Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

39 minutes ago, foris said:

Πήγα να κάνω αίτημα φορητότητας για cu στο κατάστημα Vodafone του Μακεδονία εμπορικό στην Πυλαία Θεσσαλονίκης και ο υπάλληλος μου ζήτησε 32€. 10€ για sim 5€ για τη διαδικασία και 15€ για να βάλει χρήματα στην κάρτα. Ισχύει κάτι τέτοιο;;; 

Κάνε μία αναφορά στην βονταφον με το όνομα του μαγαζιού και θα σε πάρουν τηλέφωνο να σου δώσουν δωρεάν την σιμ με 15€ μέσα και συγνώμη γιατί έγινε παρεξήγηση.

Γράφοντας εδώ δεν κερδίζεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Περισσότερο απευθύνθηκα στο forum να ενημερωθώ ανάλογα. Από την στιγμή που δεν είναι φυσιολογικό όλο αυτο, έστειλα email στη Vodafone. Όχι για προσφορά αλλά σαν παράπονο. Ευχαριστώ. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, foris said:

Περισσότερο απευθύνθηκα στο forum να ενημερωθώ ανάλογα. Από την στιγμή που δεν είναι φυσιολογικό όλο αυτο, έστειλα email στη Vodafone. Όχι για προσφορά αλλά σαν παράπονο. Ευχαριστώ. 

Γιατί απλά δεν κάνεις την μεταφορά μέσω του website;

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, foris said:

Λογικά έτσι θα κάνω. Απλά θεωρώ απαράδεκτο να μου ζητούν 32€ για φορητότητα καρτοκινητού. 

Τα καταστήματα είναι στην τύχη τους, μην το ψάχνεις..

Link to comment
Share on other sites

30 χρόνια Vodafone Ελλάδας:

https://www.vodafone.gr/vodafone-ellados/digital-press-office/deltia-typou/20230704-1993-2023-vodafone-elladas-30-chronia-stin-proti-grammi-gia-tin-psifiaki-metavasi-tis-elladas/

Βελτίωση στα οικονομικά δεδομένα/αποτελέσματα. Σταθερός ο αριθμός συνδρομητών κινητής/σταθερής. Αύξηση του ποσοστού των συμβολαίων:

https://www.ot.gr/2023/07/05/epixeiriseis/vodafone-elladas-veltiosi-sta-oikonomika-megethi-to-a΄-eksamino-tou-2023/

Link to comment
Share on other sites

Κανε την αιτηση ονλαιν, παντα δινουν και δωρακι.

ΥΓ: μία ερώτηση, η ελάχιστη ανανέωση δεν έγινε 8 ευρω;

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, VIPdriver said:

Κανε την αιτηση ονλαιν, παντα δινουν και δωρακι.

ΥΓ: μία ερώτηση, η ελάχιστη ανανέωση δεν έγινε 8 ευρω;

Η ελάχιστη ναι, για νέο νούμερο ή φορητότητα όχι. Είναι στα 12.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Κανε την αιτηση ονλαιν, παντα δινουν και δωρακι.
ΥΓ: μία ερώτηση, η ελάχιστη ανανέωση δεν έγινε 8 ευρω;
Ναι 8 ευρώ ελάχιστη, στην φορητότητα θέλουν. 12

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δικιο οτι το CU θελει 12 ευρώ για φορητοτητα. Ενημερωτικά το F2G στην ονλαιν φορητοτητα θελει 8 ευρώ. 

Link to comment
Share on other sites

Πιάσε κόκκινο.
:)

Να κάνω εγώ μια ερώτηση να δούμε αν το έχει δοκιμάσει κάποιος

Ενώ στους όρους του sharing λέει οτι

"Προϋπόθεση για τη χρήση της υπηρεσίας είναι ο συνδρομητής από τον οποίο γίνεται η μεταφορά να έχει πραγματοποιήσει συνολικό ποσό ανανεώσεων τουλάχιστον 25€ (ονομαστική αξία) τους τελευταίους 3 μήνες"

Έχω δοκιμάσει με 2 x 12 = 24 ευρώ και δούλεψε

Έχει δοκιμάσει κανείς με μικρότερα ποσά;;;;


Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχω καρτοσυμβολαιο όπου λήγει στης 30/12, θέλω να το κάνω vodafone cu, σε επικοινωνία που είχα μαζί τους μου είπαν ότι η διαδικασία αλλαγής και μεταφοράς σε vodafone cu χρειάζεται 30 μέρες και για να έχω το ίδιο νούμερο. Οπότε πρέπει να ξεκινήσω διαδικασία καταργησεις του καρτοσυμβολαιο στης 30/11 σωστά; 

Edited by teopanta1
Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, teopanta1 said:

Λοιπόν έχω καρτοσυμβολαιο όπου λήγει στης 30/12, θέλω να το κάνω vodafone cu, σε επικοινωνία που είχα μαζί τους μου είπαν ότι η διαδικασία αλλαγής και μεταφοράς σε vodafone cu χρειάζεται 30 μέρες και για να έχω το ίδιο νούμερο. Οπότε πρέπει να ξεκινήσω διαδικασία καταργησεις του καρτοσυμβολαιο στης 30/11 σωστά; 

Πρώτη φορά το ακούω. Παλιά είχα κάνει φορητότητα και κατάργηση συμβολαίου στο 14 μήνα. Χωρίς να πω σε κανέναν τίποτα, έκανα online αίτηση φορητότητας στην άλλη εταιρία και μέσα σε 7 εργάσιμες είχε γίνει η αλλαγή. Πλήρωσα βέβαια 60€ για την διακοπή συμβολαίου.

Γενικά η φορητότητα το πολύ 10 εργάσιμες κρατάει. Συνήθως 5- 6 εργάσιμες.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, EllinikoNisi said:

Πρώτη φορά το ακούω. Παλιά είχα κάνει φορητότητα και κατάργηση συμβολαίου στο 14 μήνα. Χωρίς να πω σε κανέναν τίποτα, έκανα online αίτηση φορητότητας στην άλλη εταιρία και μέσα σε 7 εργάσιμες είχε γίνει η αλλαγή. Πλήρωσα βέβαια 60€ για την διακοπή συμβολαίου.

Γενικά η φορητότητα το πολύ 10 εργάσιμες κρατάει. Συνήθως 5- 6 εργάσιμες.

Δεν μιλάει όμως για φορητότητα ο @teopanta1

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, kalitexnis_g said:

Δεν μιλάει όμως για φορητότητα ο @teopanta1

Αφού γράφει

"μου είπαν ότι η διαδικασία αλλαγής και μεταφοράς σε vodafone cu χρειάζεται 30 μέρες και για να έχω το ίδιο νούμερο".

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, EllinikoNisi said:

Πρώτη φορά το ακούω. Παλιά είχα κάνει φορητότητα και κατάργηση συμβολαίου στο 14 μήνα. Χωρίς να πω σε κανέναν τίποτα, έκανα online αίτηση φορητότητας στην άλλη εταιρία και μέσα σε 7 εργάσιμες είχε γίνει η αλλαγή. Πλήρωσα βέβαια 60€ για την διακοπή συμβολαίου.

Γενικά η φορητότητα το πολύ 10 εργάσιμες κρατάει. Συνήθως 5- 6 εργάσιμες.

Η φορητότητα είναι υποχρεωτικά άμεση, γιατί ρυθμίζεται από την ΕΕΤΤ. Είναι θεσμοθετημένο για να μην μπορεί να σε κρατάει "όμηρο" ένας πάροχος.

Το να μείνεις στην ίδια εταιρεία εξαρτάται από τις διαδικασίες της ίδιας της εταιρείας και εκεί δεν βιάζονται καθόλου.

Για την ερώτηση παραπάνω: Εάν θέλεις να μην πληρώσεις τέλος πρόωρης διακοπής, μόλις μπεις στον τελευταίο μήνα κάνεις αίτηση για μετατροπή σε CU, με σημείωση να σου κάνουν τη μετάβαση ακριβώς με το τέλος του καρτοσυμβολαίου.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, teopanta1 said:

Λοιπόν έχω καρτοσυμβολαιο όπου λήγει στης 30/12, θέλω να το κάνω vodafone cu, σε επικοινωνία που είχα μαζί τους μου είπαν ότι η διαδικασία αλλαγής και μεταφοράς σε vodafone cu χρειάζεται 30 μέρες και για να έχω το ίδιο νούμερο. Οπότε πρέπει να ξεκινήσω διαδικασία καταργησεις του καρτοσυμβολαιο στης 30/11 σωστά; 

Σε ποια εταιρεία είναι το καρτοσυμβόλαιο;

4 minutes ago, minast said:

Η φορητότητα είναι υποχρεωτικά άμεση, γιατί ρυθμίζεται από την ΕΕΤΤ. Είναι θεσμοθετημένο για να μην μπορεί να σε κρατάει "όμηρο" ένας πάροχος.

Το να μείνεις στην ίδια εταιρεία εξαρτάται από τις διαδικασίες της ίδιας της εταιρείας και εκεί δεν βιάζονται καθόλου.

Για την ερώτηση παραπάνω: Εάν θέλεις να μην πληρώσεις τέλος πρόωρης διακοπής, μόλις μπεις στον τελευταίο μήνα κάνεις αίτηση για μετατροπή σε CU, με σημείωση να σου κάνουν τη μετάβαση ακριβώς με το τέλος του καρτοσυμβολαίου.

Τελικά είναι ήδη στη Vodafone ή όχι;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, EllinikoNisi said:

Αφού γράφει

"μου είπαν ότι η διαδικασία αλλαγής και μεταφοράς σε vodafone cu χρειάζεται 30 μέρες και για να έχω το ίδιο νούμερο".

Για δες τώρα τι γράφει αφού...

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, kalitexnis_g said:

Για δες τώρα τι γράφει αφού...

Εντάξει, από τα συμφραζόμενα είναι προφανές ότι το καρτοσυμβόλαιο είναι Vodafone, είναι η μόνη περίπτωση που δεν γίνεται άμεσα. Εξάλλου συζητάμε για τον τρέχοντα πάροχο και είμαστε στο θέμα της Vodafone 😉

Link to comment
Share on other sites

Να γίνει καταγγελία! Διαφορετική αντιμετώπιση εάν είσαι πελάτης και διαφορετική εάν δεν είσαι; Ο ρατσισμός στα καλύτερά του! Από την μια ακούμε για κάρτες και φορητότητα στο κατάστημα με κόστος 32€, από την άλλη ακούμε εσκεμμένες κωλυσιεργίες άνευ λόγου για φορητότητα στον ίδιο πάροχο. Ενώ το αντίθετο γίνεται σε μία ημέρα, από κάρτα σε συμβόλαιο.

Βέβαια, εξυπακούεται ότι θα κρατήσεις τον ίδιο αριθμό. Σκέψου να πήγαινες ένα αυτοκίνητο για αλλαγή σαλονιού πχ και να τους έλεγες πόσο χρόνο θα κάνετε και θέλω να κρατήσω το ίδιο αυτοκίνητο.

Link to comment
Share on other sites

Να γίνει καταγγελία! Διαφορετική αντιμετώπιση εάν είσαι πελάτης και διαφορετική εάν δεν είσαι; Ο ρατσισμός στα καλύτερά του! Από την μια ακούμε για κάρτες και φορητότητα στο κατάστημα με κόστος 32€, από την άλλη ακούμε εσκεμμένες κωλυσιεργίες άνευ λόγου για φορητότητα στον ίδιο πάροχο. Ενώ το αντίθετο γίνεται σε μία ημέρα, από κάρτα σε συμβόλαιο.
Βέβαια, εξυπακούεται ότι θα κρατήσεις τον ίδιο αριθμό. Σκέψου να πήγαινες ένα αυτοκίνητο για αλλαγή σαλονιού πχ και να τους έλεγες πόσο χρόνο θα κάνετε και θέλω να κρατήσω το ίδιο αυτοκίνητο.
Έτσι γίνεται και στις 3 εταιρείες όταν μετατρέπεις συμβόλαιο/καρτοσυμβολαιο σε καρτοκινητη θέλει ένα μήνα.Μιας και προπληρωνεις τον μηνα

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, AlexM2 said:

Έτσι γίνεται και στις 3 εταιρείες όταν μετατρέπεις συμβόλαιο/καρτοσυμβολαιο σε καρτοκινητη θέλει ένα μήνα.Μιας και προπληρωνεις τον μηνα

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Καλά και πάλι απατεωνιά είναι.. θα μπορούσαν να σου επιστρέφουν το αναλογούν ποσό. Αλλά αυτοί θέλουν να τα φάνε και να σου το κόψουν μετά.

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...