Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

38 minutes ago, eridion25 said:

Γιατι λεγεται "CU XCLUSIVE MeApOla 9" ενω κοστιζει 8,5€; Δεν καταλαβα γιατι εγινε αυτο

Από 31/8 αν θυμάμαι σωστά θα κοστίζει 9€. Τώρα τρέχει προωθητική ενέργεια

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, paanos said:

Από 31/8 αν θυμάμαι σωστά θα κοστίζει 9€. Τώρα τρέχει προωθητική ενέργεια

Όχι από 07/07 μου είπαν από την εξυπηρέτηση επικαλούμενοι την ανακοίνωση. Το app στους όρους λέει 23/06

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, aristoksenos said:

Δηλ εκει που οι καρτες ανανεωσης ηταν 5 ευρω πριν 2-3 χρόνια και είχες παροχές για 1 έτος  πλέον θες 12 ευρω (άντε 8 πλέον) για 2 μηνες, δηλ 72 ευρω το έτος. Από τα 5 στα 72 ευρώ.

Αν βαριέσαι να παίζεις με το cashback, ναι είναι έτσι ακριβώς. Αλλιώς είναι σχεδόν τζάμπα.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, aristoksenos said:

K αλησπέρα σε όλους! Υπάρχει πιο οικονομικός τρόπος απόκτησης αριθμου σιγιου από τα 12 ευρώ της ηλεκτρονικής παραγγελίας; Επίσης, ισχύει ότι μπαινει φραγη εισερχομένων κλησεων σε περίπτωση μη ανανέωσης εντός 3μηνου; Ευχαριστώ!

Η κάρτα δίνεται δωρεάν. 

12 ευρώ στοιχίζει η ανανέωση . 

Τελευταία γίνεται και ανανέωση με 8 ευρώ.

ρώτα σε ένα κατάστημα αν μπορούν να σου βάλουν 8 ευρώ. 

ορισμένα καταστήματα δίνουν και χωρίς κάρτα ανανέωσης, αλλά πρακτικά θα χρειαστείς σύντομα μία κάρτα ανανέωσης. 

Στους 3 μήνες μπαίνει φραγή εισερχομένων κλήσεων, ενώ εξερχόμενες δεν μπορείς να κάνεις πριν βάλεις κάρτα.

 

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vasileios said:

Η κάρτα δίνεται δωρεάν. 

12 ευρώ στοιχίζει η ανανέωση . 

Τελευταία γίνεται και ανανέωση με 8 ευρώ.

ρώτα σε ένα κατάστημα αν μπορούν να σου βάλουν 8 ευρώ. 

ορισμένα καταστήματα δίνουν και χωρίς κάρτα ανανέωσης, αλλά πρακτικά θα χρειαστείς σύντομα μία κάρτα ανανέωσης. 

Στους 3 μήνες μπαίνει φραγή εισερχομένων κλήσεων, ενώ εξερχόμενες δεν μπορείς να κάνεις πριν βάλεις κάρτα.

 

Κύριε Βασίλη ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Θέλω κάποιες διευκρινησεις, αν μπορείτε.

Εγω ρωτησα σε καταστημα για αποκτηση νεου αριθμόυ σι γιου και μου ειπαν 15 ευρώ, αλλοιως ηλεκτρονική παραγγελία με 12 ευρώ. Εσείς μου λέτε ότι μπορώ να πάρω μια καρτα δωρεάν από καταστημα και να έχω αριθμο (για να ενεργοποιηθει ο αριθμος δεν πρέπει να βάλω-πληρώσω κάρτα;)  που θα μπορώ να δεχομαι εισερχόμενες κλήσεις και μηνυματα αλλά όχι να κανω εξερχομενες κλησεις και μηνύματα; Μπορώ δηλ να έχω αριθμό χωρίς να βάλω 8 ή 12 ευρω με τους περιορισμους που προανέφερα; Το έχετε κανει εσείς; Ευχαριστώ 

11 minutes ago, kalitexnis_g said:

Αν βαριέσαι να παίζεις με το cashback, ναι είναι έτσι ακριβώς. Αλλιώς είναι σχεδόν τζάμπα.

Αν και μαλλον θα το καταλαβες, να σου πω ότι δεν έχω ιδέα τί εννοείς, αν θες, αναλυσε το μου. Σε ευχαριστώ σε κάθε περίπτωση.

Επειδή μάλλον έσβησα το μήνυμά μου (;), το ξαναγράφω.

 

Από Δημητρούλα

Εξαρτάται. Έχω φίλους στο εξωτερικό που έρχονται για τουρισμό και έχουν σιμ που τους έχω στείλει και έχουν ίντερνετ μόλις κατέβουν από το αεροπλάνο χωρίς πολλά πολλά. Πολλοί τουρίστες αγοράζουν και μόλις φύγουν την πετάνε. Επίσης πολλοί αγοράζουν για προσωπικό τηλέφωνο ώστε να μην μπλέκουν με το τηλέφωνο της δουλειάς. Κάτι ξέρουν οι εταιρείες που έχουν αυτό το προϊόν. Επίσης αν για κάποιον λόγο θέλεις μπορείς να κάνεις και μεταβίβαση.

Αυτό που λες είναι πολύ ενδιαφέρον.

Δηλ εκει που οι καρτες ανανεωσης ηταν 5 ευρω πριν 2-3 χρόνια και είχες παροχές για 1 έτος  πλέον θες 12 ευρω (άντε 8 πλέον) για 2 μηνες, δηλ 72 ευρω το έτος. Από τα 5 στα 72 ευρώ. Και σε καποιες περιπτωσεις, στο οριο της νομιμότητος, μπορεις να αποκτησεις κάρτα για 2 ευρώ, όπως μας ενημερωνεις.

Αυτό πώς ακριβως γίνεται; Δηλ συνεννοούνται οι εταιρείες με αλλοδαπούς για να το προωθούν; Και γιατι στα παιδια-υπαλλήλους που εχουν στον ηλεκτρικό και στο μετρό δεν υπάρχει τετοια δυνατότητα; Δηλ ο τουριστας που ενδιαφερεται για λιγες μέρες να εχει καρτοκινητο θα απευθυνθει πιο ευκολα στους αλλοδαπούς χωρις διακριτικα σε πάγκο με διαφορα αντικείμενα ή στους φοιτητες με τα διακριτικα της εκαστοτε εταιρείας που ασχολουνται μόνο με αυτό; Επίσης, αν καποιος θέλει να κανει μια εγκληματτική ενέργεια, αυτος ο τρόπος αποκτησης αριθμού δεν είναι ιδανικός; Προσωπικά ψυχανεμίζομαι ότι ειναι διαδεδομένος τροπος αποκτησης αριθμού για χιλιάδες αλλοδαπούς, αλλοιώς δεν βρίσκω λόγο να συναινούν οι εταιρείες σε αυτην την πρακτική.

Δεν απευθυνομαι μόνο σε σένα, προς προβληματισμό όλων για το πώς λειτουργεί το θεμα και πόσο μπιπ είμαστε ως πελατες καρτοκινητών.

 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, aristoksenos said:

Αν και μαλλον θα το καταλαβες, να σου πω ότι δεν έχω ιδέα τί εννοείς, αν θες, αναλυσε το μου. Σε ευχαριστώ σε κάθε περίπτωση.

Επειδή μάλλον έσβησα το μήνυμά μου (;), το ξαναγράφω.

Αλίμονο γι' αυτό είμαστε εδώ!

Μελέτησε το νήμα όσον αφορά το cashback που σου παραθέτω και αν δεν καταλάβεις κάτι, εδώ είμαστε.

https://myphone.gr/forum/topic/162778/page/18/?tab=comments#comment-7186883

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, aristoksenos said:

Κύριε Βασίλη ευχαριστώ για το ενδιαφέρον. Θέλω κάποιες διευκρινησεις, αν μπορείτε.

Εγω ρωτησα σε καταστημα για αποκτηση νεου αριθμόυ σι γιου και μου ειπαν 15 ευρώ, αλλοιως ηλεκτρονική παραγγελία με 12 ευρώ. Εσείς μου λέτε ότι μπορώ να πάρω μια καρτα δωρεάν από καταστημα και να έχω αριθμο (για να ενεργοποιηθει ο αριθμος δεν πρέπει να βάλω-πληρώσω κάρτα;)  που θα μπορώ να δεχομαι εισερχόμενες κλήσεις και μηνυματα αλλά όχι να κανω εξερχομενες κλησεις και μηνύματα; Μπορώ δηλ να έχω αριθμό χωρίς να βάλω 8 ή 12 ευρω με τους περιορισμους που προανέφερα; Το έχετε κανει εσείς; Ευχαριστώ 

Ναι το έχω κανει , διότι το δέχτηκε το κατάστημα. Δεν σημαίνει ότι όλα τα καταστήματα έχουν την ίδια πολιτική.

 

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, Vasileios said:

Ναι το έχω κανει , διότι το δέχτηκε το κατάστημα. Δεν σημαίνει ότι όλα τα καταστήματα έχουν την ίδια πολιτική.

 

Μπορείτε να με ενημερώσετε (σε π.μ., αν δεν επιτρεπεται εδώ) σε ποιά καταστηματα να αποτανθω γιατι σε 2 που ρωτησα στην περιοχή μου δεν το δεχονται; Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Μετά από πολλά χρόνια στη Wind/ NOVA f2g αποφάσισα να κάνω φορητότητα σε cu liquid καθώς τα πακέτα πλέον του F2G είναι πολύ κατώτερα από της Vodafone. Θα κάνω τη φορητότητα μέσω καταστήματος και όχι μέσω του site. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής. Αν πάω αύριο το απόγευμα στο κατάστημα σε πόσες ημέρες θα ολοκληρωθεί η αλλαγή σε Vodafone ;

TCL 40 NXTPAPER

Link to comment
Share on other sites

Έχε υπόψη σου πως τρέχει προσφορά στο cu απεριόριστα τα πάντα με 12 ευρώ το μήνα για 9 μήνες. Μετά τις 22/7 μπαίνει κόφτης στα 4mbps μετά τα 300GB. Ο όγκος και η ταχύτητα είναι καλά για χρήση απο κινητό, μπορεί και hotspot. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Μέσα από την εφαρμογή my cu μου έστειλαν banner να ανοίξω την ενημέρωση τοποθεσίας μου στο ‘πάντα’ , για την καλυτέρευση του σήματος του δικτύου τους. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, hercoulis said:

Μέσα από την εφαρμογή my cu μου έστειλαν banner να ανοίξω την ενημέρωση τοποθεσίας μου στο ‘πάντα’ , για την καλυτέρευση του σήματος του δικτύου τους. 

Μήπως να τους ενημερώνεις και τι κάνεις ανά πάσα στιγμή; 

1 hour ago, snapp said:

Μετά από πολλά χρόνια στη Wind/ NOVA f2g αποφάσισα να κάνω φορητότητα σε cu liquid καθώς τα πακέτα πλέον του F2G είναι πολύ κατώτερα από της Vodafone. Θα κάνω τη φορητότητα μέσω καταστήματος και όχι μέσω του site. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής. Αν πάω αύριο το απόγευμα στο κατάστημα σε πόσες ημέρες θα ολοκληρωθεί η αλλαγή σε Vodafone ;

Σε κάτι παραπάνω από 24 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, snapp said:

Μετά από πολλά χρόνια στη Wind/ NOVA f2g αποφάσισα να κάνω φορητότητα σε cu liquid καθώς τα πακέτα πλέον του F2G είναι πολύ κατώτερα από της Vodafone. Θα κάνω τη φορητότητα μέσω καταστήματος και όχι μέσω του site. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής. Αν πάω αύριο το απόγευμα στο κατάστημα σε πόσες ημέρες θα ολοκληρωθεί η αλλαγή σε Vodafone ;

🤔 Με online αίτηση και πληρωμή με κάρτα, έχεις κάτι σαν επιστροφή 5€, με κωδικό πρόσκλησης, από άλλο cu, έχεις +5gb σε κάθε ανανέωση για 12 μήνες. 

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, snapp said:

Μετά από πολλά χρόνια στη Wind/ NOVA f2g αποφάσισα να κάνω φορητότητα σε cu liquid καθώς τα πακέτα πλέον του F2G είναι πολύ κατώτερα από της Vodafone. Θα κάνω τη φορητότητα μέσω καταστήματος και όχι μέσω του site. Αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι το εξής. Αν πάω αύριο το απόγευμα στο κατάστημα σε πόσες ημέρες θα ολοκληρωθεί η αλλαγή σε Vodafone ;

Και η διαδικασία του online είναι πολύ γρήγορη. Προχθές καταχώρησα στοιχεία για φορητότητα, σήμερα παρέλαβα την sim και σήμερα έγινε και η αίτηση για φορητότητα. Μέχρι τέλος εβδομάδας σύνδεση στο δίκτυο νομίζω.

Όπως είπε και ο φίλος πιο πάνω παίρνεις και μερικά μπόνους, όπως απεριόριστα για 9 μήνες με ανανέωση των 12€ με τον κωδικό του myphone, κάτι Bluetooth ακουστικά, επιστροφή 5€ και μια δωρεάν δεύτερη cu κάρτα για εσένα ή φίλους.

Link to comment
Share on other sites

 Θα 'ηθελα να ζητήσω μια χάρη. Χρειαζομαι 1 κωδικό σι γιου για μπλου σταρ φερρις 1+1, αν κάποιος δεν τον χρειάζεται,  θα του ήμουν ευγνωμων,  αν μπορουσε να μου τον παραχωρησει.  Αν υπάρχει καποιο κοστος για τον κωδικό, εννοειται θα σας το καταβάλω (με καταθεση ή από κοντά, αν βολεύει-Αθηνα). Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.

Edited by aristoksenos
Link to comment
Share on other sites

 Θα 'ηθελα να ζητήσω μια χάρη. Χρειαζομαι 1 κωδικό σι γιου για μπλου σταρ φερρις 1+1, αν κάποιος δεν τον χρειάζεται,  θα του ήμουν ευγνωμων,  αν μπορουσε να μου τον παραχωρησει.  Αν υπάρχει καποιο κοστος για τον κωδικό, εννοειται θα σας το καταβάλω (με καταθεση ή από κοντά, αν βολεύει-Αθηνα). Ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων.
Δυστυχώς 0.28 και έχουν εξαντληθεί οι κωδικοί

O APIΘMOΣ ΔIAΘEΣIMΩN EIΣITHPIΩN ΓIA THN ΠPOΣΦOPA THΣ Blue Star ME CU 1+1 EIΣITHPIO ΔΩPO EXEI EΞANTΛHΘEI ΓIA ΣHMEPA! Stay tuned ΓIA NA ΠAPEIΣ KΩΔIKO AΠO AYPIO!

Αν θέλεις δοκιμάζω αύριο 0.00.01 :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, HEO said:

Δυστυχώς 0.28 και έχουν εξαντληθεί οι κωδικοί

O APIΘMOΣ ΔIAΘEΣIMΩN EIΣITHPIΩN ΓIA THN ΠPOΣΦOPA THΣ Blue Star ME CU 1+1 EIΣITHPIO ΔΩPO EXEI EΞANTΛHΘEI ΓIA ΣHMEPA! Stay tuned ΓIA NA ΠAPEIΣ KΩΔIKO AΠO AYPIO!

Αν θέλεις δοκιμάζω αύριο 0.01 🙂

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

 

     Σε ευχαριστώ θερμότατα για το ενδιαφέρον. Αν δεν είναι πρόβλημα, θα σου στείλω αύριο κατα τις 8-9 το βραδυ για υπενθυμιση, και αν μπορεσεις να στειλεις, θα με εξυπηρετούσες πολύ. Σε ευχαριστώ και πάλι.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, aristoksenos said:

     Σε ευχαριστώ θερμότατα για το ενδιαφέρον. Αν δεν είναι πρόβλημα, θα σου στείλω αύριο κατα τις 8-9 το βραδυ για υπενθυμιση, και αν μπορεσεις να στειλεις, θα με εξυπηρετούσες πολύ. Σε ευχαριστώ και πάλι.

 

13 ώρες πριν, HEO said:

Δυστυχώς 0.28 και έχουν εξαντληθεί οι κωδικοί

O APIΘMOΣ ΔIAΘEΣIMΩN EIΣITHPIΩN ΓIA THN ΠPOΣΦOPA THΣ Blue Star ME CU 1+1 EIΣITHPIO ΔΩPO EXEI EΞANTΛHΘEI ΓIA ΣHMEPA! Stay tuned ΓIA NA ΠAPEIΣ KΩΔIKO AΠO AYPIO!

Αν θέλεις δοκιμάζω αύριο 0.00.01 🙂

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


 

Ακριβώς. Θέλει να είσαι εκείνη την ώρα έτοιμος για να το προλάβεις να σου δώσει

Link to comment
Share on other sites

Όλα μια χαρά @aristoksenos

Σου έστειλα το κουπόνι με ΠΜ

:)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk





Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,
Σε κάρτα CU υπάρχει υπόλοιπο περίπου €50.
Λήγει σε περίπου 2 μήνες.

Η κάρτα αυτή έχει 200GB internet + πολλή ομιλία. Δεν υπάρχει λόγος δηλαδή να αγοραστεί κάποιο πακέτο + στο ίδιο κινητό υπάρχει και δεύτερη CU κάρτα με απεριόριστα όλα για 9 μήνες (με €12 το μήνα, η γνωστή προσφορά).

Δε με αφήνει να δημιουργήσω εκπτωτικά κουπόνια, γιατί λέει ότι δεν είναι δυνατόν όσο στο υπόλοιπο υπάρχουν λεφτά από διπλασιασμό. (όντως υπάρχουν).

Υπάρχει κάποιος τρόπος να αξιοποιήσω αυτά τα χρήματα (έστω και σε κάτι επουσιώδες), γιατί τη συγκεκριμένη κάρτα θέλω να την καταργήσω κάποια στιγμή, και δε θέλω να μπω σε τριπάκι να βάζω κάθε δίμηνο λεφτά για να μη χάσω το υπόλοιπο;

 

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανόν να χάσεις τα λεφτά από το δωρο αν το κάνεις ρευστό η αν είναι ρευστό να το κάνεις κανονικό....

Έτσι μετά το κάνεις ρευστό που δεν θέλει πακέτο και τρως τα λεφτά σε σουβλάκια σαν τον blizzard [που χάθηκε αυτή η ψυχή;;;]

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενεργοποιήθηκε η μεταφορά (φορητότητα) από cosmote σε cu vodafone, την προσφορά του myphone, δεν βλέπω ακόμα την απεριόριστη ομιλία μόνο unlimited data να ανησυχώ; Πήρα στο 1285 και έστειλα τα sms για τα το το wifi call στο 1339. 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, belial said:

Σήμερα ενεργοποιήθηκε η μεταφορά (φορητότητα) από cosmote σε cu vodafone, την προσφορά του myphone, δεν βλέπω ακόμα την απεριόριστη ομιλία μόνο unlimited data να ανησυχώ; Πήρα στο 1285 και έστειλα τα sms για τα το το wifi call στο 1339. 

Και εμένα σήμερα έγινε, εγώ έβαλα τον κωδικό SMART. Δίνει απεριόριστα data, απεριόριστη ομιλία και 100 sms. Επίσης πρόσθεσαν και 5 ευρώ γιατί η διαδικασία έγινε online και όχι με αντικαταβολή. 

Δοκίμασε να μιλήσεις με το chat αν αργήσει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

κι εγώ έβαλα τον κωδικό SMART. Τα 5 € τα έβαλαν και σε εμένα.πηρα στο 13830 περιμένω να με καλέσουν.

Από την εξυπηρέτηση μου είπαν ότι θα το εξετάσουν σε 1-2 εργάσιμες. Τους είπα για την προσφορά του myphone και τον κωδικό SMART. Μου έδωσαν 200 λεπτά ομιλίας μέχρι να το εξετάσουν. Καλό Σ.Κ.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω χάσει επεισόδια... μπορεί κάποιος να με παραπέμψει στην προσφορά του myphone?

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...