cosmote, μου λείπεις, γύρνα πίσω.
κ εμενα μου εργοποιησαν κανονικα τα 17 γιγα κ τον διπλασιασμο σεωενεργοποιημενο πακετο απο αυτους!

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να γίνει κάτι με τις προσφορες και την ενημέρωση των υπαλλήλων. Αυτό το μπέρδεμα μόνο κακή εικόνα δημιουργεί. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, vasilhs_lamia said:

κ εμενα μου εργοποιησαν κανονικα τα 17 γιγα κ τον διπλασιασμο σεωενεργοποιημενο πακετο απο αυτους!

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αυτά μου ενεργοποίησαν. Μάλλον τα 15gb είναι από την ανανέωση που έκαναν οι ίδιοι αυτόματα. 

Τι να πω, δεν ξέρω. 

Screenshot_20230912-205950.png

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Αυτά μου ενεργοποίησαν. Μάλλον τα 15gb είναι από την ανανέωση που έκαναν οι ίδιοι αυτόματα. 
Τι να πω, δεν ξέρω. 
Screenshot_20230912-205950.thumb.png.eb3cf5bf097e9396640e626bdd218903.png
Εμενα αυτα κ μου ειπαν οτι στης 18 θα μου μπουν κ τα 10 ευρω να δουμε!736bf77c8dac2b236ebd6813404c1f99.jpg

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι για 24 ώρες από την ενεργοποίηση, όποτε σε βολεύει περισσότερο. Επίσης μπορείς να το ενεργοποιήσεις πάλι όσο διατίθενται και ενημερώνει την ώρα λήξης σε 24 ώρες μετά.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, GREGORYMO said:

Ιδανικά, πότε βολεύει να το ενεργοποίησω?

ΤΩΡΑ η το βράδυ?

Ετσι οπως το λενε οι οροι, μπορεις μέχρι αυριο βραδυ να το ενεργοποιησεις.

ΥΓ. Δεν γραφει οτι μπορει μόνο 1 φορα να ενεργοποιηθεί, οπότε ισως (λεω ισως) μπορει να ενεργοποιηθει τωρα και ξανά αυριο βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, VIPdriver said:

Ετσι οπως το λενε οι οροι, μπορεις μέχρι αυριο βραδυ να το ενεργοποιησεις.

ΥΓ. Δεν γραφει οτι μπορει μόνο 1 φορα να ενεργοποιηθεί, οπότε ισως (λεω ισως) μπορει να ενεργοποιηθει τωρα και ξανά αυριο βραδυ.

Συμφωνώ.

Το ερώτημα είναι, το 24ωρο πάει πχ 19.00 με 19.00

Η

19.00 με 23.59 αύριο?

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, GREGORYMO said:

Συμφωνώ.

Το ερώτημα είναι, το 24ωρο πάει πχ 19.00 με 19.00

Η

19.00 με 23.59 αύριο?

Παίζει να μην ξέρει ούτε η βονταφονάρα την απάντηση στο ερώτημα σου....

Link to comment
Share on other sites

Είπαμε 24 ώρες. Το ενεργοποίησα 6 ώρες πριν και λέει ότι απομένουν 18 ώρες.

Τις προηγούμενες φορές μπορούσες να το ενεργοποιήσεις πολλές φορές πριν λήξει και ανανέωνε την ημερομηνία λήξης. Τώρα λέει ότι είναι ήδη ενεργοποιημένο οπότε λογικά όταν λήξει και εφόσον είναι ενεργή η προσφορά θα μπορείς πάλι για άλλες 24 ώρες αλλά αυτό μένει να το δούμε.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, spiliot said:

Είπαμε 24 ώρες. Το ενεργοποίησα 6 ώρες πριν και λέει ότι απομένουν 18 ώρες.

Τις προηγούμενες φορές μπορούσες να το ενεργοποιήσεις πολλές φορές πριν λήξει και ανανέωνε την ημερομηνία λήξης. Τώρα λέει ότι είναι ήδη ενεργοποιημένο οπότε λογικά όταν λήξει και εφόσον είναι ενεργή η προσφορά θα μπορείς πάλι για άλλες 24 ώρες αλλά αυτό μένει να το δούμε.

Έτσι πανε οι πιθανότητες 

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να ρωτήσω έχω μια κάρτα CU με 0€ και εχει λεπτά προς CU βρίσκομαι στην Αλβανία και Θέλω να δοκιμάσω αν βάλω WIFI Calling θα προσπερασω της χρεωσης roaming

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα δουλέψει, (εκτός και αν άλλαξε κάτι)

Δοκίμασε να μας πεις, δεν έχεις να χάσεις κάτι

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, HEO said:

Δεν θα δουλέψει, (εκτός και αν άλλαξε κάτι)

Δοκίμασε να μας πεις, δεν έχεις να χάσεις κάτι

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Οκ θα το δοκιμάσω αύριο και θα σας ω

Link to comment
Share on other sites

Εγώ παίρνω 2G
καθε μηνα?μολις πληρωνεις το λογαριασμο?η οταν ανανεωνεις την καρτα?

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, vasilhs_lamia said:

καθε μηνα?μολις πληρωνεις το λογαριασμο?η οταν ανανεωνεις την καρτα?

Στάλθηκε από το RMX3474 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Στην ανανέωση του καρτοκινητου 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, eridion25 said:

Θέλω να ρωτήσω έχω μια κάρτα CU με 0€ και εχει λεπτά προς CU βρίσκομαι στην Αλβανία και Θέλω να δοκιμάσω αν βάλω WIFI Calling θα προσπερασω της χρεωσης roaming

Απ' όσο ξέρω μόνο η Nova επιτρέπει κλήσεις WiFi από εξωτερικό χωρίς να θεωρούνται roaming. Καλή τύχη πάντως 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...