Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν λήξει το υπόλοιπο λόγω παρέλευσης διμήνου, τα ενεργοποιημένα πακέτα χάνονται κι αυτά;
Όχι στην Vodafone δεν χάνονται

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από τα παρακάτω data παιδιά, ξέρουμε τι περνάει στον επόμενο μήνα; Περνάει κάτι ή χάνονται;

Σε 2 μέρες θα κάνω online ανανέωση!

48501f7da5f05edbe3801b171783656a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το cu shake περνάει. Το 1gb που έχεις σαν δώρο τι είναι;

Ωραία, αν περνάει το Shake, κάτι είναι κι αυτό!

Το 1gb είναι δώρο! Είμαι καινούργιος στη cu και τον προηγούμενο μήνα, μόλις έκανα την 2η online ανανέωση μου, με πήραν τηλέφωνο από τη Vodafone και μου λέει "Χαιρόμαστε που ήρθατε στη cu και θέλουμε να σας κάνουμε ένα δώρο" (για καλωσόρισμα :p ). Ή 100 λεπτά για 30 μέρες ή 1gb για 30 μέρες!

Επέλεξα τα data!

Ωραία φάση η καρτοκινητή!! 22 χρόνια συμβόλαια (απ' τα 20 μου, εως τα 42) τέτοιο δώρο δε μου 'καναν ποτέ! :cool:

Link to comment
Share on other sites

Ωραία, αν περνάει το Shake, κάτι είναι κι αυτό!

Το 1gb είναι δώρο! Είμαι καινούργιος στη cu και τον προηγούμενο μήνα, μόλις έκανα την 2η online ανανέωση μου, με πήραν τηλέφωνο από τη Vodafone και μου λέει "Χαιρόμαστε που ήρθατε στη cu και θέλουμε να σας κάνουμε ένα δώρο" (για καλωσόρισμα :p ). Ή 100 λεπτά για 30 μέρες ή 1gb για 30 μέρες!

Επέλεξα τα data!

Ωραία φάση η καρτοκινητή!! 22 χρόνια συμβόλαια (απ' τα 20 μου, εως τα 42) τέτοιο δώρο δε μου 'καναν ποτέ! :cool:

 

 

Καλησπέρα,

 

Τέτοιου είδους δώρα (όπως το 1GB) δεν μεταφέρονται, ωστόσο οι λοιπές παροχές μεταφέρονται. Εφόσον πραγματοποιηθεί ανανέωση και ενεργοποίηση του ιδίου πακέτου.

 

Ναι είναι καλή φάση. Δεν έχει δεσμεύσεις και έχει καλές παροχές! Αν δεν το γνωρίζεις, έχει και πολλές προσφορές σε καταστήματα κτλπ. Αναφέρομαι στο CU Around.

 

Δες περισσότερα εδώ: https://www.vodafonecu.gr/cu-around/

 

Υ.Γ Υπάρχει σχετική ενότητα για το CU Around και στην εφαρμογή My CU.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Ωραία, αν περνάει το Shake, κάτι είναι κι αυτό!

Το 1gb είναι δώρο! Είμαι καινούργιος στη cu και τον προηγούμενο μήνα, μόλις έκανα την 2η online ανανέωση μου, με πήραν τηλέφωνο από τη Vodafone και μου λέει "Χαιρόμαστε που ήρθατε στη cu και θέλουμε να σας κάνουμε ένα δώρο" (για καλωσόρισμα :p ). Ή 100 λεπτά για 30 μέρες ή 1gb για 30 μέρες!

Επέλεξα τα data!

Ωραία φάση η καρτοκινητή!! 22 χρόνια συμβόλαια (απ' τα 20 μου, εως τα 42) τέτοιο δώρο δε μου 'καναν ποτέ! :cool:

 

μην ξεχνάς το Cu panic button που έχεις δώρο 2 φορές ενεργοποίηση και μπορεις να μπεις στο ίντερνετ για 1ώρα. επίσης δίνει δώρο 2 GB για το πρώτο κατέβασμα της εφαρμογής. και κατέβασε και το παιχνίδι bing bang για να παίζεις και να κερδίζεις κρυσταλους και να ανταλλάσσεις με ίντερνετ ή χρόνο ομιλίας προς όλους. τέλος μην ξεχνάς ότι και με αγορές στο σούπερ μάρκετ μπορείς να κερδίσεις χρόνο ομιλίας αλλά γίνεται η καταχώρηση αποκλειστικά από την εφαρμογή my Vodafone app και όχι από το Cu. και δήλωσε 3 νούμερα Cu και εσύ και θα κερδίζεται από 100 mb o καθένας σας.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Πώς το κατάφερες αυτό;

Αφού δεν ζητάει log in με κωδικό.

 

γίνεται σε συσκευή iPhone 5thπου έχω κατεβάσει στο κινητό του πατέρα μου. κάνω έξοδο και μετά είσοδο με κωδικούς my Vodafone.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορει να πάει πάνω από τρίμηνο .

Στις 60 ημέρες λήγουν τα χρήματα.

Αν προλάβεις και αγοράσεις πακέτο θα δουλευει μέχρι τις 90 ημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Εδώ και 3 ημέρες έχω κάνει αίτημα στο σχετικό 4ψήφιο (1285 νομίζω) για ενεργοποίηση του 4g αλλά τίποτα ακόμη.

Ξέρετε τι παίζει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας,

 

Εδώ και 3 ημέρες έχω κάνει αίτημα στο σχετικό 4ψήφιο (1285 νομίζω) για ενεργοποίηση του 4g αλλά τίποτα ακόμη.

Ξέρετε τι παίζει?

 

Έκανες επανεκκίνηση της συσκευής?

Link to comment
Share on other sites

Στέλνεις 4GΝΑΙ στο 1285 ή καλείς τον αριθμό. Από εκεί και πέρα, πρέπει να έχεις και στις ρυθμίσεις δικτύων της συσκευής σου επιλεγμένο το 4G και φυσικά να υπάρχει κάλυψη στην περιοχή σου.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και αρκετά χρόνια διπλή sim σε CU.

Έχοντας χαλάσει την μια, έψαχνα να την αντικαταστήσω.

Πάω σε κοντινό μου κατάστημα και ζητάω αν έχει ζευγάρι double sim για καρτοκινητό. Μου απαντάει μια υπάλληλος, "όχι, έχει καταργηθεί στα καρτοκινητά. Μόνο με συμβόλαιο και μηνιαία χρέωση". Μάλιστα το έλεγε και με καμάρι ...

Ευχαρίστησα και έφυγα.

Ψάχνω να βρω στο site της Vodafone, δεν βλέπω κάτι. Μια σελίδα που γράφει Vodafone double και εμφανίζεται πρώτη στην αναζήτηση Google δεν οδηγεί παρά σε σελίδα με υπηρεσίες που δεν έχει κάτι. Με ζώσανε τα φίδια λιγάκι.

Σκέφτηκα να πάρω το 13830 να ρωτήσω, όπου ο κυριούλης που μου απάντησε, αφού ρώτησε για να το εξακριβώσει, μου λέει πως δεν έχει καταργηθεί τίποτα και υπάρχει η υπηρεσία κανονικά. Λέω, καλύτερα να πάω σε άλλο κατάστημα. Όχι μου απαντάει, αν θέλετε πηγαίνετε στο ίδιο και αν σας το ξαναπούν αυτό καλέστε μας από εκεί να μιλήσουμε μαζί τους...

Αυτό έγινε προχθές. Πάω σε άλλο κατάστημα εχθές, όπου ζήτησα τα ίδια, και δεν μου είπαν ότι έχει καταργηθεί αλλά δεν είχαν διπλή sim και έπρεπε να παραγγείλουν. Θα την είχα την επόμενη βδομάδα και κοστίζει λέει 15€. Είπα ότι φεύγω τέλος της βδομάδας και το άφησα.

 

Και σήμερα πήγα σε τρίτο κατάστημα, όπου αφού τη ζήτησα μου λέει, βεβαίως υπάρχει και κοστίζει 7€. Σοβαρά, ρωτάω; Γιατί μου είπαν έτσι κι έτσι. Γελούσε ο άνθρωπος. Μου λέει για να ξέρετε, οποιοδήποτε αντικατάσταση κάρτας, είτε με απλή είτε διπλή κοστίζει πλέον 7€.

Μου την έφερε, και μόλις την περνούσε στο σύστημα μου κάνει "τελικά αυτή που βρήκα είναι από τις παλιές, και κοστίζει 5€".. Τι να πω, τον λάτρεψα...

Πως γίνεται μερικοί υπάλληλοι να είναι τόσο άθλιοι και άλλοι που κάνουν το αυτονόητο να σου φαίνονται φοβεροί...

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Ομοιως και εμένα.

 

5€, διπλή κάρτα

"Από τις παλιές"

 

Sent from outer space

Edited by Vasileios
In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε και έρευνα ικανοποίησης να απαντήσω μέσω sms. Εννοείται ότι "έθαψα" τα πρώτα 2 καταστήματα...

 

Sent from my SM-G970F

Link to comment
Share on other sites

Είναι λίγο off topic αυτό, αλλά είναι πολύ εξυπηρετική η διπλή σιμ.

Και δυστυχώς, στο δίκτυο που είμαι συνδρομητής, δεν παρέχεται στα καρτοκινητά...

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχω εδώ και αρκετά χρόνια διπλή sim σε CU.

Έχοντας χαλάσει την μια, έψαχνα να την αντικαταστήσω.

Πάω σε κοντινό μου κατάστημα και ζητάω αν έχει ζευγάρι double sim για καρτοκινητό. Μου απαντάει μια υπάλληλος, "όχι, έχει καταργηθεί στα καρτοκινητά. Μόνο με συμβόλαιο και μηνιαία χρέωση". Μάλιστα το έλεγε και με καμάρι ...

Ευχαρίστησα και έφυγα.

Ψάχνω να βρω στο site της Vodafone, δεν βλέπω κάτι. Μια σελίδα που γράφει Vodafone double και εμφανίζεται πρώτη στην αναζήτηση Google δεν οδηγεί παρά σε σελίδα με υπηρεσίες που δεν έχει κάτι. Με ζώσανε τα φίδια λιγάκι.

Σκέφτηκα να πάρω το 13830 να ρωτήσω, όπου ο κυριούλης που μου απάντησε, αφού ρώτησε για να το εξακριβώσει, μου λέει πως δεν έχει καταργηθεί τίποτα και υπάρχει η υπηρεσία κανονικά. Λέω, καλύτερα να πάω σε άλλο κατάστημα. Όχι μου απαντάει, αν θέλετε πηγαίνετε στο ίδιο και αν σας το ξαναπούν αυτό καλέστε μας από εκεί να μιλήσουμε μαζί τους...

Αυτό έγινε προχθές. Πάω σε άλλο κατάστημα εχθές, όπου ζήτησα τα ίδια, και δεν μου είπαν ότι έχει καταργηθεί αλλά δεν είχαν διπλή sim και έπρεπε να παραγγείλουν. Θα την είχα την επόμενη βδομάδα και κοστίζει λέει 15€. Είπα ότι φεύγω τέλος της βδομάδας και το άφησα.

 

Και σήμερα πήγα σε τρίτο κατάστημα, όπου αφού τη ζήτησα μου λέει, βεβαίως υπάρχει και κοστίζει 7€. Σοβαρά, ρωτάω; Γιατί μου είπαν έτσι κι έτσι. Γελούσε ο άνθρωπος. Μου λέει για να ξέρετε, οποιοδήποτε αντικατάσταση κάρτας, είτε με απλή είτε διπλή κοστίζει πλέον 7€.

Μου την έφερε, και μόλις την περνούσε στο σύστημα μου κάνει "τελικά αυτή που βρήκα είναι από τις παλιές, και κοστίζει 5€".. Τι να πω, τον λάτρεψα...

Πως γίνεται μερικοί υπάλληλοι να είναι τόσο άθλιοι και άλλοι που κάνουν το αυτονόητο να σου φαίνονται φοβεροί...

 

Sent from my SM-G970F

 

Τι μηνιαίο τέλος έχει;

Link to comment
Share on other sites

Αφορα χρηση απο 20:00 το βραδυ έως 8:00 το πρωι;
Όχι. Είναι το εβδομαδιαίο πακέτο με διπλάσια δεδομενα και διάρκεια.
Link to comment
Share on other sites

Αφορα χρηση απο 20:00 το βραδυ έως 8:00 το πρωι;

Όχι, είναι για όλο το 24ωρο!

Απλά μπορεί να γίνει ενεργοποίηση μέχρι 5/5/19 και απ' τη στιγμή που θα γίνει ενεργοποίηση ισχύει για 14 μέρες!

Link to comment
Share on other sites

Άραγε αν το ενεργοποιήσεις μια φορά μπορείς να το κάνεις και δεύτερη μέχρι τις 5/5;;; γιατί στους όρους χρήσης του πακετου στην εφαρμογή δεν το γράφει πουθενά...

 

Στάλθηκε από το Mi MIX 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...