Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γι'αυτό είπα, να πέσουν οι χρεώσεις roaming.. εννοώ και τις χρεώσεις εντός Ευρώπης.. εγώ π.χ. τώρα μιλάω με ελλάδα με 5λεπτά της λίρας σε κινητά και με 2 λεπτά της λίρας σε σταθερά, ΤΟ ΛΕΠΤΟ. Τέτοιες χρεώσεις, δεν είχα ποτέ μου ούτε στην ελλάδα. Αν συνεχιστεί η κίνηση από Ευρώπη να πέσουν τα σύνορα και να γίνουν όλες οι χρεώσεις "τοπικές", θα φάνε τρελό ανταγωνισμό κι άντε γεια.. μας έχουν γδάρει τόσα χρόνια..

Όσο για το αν θα μου το σηκώνουν, συγγενείς και φίλοι θα'χουν το νούμερό μου. Σε υπηρεσίες κλπ, παίρνω και με απόκρυψη. :D

Σε κάθε πακέτο VODAFONE (cu, καρτοκινητό, International) μιλάς με 22 χώρες αλλά και την Ελλάδα με 7 ευρώ τα 200 λεπτά δηλαδή 3,5 λεπτά το λεπτό. Σε λίρες Αγγλίας η χρέωση είναι 2,96 λεπτά το λεπτό. Δεν μου φαίνεται καθόλου άσχημη τιμή για κινητά και σταθερά 22 χωρών.

Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε πακέτο VODAFONE (cu, καρτοκινητό, International) μιλάς με 22 χώρες αλλά και την Ελλάδα με 7 ευρώ τα 200 λεπτά δηλαδή 3,5 λεπτά το λεπτό. Σε λίρες Αγγλίας η χρέωση είναι 2,96 λεπτά το λεπτό. Δεν μου φαίνεται καθόλου άσχημη τιμή για κινητά και σταθερά 22 χωρών.

 

λυπάμαι αλλά δεν θέλω να προαγοράσω 200 λεπτά, ούτε να σκάσω 7€ για να αποκτήσω το δικαίωμα για τέτοια χρέωση..

Επίσης βλέπω μόνο αυτό και με ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά.

http://image.prntscr.com/image/4a8c53c531ad46bb83cfbc20ce53e8bb.jpeg
Link to comment
Share on other sites

οι τιμές ειναι δωρεάν μέχρι νεωτέρας.....

 

αξίζει την δοκιμή

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Αυτό είναι γνωστό. Και κάπου διάβασα ότι θα είναι για 2 μήνες. Απλά τη χρέωση δεν μπορείς να δεις για να αποφασίσεις αν αξίζει για μετά τη δοκιμή. Γιατί αν είναι τύπου 0,16€/λεπτό σε κινητό όπως έχει σε κάποιες χώρες δεν αξίζει και πολύ. Σίγουρα συμφέρει κάποιον που μιλάει λίγο γενικά πάντως.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

@ Delijohn

Θα σου έδινα την παραπομπή αλλά αφού δεν θέλεις ...άσε δεν πειράζει

Link to comment
Share on other sites

Αυτό είναι γνωστό. Και κάπου διάβασα ότι θα είναι για 2 μήνες. Απλά τη χρέωση δεν μπορείς να δεις για να αποφασίσεις αν αξίζει για μετά τη δοκιμή. Γιατί αν είναι τύπου 0,16€/λεπτό σε κινητό όπως έχει σε κάποιες χώρες δεν αξίζει και πολύ. Σίγουρα συμφέρει κάποιον που μιλάει λίγο γενικά πάντως.

 

Sent from my XT1562

ακομα και 0.16 να ειναι αξίζει να έχεις για ωρα αναγκης π. χ. δεν εχεις πακέτο και εισαι σπιτι..... διοτι η κλήση εκτος πακετου ειναι πανω απο τα διπλά....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι μιλούσαμε για εναλλακτική για πακέτο ομιλίας. Να αγοράζεις μόνο internet δηλαδή και να μιλάς μέσω viber out.

 

Για το άλλο ανάλογα με τι βολεύει τον καθένα.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

εναλλακτική ειναι το φθηνότερο....

 

εννοείται ότι βολεύει τον καθεναν....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα .... η απαντηση στην εμπορικη ανηθικοτητα της vodafone.

1.ολοι dual sim κινητο με δευτερο νουμερο κατα σειρα q - f2g - whats up - cosmokarta.

2.αγορα πακετων και χρονου ομιλιας πριν την 31/10.

3.χρηση του alacarte cu μεχρι να τελειωσουν τα πακετα και μετα μονο τα βασικα .....

4. εκμεταλευση των προσωπικων προσφορων και μονο!!!!!!!

και τελος ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟ NOYMEΡΟ σε αλλη εταιρια!!!!

για μενα πρωτη επιλογη q (χρεωση ανα sec)!!!!

ευχαριστω καλο καλοκαιρι

Edited by DEERHUNTER
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
αστο φιλε μου κλικα ειναι ολοι τους....περιμενε και τους αλλους λεβεντες σε λιγο,μονο αν πεσουν τα εσοδα θα αρχισουν ξανα να δινουν προσφορες,αλλα οταν ολοι ειναι με ενα κινητο στο χερι(και εγω το ιδιο) μην περιμενεις τιποτα,την καλησπερα μου
Link to comment
Share on other sites

Η vodafone, ως συνήθως, σέρνει το χορό στις αυξήσεις. Είναι 100% βέβαιο ότι θα ακολουθήσουν και οι άλλοι. Οπότε όλη αυτή την κουβέντα για αλλαγή δικτύου δεν την καταλαβαίνω.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

100% δεν ειναι.....

 

διότι και το εξάμηνο ανανέωσης που το έχουν κάνει τρίμηνο η wind ακόμα δεν το έχει εφαρμόσει....

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Έχω CU και βάζω 10 ευρώ το μήνα εδώ και ένα χρόνο. Με βολεύει τόσο πολύ το Just surf και το πακέτο talk2vf 300 που δε χρειάστηκε να βάζω πάνω από μία κάρτα. Και θα γκρινιάζω για το ένα ευρώ αύξηση ή ότι το πακέτο θα είναι 28 μέρες; Δηλαδή αυτοί που έχουν συμβόλαιο τι να πούνε που πληρώνουν τουλάχιστον 20 ευρώ κάθε μήνα για τις ίδιες ή χειρότερες παροχές.

 

Άποψή μου πάντα, δε θέλω να προσβάλλω κανέναν, αλλά μερικοί κάνουν λες και τους λήστεψαν το σπίτι. Έλεος.:rolleyes: Πραγματικά απορώ αν είμαι εξωγήινος που τις είδα χαλαρά τις αυξήσεις. Πάλι φτηνά είναι και πολύ φτηνότερα από συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι και πάλι καλύτερα από συμβόλαιο, εκτός βέβαια αν έχεις κάνει "καλή συμφωνία" έξω από τα κλασσικά. Αλλά και πάλι σκέψου ότι βάζεις ένα έξτρα δεκάρικο τον χρόνο, λόγω 28 ημερών. Επίσης εγώ που είχα αρχίσει να βάζω και sms με το talk2vf 300 (5+3=8€) τώρα δεν θα με φτάνει, οπότε bye bye sms πάλι. :down:

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι και πάλι καλύτερα από συμβόλαιο, εκτός βέβαια αν έχεις κάνει "καλή συμφωνία" έξω από τα κλασσικά. Αλλά και πάλι σκέψου ότι βάζεις ένα έξτρα δεκάρικο τον χρόνο, λόγω 28 ημερών. Επίσης εγώ που είχα αρχίσει να βάζω και sms με το talk2vf 300 (5+3=8€) τώρα δεν θα με φτάνει, οπότε bye bye sms πάλι. :down:

 

γιατι και αυτη η vodafone δεν μας δινει την δυνατοτητα να βαζουμε οσα χρηματα θελουμε οπως το εχει και η wind ?

ενταξει αυξανεται το ελαχιστο ποσο ανανεωσης απο 5 στα 6 ευρω αλλα ας το βαλει στην εφαρμογη να βαζουμ καρτα οσο θελουμε!! πχ 12-13 ευρω..

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Μας το δίνει φυσικά. Εγώ όμως δεν θέλω να βάζω πάνω από δέκα ευρώ. Δεν πειράζει, εναλλακτικές υπάρχουν για όλους με λίγο ψάξιμο! :happy:

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Επειδη διαβαζω συνεχεια για τις '28 ημερες', τι αλλαξε ρε παιδια;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=439622

Link to comment
Share on other sites

 

Απ οτι ειδα μονο για Taza & International καποια πακετα εγιναν 28ημερες.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Απ οτι ειδα μονο για Taza & International καποια πακετα εγιναν 28ημερες.

Για ολα ειναι...

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Απ οτι ειδα μονο για Taza & International καποια πακετα εγιναν 28ημερες.

 

Για όλα.. Και για τα φοιτητικά.

Link to comment
Share on other sites

Για όλα.. Και για τα φοιτητικά.

 

Οντως. Για ολα πλεον σε 28ημερες, παιδια ολοι θα το ακολουθησουν. Το μονο σιγουρο. Η cosmote και να μη θελει θα το κανει γιατι αν δε το κανει θα μπουκωσει, θα τους μαζεψει ολους και δε νομιζω να το θελει.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως βρηκα λογο για να μη παω CU.Τα MB τα κουτσουρεψαν,ακριβυναν τα πακετα.Κοιταω μια βολτα στην Q.

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπερα .... η απαντηση στην εμπορικη ανηθικοτητα της vodafone.

1.ολοι dual sim κινητο με δευτερο νουμερο κατα σειρα q - f2g - whats up - cosmokarta.

2.αγορα πακετων και χρονου ομιλιας πριν την 31/10.

3.χρηση του alacarte cu μεχρι να τελειωσουν τα πακετα και μετα μονο τα βασικα .....

4. εκμεταλευση των προσωπικων προσφορων και μονο!!!!!!!

και τελος ΜΕΤΑΦΟΡΑ ΤΟ NOYMEΡΟ σε αλλη εταιρια!!!!

για μενα πρωτη επιλογη q (χρεωση ανα sec)!!!!

ευχαριστω καλο καλοκαιρι

 

Φιλε πανω που θα εκανα φορητοτητα με προλαβαν οι αυξησεις που θα κανει η βοντα.Οσο για Q επειδη ειχα 2,5 χρονια εχω να πω πως αξιζει.Περισσοτερα σε πμ ή στο τοπικ της.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα είναι και πάλι καλύτερα από συμβόλαιο, εκτός βέβαια αν έχεις κάνει "καλή συμφωνία" έξω από τα κλασσικά. Αλλά και πάλι σκέψου ότι βάζεις ένα έξτρα δεκάρικο τον χρόνο, λόγω 28 ημερών. Επίσης εγώ που είχα αρχίσει να βάζω και sms με το talk2vf 300 (5+3=8€) τώρα δεν θα με φτάνει, οπότε bye bye sms πάλι. :down:

 

 

Γιατι δεν βαζεις το cu combo 600???

Link to comment
Share on other sites

"Επιπλέον, από την 1η Νοεμβρίου 2016 αλλάζει η διάρκεια ισχύος όλων των εμπορικά διαθέσιμων πακέτων φωνής, μηνυμάτων, δεδομένων και καρτοπακέτων καθώς και σε όλες τις δωρεάν παροχές που παρέχονται μέσω ανανέωσης ή δωρεάν παροχές σε ομιλία, sms ή δεδομένα, από 30 ημέρες σε 28 ημέρες. "

 

Δηλαδη οταν βαζω καρτα και δινει καποιο bonus, αυτο θα ισχυει για 28 ημερες;

Χονδρικα μιλωντας, αυτο ειναι;

Link to comment
Share on other sites

"Επιπλέον, από την 1η Νοεμβρίου 2016 αλλάζει η διάρκεια ισχύος όλων των εμπορικά διαθέσιμων πακέτων φωνής, μηνυμάτων, δεδομένων και καρτοπακέτων καθώς και σε όλες τις δωρεάν παροχές που παρέχονται μέσω ανανέωσης ή δωρεάν παροχές σε ομιλία, sms ή δεδομένα, από 30 ημέρες σε 28 ημέρες. "

 

Δηλαδη οταν βαζω καρτα και δινει καποιο bonus, αυτο θα ισχυει για 28 ημερες;

Χονδρικα μιλωντας, αυτο ειναι;

 

Ακριβώς!!!!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...