Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σήμερα ενώ επαιζα στο Big Bang η εφαρμογή έφαγε ενα κολλημα και με πεταξε εξω ακυρώνοντας την πιστα που επαιζα (δεν πηρα καθόλου ποντους, σα να μην εκανα καθολου tap).

 

Και οκ δεν ειναι οι 100-200 ποντοι, αλλα και απο το my Vodafone app εχω πολλα παραπονα (άκυρες ειδοποιήσεις τυπου καταναλωσες το 80% του πακετου, προσωπικές προσφορές που δεν υπάρχουν, κακη λειτουργια του live chat).

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα μια στο τόσο πετάει σφάλμα στην ανανέωση των υπολοίπων η cu app αλλά σε γενικές γραμμές δεν έχω κάποιο πρόβλημα

Edit

Βλέπω ότι για τις προϋποθέσεις ενεργοποίησης του πακέτου το πηγαν παλι στη μία ανανέωση ανά 60 ημέρες αντί 20€ το τελευταίο τρίμηνο

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Διαπιστώνω μετά χαράς ότι δεν έχει αυξηθεί ακόμη η τιμή των πακέτων (όπως αναμέναμε με βάση ο,τι είχαν ανακοινώσει στη vodafone)!Λέτε να το μετάνιωσαν;Θετικό είναι και το γεγονός ότι στο big bang οι κρύσταλλοι των πακέτων παραμένουν στο μισό!Αν μαζεύει κανείς περίπου 1500-2000 κρυστάλλους τη βδομάδα βολεύεται νομίζω!Και επιπλέον για την αγορά ή εξαργύρωση κάποιου πακέτου στο παιχνίδι δεν προϋποθέτει ανανέωση 20€ τους τελευταίους τρεις μήνες!Για να δούμε τι θα δούμε!
Link to comment
Share on other sites

Και επιπλέον για την αγορά ή εξαργύρωση κάποιου πακέτου στο παιχνίδι δεν προϋποθέτει ανανέωση 20€ τους τελευταίους τρεις μήνες!

 

Στους ορους και προυποθεσεις παντως αναφέρεται σε 60 ημερες.

Link to comment
Share on other sites

Έχει αλλάξει (ξανά) και γράφει για ανανέωση χρόνου ομιλίας τις τελευταίες 60 ημέρες!

 

Επιβεβαιώνω. Εξαργύρωσα κρυστάλλους χωρίς να έχω βάλει 20€ τους τελευταίους 2 μήνες.:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Τους τελευταίους 3 μήνες το είχαν κάνει

ούτε και αυτή την εβδομάδα, δεν έγινε η τροποποίηση των πακέτων.. μάλλον θα περιμένουν να ανακοινώσει και η πράσινη τις δικές της αλλαγές..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κάτι με την τιμολόγηση υπηρεσιών, αλλά μόλις αντικατέστησα τη SIM μου στο CU με ένα ζευγάρι SIM (double), κι ενώ κάποιοι φίλοι εδώ μου είχαν πει για 7€, στο κατάστημα της Vodafone μου χρέωσαν 5€ και για τις δύο μαζί. Λίγο δεν είναι; Η Cosmote αν δεν κάνω λάθος για την ίδια υπηρεσία χρεώνει 7+7=14€. :what:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Άπ' ότι καταλαβαίνω ότι κάτσει είναι η δουλειά.

Για διπλή sim κάποτε (χρόνο πριν) είχα δώσει 15€.

Link to comment
Share on other sites

Και μάλιστα ρώτησα την υπάλληλο αν όντως κοστίζει τόσο (πηγαίνοντας γυρεύοντας να με χρεώσει παραπάνω...), και μου λέει επί λέξει "αντικατάσταση SIM, απ' ό,τι θυμάμαι 5€ κοστίζει". Εντελώς στην τύχη μάλλον με χρέωσε.. :lol:
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Oφείλω να πω ότι έχω εντυπωσιαστεί με την vodafone θετικά. Και συνεχίζουμε χωρίς τις αυξήσεις που ανακοίνωσαν (προς το παρόν τουλάχιστον) και με το παιχνίδι μαζί αν το δω σε μακροπρόθεσμο διάστημα προσωπικά βλέπω ότι εδω και ενάμιση μήνα έχω 3gb/ημέρα (η προσφορά και οι πόντοι του παιχνιδιου) και δεν έχω ξοδέψει μια περιουσία.

 

Συγχαρητήρια απο μεριάς μου λοιπόν και μακάρι να συνεχίσουν έτσι

Link to comment
Share on other sites

Oφείλω να πω ότι έχω εντυπωσιαστεί με την vodafone θετικά. Και συνεχίζουμε χωρίς τις αυξήσεις που ανακοίνωσαν (προς το παρόν τουλάχιστον) και με το παιχνίδι μαζί αν το δω σε μακροπρόθεσμο διάστημα προσωπικά βλέπω ότι εδω και ενάμιση μήνα έχω 3gb/ημέρα (η προσφορά και οι πόντοι του παιχνιδιου) και δεν έχω ξοδέψει μια περιουσία.

 

Συγχαρητήρια απο μεριάς μου λοιπόν και μακάρι να συνεχίσουν έτσι

 

Συμφωνώ. Άρχισαν να παίζουν δυνατό παιχνίδι και κονταροχτυπιουνται με τους πράσινους. Σε τιμές data, η βονταφον με τους κρυστάλλους έχει πλεονέκτημα, ενώ οι πράσινοι έχουν το πλεονέκτημα της ταχύτητας και κάλυψης data. Και οι δύο δίνουν δωρεάν ωραία πραγματάκια για ενεργοποίηση έως 17 του μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Η χαζομάρα με τους κρυστάλλους είναι ότι στο κινητό που παίζεις το παιχνίδι πρέπει τουλάχιστον μια φορά να δει την SIM. Θα μπορούσε να δουλεύει εξολοκλήρου με κωδικούς, όπως το My CU app και το My Vodafone app. Τεσπα, ακόμα κι έτσι είναι ένας πολύ καλός τρόπος να πάρεις bonus data.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Να προσθέσουμε και τις προσωπικές προσφορές, πέραν όσων αναφέραμε, μιας και της πράσινης απλά δεν υφίστανται.

 

Ειδικά η πρώτη με τα 3GB και 200' προς όλους με 3€ είναι εξαιρετική. Συν το γεγονός ότι όλες όσες παρέχουν δεδομένα συμψηφίζονται και μεταφέρονται για ακόμα ένα μήνα.

 

Επίσης ενεργοποιώντας την προσφορά που δώσανε για 7 ημέρες, μου έδωσαν και 3000 κρυστάλλους, καθόλου άσχημα.c5a5f84d0c0eb0f71655cb22f3ced51d.jpg

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε το παρακάτω μήνυμα

 

 

ΞANAΓEMIΣE TO ΠAKETO ΠOY ΣOY ΔINEI 300' ΠPOΣ OΛOYΣ + 300 ΠPOΣ CU + SMS+MB MEXPI 20-02-2020, ME MONO 4€ . MΠEΣ EΔΩ https://www.vodafonecu.gr/cuapp/activeBundles/ 'H ΣTEIΛE R66 ΣTO 1252

 

 

Ήρθε και σε άλλους?

Ισχύει μέχρι και 20/2 ή μέχρι 19/2 στις 23:59?

Αν το ενεργοποιήσω, γίνεται μεταφορά υπολοίπου?

Link to comment
Share on other sites

Oφείλω να πω ότι έχω εντυπωσιαστεί με την vodafone θετικά. Και συνεχίζουμε χωρίς τις αυξήσεις που ανακοίνωσαν (προς το παρόν τουλάχιστον) και με το παιχνίδι μαζί αν το δω σε μακροπρόθεσμο διάστημα προσωπικά βλέπω ότι εδω και ενάμιση μήνα έχω 3gb/ημέρα (η προσφορά και οι πόντοι του παιχνιδιου) και δεν έχω ξοδέψει μια περιουσία.

 

Συγχαρητήρια απο μεριάς μου λοιπόν και μακάρι να συνεχίσουν έτσι

 

Από την άλλη βέβαια δεν θέλω να πάνε άκλαφτα τα data που έχω στακάρει όταν σκάσουν τα νέα πακέτα κι επιβεβαιωθεί ότι δεν ανανεώνονται τα παλιά με τα νέα. Οπότε τα ξοδεύω σιγά σιγά. :p

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα υπάρχει το ενδεχόμενο μετά από αλλαγής της σύνδεσης σε καρτοκινητο να πρέπει να ενεργοποιηθεί ξανά το 4g;

 

Στάλθηκε από το MI 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως κανανε παντως το καρτοκινητο και τα vodafone you που θέλω στανταρακι 20 κάρτα φεύγω και σε συμβόλαιο χωρίς πολλά πολλά.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως κανανε παντως το καρτοκινητο και τα vodafone you που θέλω στανταρακι 20 κάρτα φεύγω και σε συμβόλαιο χωρίς πολλά πολλά.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

 

Εαν βρεις με 20€ τα ίδια σε συμβολαιο, πες μου και εμένα να το κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε το παρακάτω μήνυμα

 

 

ΞANAΓEMIΣE TO ΠAKETO ΠOY ΣOY ΔINEI 300' ΠPOΣ OΛOYΣ + 300 ΠPOΣ CU + SMS+MB MEXPI 20-02-2020, ME MONO 4€ . MΠEΣ EΔΩ https://www.vodafonecu.gr/cuapp/activeBundles/ 'H ΣTEIΛE R66 ΣTO 1252

 

 

Ήρθε και σε άλλους?

Ισχύει μέχρι και 20/2 ή μέχρι 19/2 στις 23:59?

Αν το ενεργοποιήσω, γίνεται μεταφορά υπολοίπου?

 

Όχι φίλε μου, αυτό είναι το refill. Δηλαδή λίγες μέρες πριν λήξει το πακέτο που έχεις ενεργοποιήσει, μπορείς να το ξαναφουλάρεις στην μισή τιμή. Δυστυχώς όμως δεν μεταφέρονται τα προηγούμενα υπόλοιπα. Απλώς ξαναγεμίζουν σαν να το αγόρασες μόλις. Το χειρότερο όμως είναι ότι δεν ανανεώνεται και η διάρκεια του πακέτου για 1 μήνα, οπότε μετά από μια εβδομάδα περίπου θα πρέπει να ξαναβάλεις πακέτο και ενδεχομένως και κάρτα ανανέωσης. Δεν αξίζει να το πάρεις. Πεταμένα λεφτά...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην είστε υπερβολικοί. Δεν χρειάζεται να βάζετε 20 ευρώ κάρτα κάθε μήνα αν προηγουμένως βάζατε 10. Απλά θα χρειαστεί να βάλετε αλλά 20 μέσα στο έτος για να καλύψετε την αύξηση. Από εκεί που δίνατε 120 το χρόνο, θα δίνετε 140 για να μπορείτε να αγοράζετε κάθε μήνα το πιο φθηνό πακέτο που θα έχει 10 ευρώ
Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου, αυτό είναι το refill. Δηλαδή λίγες μέρες πριν λήξει το πακέτο που έχεις ενεργοποιήσει, μπορείς να το ξαναφουλάρεις στην μισή τιμή. Δυστυχώς όμως δεν μεταφέρονται τα προηγούμενα υπόλοιπα. Απλώς ξαναγεμίζουν σαν να το αγόρασες μόλις. Το χειρότερο όμως είναι ότι δεν ανανεώνεται και η διάρκεια του πακέτου για 1 μήνα, οπότε μετά από μια εβδομάδα περίπου θα πρέπει να ξαναβάλεις πακέτο και ενδεχομένως και κάρτα ανανέωσης. Δεν αξίζει να το πάρεις. Πεταμένα λεφτά...

 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις πολύτιμες πληροφορίες.

Link to comment
Share on other sites

Εαν βρεις με 20€ τα ίδια σε συμβολαιο, πες μου και εμένα να το κάνω.

 

 

 

Κοιταξε εγω εβαζα πάντα στο vodafone you 600‘/όλους 30 sms προς ολους και 1gb με γυρω στα 10ευρώ και τωρα 600 1.6γιγα και μου δίνει δώρο 100 μηνυματα σε όλους και chatpass δωρο με 15 ευρώ

Η τάδε μου δίνει με 24€/μήνα 1500’/sms προς τάδε 400‘ σε όλους και 2 γιγα η με 29 ευρω 600’ προς όλους.

Αν υπολογίσω οτι το 80% των συγγενών/επαφών μου είναι οι ”όλοι” το συμβόλαιο η η φορητότητα εστω είναι μονόδρομος.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...