Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

15 ώρες πριν, HEO said:

Είναι θέμα εφαρμογής 100%

Το έκανε και σε μένα και μόλις έβαλα την παλιά διορθώθηκε

Βέβαια να προσθέσω ότι η παλιά εφαρμογή κάποια στιγμή θα σταματήσει να δουλεύει



Sent from my Power 3 using Tapatalk

 


Που μπορώ να βρω την παλιότερη εφαρμογή;

Edited by makisg4
Link to comment
Share on other sites

Ενα μειον με την ανανεωση των 8 ευρω ειναι οτι δεν αποδιδονται τα 100 mb για εμας και για 3 νουμερα cu , το cu παρε να εχεις . Εβαλα στην μητερα μου που την αφησα στο κανονικο cu ακομα , 8 ευρω ανανεωση και δεν ηρθε sms οτι εγινε ανανεωση στο κινητο και δεν αλλο μυνημα . Τις ενεργοποιησα το πακετο των 7,06 ευρω για να μην χασει το υπολοιπο του προηγουμενου μηνα και σημερα ηρθε μυνημα οτι εληξαν και εκει που παντα ειχε mb internet μηδενιστηκαν ολα . Στην oniline ανανεωση των 8 ευρω δεν αποδιδεται και κανενα bonus ανανεωσης, εστω πχ 500mb ουτε cu shake υπαρχει . Πολυ κριμα αυτο. 

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

On 6/4/2023 at 9:20 ΠΜ, GREGORYMO said:

Η εφαρμογή vodafone θα παραμείνει 

Χρησιμεύει (πλέον) σε κάτι;

19 ώρες πριν, Arian13 said:

Λοιπόν μίλησα με το τσατ και χρειάζεται 12αρα για να ενεργοποιηθεί το πρόγραμμα με τα απεριόριστα. Με 8αρα δεν θα γίνεται και ας έχουμε υπόλοιπο μέσα 

'Eρχεται κάποια ειδοποίηση ή πρέπει να το θυμόμαστε;

 

Link to comment
Share on other sites


Που μπορώ να βρω την παλιότερη εφαρμογή;
Ψάξε στο διαδίκτυο υπάρχει σε κάποιες τοποθεσίες βέβαια υπ ευθύνη σου το πείραμα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Σημερα μετα απο καμια 15αρια ενοχλησεις σε messenger chat κλησεις κ mail μου ενεργοποιησαν τα unlimited της προσφορας....

Ελεος...

Να δω μετα απο κανα μηνα οταν θα ξαναβαλω τα 12 τι θα γινει.... Τρεμω στην ιδεα ηδη χαχα

Μου χουν μεινει μεσα τωρα 6.91 .... Να δω τι θα τα κανω

Edited by panos23
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, panos23 said:

Σημερα μετα απο καμια 15αρια ενοχλησεις σε messenger chat κλησεις κ mail μου ενεργοποιησαν τα unlimited της προσφορας....

Ελεος...

Να δω μετα απο κανα μηνα οταν θα ξαναβαλω τα 12 τι θα γινει.... Τρεμω στην ιδεα ηδη χαχα

Μου χουν μεινει μεσα τωρα 6.91 .... Να δω τι θα τα κανω

Το ιδιο και σε εμενα, έχω 7€ που δεν μπορω να τα κανω απολύτως τιποτα ούτε smart pocket ούτε ανανεωση της προσφοράς unlimited.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε κανενας να ανανεωσει ώστε να δει εαν προστιθεται ολο το υπόλοιπο και μετατιθεται η ημερομηνία ληξης ολου του ποσου για 2 μηνες;

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Άραγε με 8€ ανανέωση τα παίρνω αυτά; Σε MiFi την έχω την sim και απλά την χρησιμοποιώ όταν πηγαίνω στο χωριό για ίντερνετ.

Screenshot_2023-04-07-22-22-32-364_gr.mobile.vodafone.jpg

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τη φωτογραφία αρκεί και η ανανέωση των 8 ευρώ.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, manosn2 said:

Καλησπέρα. Άραγε με 8€ ανανέωση τα παίρνω αυτά; Σε MiFi την έχω την sim και απλά την χρησιμοποιώ όταν πηγαίνω στο χωριό για ίντερνετ.

Screenshot_2023-04-07-22-22-32-364_gr.mobile.vodafone.jpg

Τι προσφορά είναι αυτή! Σχεδόν 1TB δεδομένα δίνει! Και εμένα που δε βάζω κάρτα μου προσφέρουν συνέχεια δώρα αν ανανεώσω αλλά όχι τόσα πολλα. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, trinoo said:

Χρησιμεύει (πλέον) σε κάτι;

'Eρχεται κάποια ειδοποίηση ή πρέπει να το θυμόμαστε;

 

Λογικά όχι. Σου λέει πότε λήγει οπότε απλά το θυμόμαστε. Θα δείξει μετά το τέλος του πρώτου μήνα 

Link to comment
Share on other sites

Μεταφορά εμπειρίας:

Σήμερα παρέλαβα SVUUM την CU sim, πληρωμένη ήδη προ 7ημερών με κάρτα, (φορητότητα από 🐸) της φουκαριάρας της μάνας της γυναίκας μου. Η ξυσμένη κάρτα των 12€ ήταν μέσα στο φάκελλο. Υπήρχε επίσης μια ακόμα sim cu με νέο νούμερο, με 3μηνο bonus διπλασιασμού ανανέωσης.

Με το που παρέδωσε ο διανομέας, τηλεφώνησαν από vodafone (!) και κάναμε την ενεργοποίηση επί τόπου, καθώς και κλήση υποδοχής στο 1252 και δοκιμή sms. Είπα οκ να περάσει και τα 12€ στο υπόλοιπό (δεν ήταν ήδη περασμένα), αλλά ζήτησα να μην ενεργοποιήσει το πακέτο 10,90 combo m της προσφοράς.

Μετά την προσθήκη του υπολοίπου (net 10,91), πρόσθεσε και ακόμα 10€ στο υπόλοιπο, 5 λόγω πληρωμής με κάρτα και 5 λόγω κουπονιού πρόσκλησης bring a friend. Επίσης επιτόπου μπήκαν και τα άλλα 5€ στο cu που έκανε την πρόσκληση.

Πήρα και το 1Gb cu shake bonus, 100Mb just surf, 15Gb bonus online ανανέωσης (30ημ) και 5Gb bonus cu app (7ημ) και αμέσως (με 0' & 0sms) το έκανα liquid, με τη μπάρα ένα μήνα μετά. 

Δοκίμασα και διαπίστωσα ότι για ομιλία και sms αναλώνει (με κόστη liquid) από το δωρεάν ποσό, το οποίο έχει διάρκεια 30 μέρες. Την 30η θα απεγγραφώ από το Liquid και με το εκπνέον υπόλοιπο του δώρου θα πάρω το combo S (400+40+400) με 7,20€ και θα ξαναεγγραφώ στο liquid με τη μπάρα άλλον ένα μήνα μετά, για να βγάλει ένα ακόμα μήνα και μετά να πάρει και τη δωρεάν συνδρομή.

Με τη λήξη του δωρεάν υπολοίπου θα επανέλθει και η δυνατότητα για smart pocket, για να φάω το 10€ σουβλάκια στην υγειά της vodafoνάρας! 😎

ΥΓ. Μάζεψα ήδη και τους πρώτους 12000💎 Big Bang.

ΥΓ2: Με τις δοκιμές και κανα τεταρτάκι κουβέντας "εγκαινίων" αναλώθηκαν ~0,12€ σήμερα πρώτη μέρα. 

Screenshot_20230407-234234_My CU.jpg

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω τα δώρα μπηκαν άμεσα

....έκανα ενεργοποίηση εχτές Πέμπτη και ενώ το μήνυμα έλεγε ότι θα μπουν σε μια εργάσιμη μέρα δεν έγινε ακόμα τίποτα

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk







Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Αν με ένα φοιτητικό cu μπορώ στο liquid και αργότερα κάποια στιγμή ξαναβρώ τα φοιτητικά πακέτα θα έχουν παραμείνει..;; 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, thansof_7 said:

Αν με ένα φοιτητικό cu μπορώ στο liquid και αργότερα κάποια στιγμή ξαναβρώ τα φοιτητικά πακέτα θα έχουν παραμείνει..;; 

Μπαίνοντας στο Liquid, όσα έχεις ήδη ενεργά θα τα διατηρήσεις μέχρι να λήξουν. Νέες ενεργοποιήσεις αυτών, όσο θα είσαι Liquid όχι, παρα μόνον των πακέτων του BigBang. (Για τα φοιτητικά έχει κάποια student.) Αν απεγγραφείς από το Liquid, θα σου προσφέρονται πάλι κανονικά.

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά δώρον άδωρον κάθε τί δώρο € της VF. Πήρα 15€ από τρεις φίλους μέσω του Bring A Friend έχοντας 12€ κανονική κάρτα, κι εκτός ότι μου έκοψε το κουπόνι λόγω διπλασιασμού, ό,τι χρήση κάνω εκτός προγράμματος, μου τα χρεώνει από τα κανονικά € που λήγουν το Μάι κι όχι από του διπλασιασμού που λήγουν σε 10 μέρες.

κάλεσα νούμερο εξωτερικού για 2 λεπτά κι την εξυπηρετήση της VF και μου χρέωσαν και τις δύο κλήσεις από το κανονικό υπόλοιπο. 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ParafronGR said:

...ό,τι χρήση κάνω εκτός προγράμματος, μου τα χρεώνει από τα κανονικά € που λήγουν το Μάι κι όχι από του διπλασιασμού που λήγουν σε 10 μέρες.

Είσαι βέβαιος γι'αυτό; έλεγξες το χρηματικό σου υπόλοιπο στο shop του bigbang app αν μειώνεται από τα 10,91 (ή 12 ατελώς) που είχες αρχικά;

Αν όντως είναι έτσι, μήπως σε συμφέρει (έστω προσωρινά) να το κάνεις liquid;

Δες πιο πάνω.

Screenshot_20230409-023817_Chrome.jpg

 

2 ώρες πριν, ParafronGR said:

κάλεσα νούμερο εξωτερικού για 2 λεπτά κι την εξυπηρετήση της VF και μου χρέωσαν και τις δύο κλήσεις από το κανονικό υπόλοιπο. 

Πάντως αυτές οι κλήσεις νομίζω ούτως ή άλλως δεν αναλώνουν από το δώρο. Δοκίμασες άλλη κλήση σε εθνικό δίκτυο ή κάποιο sms;

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, thansof_7 said:

Αν με ένα φοιτητικό cu μπορώ στο liquid και αργότερα κάποια στιγμή ξαναβρώ τα φοιτητικά πακέτα θα έχουν παραμείνει..;; 

Ναι. Δεν σταματάει το φοιτητικό επειδή μπήκες στο liquid.

Όταν βγεις θα είναι όλα όπως ήταν πριν. (Τα πακέτα)

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Τζάμπα πράγμα, πάρε κόσμε :)50af011eaf911037bb3319b169a1cfcd.jpg

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

προσωπική προσφορά?
Δεν νομίζω στο Instagram την είδα τυχαία



Για 20 μέρες... 


Να πεις τα χρόνια πολλά με φίλους και συγγενείς :)

Sent from my Power 3 using Tapatalk


Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, HEO said:

Τζάμπα πράγμα, πάρε κόσμε :)50af011eaf911037bb3319b169a1cfcd.jpg

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Σίγουρα δεν σου τρώει τα 8€; Και τα unlimited με 12€ ανανέωση τα δίνει αλλά τα τρώει τα 12.

Link to comment
Share on other sites

Μία χαρά είναι η προσφορά μιλάμε για απεριόριστη ομιλία.

Σε πολλούς θα βολέψει αυτό ανάλογα με τις ανάγκες τους.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...